Miasto - Tygodnik Koszaliński

Po tragedii na drodze. Komunikat policji.

Tragiczny wypadek :: Fot. Mariusz Czajkowski

Osoby, które w dniu 27 lutego 2012 roku, około godz. 9.30, były świadkami wypadku drogowego na drodze krajowej nr 6 na odcinku Koszalin-Sianów, w którym śmierć na miejscu zdarzenia poniosła kierująca samochodem marki Chrysler Town, prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, pok. 325 lub telefonicznie pod numerami 94 34 29 404, 94 34 29 470 w godzinach 7.30-15.30 lub całodobowo pod numerami 112 i 997.

O kontakt szczególnie proszone są osoby jadące w tym czasie od strony Sianowa w kierunku Koszalina za samochodem Chrysler Town bądź widzące samochód Chrysler Town bezpośrednio przed zdarzeniem.

Wąskotorówka ma sto tysięcy

Wąskotorówka ma sto tysięcy ::

100 tysięcy złotych pozyskało Stowarzyszenie Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszalinianie otrzymali pieniądze z projektu ministerialnego związanego z ochroną zabytków. Kwota, która zasili konto stowarzyszenia, zostanie wykorzystana do remontu dachu i elewacji zabytkowej lokomotywowni.  - Gdyby nie nasze stowarzyszenie, to budynek pewnie, by się zawalił – uważa Adam Ziętek, rzecznik stowarzyszenia. - Jak rozpoczynaliśmy pracę z kolejką obiekt został zabezpieczony, by się nie rozpadł. Teraz czekają nas prace budowlane z prawdziwego zdarzenia.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Ulotność chwili zawarta w obrazach

Ulotność chwili zawarta w obrazach ::

Centrala Artystyczna zaprasza w piątek, 2 marca, o godz: 20.00 na kolejny wernisaż w swej siedzibie przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 31. Wstęp wolny.

Tym razem prezentować swoje osiągnięcia będzie Magdalena Skrzyńska, ur. w 1978 r. Artysta malarz, członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. Od urodzenia mieszka w samym sercu Borów Tucholskich, których przestrzeń i atmosfera wywarły doniosły wpływ na jej późniejszą drogę artystyczną. Pozostaje wierna pejzażowi, w którym stara się zamknąć nieskończony fragment przestrzeni.

Dzień Pioniera i 67. rocznica polskiego Koszalina

Z okazji 67. rocznicy ustanowienia polskiej administracji w Koszalinie oraz Dnia Pioniera, prezydent Piotr Jedliński oraz Lesław Mytnik, Przewodniczący Klubu Pioniera Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina zapraszają na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 5 marca 2012 r. o godz. 13.30 w sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie (rocznica przypada 4 marca, ale jest to niedziela i dlatego uroczystość została przeniesiona na poniedziałek). Wystąpi wówczas Zespół recytatorski „Proscenium”, prowadzony przez Wacława Dąbrowskiego oraz Zespół „Forte” pod kierownictwem Marii Dąbrowskiej Po zakończeniu uroczystości ok. godz. 15 zostaną złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” na Rynku Staromiejskim.

Konkurs na gadżet reklamowy

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej jest partnerem konkursu współorganizowanego przez Środkowopomorską Radę Naczelnej Organizacji Technicznej na projekt niekonwencjonalnego gadżetu, który ma obrazować ideę łączenia środowiska biznesu i nauki.

– Szukamy pomysłu na gadżet – informuje Piotr Mosiołek z rady NOT. – Autor projektu sam decyduje między innymi o formie, funkcji i materiałach użytych do jego wykonania.

IV Gala Wielkanocna 2012

Wkrótce, 30 marca br., o godz. 18, w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (BTD) odbędzie się IV Gala Wielkanocna 2012. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej (SWRPK) i sama Politechnika Koszalińska (PK).

W programie wieczoru: spektakl „Wieczór kawalerski” w reżyserii Zdzisława Derebeckiego, dyrektora BTD, i aukcja 112 jaj strusich pomalowanych lub udekorowanych przez znanych i debiutujących plastyków. Aukcję poprowadzi Kuba Grabski.

CK 105 zaprasza na mały konkurs recytatorski

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs jest imprezą otwartą. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie we właściwym terminie udziału w eliminacjach oraz przygotowanie odpowiedniego repertuaru.

"Mistrz i M...2D,3D i magia ruchu" w Bałtyckiej Galerii Sztuki

Od 8 marca 2012 w Bałtyckiej Galerii Sztuki przy  Centrum Kultury 105 w Koszalinie otwarta będzie wystawa: "Mistrz i M...2D,3D i magia ruchu" autorstwa dr Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Wystawa jest skierowana do wszystkich, którzy lubią zagadki i odkrywanie. Jest to prezentacja obiektów niekomercyjnych, które mogą być inspiracją do tworzenia ogromnych form architektonicznych, drobnych elementów wyposażenia wnętrz, projektów form wzorniczych jak i mogą zaistnieć w trzecim wymiarze komunikatów wizualnych i innych form reklamowych czy wydawniczych. Kierowana jest do wszystkich, ale przede wszystkim do młodzieży i opiekunów. Dużo zależy od uwagi poświęconej poszczególnym konstrukcjom, co w efekcie może ułatwić nauczycielom i uczniom odkrywanie form przestrzennych, obserwacji ich budowy i ich zależności od zasad geometrii czy rysunku technicznego. Obserwacja buduje  również świadomość materiału z przełożeniem na wartości ekologiczne. Wystawa ma poszerzoną formułę o prezentacje faz powstawania obiektów. Przedstawione są również konkretne szablony bazowe, które mogą być łączone w dowolny, ale konstrukcyjnie zgodny sposób oraz ekspozycje wybranych egzemplarzy książek trójwymiarowych, w których konstrukcje znalazły swoje zastosowanie w ilustracji. Wynikiem ostatecznym tej wystawy będzie pierwsza część książki  obrazkowej, opowiadającej o konstrukcjach "pop- up". W projektowaniu, zadanie prezentacji orbituje wokół składanych makiet architektonicznych, przemysłu opakowań czy branży wydawniczej lub reklamowej. Życzę wszystkim oglądającym dociekliwości i kreatywności w samodzielnych próbach wykorzystania tej wiedzy w praktyce -  dr Monika Zawierowska – Łozińska.

Amfetamina, marihuana i kokaina ukryte w mieszkaniu

Amfetamina, marihuana i kokaina ukryte w mieszkaniu :: Fot. KMP Koszalin

Kryminalni z I komisariatu w Koszalinie zabezpieczyli prawie 270 gramów narkotyków o wartości około 13 tysięcy złotych. Za posiadanie substancji odpowie 22-latek, któremu może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komisarz Urszula Chylińska relacjonuje: - Policjanci z komisariatu przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie zatrzymali 22-latka w poniedziałek. Kilka dni wcześniej w jego mieszkaniu zabezpieczyli duże ilości narkotyków. Po zważeniu i sprawdzeniu składu tych substancji okazało się, że chłopak w różnych miejscach swojego domu ukrył prawie 201 gramów amfetaminy, 60 gramów marihuany i około 8 gramów kokainy. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 13 tysięcy złotych, a podzielone na porcje zwane „działkami” dałyby liczbę prawie 1300.

Strona 1407 z 1408

Oglądasz teraz: Start