Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zmiany w statutach Rad Osiedlowych

Komisja Spraw Statutowych Rad Osiedli, Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Koszalinie rozpoczęła w październiku 2011 r. prace nad zmianami statutów Rad Osiedli oraz ordynacji wyborczej do Rad Osiedli.

 

Propozycje zmian wynikają z wniosków zgłaszanych przez przedstawicieli Rad Osiedli oraz mają na celu uaktualnienie oraz doprecyzowanie niektórych aktów prawnych.

Tort za wolność w Koszalinie. Działacze Projektu: Polska uczcili 23 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

 Tort za wolność w Koszalinie :: Fot. Kamil Hońko

W poniedziałek przed koszalińskim ratuszem przedstawiciele koszalińskiego Koła Projektu: Polska częstowali mieszkańców tortem.

Rozdawano też balony i naklejki z napisem „Razem 89” Na Warszawskiej starówce  Tadeusz Mazowiecki - honorowy członek stowarzyszenia i premier wybrany w czerwcowych wyborach uczcił rocznicę lampką szampana.

Wracają wakacyjne atrakcje

Prawdopodobnie już pierwszego dnia wakacji, czyli 1 lipca na wody jeziora Jamno powróci „Koszałek”. Jeszcze szybciej do Mielna pojedziemy szynobusem.

Odnowiony pociąg wyjedzie na tory przed końcem roku szkolnego. Pierwszy kurs nad morze zaplanowano na sobotę, 23 czerwca.

Uwaga pasażerowie! Autobusy jeżdżą objazdami

 Utrudnienia w kursowaniu autobusów :: Fot. Mariusz Czajkowski

W związku z planowanym od 5 czerwca zamknięciem ul. Słowiańskiej z powodu robót drogowych, wyznaczony został objazd dla autobusów linii nr 11 i 4 (nie dotyczy kursów do Niekłonic).

Autobusy tych linii będą kursowały w obu kierunkach ulicami Wenedów i Lutyków do pętli na ulicy Słowiańskiej (przy MEC).

Tylko dwie trybuny

Władze Koszalina planują zmniejszenie stadionu Gwardii przy ul. Fałata. Zbudowany w 1975 r., jako jedna z głównych inwestycji przygotowanych przed dożynkami centralnymi, stadion im. Stanisława Figasa, nie gromadzi w czasie meczów 20 tys. widzów.

– Stadion budowany był z iście gierkowskim rozmachem, ówczesne władze Koszalina nie myślały, czy taki duży obiekt ma rację bytu w takim mieście – przyznaje Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina.

100 lat po wielkiej wystawie

 100 lat po wielkiej wystawie :: Fot. Karta wystawowa ze zbiorów A. Leitgeber-Miziołek

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy kolejne kilkanaście widoków naszego miasta, uchwyconych przed II wojną światową. Ostatnie 16 pocztówek wypełniły fotografie Köslina zrobione między latami 1900 a 1927.

Żadna z nich nie przedstawiała niestety ważnego wydarzenia w dziejach miasta. Od organizacji przedsięwzięcia mija w tym roku równe 100 lat. Przypomnijmy zatem, że 25 maja (według innych źródeł 22 maja) 1912 r. otwarto w Köslinie Wschodnioniemiecką Wystawę Przemysłu, Rzemiosła i Rolnictwa Pomorza Zachodniego.

Żłobki nie dla wszystkich

Kolejny rok z rzędu w koszalińskich żłobkach zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Do placówek nie dostanie się najprawdopodobniej ponad 250 maluchów. Na dzieci czekają żłobki prywatne i kluby malucha, które jednak są droższe.

W Koszalinie jednym z kryteriów jest kolejność przyjmowania wniosków, więc opiekunowie ustawiali się w kolejki w weekend poprzedzający rozpoczęcie rekrutacji. Rodzice mogli składać podania o przyjęcie ich dziecka do żłobka do końca kwietnia. W sumie dokumenty złożyło 436 osób, czyli o ponad 140 mniej niż w ubiegłym roku.

Wielki jarmark przy muzeum

 Jarmark Jamneński za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

W niedzielę w Koszalinie odbył się kolejny Jarmark Jamneński. Była to plenerowa impreza, którą organizował Dział Etnograficzny naszego muzeum.

Organizatorzy twierdzą, że jarmark jest nową formą prezentacji kultury, sztuki ludowej i rękodzieła.

Sprostowanie

Tydzień temu pisaliśmy, że w czwartek wydłużone będą godziny otwarcia stanowisk paszportowych w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

Niestety, biuro wojewody przysłało wyjaśnienie, że nowe zasady obowiązują tylko w Szczecinie. W Koszalinie sprawy paszportowe można załatwiać w poniedziałki, w godz. 7.45 - 17.45, od wtorku do piątku od 7.45 do 15. Przepraszamy.

Strona 1365 z 1386

Oglądasz teraz: Start