Miasto - Tygodnik Koszaliński

Remont mostu nad Dzierżęcinką

Remont :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rozpoczął się remont nawierzchni  mostu nad Dzierżęcinką przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie.

Za 79 tysięcy złotych wyłoniony przez Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie  w przetargu wykonawca - Firma Inwestycja Adam Humienny, dokona naprawy zniszczonej nawierzchni, wyczyści i wymaluje balustrady, wzmocni skarpy po obu stronach mostu.

Nowobramskie wreszcie po wyborach

W wyborach do Rady  Osiedla  „Nowobramskie” brało udział zaledwie 3,2 procent mieszkańców – najmniej w Koszalinie. Miejska Komisja Wyborcza stwierdziła rozbieżności w ustaleniu liczby głosów, dlatego Osiedlowa Komisja Wyborcza Nr 9 dokonała, w obecności Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego MKW ponownego, komisyjnego przeliczenia kart i oddanych głosów.

Za wybranych na członków Rady Osiedla „Nowobramskie” uznaje się,  w kolejności liczby uzyskanych głosów:

1. ESTKOWSKA KRYSTYNA SABINA __________________________________104

2. KMIECIAK MARIAN    _____________________________________________98

Każdy ma rację, a metoda jedna

Konsultacje :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ostatnie ze spotkań z mieszkańcami dotyczące nowych przepisów o gospodarowaniu odpadami komunalnymi potwierdziło, że metody zamiast połączyć, skłóciły przybyłych,co koszalinianie mówili od ... początku.

Wielu mieszkańców jest zdania, że opłaty za śmieci powinny być naliczane od liczby mieszkańców w danej nieruchomości. - Ilość zużytej wody lub metraż mieszkania nijak mają się do ilości produkowanych śmieci. Poza tym, już za nie płacimy – argumentowali. - Ludzie produkują śmieci, więc logicznym jest, że to oni powinni płacić.

Psycholog amerykański w Civitas Christiana

Czy Polacy mają podobne problemy jak ludzie zza oceanu? Można się tego dowiedzieć. W środę, 17 października, Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie z amerykańskim psychologiem Paulem Cameronem. Początek o godz.17.00 w siedzibie organizacji w Koszaline przy ul. Zwycięstwa 135 A (parter).

Przemoc w rodzinie - bezpłatne porady

W ramach Biura Porad Społecznych w czwartek, 18 października, w godz. 16 -17, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15 p.221 bezpłatnych porad będzie udzielał specjalista od spraw przemocy w rodzinie  Ryszard Pałczyński.

Sukces na odległość

Politechnika :: Fot.Mariusz Czajkowski

Na Politechnice Koszalińskiej, przez Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość StudiaNET , realizowany jest projekt edukacyjny pn. „Wirtualna fizyka – wiedza prawdziwa”. Kieruje nim prof. Tomasz Królikowski, dyrektor Centrum.

Filmy zrealizowane przez Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość we wrześniu br. trafiły do szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju.ne Centrum Kształcenia na Odległość we wrześniu br. trafiły do szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju.

Czy Polacy zmienią opony przed zimą?

Kontrola ciśnienia :: Fot.Archiwum

Z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie Michelin – organizatora ogólnopolskiej akcji „Ciśnienie pod Kontrolą” – wynika, że większość polskich kierowców w zmienia opony z letnich na zimowe. Jednak tylko nieco ponad 25 proc. badanych wie, kiedy należy to zrobić.

Badanie towarzyszy zbliżającej się akcji „Ciśnienie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 22-26 października w 49 serwisach sieci Euromaster w całym kraju. W Koszalinie w punkcie przy ul. Gnieźnieńskiej 78.

Jak wyglądał stan wojenny w Koszalinie?

Solidarność :: Fot.Mariusz Czajkowski

W ramach zjazdu Komisji Krajowej NSZZ„Solidarność” przed katedrą otwarto wystawę „Stan wojenny w województwie koszalińskim: Internowania – codzienność – manifestacje”.

Zorganizowały ją szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej i Region Koszaliński „Pobrzeże”. Można ją oglądać do końca roku.

Ankiety do poniedziałku

Ratusz :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ratusz wydłużył termin głosowania na metodę, według której mają być naliczane stawki za wywóz śmieci.

Mieszkańcy na oddanie głosu mają czas do poniedziałku, 22 października.

Decyzja magistratu to pokłosie sytuacji z firmą, która miała dostarczyć koszalinianom ulotki z niezbędnymi informacjami. Jak się okazało, foldery nie trafiły do wielu koszalinian. Przypomnijmy,  od lipca 2013 roku to miasto będzie właścicielem odpadów komunalnych i musi ustalić nowe stawki za ich odbiór.

Strona 1197 z 1315

Oglądasz teraz: Start