Miasto patronat: Koszalińskie mini Euro 2012

Piątek, 18 maja, to ostatni dzień, w którym oficjalnie można się zapisać na piłkarski turniej piłkarski „Koszalińskie mini Euro 2012”. Mogą grać także seniorzy, bo doszła kategoria wiekowa : 21 - 25 lat. Zapisało się blisko 20 drużyn.

Odpadła z wykazu kategoria wiekowa: 13-16 lat, bo zainteresowanie było znikome. Podobny turniej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizuje za to Koszaliński Związek Piłki Nożnej.

- Z roku na rok zainteresowanie turniejami jest coraz większe – twierdzi Kuba Kowalik, szef Młodych Demokratów i główny organizator zawodów. - Na razie przyjmujemy wszystkich. Jeśli jednak drużyn z jednej kategorii będzie więcej niż 16, będziemy musieli przeprowadzić losowanie.

Zmianom ulegnie także formuła meczów pokazowych.

Radni Platformy Obywatelskiej najprawdopodobniej zagrają z radnymi opozycji. Udział w imprezie potwierdzili: Tomasz Czuczak, Sebastian Tałaj i Marcin Waszkiewicz. W grę wchodzi także mecz z dziennikarzami. Pewny jest drugi mecz pokazowy. Młodzi Demokraci zmierzą się w nim z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta.

Impreza odbędzie się w dniach 26 - 27 maja na rozkładanym boisku przed ratuszem. Każdy zespół musi składać się z bramkarza, trzech piłkarzy w polu i dwóch zawodników rezerwowych.

Zapisywać można się na stronie internetowej koszalińskich Młodych Demokratów (www.koszalin.smd.org.pl) Każda z drużyn, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma upominki.

(kh)