Noc muzeów z policją w tle

W tym roku po raz pierwszy Komenda Miejska Policji w Koszalinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Dzięki uprzejmości jednego z policjantów, który jest właścicielem imponującej kolekcji przedmiotów związanych z formacją, przygotowano dla mieszkańców miasta plenerową wystawę.

Każdy zainteresowany mógł na niej obejrzeć eksponaty, które w uprzednich latach wykorzystywali w pracy mundurowi. Zwiedzającym prezentowane były pojazdy służbowe, w tym motocykle i samochody, umundurowanie, wyposażenie specjalne w postaci tarcz do zatrzymywania i pałek służbowych oraz sprzęt łączności. Wszystkie eksponaty nawiązywały do bogatej historii formacji i pokazywały jej rozwój.

Zainteresowanie wystawą było ogromne. Właściciel kolekcji będąc na miejscu odpowiadał na pytania związane z eksponatami i swoją pasją, czyli ich kolekcjonowaniem. Do późnych godzin wieczornych dzieci i ich rodzice ustawiali się w długiej kolejce po to, by na specjalnie przygotowanym stanowisku uwiecznić na kartce papieru wzór swoich linii papilarnych.

- Naszemu koledze, który udostępnił swoją kolekcję i przygotował ekspozycję serdecznie dziękujemy - dziękują policjanci.

(illa)