Miasto - Tygodnik Koszaliński

Konkurs na gadżet reklamowy

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej jest partnerem konkursu współorganizowanego przez Środkowopomorską Radę Naczelnej Organizacji Technicznej na projekt niekonwencjonalnego gadżetu, który ma obrazować ideę łączenia środowiska biznesu i nauki.

– Szukamy pomysłu na gadżet – informuje Piotr Mosiołek z rady NOT. – Autor projektu sam decyduje między innymi o formie, funkcji i materiałach użytych do jego wykonania.

IV Gala Wielkanocna 2012

Wkrótce, 30 marca br., o godz. 18, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (BTD) odbędzie się IV Gala Wielkanocna 2012. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej (SWRPK) i sama Politechnika Koszalińska (PK).

W programie wieczoru: spektakl „Wieczór kawalerski” w reżyserii Zdzisława Derebeckiego, dyrektora BTD, i aukcja 112 jaj strusich pomalowanych lub udekorowanych przez znanych i debiutujących plastyków. Aukcję poprowadzi Kuba Grabski.

CK 105 zaprasza na mały konkurs recytatorski

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs jest imprezą otwartą. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie we właściwym terminie udziału w eliminacjach oraz przygotowanie odpowiedniego repertuaru.

"Mistrz i M...2D,3D i magia ruchu" w Bałtyckiej Galerii Sztuki

Od 8 marca 2012 w Bałtyckiej Galerii Sztuki przy  Centrum Kultury 105 w Koszalinie otwarta będzie wystawa: "Mistrz i M...2D,3D i magia ruchu" autorstwa dr Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Wystawa jest skierowana do wszystkich, którzy lubią zagadki i odkrywanie. Jest to prezentacja obiektów niekomercyjnych, które mogą być inspiracją do tworzenia ogromnych form architektonicznych, drobnych elementów wyposażenia wnętrz, projektów form wzorniczych jak i mogą zaistnieć w trzecim wymiarze komunikatów wizualnych i innych form reklamowych czy wydawniczych. Kierowana jest do wszystkich, ale przede wszystkim do młodzieży i opiekunów. Dużo zależy od uwagi poświęconej poszczególnym konstrukcjom, co w efekcie może ułatwić nauczycielom i uczniom odkrywanie form przestrzennych, obserwacji ich budowy i ich zależności od zasad geometrii czy rysunku technicznego. Obserwacja buduje  również świadomość materiału z przełożeniem na wartości ekologiczne. Wystawa ma poszerzoną formułę o prezentacje faz powstawania obiektów. Przedstawione są również konkretne szablony bazowe, które mogą być łączone w dowolny, ale konstrukcyjnie zgodny sposób oraz ekspozycje wybranych egzemplarzy książek trójwymiarowych, w których konstrukcje znalazły swoje zastosowanie w ilustracji. Wynikiem ostatecznym tej wystawy będzie pierwsza część książki  obrazkowej, opowiadającej o konstrukcjach "pop- up". W projektowaniu, zadanie prezentacji orbituje wokół składanych makiet architektonicznych, przemysłu opakowań czy branży wydawniczej lub reklamowej. Życzę wszystkim oglądającym dociekliwości i kreatywności w samodzielnych próbach wykorzystania tej wiedzy w praktyce -  dr Monika Zawierowska – Łozińska.

Amfetamina, marihuana i kokaina ukryte w mieszkaniu

Amfetamina, marihuana i kokaina ukryte w mieszkaniu :: Fot. KMP Koszalin

Kryminalni z I komisariatu w Koszalinie zabezpieczyli prawie 270 gramów narkotyków o wartości około 13 tysięcy złotych. Za posiadanie substancji odpowie 22-latek, któremu może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komisarz Urszula Chylińska relacjonuje: - Policjanci z komisariatu przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie zatrzymali 22-latka w poniedziałek. Kilka dni wcześniej w jego mieszkaniu zabezpieczyli duże ilości narkotyków. Po zważeniu i sprawdzeniu składu tych substancji okazało się, że chłopak w różnych miejscach swojego domu ukrył prawie 201 gramów amfetaminy, 60 gramów marihuany i około 8 gramów kokainy. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 13 tysięcy złotych, a podzielone na porcje zwane „działkami” dałyby liczbę prawie 1300.

Naleśnikowe potyczki

Naleśnikowe potyczki :: Fot. Archiwum

Jak co roku w Zespole Szkół nr 12 w Koszalinie odbył się konkurs na najsprawniejszego kucharza ph. „Naleśnikowe potyczki”. W rozgrywkach uczestniczyli miejscowi uczniowie i z Zespołu Placówek Specjalnych w Bobolicach. Pierwszy etap konkursu stanowił test sprawdzający wiedzę, a w drugim uczestnicy musieli zaprezentować umiejętności praktyczne. „Naleśnikowe potyczki” przygotowały Marta Merchel i Wioletta Iwańska, nauczycielki przedmiotów zawodowych ZS nr 12.

Strona 1390 z 1390

Oglądasz teraz: Start