Miasto - Tygodnik Koszaliński

Rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo

Atrakcji będzie mnóstwo,  aby bawić się zdrowo i bezpiecznie, dopóki starczy nam sił i ochoty – zapowiada Jakub Pyżanowski, prezes Zarządu Obiektów Sportowych.

Już po raz drugi spółka miejska, Centrum Kultury 105, grupa firm pod znakiem Made in Koszalin i policja zapraszają mieszkańców do udziału w Pikniku Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Czy radna zataiła dochody?

 Radna skłamała? :: Fot. Archiwum

Nasz Czytelnik (proszący o anonimowość) zaalarmował:

- Pani Anita Awstric jest długoletnią radną powiatu koszalińskiego. Piastuje wysokie funkcje, dlatego nie wierzę, że sprawa, którą chcę państwa zainteresować, wynikła z przypadkowych zaniedbań.

Rozbój na Połtwaskiej

Dwaj mężczyźni i kobieta to osoby zatrzymane w sprawie rozboju do jakiego doszło wczoraj w nocy w centrum Koszalina. Pokrzywdzonemu zabrali między innymi kurtkę i telefon komórkowy. Od wtorku cała trójka przebywa w policyjnym areszcie. Dziś zajmie się nimi prokuratura, a potem najprawdopodobniej sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po północy. Pokrzywdzony mężczyzna, który mieszka poza Koszalinem, wracał z pracy do domu. Czekając na pierwszy poranny autobus spacerował ulicami miasta.

Mała pomoc ma wielkie znaczenie

 Mała pomoc ma wielkie znaczenie :: Fot. Archiwum Gimnazjum nr 11

Uczniowie Gimnazjum nr 11 przez 4 miesiące pomagali „Po sąsiedzku” w ramach projektu grantowego. Placówka jest wojewódzkim zwycięzcą w swej kategorii programu grantowego w ramach VI edycji programu „Szkoła bez przemocy”.

Dwie wolontariuszki, razem z wieloma innymi uczniami z całej Polski, pojechały do Warszawy na podsumowanie projektu. Koszalinianki odebrały dyplom z rąk bramkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, Wojciecha Szczęsnego.

„Zamaskowani z bronią wpadli do naszego sklepu!”

Właściciele sklepu spożywczego „Yogi” przy ulicy Dworcowej nie mogą się otrząsnąć po tym co wydarzyło się w środę rano. Będąca w sklepie Pani Wioletta została zaatakowana przez uzbrojonych w pistolety gazowe bandytów.

Kobieta oberwała kolbą w głowę. Nie zadziałała nawet antynapadówka. Policja szuka sprawców rozboju.

Patronat Miasta: Czempionat w klubie „Wiking”

 Czempionat  w klubie „Wiking” :: Fot. Mariusz Czajkowski

Blisko 80 zawodników wystartowało w III Otwartych Mistrzostwach Koszalina w Darcie Klasycznym. Gospodarzem imprezy, pod patronatem prezydenta miasta, był klub „Wiking” mieszczący się przy ulicy Władysława IV 101.

Najcelniej do tarczy wśród panów rzucał Krzysztof Stróżyk z Poznania. Koszalińskie zwycięstwo zapewniło mu miejsce w rankingu, które gwarantuje powołanie do kadry narodowej na prestiżową imprezę WDF Europe Cup 2012.

Kto zarządcą hali widowiskowo-sportowej?

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich, która jest wspólną inwestycją Politechniki Koszalińskiej i Miasta, coraz bliżej. Lada dzień ogłoszony zostanie wynik na zarządcę obiektu, którego budowa i wyposażenie kosztowały 34 mln zł.

 

Politechnika prowadzi już trzeci przetarg. Poprzednie z przyczyn formalnych nie zostały rozstrzygnięte. Teraz jest dwóch oferentów z Koszalina: Zarząd Obiektów Sportowych i Konsorcjum Firm - spółka PerMedia, m.in. wydawca Tygodnika Koszalińskiego Miasto, i Park Technologczny S.A. (spółka Politechniki Koszalińskiej i ratusza).

"Synu gdzie jesteś, martwię się"

 Młody chłopak zginął pod kołami pociągu :: Fot. Mariusz Czajkowski

Młody, bo niespełna 14-letni Damian P. zginął na torach w Niekłonicach. Tam potrącił go pociąg relacji Szczecin - Koszalin.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi śledztwo w sprawie sobotniego wypadku. Wiadome jest, że pociąg poruszał się 98 km/h. Maszynista na wyhamowanie potrzebował 400 metrów.

Ukradł słodycze

Mężczyzna wszedł do sklepu samoobsługowego wczesnym przedpołudniem. Skorzystał z chwili, kiedy ekspedientki przebywały na zapleczu. Zaczął chować do reklamówki cukierki, gumy do żucia oraz kawę.

Zauważyła to jedna z kobiet przebywająca w sklepie. Próbowała zabrać skradzione rzeczy z rąk mężczyzny, jednak ten wyrwał siatkę z całą zawartością i uciekł. Kobieta zadzwoniła do dyżurnego komendy. Jednocześnie cały czas obserwowała, dokąd biegł 24-latek i na bieżąco informowała o tym policjanta.

Strona 1368 z 1399

Oglądasz teraz: Start