Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koncert dedykowany Żołnierzom Wyklętym

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Koszalinie zaprasza na koncert Andrzeja Kołakowskiego, który odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 18.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Polonii 1.

Koncert dedykowany jest żołnierzom Armii Krajowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Organizacji Wolność i Niezawisłość oraz innych formacji konspiracyjnych, walczących z systemem komunistycznym w latach 1944-1963.

 

Zima mija. Ile Koszalin wyda na poprawę stanu dróg?

Od kilku lat w Koszalinie z roku na rok zwiększa się kwota wydatkowana na drogi. O ile w 2007 r. przeznaczono na ten cel ponad 32,2 mln zł, w 2008 r. prawie 39 mln zł, w 2009 r. prawie 47,5 mln zł, to w 2011 r. ponad 64,2 mln zł.

Także w tym roku w budżecie miasta przeznaczono niemałe kwoty (prawie 87,4 mln zł) na modernizację i budowę nowych dróg. Czego zatem możemy się w 2012 r. spodziewać?

Jeszcze o atomie. List otwarty do wójt gminy Mielno

Zarząd Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców w Koszalinie wyraża najwyższe uznanie Pani Wójt za pełną determinacji, pomysłowości - i mamy nadzieję - skuteczną walkę o niedopuszczenie do lokalizacji elektrowni atomowej na koszalińskim wybrzeżu. Organizacja nasza zrzesza wielu handlowców, gastronomików i hotelarzy, którzy swój byt związali z pasem nadmorskim i nie wyobrażają sobie innego źródła utrzymania jak rozwijający się ruch turystyczny. Mamy przekonanie, iż zła sława tego sposobu wytwarzania energii elektrycznej jest mocno zakorzeniona w naszym społeczeństwie (nie bez uzasadnienia), a to budzi obawy, iż po ostatnich wypadkach w Japonii trudno będzie turystów przekonać, iż najnowsze technologie są całkowicie bezpieczne, a inwestycja gwarantuje wyłącznie same pożytki.

Święto Kobiet w Domku Kata

Stowarzyszenie Śpiewacze "Śródmieście" w Koszalinie, Centrum Kultury 105, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Delegatura w Koszalinie oraz Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski zapraszają na wieczór artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Roku Seniora pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

W programie występy: Stowarzyszenia Śpiewaczego "Śródmieście" pod kierownictwem Tomasza

Dzień Kobiet we „Wspólnym Domu”

Rada Osiedla "Wspólny Dom" zaprasza Mieszkanki Osiedla na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w dniu 9 marca br. o godzinie 17.00 w sali Klubu "Nasz Dom" przy ul. Zwycięstwa 148. W programie przewidziane są występy artystyczne chóru "Skarpianie", dziecięcego zespołu artystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 7, Bractwa Literackiego - poezje oraz słodki poczęstunek.

Galeria Kobiet w Galerii EMKA

Galeria Kobiet w Galerii EMKA ::

Galeria KOBIET w Galerii EMKA czyli II finał Akademii Wdzięku i Urody, zaprasza w sobotę, 10 marca, w godz.16 – 19.

W programie: prezentacje Metamorfozy uczestniczek drugiej edycji warsztatów Akademii Wdzięku i Urody, pokaz umiejętności chodzenia na obcasach, pokaz mody damskiej, występy wokalne i taneczne oraz konkursy i zabawy z nagrodami.

Po tragedii na drodze. Komunikat policji.

Tragiczny wypadek :: Fot. Mariusz Czajkowski

Osoby, które w dniu 27 lutego 2012 roku, około godz. 9.30, były świadkami wypadku drogowego na drodze krajowej nr 6 na odcinku Koszalin-Sianów, w którym śmierć na miejscu zdarzenia poniosła kierująca samochodem marki Chrysler Town, prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, pok. 325 lub telefonicznie pod numerami 94 34 29 404, 94 34 29 470 w godzinach 7.30-15.30 lub całodobowo pod numerami 112 i 997.

O kontakt szczególnie proszone są osoby jadące w tym czasie od strony Sianowa w kierunku Koszalina za samochodem Chrysler Town bądź widzące samochód Chrysler Town bezpośrednio przed zdarzeniem.

Wąskotorówka ma sto tysięcy

Wąskotorówka ma sto tysięcy ::

100 tysięcy złotych pozyskało Stowarzyszenie Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszalinianie otrzymali pieniądze z projektu ministerialnego związanego z ochroną zabytków. Kwota, która zasili konto stowarzyszenia, zostanie wykorzystana do remontu dachu i elewacji zabytkowej lokomotywowni.  - Gdyby nie nasze stowarzyszenie, to budynek pewnie, by się zawalił – uważa Adam Ziętek, rzecznik stowarzyszenia. - Jak rozpoczynaliśmy pracę z kolejką obiekt został zabezpieczony, by się nie rozpadł. Teraz czekają nas prace budowlane z prawdziwego zdarzenia.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Ulotność chwili zawarta w obrazach

Ulotność chwili zawarta w obrazach ::

Centrala Artystyczna zaprasza w piątek, 2 marca, o godz: 20.00 na kolejny wernisaż w swej siedzibie przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 31. Wstęp wolny.

Tym razem prezentować swoje osiągnięcia będzie Magdalena Skrzyńska, ur. w 1978 r. Artysta malarz, członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. Od urodzenia mieszka w samym sercu Borów Tucholskich, których przestrzeń i atmosfera wywarły doniosły wpływ na jej późniejszą drogę artystyczną. Pozostaje wierna pejzażowi, w którym stara się zamknąć nieskończony fragment przestrzeni.

Strona 1401 z 1402

Oglądasz teraz: Start