Miasto - Tygodnik Koszaliński

Radni SLD nie chcą podwyżek biletów i ronda Łupaszki. Wprowadza się tematy zastępcze - twierdzą

Zdaniem SLD bardzo istotne problemy mieszkańców w dużej mierze nie zostały zrealizowane, a wiele działań było pozorowanych i miały charakter PR-owski.

- W dalszym ciągu mamy problem ze sferą społeczną. Pytanie jakie trzeba postawić to ile osób nie zostało objętych opieką żłobkową i przedszkolną? W dalszym ciągu też nic nie drgnęło w kwestii projektu Domu Opieki Społecznej przy ulicy Morskiej. Trwa to stanowczo za długo i naraża nas na duże koszty – mówiła radna Krystyna Kościńska.

Niecelne strzały obronne

 Ujawniamy szczegóły poniedziałkowej strzelaniny :: Fot. Mariusz Czajkowski

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariusza policji podczas interwencji. Policjanta pobił Jerzy S. instruktor aikido ze Szczecina. Prokurator zadecydował o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Zatem 47-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy.

W nocy z poniedziałku na wtorek krótko po godzinie 2 na policję zadzwonił jeden z mieszkańców. Ten zauważył podejrzanego mężczyznę, który świecąc latarką zaglądał przez okna do mieszkań na parterze.

250 maluchów bez żłobków

Kolejny rok z rzędu w koszalińskich żłobkach zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Do placówek nie dostanie się najprawdopodobniej ponad 250 maluchów.

Na dzieci czekają żłobki prywatne i kluby malucha. Te jednak są droższe.

Agresywne, bez szczepienia

 Agresywne psy atakują :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kobieta w ciąży pogryziona przez jamnika i haski atakujący mniejszego psa to wydarzenia, które rozegrały się ostatnio przy ulicy Rzemieślniczej. Oba psy nie były zaszczepione.

Koszalińscy strażnicy miejscy przypominają o prawnym obowiązku szczepienia zwierząt.

Zapraszamy na dzień dziecka w komendzie

W czwartek, 31 maja 2012 roku, w godzinach 10.00 - 13.00 Komenda Miejska Policji w Koszalinie organizuje spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkie maluchy z naszego miasta i powiatu o każdej pełnej godzinie mogą przyjść do komendy wraz z opiekunami. Policjanci przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji.

Zainaugurowano program „Strażnik miejski przyjaciel przedszkolaka”. Funkcjonariusze edukują najmłodszych

 Strażnicy w przedszkolu :: Fot. Kamil Hońko

Strażnicy będą odwiedzać koszalińskie przedszkola. Są wyposażeni w tzw. “Miasteczko Edukacyjne: W jego skład wchodzą sygnalizatory świetlne, znaki drogowe, przejścia dla pieszych i elementy jezdni.

Są też samochodziki z gąbki do mocowania na szelkach. Dzieci mogą stać się między innymi samochodem straży pożarnej i pogotowia wyposażonym w apteczkę i sygnał dźwiękowy.

Gdańska wciąż nie gotowa

Ulica Gdańska nie ma szczęścia do wykonawców. Słupska firma, która wygrała przetarg na jej remont splajtowała i zeszła z placu budowy, a kolejna, która miała dokończyć prace, musi położyć nawierzchnię po raz drugi.

Gdańska teoretycznie jest skończona, ale protokół odbioru nie został jeszcze podpisany.

Wysocki pełnoletni

 Wysocki pełnoletni :: Fot. Mariusz Czajkowski

W samo południe, w chwili wybicia hejnału na wieży ratusza w Muzeum Włodzimierza Wysockiego przy ul.Andersa11/1a Marlena Zimna i Mikołaj Kobus przecięli czerwoną wstęgę otwierając muzeum dla licznie zgromadzonych gości. Powodem tego zdarzenia jest „osiemnastka”, czyli 18. rocznica powstania tego niezwykłego miejsca.

Na poczatku zabrzmiała melodia utworu dobrze znanego „wysockologom” – „Pieśń o przyjacielu” zagrana na harmonijce ustnej przez  M. Kobusa. Goście wzięli udział w konkursie na interpretację utworu Wysockiego.

Wkrótce Euro 2012 ”Będę kibicował mojej kadrze”

 Wkrótce Euro 2012 ”Będę kibicował mojej kadrze” :: Fot. Kamil Jurkowski

Rozmowa z Sebastianem Milą, mieszkańcem Koszalina i kapitanem Śląska Wrocław, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce nożnej.

Cieszymy się, że koszalinianin zdobył tytuł mistrza Polski jako kapitan  Śląska...

Strona 1363 z 1380

Oglądasz teraz: Start