Miasto - Tygodnik Koszaliński

Chwila nieuwagi...

 Poważna kolizja przy Politechnice :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II ze Śniadeckich doszło do poważnej kolizji.

Zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca KIA wymusiła pierwszeństwo prawidłowo jadącej osobówce.

Zbadaj się i żyj

Szpital Wojewódzki zaprasza na „białe soboty” onkologiczne. Badania są bezbolesne i bezpłatne, a mogą uratować życie i zdrowie. Rak piersi, skóry czy prostaty, wykryte we wczesnym stadium, można wyleczyć.

W sobotę,2 czerwca, od godz. 8.00, w Poradni Onkologiczne przy ul. Orlej 2 panie do 50. roku życia będą mogły skorzystać z badania USG, zaś dla kobiety powyżej 50. roku życia przygotowano badania mammograficzne w ramach profilaktyki NFZ.

Strzelanina na Oskara Lange

 Strzelanina na Oskara Lange :: Fot. Marek Łagocki

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2 na ulicy Oskara Lange doszło do strzelaniny. Podczas niej policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Ten rzekomo miał zaglądać do mieszkań na parterze.

Mieszkańcy zaalarmowali policję o tym, że na ul. Rodła nieznany mężczyzna zagląda do mieszkań na parterze i świecąc latarką penetruje wnętrze mieszkań. Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci w cywilu. Podczas przeszukiwania osiedla natknęli się na mężczyznę. Jeden z policjantów próbował go obezwładnić. Doszło do szarpaniny.

Kontrole autokarów

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wycieczki, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin prowadzą kontrole autobusów zajmujących się obsługą transportową wycieczek.

Podczas czynności szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację.

1413 osób zatańczyło przed urzędem

 Rekord tańca pobity :: Fot. Marek Łagocki

W niedzielę po godzinie 17 na Rynku Staromiejskim odbyło się bicie rekordu tańca grupowego.

Organizatorzy twierdzą, że do oficjalnego hymnu  EURO 2012 Oceana - Endless Summer zatańczyło blisko 1500 mieszkańców naszego miasta.

 

Miasto patronat: Bitwa o zapałkę

To już 25. Dni Ziemi Sianowskiej. W dniach 1 – 3 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Strzeleckiej wiele atrakcji. Zainauguruje miejsko-gminne święto o godz. 17 tradycyjnie mecz piłkarski: Urzędnicy – Rzemieślnicy.

W sobotę, w godz. 14 -16, po raz pierwszy odbędą się Gminne Potyczki Sołeckie „Bitwy o zapałkę”, których organizatorem jest Stowarzyszenie Ziemi Wierciszewskiej. Czynne będą do wieczora m.in. dmuchane zabawki i zjeżdżalnia dla dzieci.

Brutalne pobicie przechodnia

 Brutalny napad na Piłsudskiego :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę rano przy "Torgu" na Piłsudskiego doszło do brutalnego napadu. Młody mężczyzna rzucił się na przechodnia. Bijąc go złamał mu nogę. Później zerwał z nadgarstka zegarek.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając pokrzywdzonego bez jakiejkolwiek pomocy.

Igrzyska maluchów

We wtorek, 29 maja, o godz. 10 na stadionie ZOS Bałtyk (w razie braku pogody w hali ZOS-Gwardii przy ul. Fałata) odbędą się III Igrzyska Przedszkolaków.

Gościem specjalnym będzie Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem

 Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę, 26 maja zakończył się sezon 2011/2012 w grupie Bałtyckiej piłkarskiej III ligi. Piłkarze Gwardii Koszalin zajęli ostatecznie czwarte miejsce, a Bałtyk Koszalin uplasował się na czternastej pozycji i tym samym zanotował spadek do IV ligi.

W ostatniej kolejce spotkań obie koszalińskie drużyny zanotowały porażki. Gwardziści, którzy grali w mocno rezerwowym składzie walczyli przed własną widownią z broniącym się przed spadkiem Dębem Dębno i przegrali 1:2.

Strona 1367 z 1382

Oglądasz teraz: Start