Miasto - Tygodnik Koszaliński

Osioł wyciągnięty z opałów

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W mieście można spotkać dorosłego osła. Ten porusza się po terenie jednej z hurtowni przy Bohaterów Warszawy w Koszalinie.

Zwierzę przebywało pod gołym niebem. Teraz ma już schronienie i dobre pożywienie.

Modlitwa za prezydentów

Kwiaty pod pomnikiem prezydentów Kaczyńskiego i Koczorowskiego na Górze Chełmskiej złożyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Koszalińskiego Klubu Gazety Polskiej.

We wtorek minęła rocznica odsłonięcia pomnika. Na górze Chełmskiej zebrali się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Sukcesy festiwalowe

 Sukcesy festiwalowe :: Fot. CK 105

Wiktoria Wizner i Madzia Krzemińska uczestniczące w zajęciach Mini Studia Poezji I Piosenki Ewy Turowskiej przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie odniosły sukcesy na festiwalach w Szczecinie i w Warszawie.

Madzia Krzemińska, po dwóch etapach eliminacji dostała się - w sobotę (5 maja).- do FINAŁU "Zaczarowanej Piosenki" Anny Dymnej, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie.

Plaga pijaczków

Koszalińska Straż Miejska walczy z osobami pijącymi alkohol w miejscach publicznych. Piękna pogoda zachęca do popełniania tego wykroczenia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nałożono już 250 mandatów na kwotę 19 tysięcy złotych.

Ostatnio kontrolowano sportową dolinę, parki miejskie, i teren przy ratuszu.

TOP TOYS liczy na Was!

 TOP TOYS liczy na Was! :: Fot. Got To Dance - Tylko Taniec

Grupa TOP TOYS wystąpiła w drugim półfinałowym odcinku na żywo programu TV Polsat „Got To Dance - Tylko Taniec”. Dzięki sms'om TOP TOYS zdobył pierwsze miejsce i grupa dostała się do głównego FINAŁU.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i liczymy na ponowne wsparcie!

Rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC

Do 13 maja trwa rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC w Koszalinie. Jest to największa organizacja studencka na świecie, działającej w 110 krajach i zrzeszającej ponad 50 000 studentów.

Co oferuje AIESEC? - Możliwość poznania międzynarodowego środowiska pracy, odbycie praktyki zagranicznej, kształtowanie umiejętności przywódczych, nawiązania kontaktów z firmami.

Łatwiej ukraść niż kupić? 28-latek ukradł komplet kół

Ukradł koła z osobówki :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł komplet kół z przypadkowo napotkanego pojazdu. Opony przydały mu się od razu, aluminiowe felgi zamierzał sprzedać.

28-latek jest właścicielem vw passata. Od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wymiany w nim opon. Wpadł więc na pomysł, że nim wyda na to swoje pieniądze rozejrzy się po mieście. Planował, że może znajdzie gdzieś zaparkowany samochód z oponami pasującymi do jego passata.

Dzień otwarty Politechniki Koszalińskiej

22 marca br. (czwartek) będzie na Politechnice Koszalińskiej Dniem Otwartym. Od godz. 10 do 14 potrwa akcja promocyjna adresowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przede wszystkim tegorocznych kandydatów na studia. Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się więcej o prowadzonych na PK kierunkach studiów, zwiedzić laboratoria i pracownie, porozmawiać z nauczycielami i studentami.

Akwapark z problemami

„Akwapark z problemami :: Fot. Mariusz Czajkowski

Blisko dziesięć lat czekamy na park wodny w Koszalinie, a wciąż mnożą się kłopoty. Zarząd Obiektów Sportowych szuka nowego nadzorcy przyszłej budowy akwaparku. Dlaczego? - Niestety, sprawujący dotąd tę funkcję inżynier kontraktu, czyli spółka POI z Inowrocławia, złożył wniosek o upadłość – mówi Jakub Pyżanowski, prezes ZOS.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Strona 1397 z 1400

Oglądasz teraz: Start