Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kornas wciąż w grze o budowę akwaparku

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że koszaliński akwapark musi być wybudowany za mniej pieniędzy niż zdecydował komisja.

Stało się na wniosek kołobrzeskiej spółki komandytowo-akcyjnej Kornas Development, która złożyła odwołanie do Zarządu Obiektów Sportowych.

Absolwenci świętowali

 Promocja absolwentów kursów oficerskich :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek, 18 maja odbyła się uroczysta promocja absolwentów kursów oficerskich z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej z Koszalina oraz z Kętrzyna.

Po uroczystej promocji pododdziały absolwentów, Orkiestra Reprezentacyjna i Kampania Honorowa Straży Granicznej przemaszerowały do jednostki.

Podziękowanie za organizację Tango Festiwalu

Prezydium i Zarząd Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej, organizator I Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego Arte Tango Koszalin 2012, składa podziękowania patronowi honorowemu Festiwalu: Ambasadzie Republiki Argentyńskiej

Patronom: Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydentowi Miasta Koszalina, współorganizatorom: Szkole Tańca Arte Tendence, Bałtyckiemu Teatrowi Dramatycznemu, Centrum Kultury CK 105,

Rozbite punto straszyło kierowców

 Punto straszyło kierowców :: Fot. Kamil Jurkowski

W weekend jadący fiatem punto dostawca pizzy uderzył dziki, przebiegające przez drogę do Jamna. Pojazd po zderzeniu wylądował w rowie. Na szczęście, kierowcy nic poważnego się nie stało.

Przez kilka dni właściciel nie kwapił się, aby usunąć wrak z rowu. Przejeżdżający drogą przy osiedlu Unii Europejskiej kierowcy często zatrzymywali się, bo myśleli, że do wypadku doszło niedawno.

Miasto nieznane. Trudne początki

Pamięci Jakuba Rokickiego (1876 – 1952) – pierwszego powojennego muzealnika.

Na cmentarzu komunalnym w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej, na skraju kwatery grobowej nr 45 – 53, znajduje się grób Jakuba Rokickiego, pierwszego powojennego kustosza Muzeum w Koszalinie.

Prezes PiS w bibliotece

 Kaczyński w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jak zapowiadaliśmy, w  niedzielę gościł w Koszalinie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk spotkał się z mieszkańcami w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1.

Noc muzeów z policją w tle

W tym roku po raz pierwszy Komenda Miejska Policji w Koszalinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Dzięki uprzejmości jednego z policjantów, który jest właścicielem imponującej kolekcji przedmiotów związanych z formacją, przygotowano dla mieszkańców miasta plenerową wystawę.

Remisy naszych drużyn

 Remisy naszych drużyn :: Fot. Mariusz Czajkowski

W 28. kolejce spotkań w rozgrywkach piłkarskiej III ligi Bałtyckiej drużyny z Koszalina, czyli Bałtyk i Gwardia zanotowały remisy.

Gwardziści zremisowali 0:0 w wyjazdowym meczu z broniącym się przed spadkiem Chemikiem Police. Koszalinianie tym samym spadli na piątą pozycję, a na czwartą wróciła Cartusia Kartuzy, który zarobiła o dwa punkty więcej, bo pokonała na wyjeździe Drawę Drawsko Pomorskie 1:0.

Miasto patronat: Koszalińskie mini Euro 2012

Piątek, 18 maja, to ostatni dzień, w którym oficjalnie można się zapisać na piłkarski turniej piłkarski „Koszalińskie mini Euro 2012”. Mogą grać także seniorzy, bo doszła kategoria wiekowa : 21 - 25 lat. Zapisało się blisko 20 drużyn.

Odpadła z wykazu kategoria wiekowa: 13-16 lat, bo zainteresowanie było znikome. Podobny turniej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizuje za to Koszaliński Związek Piłki Nożnej.

Strona 1400 z 1409

Oglądasz teraz: Start