Miasto - Tygodnik Koszaliński

Chiński masowiec zwany „Koszalin”

 Koszalin na morzach i oceanach :: Fot. Urząd Miasta Koszalin

190 m długości, 28,5 m szerokości, 10,4 m zanurzenia i 38 tys. ton wyporności, taki statek zbudowali Chińczycy w stoczni Xingang w mieście Tianjin niedaleko Pekinu. Inwestorem jest Polska Żegluga Morska.

Statek M/s „Koszalin”będzie pływał po morzach i oceanach z różnym ładunkiem, promując nasze miasto. Jego matką chrzestną została Teresa Żurowska, prezydent Stowarzyszenia Kiwanis International Klub Koszalin.

Płonął samochód

W nocy strażacy wyjeżdżali do pożaru auta. Przy ulicy Budowniczych płonął mercedes. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Straty to blisko 40 tysięcy złotych.

ZUS w internecie

 ZUS w internecie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Opłata składek i sprawdzenie ich wysokości, przesłanie dokumentów bez wychodzenia z domu i rezerwacja wizyty w oddziale, to główne zalety Platformy Usług Elektronicznych, którą w połowie czerwca uruchomił w całej Polsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Beata Kalkowska, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS w Koszalinie, przekonuje, że internetowa forma kontaktu i załatwiania spraw znacznie ułatwi życie klientom tej instytucji.

List Czytelnika : Komunia – czas radości, czas rozczarowań

Droga Redakcjo, minął maj – miesiąc komunii, wielkich emocji, wzruszeń, a dla mnie czas wielkiego rozczarowania. Moje młodsze dziecko po raz pierwszy miało przystąpić do komunii świętej w moim ulubionym miejscu spotkań eucharystycznych - w koszalińskiej katedrze.

W katedrze, do której chodziłam jako dziecko, w której również przyjmowałam pierwszą komunię świętą i do której zawsze chętnie wracałam.

Wnioskowanie o mieszkanie

 W tym budynku zamieszkają 33 rodziny :: Fot. Marek Łagocki

Niewiele już zostało do zakończenia prac budowlanych na ulicy Lechickiej. Tam stanął budynek komunalny. Znajdują się w nim 33 mieszkania.

Każde po 40 metrów kwadratowych. W dziewięciu lokalach zamieszkają osoby niepełnosprawne.

Wpadł z amfetaminą

Idącego nocą 33-latka zauważyli mundurowi na jednej z ulic w centrum miasta. Ten z kolei na widok radiowozu przyspieszył kroku wzbudzając zainteresowanie patrolu.

Policjanci zatrzymali auto i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Fitnesstudio DomiNika przy ul. Franciszkańskiej104B zaprasza przyszłe mamy 23 czerwca(sobota) od godz.16.00 na pokaz ćwiczeń przygotowujących do porodu. Będą to zajęcia z elementami Pilaste, Bodu Ball, Yogi,  zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksem.

Proponowany trening jest bezpieczny, został dostosowany do każdego trymestru ciąży i wieku mamy. Przeznaczony jest dla już aktywnych przyszłych mam, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć ćwiczenia.

Wzrost cen za akademiki

 Ceny za akademiki idą w górę :: Fot. Archiwum

Od nowego roku akademickiego wzrosną ceny za wynajem pokoi w koszalińskich akademikach.

Podwyżka spowodowana jest wzrostem cen towarów i usług.

Kornas Development wybuduje akwapark

Na posiedzeniu niejawnym, w poniedziałek, 11 czerwca, Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA od wyboru w przetargu na budowę aquaparku w Koszalinie konkurencyjnej oferty firmy Kornas Development.

Złożone 31 maja odwołanie spółki Wrobis miało być rozpatrywane przez KIO we wtorek, 12 czerwca. Na ten dzień Izba wyznaczyła termin posiedzenia w sprawie kolejnej decyzji, dotyczącej wyboru wykonawcy koszalińskiego aquaparku.

Strona 1362 z 1388

Oglądasz teraz: Start