- Kategoria: News
- Super User
- Odsłony: 2873
Udogodnienia dla pacjentów
Otwarcie po remoncie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i zmiana lokalizacji kilku poradni – to zmiany, które wprowadził Szpital Wojewódzki w Koszalinie.
Poradnia Hematologiczna, Dermatologiczna, Diabetologiczna dla dorosłych, Neurologiczna dla dorosłych, Reumatologiczna i Gabinet Stopy Cukrzycowej od 2 bm. działają przy ul. Słowiańskiej 15. Chodzi o to, aby uniknąć dużego zagęszczenia pacjentów w poczekalni poradni na terenie szpitala.
Po kilku miesiącach remontu został otwarty Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Dysponuje on 36 łóżkami.
– W wyniku modernizacji pomieszczeń i dobudowania szybu windowego to jeden z najnowocześniejszych oddziałów obserwacyjno-zakaźnych w kraju – podkreśla Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.
Koszt inwestycji to ok. 6,5 mln złotych z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa oraz własnego lecznicy.
– Zakończenie tej inwestycji daje mi osobiście poczucie radości i satysfakcji, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach – dodaje dyrektor Andrzej Kondaszewski. – W połączeniu z bardzo profesjonalnym personelem każdego szczebla, gwarantuje to bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.
„Przebudowa i doposażenie infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie, służącej leczeniu chorób będących przyczyną dezaktywizacji zawodowej” została przeprowadzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Remont wykonała firma Provision sp z o. o. z Rumii. – Inwestycja była możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu Olgierda Geblewicza, marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – dodaje dyrektor Andrzej Kondaszewski. – Przeznaczył on dodatkowo 1,145 mln zł na wyposażenie i sprzęt. Dzięki modernizacji możemy zainstalować najnowocześniejszy sprzęt, który ratuje życie i przywraca zdrowie pacjentom.
– Podnoszenie standardów i warunków leczenia pacjentów przez nasze jednostki ochrony zdrowia jest jednym z priorytetów dla Zarządu Województwa, zwłaszcza w tych trudnych czasach pandemii –przyznaje Olgierd Geblewicz. – W ostatnich miesiącach elastyczność i otwartość Komisji Europejskiej sprawiła, że udało się jeszcze zwiększyć finansowe wsparcie dla krajów unijnych. Szpital Wojewódzki w Koszalinie jest największą placówką medyczną we wschodniej części regionu i ważnym ośrodkiem walki z zakażeniem COVID-19. Dlatego cieszymy się, że inwestycje na jego terenie prowadzone są zgodnie z potrzebami czasu i przyjętym harmonogramem.
– Mamy powody do dumy – nie kryje Jacek Wróblewski, koordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego. – To jedyny w Polsce niekliniczny oddział zakaźny, który został wyremontowany. Jest to ewenement, bo szpitale nie inwestują w takie oddziały. Jego modernizacja oznacza poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa dla personelu medycznego. Jest to także poprawa komfortu dla pacjentów i zapewnienie im jeszcze większego bezpieczeństwa podczas powrotu do zdrowia.
Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w końcu będzie funkcjonował w jednym budynku, a nie w dwóch, jak do tej pory. Po remoncie zyskał też lepsze wyposażenie takie jak instalacje tlenowe, które są zamontowane w ścianach.
(ejm)