Tort za wolność w Koszalinie. Działacze Projektu: Polska uczcili 23 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

Tort za wolność w Koszalinie :: Fot. Kamil Hońko

W poniedziałek przed koszalińskim ratuszem przedstawiciele koszalińskiego Koła Projektu: Polska częstowali mieszkańców tortem.

Rozdawano też balony i naklejki z napisem „Razem 89” Na Warszawskiej starówce  Tadeusz Mazowiecki - honorowy członek stowarzyszenia i premier wybrany w czerwcowych wyborach uczcił rocznicę lampką szampana.

W akcję włączyło się 18 z 26 działających kół Projektu: Polska. Przed koszalińskim Urzędem Miejskim pojawił się pięciokilogramowy tort. Szybko ustawiła się po niego kolejka. Mieszkańcy wypytywali o co chodzi z Projektem: Polska. Działacze tłumaczyli, że nie są partią polityczną a ruchem obywatelskim działającym w całym kraju. Zgromadzeniu przyglądali się policjanci. Pod koszalińskim ratuszem zaparkowały dwa radiowozy.

- Czwarty czerwca to data ważna dla każdego Polaka. 23 lata temu mieliśmy po raz pierwszy możliwość zdecydowania o losach własnego kraju. Polacy powinni świętować także piękne momenty swojej historii, nie tylko te tragiczne, związane z wojną klęską i upadkiem i rozpaczą- mówił Michał Sikora, przewodniczący koszalińskiego koła Projekt: Polska.

Więcej w piątkowym wydaniu "Miasta"