Miasto - Tygodnik Koszaliński

Giełda dla każdego

 Giełda w muzeum :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nie tylko dorośli zaglądają do Muzeum w Koszalinie, gdy trwa giełda kolekcjonerska.

Tym razem na wystawie miłośników staroci prezentowane były zbiory numizmatyczne, kartki i znaczki pocztowe, koperty okolicznościowe, odznaki sportowe, akcesoria piwne, pamiątki regionalne, widokówki, bilety komunikacji miejskiej i wiele innych.

Wołoszyn kolejnym zawodnikiem AZS Koszalin

Bartłomiej Wołoszyn, były już zawodnik Anwilu Włocławek podpisał kontakt z AZS Koszalin. 26-letni skrzydłowy we Włocławku spędził siedem sezonów. Trener włocławian Dainius Adomaitis nie widział miejsca dla skrzydłowego w swoim zespole.

W ubiegłym sezonie najlepszy mecz Wołoszyn rozegrał w Koszalinie przeciwko AZS.

Wakacyjna strzelnica

 Wakacyjna strzelnica :: Fot. Mariusz Czajkowski

Od 3 lipca do 25 sierpnia na strzelnicy sportowo – rekreacyjnej Spółki „UNIA” w Koszalinie prowadzone są zajęcia strzelania rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Koszalina w ramach  cyklu „Lato w Mieście”.

Oferta adresowana jest do młodzieży  w wieku 12 – 19 lat. Zajęcia odbywają się w Strzelnicy pneumatycznej w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej 25a. Od wtorku do piątku w godz. 14.00-18.00. W soboty w godz. 12.00-17.00.

W czwartek dyżur konsultanta

W ramach Biura Porad Społecznych w dniu 19.07  /czwartek/ w godz. 16,oo – 18,oo w siedzibie  Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15 p.221, bezpłatnych porad będzie udzielał specjalista od spraw przemocy w rodzinie Ryszard Pałczyński.

Kierownik Biura RP SLD

Marian Kisielewski

Ruszyła wakacyjna lokomotywa w Sianowie

 Wkacyjnie w Sianowie :: Fot. Sebastian Wroński

Gmina Sianów wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych w Kędzierzynie od 2 lipca br. realizuje program wakacyjny w ramach projektu „Krajoznawcza lokomotywa” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dla grupy 300 dzieci z gminy Sianów przygotowano zajęcia obejmujące spływ kajakowy, warsztaty tematyczne w Kędzierzynie i Paprotach, wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego oraz rajdy nordic-walkingowe lub rowerowe.

Kontrowersyjna inwestycja w Cewlinie

Jerzy Mucha, właściciel firmy produkującej guziki chce zbudować w Cewlinie spalarnię.

Przedsiębiorca zapewnia, że inwestycja przyniesie gminie zyski, ale pomysł budzi kontrowersje.

Pół wieku razem

 50 lat małżeństwa :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wspólna życiowa droga Szanownych Jubilatów rozpoczęła się w nietypowy sposób. Otóż pan Ryszard założył się ze swoim kolegą Stanisławem, że w wakacje uda mu się poderwać dziewczynę.

Tą dziewczyną była panna Elżbieta Wyszyńska, dzisiejsza Jubilatka. Jak wspomina Jubilat, gdy ją wówczas zobaczył, była piękną blondynką o bardzo jasnym odcieniu włosów, w spódnicy w klosz na sztywnej halce.

Bałtyk zremisował w sparingu z Wybrzeżem

Piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin, którzy przygotowują się do nowego sezonu rozegrali kolejny mecz sparingowy.

Tym razem zmierzyli się w Biesiekierzu z tamtejszym Wybrzeżem (Koszalińska Klasa Okręgowa) i zremisowali 1:1.

Skręcamy z duszą na ramieniu

 Niebezpiecznie przy Politechnice :: Fot. Marek Łagocki

Wszyscy kierowcy mówią zgodnie: skrzyżowanie Jana Pawła II ze Śniadeckich jest niebezpiecznie. Niemal każdego tygodnia dochodzi na nim do niebezpiecznych zderzeń. Magistrat planuje w tym miejscu zrobić rondo.

Jednak na to brakuje pieniędzy. Mimo niebezpieczeństwa nikt nie chce zapobiec kolejnym tragediom.

Strona 1362 z 1408

Oglądasz teraz: Start