Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Zmagania z ortografią”

Tradycyjnie, czyli jak co roku, studenci Politechniki Koszalińskiej w ramach Tygodnia Kultury Studenckiej sprawdzali jak młodzi, ale też trochę starsi koszalinianie radzą sobie z ortografią.

Jak wiemy pisownia polska, a i sam język, do najłatwiejszych nie należą. W dyktandzie sprawdzali się przede wszystkim studenci, ale znalazło się i paru mieszkańców, którzy od lat biorą udział w ortograficznych zmaganiach.

Tekst tradycyjnie napisała nam polonistka  Gimnazjum nr 11 – pani Agnieszka Pera.  Opowiadał on o przeżyciach młodego, nieszczęśliwie zakochanego, w efekcie zhańbionego  rycerza, w pięknej aczkolwiek nie najmilszej księżniczce.

Dyktando obfitowało  w podchwytliwe, na pozór, proste wyrazy. Nie zabrakło także archaizmów takich jak pawęż czy  chorał. Uczestnicy musieli popisać się naprawdę dobrą znajomością, nie tylko ortografii, ale i samego słownictwa.

Wyniki zostaną ogłoszone jutro na stronie  studenckiego Radia Jantar. Trzem osobą, które najlepiej poradziły sobie z językową łamigłówką zostaną wręczone nagrody w dniu zakończenia TKS-ów.

(km)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: „Zmagania z ortografią”