Miasto - Tygodnik Koszaliński

Czołowe zderzenie na 206

  Poważny wypadek pod Polanowem :: Fot. Marek Łagocki

Dwie osoby zostały ciężko ranne w zderzeniu dwóch samochodów do którego doszło po południu na drodze wojewódzkiej nr 206.

Do czołowego zderzenia doszło na łuku drogi kilka kilometrów przed Polanowem.

Będzie praca na ulicy

Pierwsze dwie pary streetworkerów, zatrudnione na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, kończą półroczną pracę. Na ulice ruszy kolejna para. To część projektu innowacyjnego testującego „Wektor zmian – Koszaliński Program Wspierania wychodzenia z Bezdomności”.

Streetworker to osoba pracują na ulicy, z bezdomnymi, narkomanami lub dziećmi, które uciekły z domu - informuje Katarzyna Wilczak, zastępca kierownika Działu Projektów Rozwojowych MOPS.

Potrącenie cyklisty na Połczyńskiej

  Kolejny wypadek w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Po godzinie 10 na ulicy Połczyńskiej w Koszalinie doszło do kolejnego wypadku.

Przez nieostrożność zderzyły się dwa samochody. Siła uderzenia była tak duża, że dacia potrąciła rowerzystkę.

Koszałek popłynie od 30 czerwca

Po ponad 8-miesięcznej przerwie na wody Jamna powraca Koszałek. Statek w swój pierwszy rejs tego lata wypłynie w sobotę, 30 czerwca, o godz. 10.

Statek będzie pływał do dwóch przystani po drugiej stronie Jamna, pięć razy dziennie (godz. 10, 12, 14, 16, 18). Koszałek najpierw zatrzyma się na przystani, która znajduje się na granicy Mielna i Unieścia (Unieście II), a następnie popłynie do drugiej, która ulokowana jest na końcu Unieścia (Unieście I).

Wypadek na Jana Pawła II

  Wypadek na Jana Pawła II :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek rano na skrzyżowaniu ul. Śniadeckich z Jana Pawła II zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Policjanci na festynie

Funkcjonariusze z koszalińskiej drogówki zaprezentowali najnowszy motocykl. Każdy chętny, mały i duży, mógł wsiąść na motor i zrobić siebie pamiątkowe zdjęcie. Podobnie było w przypadku policyjnego radiowozu, którego każdy zakamarek mogły poznać odwiedzające festyn dzieci.

Policjanci przygotowali również sprzęt, który można było na siebie nałożyć lub obejrzeć z bliska.

PREFERNECYJNA POŻYCZKA NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

  Inicjatywa JEREMIE wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom :: Fot. Mariusz Czajkowski

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w rozmowie z Tygodnikiem Koszalińskim MIASTO przybliża zasady ubiegania się po preferencyjną pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Pod koniec czerwca wybierz się na dyżur radnych

Poniedziałek, 25 czerwca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Krzysztof Szostak

Polonia znów zawita

 Polonia znów zawita :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszalin nazywany jest nie tylko letnią stolicą kabaretu, ale także miastem Wilniuków i Lwowiaków. Zasłużył na to miano dzięki wielkiej liczbie przesiedleńców z dawnych Kresów RP, którzy trafili na tzw. Ziemie Odzyskane po 1945 r. Od 1970 r. przybywają do nas Polacy z całego świata, głównie z krajów wschodniej Europy.

Już 5.lipca zacznie się kolejne Polonijne Lato.

Strona 1361 z 1395

Oglądasz teraz: Start