Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ulica Smaków za nami!

 Ulica smaków za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kolejna edycja koszalińskiej "Ulicy Smaków" za nami. Motywem przewodnim tym razem był miód i wszystko co z nim związane. Wielkie gotowanie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 12:00 na placu przy koszalińskim Amfiteatrze.

Tegoroczną gwiazdą imprezy była Izabela Kapiasova znana z serialu „Przepis na życie”.

Spotkanie dla chorych psychicznie

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół „PRZYSTAŃ”zaprasza osoby chore psychicznie i rodziny, znajomych osób z takimi chorobami na spotkanie z psychologiem i pedagogiem.

Odbędzie się ono w piątek, 20 lipca, o godz. 15.30 w siedzibie Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Zwycięstwa 119, I piętro.

Strażnicy krwiodawcy

 Strażnicy krwiodawcy :: Fot. Archiwum

Co robią funkcjonariusze Straży Miejskiej, jeśli nie patrolują miasta? Po godzinach część z nich angażuje się w działalność społeczną.

Przy koszalińskiej komendzie działa koło honorowych krwiodawców.

Lato w „Bałtyku”

Spółdzielczy Klub ,,Bałtyk'' Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Na Skarpie''  przy ul. ul. Spokojnej 48 ma wciąż wolne miejsca  na tzw. półkolonie dla dzieci w wieku 8-13 lat. Dziesięciodniowy, odpłatny turnus rozpoczyna się 16 lipca i potrwa do 27 lipca br.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-15.30 dzieci będą pod fachową opieką wychowawców.

Unitral w egzotycznej odsłonie

 Unitral w egzotycznej odsłonie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Polinezyjski sen i czar orientu tuż na wyciągnięcie ręki. Po trzech latach, kosztem 25 mln zł mieleński ośrodek Unitral powiększył się o nową część hotelową i kompleks Wellness and SPA.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło władz Koszalina i przedstawicieli firm, które budowały i wyposażały obiekt.

Nowe miejsca dopiero za rok

Nie dla wszystkich maluchów znalazły się miejsca w koszalińskich żłobkach. Włodarze przekują jednak, że sytuacja wcale nie jest zła.

- Jest wiele miast dwustu-, trzystu- i czterystutysięcznych, które mają przygotowanych mniejszą liczbę miejsc żłobkowych niż Koszalin – zaznacza Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta.

Wypadek na krajowej szóstce. Motocyklistka w szpitalu

 Motocyklistka ranny w wypadku :: Fot. Mariusz Czajkowski

Motor którym jechała kobieta najprawdopodobniej zderzył się ze zwierzęciem.

Do wypadku doszło niedaleko zjazdu na Kłos.

Wakacje „Na Skarpie”

Klub Osiedlowy „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 zaprasza dzieci w wieku 8-11 lat do spędzenia wolnego, letniego czasu w swoim klubie. W dniach 16-27 lipca będzie trwać I turnus, a kolejny od 30 lipca do 10 sierpnia br.

W godz. 9.30-15.30 czeka na dzieci mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. W programie m.in. wyjazdy na basen, do wiosek tematycznych, kina i teatru. Będzie też dużo zajęć sportowych.

50 lat małżeństwa Państwa Sawickich

 Jubileusz w Urzędzie Stanu Cywilnego :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim pałacu ślubów odbył się jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego. Świętowali Państwo Sawiccy.

Znają się od dziecka. Choć urodzili setki kilometrów od siebie chodzili do tej samej szkoły.  Ona urodziła się na Wileńszczyźnie, on na Wołyniu.

Strona 1362 z 1402

Oglądasz teraz: Start