Miasto - Tygodnik Koszaliński

Miasto zarabia na spóźnialskich

Ponad 450 tys. zł w 2011 r. i 300 tys. zł w pierwszej połowie 2012 r. zaoszczędził Koszalin na wykonawcach, którzy nie dotrzymali terminu realizacji inwestycji.

Później niż zakładano oddano do użytku, między innymi dwa Orliki, drogi na osiedlu Unii Europejskiej oraz szalet miejski przy ul. Młyńskiej.

Zatrzymano pracownicę starostwa. Kobieta wywołała alarm bombowy

 Pracowniczka starostwa zatrzymana za alarm bombowy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Koszalin zatrzymali kobietę, która w środowe popołudnie zawiadomiła o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Starostwa Powiatowego.

Szybko okazało się, że był to głupi i nieodpowiedzialny żart. Podobnie było w przypadku 18-latka, który w lutym postawił na nogi służby w związku z rzekomą bombą w szkole przy ul. Morskiej.

Radosny marsz rodzin

Po raz drugi w Koszalinie przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Stanie się to w niedzielę, 3 czerwca. W marszu wezmą udział m.in. wolontariusze i członkowie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbe, Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, Domu Samotnej Matki, harcerze i skauci Royal Rangers Koszalin i Fundacji Po Piąte.

Nasi karatecy z tytułami mistrza i wicemistrza Europy

 Nasi karatecy z tytułami mistrza i wicemistrza Europy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Dwa medale wywalczyli karatecy Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin podczas rozegranych w hiszpańskiej Saragossie XXVI Otwartych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

„Krążek” z najcenniejszego kruszcu zdobył Krzysztof Guze, który rywalizował w kumite chłopców w wieku 12-13 lat w kategorii wagowej +60 kg.

Dzień dziecka w komendzie

W czwartek, 31 maja 2012 roku, w godzinach 10.00 - 13.00 Komenda Miejska Policji w Koszalinie organizuje spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkie maluchy z naszego miasta i powiatu o każdej pełnej godzinie mogą przyjść do komendy wraz z opiekunami.

34 Tydzień Kultury Studenckiej oficjalnie rozpoczęty

 Juwenalia 2012 rozpoczęte :: Fot. Mariusz Czajkowski

Klucze do miasta odebrali studenci, teraz oni będą w nim rządzić. Na co dzień puste ulice Koszalina, studenci chowają się w pubach, akademikach i stancjach, wczoraj setkami ruszyli na ulice. Miasto ożyło.

Oficjalne otwarcie popularnych TKSów zakończyło się przejazdo-przemarszem z Politechniki na osiedle akademickie. Tam też rozpoczęła się fiesta i jedna wielka impreza.

Politechnika w rankingach

Rankingi najlepszych szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i prywatnych, opublikowały tygodnik „Wprost”, i dziennik „Rzeczpospolita” wraz z miesięcznikiem „Perspektywy”. Politechnika Koszalińska znalazła się w obu spisach.

Największa uczelnia techniczna na Pomorzu w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” zajęła 64. miejsce na 88 możliwych. Spadła o dwa oczka w porównaniu z zeszłym rokiem. „Wprost” umieścił politechnikę na miejscu 17., razem Akademią Teatralną im. Zelwerowicza w Warszawie i Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Schillera w Łodzi.

Dla nas jest ten "Kawałek podłogi"

 Nasz jest ten kawałek podłogi :: Fot. Mariusz Czajkowski

"Kawałek podłogi' ma być miejscem dla wszystkich środowisk twórczych, promowania koszalińskich talentów, ludzi teatru, muzyki i sztuki.

Klub mieści się przy ulicy Piastowskiej. Dawniej znajdowała się tam restauracja, klub BeWuA. Wnętrze klubu jest przestrzenne, utrzymane w ciemnej kolorystyce.

Gospel i reggae na jednym festiwalu

55 wykonawców (solistów, chórów i zespołów) zakwalifikowało się do finału XXIII Festiwalu Pieśni Religijnej. Gośćmi specjalnymi będą Becky Thomas z Wielkiej Brytanii i Darek Malejonek z Maleo Reggae Rockers.

Impreza, którą organizuje Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, odbędzie się 26. i 27. maja.

Strona 1386 z 1398

Oglądasz teraz: Start