Miasto - Tygodnik Koszaliński

Patron i sztandar na 60-lecie

 Patron i sztandar na 60-lecie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Szkoła Podstawowa nr 6 na jubileusz doczekała się imienia i sztandaru. Od maja jej patronem jest Narodowe Święto Niepodległości.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczął polski taniec narodowy: polonez. Cały program obchodów uświetniły wiersze i piosenki patriotyczne w wykonaniu nie tylko uczniów, ale i nauczycielek.

Festyn rodzinny w Niedalinie

W sobotę, 2.czerwca, odbędzie się IV Ekologiczny Festyn Rodzinny „Radew – Energia Życia”. Imprezę organizują powiat koszaliński, gmina Świeszyno, sołectwo i Ochotnicza Straż Pożarna Niedalino.

Festyn patronatem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski. Festyn odbędzie się w godz. 12.00 – 19.00 na placu rekreacyjno – sportowym nad rzeką Radwią w Niedalinie.

Finał Turnieju Wiedzy Prewencyjnej

 TURNIEJ WIEDZY PREWENCYJNEJ OHP :: Fot. KMP Koszalin

W corocznym konkursie o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie udział wzięły drużyny reprezentujące hufce z terenu byłego województwa koszalińskiego.

Młodzież napisała test z zakresu wiedzy prewencyjnej, historii i wiedzy o społeczeństwie. W czasie, gdy komisja podliczała wyniki, można było obejrzeć prace plastyczne uczniów dotyczące profilaktyki uzależnień.

Restauracja "Fregata" w TVN-ie

W czwartek o godzinie 21:30 na antenie TVN można będzie obejrzeć kolejny odcinek "Kuchennych Rewolucji". Tym razem Magda Gessler pokarze rezultaty rewolucji w koszalińskiej restauracji "Fregata".

Ekipa TVN-u wraz ze słynną restauratorką odwiedziła w marcu "Fregatę". Od jej wizyty lokal prosperuje dużo lepiej.

Droższa benzyna, droższe bilety

 Bilety będą droższe :: Fot. Marek Łagocki

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Od 1 sierpnia wydamy więcej na bilety jednorazowe oraz okresowe. To już druga podwyżka w ciągu ostatniego roku.

Ceny biletów MZK rosną w zastraszającym tempie. W czerwcu 2011 roku za jeden przejazd płaciliśmy 2,2 zł.

Radni SLD nie chcą podwyżek biletów i ronda Łupaszki. Wprowadza się tematy zastępcze - twierdzą

Zdaniem SLD bardzo istotne problemy mieszkańców w dużej mierze nie zostały zrealizowane, a wiele działań było pozorowanych i miały charakter PR-owski.

- W dalszym ciągu mamy problem ze sferą społeczną. Pytanie jakie trzeba postawić to ile osób nie zostało objętych opieką żłobkową i przedszkolną? W dalszym ciągu też nic nie drgnęło w kwestii projektu Domu Opieki Społecznej przy ulicy Morskiej. Trwa to stanowczo za długo i naraża nas na duże koszty – mówiła radna Krystyna Kościńska.

Niecelne strzały obronne

 Ujawniamy szczegóły poniedziałkowej strzelaniny :: Fot. Mariusz Czajkowski

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariusza policji podczas interwencji. Policjanta pobił Jerzy S. instruktor aikido ze Szczecina. Prokurator zadecydował o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Zatem 47-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy.

W nocy z poniedziałku na wtorek krótko po godzinie 2 na policję zadzwonił jeden z mieszkańców. Ten zauważył podejrzanego mężczyznę, który świecąc latarką zaglądał przez okna do mieszkań na parterze.

250 maluchów bez żłobków

Kolejny rok z rzędu w koszalińskich żłobkach zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. Do placówek nie dostanie się najprawdopodobniej ponad 250 maluchów.

Na dzieci czekają żłobki prywatne i kluby malucha. Te jednak są droższe.

Agresywne, bez szczepienia

 Agresywne psy atakują :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kobieta w ciąży pogryziona przez jamnika i haski atakujący mniejszego psa to wydarzenia, które rozegrały się ostatnio przy ulicy Rzemieślniczej. Oba psy nie były zaszczepione.

Koszalińscy strażnicy miejscy przypominają o prawnym obowiązku szczepienia zwierząt.

Strona 1368 z 1386

Oglądasz teraz: Start