Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wypadek na krajowej szóstce. Motocyklistka w szpitalu

 Motocyklistka ranny w wypadku :: Fot. Mariusz Czajkowski

Motor którym jechała kobieta najprawdopodobniej zderzył się ze zwierzęciem.

Do wypadku doszło niedaleko zjazdu na Kłos.

Wakacje „Na Skarpie”

Klub Osiedlowy „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 zaprasza dzieci w wieku 8-11 lat do spędzenia wolnego, letniego czasu w swoim klubie. W dniach 16-27 lipca będzie trwać I turnus, a kolejny od 30 lipca do 10 sierpnia br.

W godz. 9.30-15.30 czeka na dzieci mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. W programie m.in. wyjazdy na basen, do wiosek tematycznych, kina i teatru. Będzie też dużo zajęć sportowych.

50 lat małżeństwa Państwa Sawickich

 Jubileusz w Urzędzie Stanu Cywilnego :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim pałacu ślubów odbył się jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego. Świętowali Państwo Sawiccy.

Znają się od dziecka. Choć urodzili setki kilometrów od siebie chodzili do tej samej szkoły.  Ona urodziła się na Wileńszczyźnie, on na Wołyniu.

Ukradli papierosy

Papierosy na łączną kwotę trzech tysięcy złotych zniknęły w czerwcu z magazynu należącego do jednej z hurtowni działających na terenie miasta. Policjanci z I komisariatu w Koszalinie ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za tą kradzież.

Policjanci z I komisariatu ustalili, że czterej zatrzymani mężczyźni pracowali na terenie jednej z koszalińskich hurtowni. Dzięki temu mieli dostęp do znajdujących się tam magazynów, w których złożone były między innymi kartony z papierosami.

POLOmarket otwarty

 POLOmarket otwary :: Fot. Mariusz Czajkowski

Otwarcie sklepu rozpoczęło się o godzinie 8:00. Sklep znajduje się na ulicy Oskara Lange  10 i czynny jest od godz. 7:00 do 21:00,a w niedzielę od 8:00 do 20:00.

Na dzień otwarcia przewidziano mnóstwo atrakcji dla klientów; tort o wadze 20 kg, szampan dla 100-u pierwszych pełnoletnich klientów, liczne konkursy, maskotki i kącik zabaw dla dzieci.

Raduszka zyska kanalizację

Aż 66 mln zł wyda spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja (MWiK) na rozwój i modernizację. Inwestycje mają być zrealizowane w latach 2012 - 2015.

Spółka sfinansuje je ze środków własnych, które pochodzą, między innymi z zysków oraz odpisów amortyzacyjnych. Największe inwestycje wodociągi chcą zrealizować w tym roku, za ponad 31 mln zł.

Drugi Japończyk w Gwardii

 Nowy zawodnik Gwardii :: Fot. Archiwum

Diasuke Shibusawa będzie drugim po Kosuke Ikegami Japończykiem, który występować bedzie w trzecioligowej drużynie piłkarskiej Gwardii Koszalin. 22-letni zawodnik podpisał roczną umowę z koszalińskim klubem.

Jak nas poinformował Waldemar Smoła, członek zarządu KS Gwardia Koszalin, Diasuke, podobnie jak jego rodak Kosuke, jest graczem szybkim, zwinnym i odważnym, charakteryzującym się dobrym przeglądem pola.

Śmierć w pociągu

 Śmierć w pociągu :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę krótko po godzinie 13:30 w pociągu relacji Szczecin - Białystok zmarł 41-letni mężczyzna. Okoliczności śmierci wyjaśniali policjanci wraz z prokuratorem.

Przez blisko dwie godziny pociąg stał na dworcu. Były opóźnienia.

Oskarżeni za wyłudzanie kredytów staną przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia w sprawie wyłudzenia w okresie od marca 2008 roku do maja 2010 roku w Koszalinie i w wielu innych miastach kredytów udzielonych przez banki na zakup samochodów.

Dziewięć osób oskarżono o wyłudzenie 22 kredytów w łącznej kwocie 1.893.844 zł oraz usiłowanie wyłudzenia 2 dalszych kredytów na kwotę 230.000 zł.

Strona 1368 z 1408

Oglądasz teraz: Start