Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dotacje i znikające kierunki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) zawiesza w tym roku nabór na kierunki filologiczne, m.in. angielską i francuską, bo brakuje chętnych.

- Nie możemy prowadzić kształcenia, jeżeli zainteresowanie jest niewielkie. Musimy być elastyczni – tłumaczy Jan Kuriata, rektor PWSZ.

Budowy niebezpieczne

 Wypadek na mieleńskiej budowie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 4 czerwca na budowie kompleksu mieszkalnego przy ul. Pionierów w Mielnie doszło do wypadku. Jeden z budowlańców o mały włos straciłby życie. Okoliczności zdarzenia badają inspektorzy BHP oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

W poniedziałek wieczorem koszalińskie służby ratunkowe zaalarmowane zostały o wypadku przy pracy. Na budowie w Mielnie mężczyzna doznał poważnego urazu placów.

Miasto patronat: „Myślę, więc jestem”

Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, a także aktywizacji nauczycieli tej dziedziny wiedzy na rzecz pracy z uzdolnioną młodzieżą, to cele VI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cogito ergo sum” (Myślę, więc jestem).

Patronat nad przebiegiem tej rywalizacji objęła nasza redakcja.

Remis naszej reprezentacji

 Radość koszalińskich kibiców po pierwszej bramce :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek odbył się pierwszy mecz w ramach EURO 2012. Polska drużyna zmierzyła się z greckimi zawodnikami. W 17 minute bramkę dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski.

Później grecy wyrównali wynik. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Polska-Grecja 1:1.

Inżynier kontraktu wybrany

Znana w regionie firma z Człuchowa może pełnić funkcję inżyniera kontraktu koszalińskiego aquaparku. Komisja przetargowa wybrała jej ofertę jako najkorzystniejszą spośród dziewięciu, jakie złożono w ramach przetargu nieograniczonego.

Spółka z Człuchowa wyceniła swoje usługi na 598 tys. zł brutto. Jej poprzednik – Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Inowrocławia - w marcu złożył wniosek o upadłość.

Spacerkiem po osiedlach: Mamy wreszcie plac zabaw

 Rozmowa z przewodniczącym Rady Osiedla :: Fot. Kamil Jurkowski

Rozmowa ze Zdzisławem Kamedułą, przewodniczącym zarządu Rady Osiedla Unii Europejskiej

 

Najmłodsi mieszkańcy osiedla doczekali się z okazji swojego święta placu zabaw. Znajduje się ono na ulicy Francuskiej. Jak długo trwało przygotowanie tej inwestycji?

Wieża Clausiusa i nowe centrum naukowe

Prof. Tadeusz Bohdal, rektor – elekt Politechniki Koszalińskiej, został nowym szefem Stowarzyszenia Towarzystwo Wieży Clausiusa na lata 2012 – 2016.

Celem jest nadal budowa wieży Rudolfa Clausiusa, ale też powołanie centrum naukowego imienia wybitnego fizyka, który urodził się w Koszalinie – powiedział nowo wybrany prezes.

Już nie muszą stać

 Interwencja

Pasażerowie czekający na odjazd busów ze środkowego parkingu przed dworcem PKP doczekali się wreszcie ławek.

O interwencję w tej sprawie zwrócił się do nas jeden z taksówkarzy.

Zapraszamy na kolejną giełdę w muzeum

Muzeum w Koszalinie zaprasza na kolejną Giełdę kolekcjonerską, która odbędzie się 9 czerwca, od godz. 11 do 14.

Zapraszamy do sali wystawowej muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39 (wstęp wolny).

Strona 1385 z 1408

Oglądasz teraz: Start