Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sukcesy festiwalowe

 Sukcesy festiwalowe :: Fot. CK 105

Wiktoria Wizner i Madzia Krzemińska uczestniczące w zajęciach Mini Studia Poezji I Piosenki Ewy Turowskiej przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie odniosły sukcesy na festiwalach w Szczecinie i w Warszawie.

Madzia Krzemińska, po dwóch etapach eliminacji dostała się - w sobotę (5 maja).- do FINAŁU "Zaczarowanej Piosenki" Anny Dymnej, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie.

Plaga pijaczków

Koszalińska Straż Miejska walczy z osobami pijącymi alkohol w miejscach publicznych. Piękna pogoda zachęca do popełniania tego wykroczenia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nałożono już 250 mandatów na kwotę 19 tysięcy złotych.

Ostatnio kontrolowano sportową dolinę, parki miejskie, i teren przy ratuszu.

TOP TOYS liczy na Was!

 TOP TOYS liczy na Was! :: Fot. Got To Dance - Tylko Taniec

Grupa TOP TOYS wystąpiła w drugim półfinałowym odcinku na żywo programu TV Polsat „Got To Dance - Tylko Taniec”. Dzięki sms'om TOP TOYS zdobył pierwsze miejsce i grupa dostała się do głównego FINAŁU.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i liczymy na ponowne wsparcie!

Rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC

Do 13 maja trwa rekrutacja do studenckiej organizacji AIESEC w Koszalinie. Jest to największa organizacja studencka na świecie, działającej w 110 krajach i zrzeszającej ponad 50 000 studentów.

Co oferuje AIESEC? - Możliwość poznania międzynarodowego środowiska pracy, odbycie praktyki zagranicznej, kształtowanie umiejętności przywódczych, nawiązania kontaktów z firmami.

Łatwiej ukraść niż kupić? 28-latek ukradł komplet kół

Ukradł koła z osobówki :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł komplet kół z przypadkowo napotkanego pojazdu. Opony przydały mu się od razu, aluminiowe felgi zamierzał sprzedać.

28-latek jest właścicielem vw passata. Od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wymiany w nim opon. Wpadł więc na pomysł, że nim wyda na to swoje pieniądze rozejrzy się po mieście. Planował, że może znajdzie gdzieś zaparkowany samochód z oponami pasującymi do jego passata.

Dzień otwarty Politechniki Koszalińskiej

22 marca br. (czwartek) będzie na Politechnice Koszalińskiej Dniem Otwartym. Od godz. 10 do 14 potrwa akcja promocyjna adresowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przede wszystkim tegorocznych kandydatów na studia. Młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się więcej o prowadzonych na PK kierunkach studiów, zwiedzić laboratoria i pracownie, porozmawiać z nauczycielami i studentami.

Akwapark z problemami

„Akwapark z problemami :: Fot. Mariusz Czajkowski

Blisko dziesięć lat czekamy na park wodny w Koszalinie, a wciąż mnożą się kłopoty. Zarząd Obiektów Sportowych szuka nowego nadzorcy przyszłej budowy akwaparku. Dlaczego? - Niestety, sprawujący dotąd tę funkcję inżynier kontraktu, czyli spółka POI z Inowrocławia, złożył wniosek o upadłość – mówi Jakub Pyżanowski, prezes ZOS.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Przy przebitym murze

Przy przebitym murze ::

Ręka w górę, kto spojrzał na archiwalne zdjęcie i od razu wiedział, w której części miasta jesteśmy, i z jakiej perspektywy obrazek wykonano? Wydaje mi się, że wielu osobom odpowiedź na to pytanie zajęła sporo czasu. Widzimy Dzierżęcinkę, a kształt mostków kojarzy się z centrum miasta, prawda? Czy widok pawilonu obok mostu znawcom dawnych pocztówek już coś mówi? „Ale gdzie? Z której strony?” – mogliby pytać inni koszalinianie. Dobrze. Koniec zgadywanek!

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 ::

Rodzicu! Jeśli szukasz zerówki lub odpowiedniej szkoły podstawowej dla swojego dziecka, koniecznie odwiedź nas 7 marca 2012r. o godzinie 17:00 w Dniu Otwartym szkoły!

Nasza szkoła znajduje się przy ul. Spasowskiego 14a na oś. „Północ”.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty jak i na stronę internetową szkoły:  spi21koszalin.szkolnastrona.pl

Zapisy do zerówki i klasy pierwszej trwają do końca marca. Kwestionariusz podania do pobrania ze strony www lub w sekretariacie szkoły.

Dyrektor i nauczyciele SPI 21

Strona 1405 z 1408

Oglądasz teraz: Start