Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mecz obejrzyj w amfiteatrze

Zamiast strefy kibica władze miasta proponują miłośnikom piłki nożnej oglądanie pojedynków naszej reprezentacji i rozgrywki finałowe Euro 2012 w miejscu, gdzie zwykle odbywają się koncerty.

Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina ds. kultury i spraw społecznych, tłumaczy, że mecze to imprezy podwyższonego ryzyka ze względu na ich sponsorów, czyli browary.

Juwenalia w miarę bezpieczne

 Juwenalia w miarę bezpieczne :: Fot. Marek Łagocki

Podsumowując kilkudniową zabawę przy akademikach możemy stwierdzić, że podczas tegorocznej imprezy studentów nie doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Było kilka pobić, omdleń. Jedna osoba trafiła do szpitala. Do najpoważniejszej awantury doszło w sobotę rano. Wtedy to grupka mężczyzn zaczęła się bić.

Bitwa o akwapark

Do Zarządu Obiektów Sportowych sp. z o.o. wpłynęło odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS od decyzji komisji, która w wyniku ponownego rozpatrzenia ofert na budowę koszalińskiego parku wodnego na wykonawcę inwestycji wybrała Kornas Development sp. z o.o.

Przypomnijmy, że pierwotnie postępowanie wygrał właśnie WROBIS, choć jego oferta cenowa była wyższa od oferty spółki Kornas Development (WROBIS chce budować aquapark za prawie 85 mln zł brutto a Kornas za niespełna 69 mln zł brutto).

Poprawiają Gdańską

 Poprawiają Gdańską :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę około godz. 10.00 rozpoczęły się prace drogowców przy ul. Gdańskiej w Koszalinie.

Prace potrwają do najbliższej środy i spowodują czasowe utrudnienia w ruchu polegające na zamykaniu pojedynczych pasów drogowych.

Wystawa „Od Solidarności do niepodległości” w CK105

We wtorek, 5 czerwca, w godz. 10 – 12, w Centrum Kultury 105 w Koszalinie spotkanie pt. „Od Solidarności do niepodległości.

W walce o wolność 1976- 1989” organizują: Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” Koszalin oraz Stowarzyszenie „Projekt Polska” Koszalin.

Dzieci u prezydenta

 Dzieci u prezydenta :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przedszkolaki odwiedziły prezydenta Piotra Jedlińskiego. W jego gabinecie odbyły się występy. Pociechy tańczyły i śpiewały.

Piotr Jedliński z okazji Dnia Dziecka przygotował dzieciom słodki poczęstunek.

(illa)

Ranking Forbesa. Prawie na podium

Koszalin zajął czwarte miejsce w rankingu miesięczniku „Forbes”, który monitoruje zagadnienia związane z gospodarką.

Autorzy ocenili m.in. atrakcyjność miasta dla biznesu. Dane opracował Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, a wykorzystał m.in. dane z Krajowego Rejestru Sądowego. Udział w rankingu był bezpłatny.

Przysięga w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

 Przysięga w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek rano na terenie jednostki przy ul. Wojska Polskiego odbyła się uroczysta przysięga 30 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych.

W tym roku w szeregi mundurowych weszło aż 13 pań.

Piknik i otwarcie placu zabaw

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca o godz. 10 otwarty zostanie nowy plac zabaw  przy ul. Francuskiej. Na wyrównanym terenie pojawiły się chodniki, trawa i nasadzenia krzaków.

Dzieci będą mogły korzystać m.in. z dwóch piaskownic, ściany wspinaczkowej, zjeżdżalni, huśtawek i bujaków na sprężynach.

Strona 1367 z 1386

Oglądasz teraz: Start