Miasto - Tygodnik Koszaliński

Na Słupskiej kontrolowali kierowców

 Trzeźwy poranek w mieście :: Fot. KMP Koszalin

Kierowcy jadący rano ul. Słupską w Koszalinie poddawani byli badaniu na trzeźwość. Patrole z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy ustawiły tam punkty kontrolne.

Spośród 200 sprawdzonych osób policjanci ujawnili nietrzeźwego rowerzystę i 3 kierowców samochodów, którzy prowadzili pojazdy będąc w podobnym stanie.

Lista dyżurów radnych

Poniedziałek, 4 czerwca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Jacek Sokołowski

Cukrzycy też zbierają podpisy

 Cukrzycy też zbierają podpisy :: Fot. Marek Łagocki

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejski w Koszalinie włączyło się w ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o uznanie cukrzycy za chorobę społeczną. – Państwo powinno objąć nas kompleksową opieką – tłumaczą powtórną inicjatywę.

W wielu krajach europejskich diabetycy mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony rządu i ministerstwa zdrowia. Lekarze też przechodzą dodatkowe szkolenia, by wiedzieć, jak najlepiej pomóc chorym.

Pieniądze dla uczelni i na remont mostu

Jeszcze w tym miesiącu na konto Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie ma trafić 100 tys. zł dotacji celowej. Pieniądze na bieżącą działalność uczelni pochodzą z budżetu powiatu koszalińskiego.

Radni powiatowi podjęli na poprzedniej sesji uchwałę o przekazanie tej dotacji Województwu Zachodniopomorskiemu, które jest organem prowadzącym uczelnię. Po konsultacjach okazało się, że pieniądze można przelać bezpośrednio placówce.

Festyn ekologiczny w Niedalinie

 Ekologiczny festyn w Niedalinie :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę odbył się IV Ekologiczny Festyn Rodzinny „Radew – Energia Życia”.

Na uczestników Festynu czekało wiele atrakcji, takich jak stoiska wystawiennicze o tematyce ekologicznej,eksperymenty i doświadczenia naukowe prowadzone przez Politechnikę Koszalińską.

Mecz obejrzyj w amfiteatrze

Zamiast strefy kibica władze miasta proponują miłośnikom piłki nożnej oglądanie pojedynków naszej reprezentacji i rozgrywki finałowe Euro 2012 w miejscu, gdzie zwykle odbywają się koncerty.

Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina ds. kultury i spraw społecznych, tłumaczy, że mecze to imprezy podwyższonego ryzyka ze względu na ich sponsorów, czyli browary.

Juwenalia w miarę bezpieczne

 Juwenalia w miarę bezpieczne :: Fot. Marek Łagocki

Podsumowując kilkudniową zabawę przy akademikach możemy stwierdzić, że podczas tegorocznej imprezy studentów nie doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Było kilka pobić, omdleń. Jedna osoba trafiła do szpitala. Do najpoważniejszej awantury doszło w sobotę rano. Wtedy to grupka mężczyzn zaczęła się bić.

Bitwa o akwapark

Do Zarządu Obiektów Sportowych sp. z o.o. wpłynęło odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS od decyzji komisji, która w wyniku ponownego rozpatrzenia ofert na budowę koszalińskiego parku wodnego na wykonawcę inwestycji wybrała Kornas Development sp. z o.o.

Przypomnijmy, że pierwotnie postępowanie wygrał właśnie WROBIS, choć jego oferta cenowa była wyższa od oferty spółki Kornas Development (WROBIS chce budować aquapark za prawie 85 mln zł brutto a Kornas za niespełna 69 mln zł brutto).

Poprawiają Gdańską

 Poprawiają Gdańską :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę około godz. 10.00 rozpoczęły się prace drogowców przy ul. Gdańskiej w Koszalinie.

Prace potrwają do najbliższej środy i spowodują czasowe utrudnienia w ruchu polegające na zamykaniu pojedynczych pasów drogowych.

Strona 1393 z 1412

Oglądasz teraz: Start