Miasto - Tygodnik Koszaliński

Niebezpieczny wyciek gazu

 Co robić gdy w aucie wycieka gaz? :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co robić, gdy w samochodzie wyposażonym w instalację gazową doszło do wycieku? Niezwłocznie zaalarmować straż pożarną, ponieważ skutki mogą kończyć się tragicznie.

W czwartek, 10 maja, koszalińscy strażacy zostali poinformowani o wycieku gazu z busa. Ten zaparkowany był na parkingu przy ul. Leopolda Okulickiego przed sklepem Intermarche.

Zapraszamy na spotkanie

W najbliższy czwartek tj. 24 maja o godz. 17.00 w siedzibie Rady Osiedla "Wspólny Dom" przy ul. Zwycięstwa 148 odbędzie się spotkanie władz miasta z mieszkańcami.

Ci będą mieli możliwość zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania Koszalina.

Głosujmy na Maję

 Głosujmy na Maję :: Fot. Mariusz Czajkowski

Maja Wolska, uczennica Gminnego Gimnazjum w Sianowie ma szansę reprezentować Polskę w finale światowym konkursu„The Look of the Year 2012” dla młodych modelek organizowanego we Włoszech, na Sycylii.

Jak mówi, chciała zawsze być modelką i dlatego po skończeniu 15 lat zapisała się do koszalińskiej Agencji Image w Galerii Emka, by uczyć się podstaw umiejętności niezbędnych modelce: kreowania wizerunku, poruszania się, dbania o urodę i sylwetkę.

Modele z „Perunem” (FILM)

W ubiegły weekend w gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich obył się  I Bałtycki Festiwal Modelarski. Organizatorem imprezy był Koszaliński Pluton Modelarski i Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun".

Już w sobotę do Koszalina przyjechali modelarze z całej Polski. Między innymi z Inowrocławia, Kołobrzegu i Słupska. W sumie, prawie 50 uczestników konkursu zaprezentowało 285 modeli.

Srebro Wiktorii Wizner

 Srebro Wiktorii Wizner :: Fot. CK 105

Centrum Kultury105 w Koszalinie ma przyjemność poinformować, że 6 maja odbył się w Częstochowie XIX Międzynarodowy Festiwal "Majowa Nutka".

Nasza reprezentantka Wiktoria Wizner zdobyła "Srebrną Nutkę" - zaszczytne II miejsce wśród znakomitych wokalistów z wielu krajów.

Dyktando akademickie

We wtorek 22 maja o godzinie 12.00 w gmachu PK przy ulicy Śniadeckich 2 i Kwiatkowskiego 6 odbędzie się coroczne Dyktando akademickie.

W konkursie mogą wziąć udział studenci i pracownicy Politechniki Koszalińskiej oraz mieszkańcy Koszalina.

Schronisko i nowa zabudowa

 W tym miejscu powstaje nowe schronisko dla zwierząt :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wre robota przy koszalińskim schronisku dla zwierząt. Zgodnie z umową, którą prezydent miasta podpisał z kołobrzeską firmą PRO-BUD, prace powinny zostać zakończone we wrześniu br.

 

Gotowe są już boksy i wybiegi, które jeszcze w tym roku pomieszczą ok. 250 zwierząt dotychczas przebywających w starym schronisku przy ul. Topolowej.

Rosną kieszenie wybrańców

Po oświadczeniach majątkowych koszalińskich radnych miejskich, wzięliśmy pod lupę majątki radnych powiatu. Ci też do biednych nie należą, zresztą większość nie pierwszy raz zasiada w tym gremium.

Wśród samorządowców zabrakło oświadczenia Dariusza Kalinowskiego, przewodniczącego rady.  Jego dokumenty zostały wysłane do Urzędu Wojewódzkiego i dopiero po weryfikacji, mogą być opublikowane.

Festyn MEC na „Przylesiu”

 Festyn MEC na „Przylesiu” :: Fot. Mariusz Czajkowski

To jubileuszowy, bo dziesiąty festyn Miejskiej Energetyki Cieplnej na terenie Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”.

Impreza ph. „MEC bliżej mieszkańca” odbyła się w sobotę na boisku Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Melchiora Wańkowicza 11.

Strona 1368 z 1378

Oglądasz teraz: Start