Miasto - Tygodnik Koszaliński

Nie ma winnych salmonelli

Koszalińska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie zakażenia pałeczkami salmonelli, które wywołało zatrucie u 79 przedszkolaków i kilku pracowników Przedszkola nr 15.

Mówi się, że to właśnie jaja dostarczane do przedszkola wywołały objawy zatrucia. Jaja do placówki trafiały od pięciu dostawców.

Ważny jest staż

 Przedsiębiorcy w Politechnice :: Fot. Marek Łagocki

Politechnika Koszalińska, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizuje projekt pod nazwą „Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie kształcenia na kierunkach technicznych”.

Jednym z zadań projektowych było nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami i organizacja trzymiesięcznych staży obejmujących pięć kierunków kształcenia:

Chciał wykończyć konkurencję

33-latek z Koszalina prowadził działalność gospodarczą i zajmował się usługami transportowymi. Borykając się z biznesowymi problemami i z tym, że powstałe nowo firmy zyskują coraz więcej klientów, postanowił sam rozprawić się z konkurencją.

W tym celu skontaktował się z 31-letnim mężczyzną, który miał mu pomóc. Gdy przedsiębiorca zapłacił określoną sumę ten zlecił innemu 27-latkowi podpalenie samochodu należącego do konkurencyjnej firmy wskazując konkretnie o jakie auto chodzi.

Rzetelnie w szpitalu

 Rzetelnie w szpitalu :: Fot. Szpital wojewódzki

Szpital Wojewódzki otrzymał kolejne wyróżnienie. Tym razem to ogólnopolski certyfikat „Rzetelni w służbie zdrowia”. Odznaczenie przyznaje Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. Na uroczystej gali w Warszawie odebrał je Andrzej Kondaszewski, dyrektor lecznicy.

Na przyznanie certyfikatu złożyło się wiele czynników, z których najważniejszy to modernizacja placówki warta prawie 60 mln zł, w ramach której powstał najnowocześniejszy szpitalny oddział ratunkowy w regionie.

Tomasz Czuczak sekretarzem

W ratuszu szykują się zmiany. Stanowisko sekretarza miasta objął Tomasz Czuczak, radny miejski z klubu Platformy Obywatelskiej i szef Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego.

Prezydent nazwisko sekretarza ogłosił oficjalnie w piątek, 29 czerwca. 

Pierwsze tragedie na drogach dojazdowych

 Pierwsze wakacyjne tragedie :: Fot. Marek Łagocki

W ostatnim tygodniu na drodze wojewódzkiej nr 206 oraz krajowej „jedenastce” doszło do dwóch poważnych wypadków. Są to pierwsze niebezpieczne zdarzenia w sezonie letnim. Łącznie pięć osób trafiło do szpitala. Stan dwóch jest poważny.

Policjanci zapewniają, że  miejsca w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń są monitorowane przez patrole oznakowane i nieoznakowane.

Włamywacz zatrzymany!

Jak ustalili kryminalni, zatrzymany 25-latek włamywał się do mieszkań i domków jednorodzinnych na przestrzeni maja i czerwca tego roku.

Wykorzystywał fakt, że nikogo nie było w środku i z reguły wybijał szyby lub wypychał całe okna. Tak wchodził do środka, skąd brał wszystko, co mu wpadło w ręce. Wartościowy sprzęt RTV oraz biżuterię zanosił do komisów, a to, co okazało się nieprzydatne po prostu wyrzucał.

Dune z wiechą

 Bliżej do apartamentowca :: Fot. Marek Łagocki

Na plaży przy ul. Pionierów w Mielnie powstał luksusowy apartamentowiec. Inwestor, firma Mielno Holding – Firmus Group zakończyła ważną fazę inwestycji – stan surowy otwarty.

Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się w sobotę, 23 czerwca, pod hasłem –Noc Świętojańska z Dune, co uświetniły występy artystyczne i wypuszczone w powietrze lampiony.

Piorun wywołał pożar

W niedzielę krótko po godzinie 5 rano w Parnowie (gmina Biesiekierz) płonął dom jednorodzinny.

Wszystko za sprawą pioruna, który uderzył w dach budynku. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Strona 1370 z 1408

Oglądasz teraz: Start