Miasto - Tygodnik Koszaliński

Policja świętuje

Najbliższy wtorek, tj. 24 lipca 2012 roku, to szczególny dzień dla koszalińskiej policji, ale i dla policjantów z całego naszego województwa. Właśnie tego dnia obchodzić będziemy Święto Policji, którego wojewódzkie uroczystości będą miały miejsce właśnie w Koszalinie.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości wypoczywających w naszej okolicy do spędzenia dnia z policją. Już o godz. 10.00 w koszalińskiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji policjantów.

Wygrane sparingi koszalińskich drużyn

 Wygrane sparingi koszalińskich drużyn :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kolejne sparingi podczas przygotowań do nowego sezonu rozegrali piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin i czwartoligowego Bałtyku Koszalin. Oba nasze zespoły zanotowały zwycięstwa nad rywalami.

Gwardia zmierzyła się na stadionie przy ul. Fałata w Koszalinie z czwartoligowym Pomorzem Potęgowo (grupa pomorska), aspirującym do awansu do III ligi w najbliższym sezonie.

Miasto patronat: Wkrótce piknik lotniczy

W przyszłą sobotę, 28 lipca, o godz. 12 na boisku sportowym przy ul. Łąkowej w Osiekach rozpocznie się 3. Piknik Lotniczy.

Na miejscu uczestnicy mogą wziąć udział w lotach widokowych śmigłowcem typu Robinson. Staną też na pokaz śmigłowiec Mi-2, motoparalotnie, szybowiec, symulator lotów szybowcem, modele latające samolotów, rakiet i balonów oraz ekspozycja Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin i samochody terenowe z Sianowskiego Klubu 4 x 4.

Miasto patronat: Psie pokazy przez dwa dni

 Pierwszy dzień wystawy psów rasowych w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ponad 700 psów aż 134 ras - takie prezentacje, na dodatek pod patronatem naszej redakcji, to wakacyjna tradycja w naszym mieście. Oby tylko aura dopisała!

Koszaliński oddział Związku Kynologicznego w Polsce działa od 1955 roku. Organizacja zrzesza około 400 hodowców, popularyzatorów i miłośników psów rasowych.

Kabareton zamieni Amfiteatr w SPA

Rozmowa z Leszkiem Malinowskim, dyrektorem artystycznym XVIII Festiwalu Kabaretu Koszalin 2012

Skąd bierze pan pomysły na tematy przewodnie kabaretonu?

Plener w deszczu, lecz udany

 Plener w deszczu, lecz udany :: Fot. Archiwum

Zaproszenie na jubileuszowy 15. Plener Malarski w Osiekach przyjęło 26 artystów, ale do Dworku Osieckiego przyjechało ich osiemnastu.

Pojawili się twórcy z miast partnerskich Koszalina: Neumünster i Neubrandenburga, polonusi z Holandii, Włoch, Berlina i Rosji, a także gośc z dalekiego Azerbejdżanu.

Czasem patrzę wierszem

Rozmowa z Grażyną Banasiak, autorką tomiku poezji "Pisane bezsennością"

Debiutowała Pani w latach 90-tych. Czemu zdecydowała się Pani wydać tomik dopiero teraz? Kiedy zaczęła Pani pisać?

Kontrole na "jedenastce"

 Wzmożone kontrole na DK 11 :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszalińscy policjanci od południa kontrolują pojazdy jadące drogą krajową nr 11. Tam odbywa się tzw "kaskada".

Tym razem nie polega ona na pomiarze prędkości tylko zatrzymywaniu "podejrzanych" pojazdów.

Jedenaste Siemionalia

W niedzielę, 22 lipca, w Bobolicach przy placu rekreacyjnym na ul. Dworcowej będzie mieć miejsce XI Przegląd Zespołów i Twórców Ludowych "Siemionalnia".

Impreza potrwa cały dzień, w godz. 12.30-19. Zaplanowano koncerty, warsztaty i biesiadę przy ognisku.

Strona 1362 z 1409

Oglądasz teraz: Start