Miasto - Tygodnik Koszaliński

Łatwiej ukraść niż kupić? 28-latek ukradł komplet kół

Ukradł koła z osobówki :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł komplet kół z przypadkowo napotkanego pojazdu. Opony przydały mu się od razu, aluminiowe felgi zamierzał sprzedać.

28-latek jest właścicielem vw passata. Od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wymiany w nim opon. Wpadł więc na pomysł, że nim wyda na to swoje pieniądze rozejrzy się po mieście. Planował, że może znajdzie gdzieś zaparkowany samochód z oponami pasującymi do jego passata.

Dzień otwarty Politechniki Koszalińskiej

22 marca br. (czwartek) będzie na Politechnice Koszalińskiej Dniem Otwartym. Od godz. 10 do 14 potrwa akcja promocyjna adresowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przede wszystkim tegorocznych kandydatów na studia. Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się więcej o prowadzonych na PK kierunkach studiów, zwiedzić laboratoria i pracownie, porozmawiać z nauczycielami i studentami.

Akwapark z problemami

„Akwapark z problemami :: Fot. Mariusz Czajkowski

Blisko dziesięć lat czekamy na park wodny w Koszalinie, a wciąż mnożą się kłopoty. Zarząd Obiektów Sportowych szuka nowego nadzorcy przyszłej budowy akwaparku. Dlaczego? - Niestety, sprawujący dotąd tę funkcję inżynier kontraktu, czyli spółka POI z Inowrocławia, złożył wniosek o upadłość – mówi Jakub Pyżanowski, prezes ZOS.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Przy przebitym murze

Przy przebitym murze ::

Ręka w górę, kto spojrzał na archiwalne zdjęcie i od razu wiedział, w której części miasta jesteśmy, i z jakiej perspektywy obrazek wykonano? Wydaje mi się, że wielu osobom odpowiedź na to pytanie zajęła sporo czasu. Widzimy Dzierżęcinkę, a kształt mostków kojarzy się z centrum miasta, prawda? Czy widok pawilonu obok mostu znawcom dawnych pocztówek już coś mówi? „Ale gdzie? Z której strony?” – mogliby pytać inni koszalinianie. Dobrze. Koniec zgadywanek!

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 ::

Rodzicu! Jeśli szukasz zerówki lub odpowiedniej szkoły podstawowej dla swojego dziecka, koniecznie odwiedź nas 7 marca 2012r. o godzinie 17:00 w Dniu Otwartym szkoły!

Nasza szkoła znajduje się przy ul. Spasowskiego 14a na oś. „Północ”.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty jak i na stronę internetową szkoły:  spi21koszalin.szkolnastrona.pl

Zapisy do zerówki i klasy pierwszej trwają do końca marca. Kwestionariusz podania do pobrania ze strony www lub w sekretariacie szkoły.

Dyrektor i nauczyciele SPI 21

„Bezpieczny senior” w Świeszynie

„Bezpieczny senior” w Świeszynie :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP Koszalin odwiedzili mieszkańców gminy Świeszyno w ramach programu „Bezpieczny senior”. Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece wspólnie z radą sołecką oraz pracownikami GOPS.

Mł.asp. Magdalena Marzec informuje: - Dzięki pomocy gminy kilkunastu mieszkańców poznaje zasady korzystania z internetu. Dlatego mundurowi obecni na spotkaniu zwracali uwagę na niebezpieczeństwa związane z dostępem do sieci. Ostrzegali przed łatwowiernością i zalecali ostrożność w nawiązywaniu kontaktów z innymi internautami. Policjanci wytłumaczyli również seniorom, jakich zasad przestrzegać, by bezpiecznie zawierać transakcje w sieci. Obecni na spotkaniu przyznawali, że nie byli do końca świadomi zagrożeń czyhających na nich przy korzystaniu z internetu.

Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej

Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej ::

W Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich zakończył się Tydzień Kultury Fizycznej. W pierwszym dniu zmagań odbył się miedzygimnazjalny turniej trójek siatkarskich. Zespoły były podzielone na 2 grupy,rywalizując systemem „każdy z każdym”.do finału przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Po zaciętych meczach na I miejscu stanęły zawodniczki Gimnazjum nr 11 na II oraz III zawodniczki z Gimnazjum nr 9.

Następnego dnia odbył się VII szkolny turniej skoku wzwyż dziewcząt i chłopców. Wyniki klasyfikacji: dziewczęta – 1. Anita Sokołowska, 2. Paula Kowalczyk, 3. Kinga Górska; chłopcy – 1. Łukasz Konka, 2. Kamil Nieśpiał, 3. Jonatan Sobczak.

 

Akcja „Prędkość” na drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie kontrolowali kierowców na drodze krajowej nr 6 i 11. W tym czasie ujawnili prawie 60 wykroczeń.

Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzili działania na obu drogach krajowych wiodących przez nasz powiat – nr 6 i 11. Mundurowi dysponowali ręcznymi miernikami prędkości oraz dwoma radiowozami z wideorejestratorami.

Koncert dedykowany Żołnierzom Wyklętym

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Koszalinie zaprasza na koncert Andrzeja Kołakowskiego, który odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 18.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Polonii 1.

Koncert dedykowany jest żołnierzom Armii Krajowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Organizacji Wolność i Niezawisłość oraz innych formacji konspiracyjnych, walczących z systemem komunistycznym w latach 1944-1963.

 

Strona 1386 z 1388

Oglądasz teraz: Start