Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wylotówka do remontu

 Wylotówka do remontu :: Fot. Marek Łagocki

Koszalin otrzyma 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy wraz z robotami budowlanymi na wiadukcie. Wyremontowany zostanie 730-metrowy odcinek drogi od ul. Morskiej do ul. Mieszka I.

W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe zjazdy.

Przyjaciele „Grosika” zagrają w Koszalinie

Piłkarze czwartoligowego Bałtyku Koszalin rozegrali pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu. Zremisowali u siebie z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg 1:1, a w sobotę, 14 lipca zagrają z drużyną Przyjaciele „Grosika”, czyli Kamila Grosickiego, reprezentanta Polski.

Przypominamy, że Kamil Grosicki reprezentował nasz kraj podczas ostatnich finałów mistrzostw Europy rozegranych na stadionach Polski i Ukrainy.

Życie według Martyny Wojciechowskiej w „Atrium”

 Wystawa Martyny Wojeciechowskiej :: Fot. Organizator

Zdjęcia Martyny Wojciechowskiej, dziennikarki, podróżniczki i redaktor naczelnej „National Geographic Polska” będzie można obejrzeć w Centrum Handlowym „Atrium” od 15 lipca.

Wystawa fotograficzna „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%” to trzydzieści zdjęć z najodleglejszych zakątków świata.

Przestrzegamy! Blokada na „szóstce”

W piątek, 13 lipca, w godz. 15 – 17, lepiej nie wybierać się w podróż samochodem z Koszalina w kierunku Biesiekierza. Szykuje się protest, który organizują Rada Sołecka i radni ze Starych Bielic.

Organizatorzy domagają się zainstalowania sygnalizacji świetlnej w tej części trasy.

Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp

 Dziewięć medali żeglarzy MKR Tramp :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Myśliborzu rozegrano 41. Regaty o Puchar Leonida Teligi. Były to jednocześnie mistrzostwa okręgu zachodniopomorskiego oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Sukces zanotowali żeglarze z MKR Tramp Mielno, wygrywając niemal we wszystkich kategoriach klasy Cadet.

Rewelacyjnie w regatach popłynęła załoga w składzie Sonia Dubielak i Paulina Domek. W Pucharze Teligi, mistrzostwach okręgu open i Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17 zajęły one drugie miejsce.

AZS Koszalin kompletuje skład

Jak poinformował na swojej stronie internetowej AZS Koszalin S.A., nowymi zawodnikami koszalińskiego klubu na sezon 2012/2013 w Tauron Basket Lidze zostali Artur Mielczarek i reprezentant Polski Paweł Leończyk.

Ponadto poinformowano, że po raz kolejny w biało-niebieskich barwach AZS wystąpią Igor Milicić, Rafał Bigus i Amerykanin Callistus Eziukwu.

Do Koszalina mam bliżej

 Trener Wojciech Polakowski :: Fot. Mariusz Czajkowski

Po tygodniu pracy trenera Wojciecha Polakowskiego z seniorami czwartoligowego Bałtyku Koszalin, rozmawialiśmy z nim o jego decyzji oraz szansach i dalszych przygotowaniach zespołu.

Przychodząc do Bałtyku zamienił pan trzecią na czwartą ligę. Co było tego powodem?

Zgłosił fikcyjną kradzież

W niedzielną noc policjanci z posterunku w Mielnie pełniąc służbę na terenie gminy dali sygnał do zatrzymania kierowcy hondy. Mężczyzna wiozący dwóch pasażerów nie zamierzał poddać się kontroli i przyspieszył znikając z pola widzenia patrolu.

Gdy policjanci pojechali za nim, zauważyli zaparkowany pojazd, a w nim dwóch pasażerów.

ZUS w Koszalinie świętuje

 ZUS w Koszalinie świętuje :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obchodzi w tym roku 35- lecie istnienia. Placówkę odwiedził Zbigniew Derdziuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracownicy spotkali się także z przedstawicielami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Strona 1366 z 1408

Oglądasz teraz: Start