Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ewakuowane urzędy i szkoła

 Alarm bombowy w Powiatowym Urzedzie Pracy :: Fot. Mariusz Czajkowski

W środę po godzinie 13 nieznany mężczyzna zadzwonił do Powiatowego Urzędu Pracy i poinformował pracowników o podłożonym ładunku wybuchowym.

Na miejsce skierowano większość koszalińskich służb. Ulice wokół Urzędu są zablokowane. Teren zabezpieczają strażacy.

„Zmagania z ortografią”

Tradycyjnie, czyli jak co roku, studenci Politechniki Koszalińskiej w ramach Tygodnia Kultury Studenckiej sprawdzali jak młodzi, ale też trochę starsi koszalinianie radzą sobie z ortografią.

Jak wiemy pisownia polska, a i sam język, do najłatwiejszych nie należą. W dyktandzie sprawdzali się przede wszystkim studenci, ale znalazło się i paru mieszkańców, którzy od lat biorą udział w ortograficznych zmaganiach.

Wielkie ćwiczenia w Łazach

 Wielkie ćwiczenia w Łazach :: Fot. Archiwum

W ćwiczeniach ochotniczych służb ratowniczych powiatu koszalińskiego na terenach dawnych bunkrów między Unieściem a Łazami brało udział około 50 osób. Pięć grup realizowało praktycznie najróżniejsze scenariusze.

Ćwiczenia pod kryptonimem „Euro 2012 w województwie zachodniopomorskim” zorganizowała Grupa Ratownictwa PCK Koszalin. Do wspólnych działań zaproszono Ochotnicze Straże Pożarne z Mielenka, Mścic i Koszalin oraz Jednostkę Strzelecką 1373 Koszalin.

Co dalej ze stacją MZK?

Od nierozstrzygniętego przetargu na sprzedaż stacji MZK przy ul. Wąwozowej minął ponad miesiąc.

Miejski przewoźnik chciał za stację 6 mln. złotych, ale chętych na jej zakup nie było.

Inicjatywa JEREMIE wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom

  Inicjatywa JEREMIE wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom :: Fot. Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Maciejem Baranowiczem, kierownikiem Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Co to jest JEREMIE?

- JEREMIE to inicjatywa Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego, która ma przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości w poszczególnych regionach. W województwie zachodniopomorskim taka inicjatywa istnieje już prawie od dwóch lat i jest skierowana do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Są to, przede wszystkim pożyczki i poręczenia. Inicjatywa JEREMIE wychodzi naprzeciw przedsiębiorstwom borykającym się z brakiem kapitału na rozwój własnej działalności.

Niebezpieczny wyciek gazu

 Co robić gdy w aucie wycieka gaz? :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co robić, gdy w samochodzie wyposażonym w instalację gazową doszło do wycieku? Niezwłocznie zaalarmować straż pożarną, ponieważ skutki mogą kończyć się tragicznie.

W czwartek, 10 maja, koszalińscy strażacy zostali poinformowani o wycieku gazu z busa. Ten zaparkowany był na parkingu przy ul. Leopolda Okulickiego przed sklepem Intermarche.

Zapraszamy na spotkanie

W najbliższy czwartek tj. 24 maja o godz. 17.00 w siedzibie Rady Osiedla "Wspólny Dom" przy ul. Zwycięstwa 148 odbędzie się spotkanie władz miasta z mieszkańcami.

Ci będą mieli możliwość zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń dotyczących funkcjonowania Koszalina.

Głosujmy na Maję

 Głosujmy na Maję :: Fot. Mariusz Czajkowski

Maja Wolska, uczennica Gminnego Gimnazjum w Sianowie ma szansę reprezentować Polskę w finale światowym konkursu„The Look of the Year 2012” dla młodych modelek organizowanego we Włoszech, na Sycylii.

Jak mówi, chciała zawsze być modelką i dlatego po skończeniu 15 lat zapisała się do koszalińskiej Agencji Image w Galerii Emka, by uczyć się podstaw umiejętności niezbędnych modelce: kreowania wizerunku, poruszania się, dbania o urodę i sylwetkę.

Modele z „Perunem” (FILM)

W ubiegły weekend w gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich obył się  I Bałtycki Festiwal Modelarski. Organizatorem imprezy był Koszaliński Pluton Modelarski i Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun".

Już w sobotę do Koszalina przyjechali modelarze z całej Polski. Między innymi z Inowrocławia, Kołobrzegu i Słupska. W sumie, prawie 50 uczestników konkursu zaprezentowało 285 modeli.

Strona 1387 z 1398

Oglądasz teraz: Start