Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szynobus już jeździ, Koszałek płynie

 Szynobus już jeździ, Koszałek popłynie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Szynobus przewiózł w pierwszy weekend kursowania ponad 570 osób. Czy równie popularny będzie Koszałek? Statek wypłnął na wody Jamna już w sobotę. Pociąg do Mielna wyjechał na tory tydzień przed rozpoczęciem wakacji.

W trakcie pierwszych, dwóch dni kursowania nie pękał w szwach, ale też nie świecił pustkami. W sobotę, 23 czerwca szynobusem do Mielna i z powrotem pojechało 282 pasażerów, a dzień później 292 osoby.

Finał w amfiteatrze

Już w niedzielę, 1 lipca,  finałowy mecz mistrzostw Europy w piłce nożnej. Urząd Miejski, Zarząd Obiektów Sportowych i Centrum Kultury 105 ponownie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do wspólnego kibicowania w amfiteatrze.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45, ale na teren amfiteatru będzie można wejść co najmniej godzinę wcześniej.

Zmiana w Rotary

 Nowy rezydent :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jan Bielerzewski został oficjalnie prezydentem  Koszalińskiego Klubu Rotariańskiego, części międzynarodowej organizacji charytatywnej.

Piotr Jankowski, ustępujący z tej funkcji, przekazał mu obowiązki na uroczystości w restauracji Mamma Mia. Kadencja w Rotary Club trwa rok.

Niepewna przyszłość plaż i ratowników

Ilu ratowników będzie pilnować bezpieczeństwa na plażach w Gminie Mielno w tym sezonie?- Podań jest mnie niż w ubiegłym roku – mówi Leszek Pytel, szef ratowników WOPR.

Sytuacji z pewnością nie poprawią nowe przepisy, które mówią o tym, że na plaży mogą pracować wyłącznie osoby pełnoletnie.

Kolejne potrącenie!

 Potrącenie na Zwycięstwa :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przed godziną 15 na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa z Waryńskiego doszło do wypadku.

Kierująca osobówką potrąciła przechodzącego przez przejście mężczyznę.

Strzały w Biesiekierzu

Nieumundurowani policjanci w nocy z czwartku na piątek zostali zaczepieni przez młodego mężczyznę. Chłopak był agresywny i wulgarny. Nie reagował na polecenia, a fakt, że mundurowi przedstawili się jako policjanci i pokazali mu legitymacje służbowe wywołał w nim kolejną falę złości.

Wobec takiego zachowania chłopaka mundurowi obezwładnili go. Moment ten zauważył inny mężczyzna, ojciec młodzieńca, który nie wiedząc z jakich powodów jego syn leży na ziemi ruszył w kierunku policjantów.

Koniec szkoły!

 Koniec szkoły! :: Fot. Mariusz Czajkowski

Miejska uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 z udziałem władz koszalińskich odbędzie się w piątek, 29 czerwca, o godz. 11.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Orła Białego.

Podczas imprezy najlepszym uczniom wręczone zostaną statuetki za zdobyte tytuły: „Pierwszy wśród Orląt" i „Uczeń Fair Play”.

Cud niepamięci

Ewelina Marciniak jest laureatką ubiegłych II Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr" za spektakl „Nowe Wyzwolenie".

W ramach nagrody, Bałtycki Teatr Dramatyczny umożliwił jej wystawienie przedstawienia na naszej scenie.

Uczniowie z laurami

 Uczniowie z laurami :: Fot. Mariusz Czajkowski

89 uczniów, wybijających się w nauce, odebrało w Zespole Szkół Sportowych Nagrody Prezydenta Koszalina.

Otrzymali je laureaci olimpiady malucha małych olimpiad przedmiotowych, a  nauczyciele – opiekunowie zdolnych uczniów dostali listy gratulacyjne.

Strona 1363 z 1400

Oglądasz teraz: Start