Miasto - Tygodnik Koszaliński

Uważaj od kogo kupujesz energię

W Koszalinie pojawili się przedstawiciele Centrum Energetycznego z Radomia. Akwizytorzy odwiedzają mieszkańców i zachęcają do podpisania umów.

Szkopuł w tym, że wiele osób bierze ich za pracowników Energi.

Myszołów uratowany

 Myszołów uratowany :: Fot. Archiwum

Myszołów zaplątał się we wnyki, zastawione przez kłusowników. Rannego ptaka znalazła trójka dzieci z gminy Sianów. Opatrzony ptak już wyleciał na wolność.

Znaleziony myszołów miał około dwóch lat. Gatunek ten w Polsce jest objęty całkowitą ochroną.

Wychowanie fizyczne coraz modniejsze

Pielęgniarstwo, pedagogika i wychowanie fizyczne – te kierunki można  studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Leśnej 1. Ta uczelnia także prowadzi drugi nabór na pierwszy rok studiów.

Wszystkie kierunki można studiować w systemie stacjonarnym, natomiast pedagogikę również w systemie niestacjonarnym.

Kabareton za nami

 Kabareton za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim Amfiteatrze spotkali się najwięksi artyści kabaretu.

Tegoroczny XVIII już Festiwal Kabaretu Koszalin 2012 cieszył się dużym zainteresowaniem.

Rocznica Powstania Warszawskiego

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, dowódca Garnizonu Wojska Polskiego ppłk dypl. Andrzej Mentel i prezes Okręgu Koszalin Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Ryszard Piszczecki zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w środę, 1 sierpnia, o godz. 10.15 na skwerze Ofiar Katyńskich przy ulicy Dworcowej. Staną poczty sztandarowe, zaplanowano okolicznościowe wystąpienia i złożenie wiązanek kwiatów.

Wygrali z Leśnikiem i pojechali na obóz

 Wygrali z Leśnikiem i pojechali na obóz :: Fot. Mariusz Czajkowski

Piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin i czwartoligowego Leśnika Rossy Manowo sprawdzali formę w meczu kontrolnym na stadionie przy ul. Fałata 34 w Koszalinie przy upalnej aurze, ale mimo tego stworzyli ciekawe widowisko. Gwardziści wygrali 5:2, a do przerwy było 2:2.

Dwie bramki dla Gwardii zdobył kolejny testowany zawodnik z Japonii, Takuya Murayama.

Radni nie mają ulopów

Poniedziałek, 30 lipca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Rafał Janus

Bałtyk okiem ratownika

 Bałtyk okiem ratowników :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ratownicy wodni stacjonują do końca wakacji na 19 wieżach między Gąskami, a Łazami. W tym roku zainteresowanie pracą ratownika nie było duże, a trzeba było zatrudnić 68 osób do patrolowania siedmiu nadmorskich miejscowości.

W zeszłych latach rozpatrywano około 100 podań, a na test sprawnościowy do Mielna przyjeżdżało około 80 osób.

Morze sensacji w Kołobrzegu

Całonocny maraton filmowy na plaży, sensacyjne pokazy kaskaderskie, projekcja prapremierowa i panel dyskusyjny na temat polskiego kina sensacyjnego – m.in. te atrakcje znajdą się w programie Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego „Sensacyjne lato filmów" (KKF).

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na kołobrzeskiej plaży.

Strona 1362 z 1414

Oglądasz teraz: Start