Miasto - Tygodnik Koszaliński

Specjaliści od serca

Do Kołobrzegu na międzynarodową konferencję naukową przyjedzie ok. 500 lekarzy, pielęgniarek i techników zajmujących diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca.

Wiosenną Konferencję Sekcji Rytmu Serca (29 maja – 1 czerwca) organizuje Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pod kierunkiem dr. n.med. Elżbiety Zinki, wspólnie z dr. Przemysławem Mitkowskim, przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Największa w historii Koszalina "Bitwa Wodna"

 :: Fot. Marek Łagocki

Blisko tysiąc osób wzięło udział w organizowanej przez Parlament Studencki "Wielkiej Bitwie Wodnej". Emocji nie brakowało. Pękło ponad 15 tysięcy balonów napełnionych wodą.

Walka trwała kilkanaście minut. Zawodnicy obu drużyn rzucali się wzajemnie balonami. Efekt był zdumiewający. Prawie wszyscy byli kompletnie przemoczeni. Mimo to studenci tegoroczną bitwę uznają za najlepszą rozrywkę podczas Juwenaliów.

Eko Targi w Gwardii

W dniach 26 – 27 maja mieszkańcy mogą uczestniczyć w Eko Targach. Impreza przebiegnie w myśl haseł:

Zdrowie – Wypoczynek – Uroda - Smaki z natury w hali Gwardii przy ulicy Fałata 34 w Koszalinie. Przyjść można w godz. 10 – 18. Wstęp bezpłatny.

Uderzył w słupki i porzucił auto. Dlaczego?

 Zjechał z drogi i sciął słupki. Kierowca zbiegł:: Fot. Marek Łagocki

W sobotę krótko po godzinie 4. nad ranem na ulicy Kościuszki w Koszalinie doszło do nietypowej kolizji. Kierujący oplem podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku tego zjechał z drogi, uderzył w krawężnik i ściął słupki.

Kierowca i pasażerowie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Pecha Kucha Night w amfiteatrze

Za nami 9 edycja Pecha Kuchy w Koszalinie. Za każdym razem w innym miejscu, z innymi ludźmi, w innej atmosferze. Łączy to jedno – chęć podzielenia się z innymi swoją pasją, pracą, cząstką swojego życia.

Zasady Pecha Kuchy są banalnie proste. Opowiadasz o czym chcesz dysponując 20 slajdami puszczanymi przez 20 sekund każdy.

Staranował i uciekł

 Staranował słupki i uciekł :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nieznany kierowca ciągnika siodłowego z naczepą podczas wykonywania manerwru skrętu uszkodził słupki odgradzające ulicę od chodnika.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Pileckiego z Piłsudskiego.

Masz problem? Idź do swego radnego

Poniedziałek, 28 maja

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Jarosław Piotrowski

Bitwa wodna już dziś. Trwają wielkie przygotowania

 Wielkie przygotowania do Bitwy Wodnej :: Fot. Marek Łagocki

Od trzeciej nad ranem ponad siedemdziesięciu studentów Politechniki Koszalińskiej napełnia balony wodą. Wszystko za sprawą zaplanowanej na godzinę 16 bitwy wodnej.

Ta ma odbyć się na terenach podożynkowych.

Plenerowa wystawa przed ratuszem

Od najbliższego poniedziałku tj. od 28 maja (przez ok. 1,5 miesiąca) na Rynku Staromiejskim w Koszalinie będzie można obejrzeć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie wystawę: „Wrogowie Polski Ludowej. Konspiracja antykomunistyczna na Pomorzu Zachodnim 1945-1956”

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie, jej autorami są: Pracownicy IPN: Magdalena Semczyszyn i Grzegorz Czapski.

Strona 1368 z 1382

Oglądasz teraz: Start