Miasto - Tygodnik Koszaliński

Trzeba mocno przycisnąć gaz

Rubik  :: Fot.Marcin Torbinski

Rozmowa Z Adamem „Rubikiem” Zalewskim, 12-letnim kierowcą rajdowym z Koszalina.

Ile miałeś lat gdy zacząłeś uprawiać sporty motorowe?

- W wieku 6 lat jeździłem na kartingach. Po czterech latach jednak skończyły się fundusze. Postanowiłem przerzucić się na drifty. To tańszy, bardzo widowiskowy sport. Na zawody przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Panuje super atmosfera, bo to jedna wielka rodzina.

Jakie są twoje osiągnięcia?

45-lecie TEPRO

45-lecie TEPRO  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zakład Techniki Próżniowej TEPRO obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia.

Z tej okazji pracownicy w sobotę, 22 września, obchodzili jubileusz w Dworku Osieckim.Więcej o dziejach zakładu i jego pracownikach napiszemy w specjalnym dodatku już w kolejnym wydaniu Tygodnika Miasto

Już od poniedziałku! Kursy autobusowe po nowemu

Kursy MZK  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W związku z planowanym zamknięciem ul. Słowiańskiej, od skrzyżowania z ul. Wenedów do MEC-u, od poniedziałku, 24 września, zmianie ulegną trasy przejazdu autobusów MZK. Na linii nr 4 – kursy do i z Dworca PKP będą przebiegać ulicami:

Wenedów i Słowiańską do ronda z ul. Połczyńską (miejsce zawracania autobusów), powrót ul. Wenedów.

Pogrzeb Władysława Husejki

Uroczystości :: Fot.Marek Łagocki

W sobotnie popołudnie ciało Władysława Husejki spoczęło w alei zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Gnieźnieńskiej.

W uroczystościach pogrzebowych brało udział kilka tysięcy osób. Była rodzina, przyjaciele, politycy.

Wspominamy Władysława Husejkę

Nadinsp. Wojciech Olbryś  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Nadinsp. Wojciech Olbryś, komendant wojewódzki policji:

- Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Władysława Husejko. Był człowiekiem, który zawsze rozumiał, czym jest bezpieczeństwo, dając tego przykład poprzez wspieranie inicjatyw zachodniopomorskiej policji.

Wspominamy Władysława Husejkę

Mirosław Skórka  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Mirosław Skórka, radny PiS:

- Jak dowiedziałem się o śmierci pana Władka byłem zaszokowany. Od wielu lat się znamy i współpracowaliśmy na linii sportowej i w polityce. Byliśmy kolegami od dawna, pomimo działalności w różnych partiach. To był porządny człowiek.  Jako przewodniczący rady starał się być uczciwy, mądrze i dobrze prowadził obrady. To wielka strata dla Koszalina.

Wspominamy Władysława Husejkę

Tomasz Czuczak  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Tomasz Czuczak, sekretarz miasta:

- Mało jest takich ludzi w polityce, jakim był Władysław Husejko. Był to człowiek bardzo szczery i serdeczny. Wiedział, że każdy sukces przychodzi po długiej i ciężkiej pracy. Nie ma nic za darmo. Potrafił docenić osiągnięcia innych. Z racji wieku, który nas dzielił i doświadczenia, często rozmawialiśmy na różne tematy. Był moim dobrym duchem i wsparciem.

Wspominamy Władysława Husejkę

Eugeniusz Żuber  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Eugeniusz Żuber, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

- Współpracowałem z Władysławem od lat 90. To był człowiek i samorządowiec, który wiedział, czego chce w działaniach nakierowanych na dobro publiczne. Miał głęboką wiedzę dotyczącą naszego miasta, regionu i województwa. Miał wiele inwencji, pomysłów i inicjatyw, które w wielu przypadkach realizował.

Wspominamy Władysława Husejkę

Andrzej Jakubowski  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa:

- Odszedł człowiek olbrzymiej wiedzy samorządowej, który dbał o region i Koszalin. Widziałem się z Władkiem 12 września w szpitalu i nie ukrywam, że był pełen wiary, nadziei i walki o zdrowie. Władek był osobą rzeczową, merytorycznie przygotowaną, konkretną w podejmowaniu różnego rodzaju wyzwań i decyzji.

Strona 1197 z 1295

Oglądasz teraz: Start