Miasto - Tygodnik Koszaliński

Obiadek Izbowy i Dzień Dziecka

W czwartek, tj. 31.maja Oddział Północnej Izby Gospodarczej zaprasza przedsiębiorców do udziału w obiadku izbowym o godz. 15-tej do Park Caffe przy ul. Asnyka 11.

W trakcie obiadku Jakub Talewski z firmy Mikroserwis omówi nowe spojrzenie na zarządzanie zadaniami oraz dokumentami, dzięki nowoczesnej platformie Office 365.Marcin Zarębski z firmy Prometheus udzieli kilku wskazówek nt. doskonalenia komunikacji biznesowej.

Ochrona strzelała na medal

 Strzeleckie zawody branży ochrony :: Fot. Marek Łagocki

Na krytej strzelnicy przy ul. Szczecińskiej 25 a odbyły się XI Strzeleckie Mistrzostwa Polski Branży Ochrony.

W zawodach wzięło udział 39 strzelców reprezentujących firmy branży ochrony z Polski, Słowacji i Czech.

Jeszcze więcej dawców szpiku

Już jedenaście osób z Koszalina oddało szpik chorym na białaczkę. Być może wkrótce będzie ich więcej, bo baza fundacji DKMS Polska, która rejestruje potencjalnych dawców powiększyła się o ponad 450 mieszkańców naszego miasta.

Miejsce było dość nietypowe, bo chętni mogli oddać krew do badania w centrum handlowym Atrium.

Psy w pogoni za zwierzyną

 Dzikarze w Manowie :: Fot. Marek Łagocki

W weekend na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Manowie obył się  V Międzynarodowy Konkurs Psów Dzikarzy. Właściciele psów szkolonych do polowań na dziki prezentowali umiejętności swoich czworonogów.

W konkursie wzięło udział 35 psów ze Słowacji oraz Polski. Wśród nich znalazły się m.in. psy gończe słowackie,  jamniki szorstkowłose, teriery walijskie, karelskie na niedźwiedzie, niemieckie teriery...

Strzelał do przechodniów

W poniedziałek około godziny 19 dyżurny komendy otrzymał informację o mężczyźnie strzelającym z wiatrówki do przechodniów na ul. Zwycięstwa. Gdy patrol przyjechał na miejsce, nie zastał już wskazanego człowieka.

Jak się okazało, mężczyzna postrzelił trzy osoby. Wszystkie doznały niegroźnych urazów.

III Igrzyska Przedszkolaków za nami

 Igrzyska maluchów :: Fot. Mariusz Czajkowski

We wtorek na stadionie ZOS Bałtyk odbyły się III Igrzyska Przedszkolaków. Gościem specjalnym był Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Zawody przebiegły zgodnie z ceremoniałem olimpijskim.

Za uczenie miłości do Boga i muzyki

Justyna Bramczewska z Domu Kultury Iskra w Pile, nauczycielka muzyki i śpiewu, to tegoroczna laureatka Nagrody Katolickiego Stowarzyszenie „Civitas Christiana” im. prof. Ireny Maculewicz- Żejmo.

Dostała ją w uznaniu  wieloletniej pracy pedagogicznej, dyrygenckiej i osiągnięcia w promowaniu pieśni i muzyki sakralnej.

Motor sunął po asfalcie

 Kolejna zderzenie przy Politechnice :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek wieczorem na Jana Pawła II doszło do kolejnej kolizji. Tym razem z udziałem osobówki i motocykla.

Z ustaleń drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z ulicy Śniadeckich wymusiła pierwszeństwo jadącemu prawidłowo motocykliście.

Złoty Witraż dla ekumenicznego zepsołu

Zespół Sound Proof ze Słupska, złożony z członków Kościołów zielonoświątkowego i katolickiego, zdobył Grand Prix XXIII Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Domino” im. Jana Pawła II.

Czworo chrześcijan zaśpiewało utwory własnej kompozycji. - Modliliśmy się o słowa do nich– przyznają.

(ejm)

Strona 1366 z 1382

Oglądasz teraz: Start