Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wypadek autobusów w Karnieszewicach

Wypadek :: Fot.Marek Łagocki

W środę rano na drodze w Karnieszewicach czołowo zderzyły się dwa autobusy.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniali policjanci z drogówki. Wiadome jest, że jeden z kierowców wziął zbyt duży łuk na zakręcie. Jedna osoba trafiła do koszalińskiego szpitala.

Ray Wilson w Koszalinie! Do wygrania pięć płyt

Genesis :: Fot.Archiwum

W  piątek, 7 września, o godz. 20 w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się niezwykły koncert legendarnego muzyka Raya Wilson. Muzyka wesprze The Berlin Symphony Ensemble w programie „Genesis Classic”. Koncert jest organizowany przez Telewizję Kablową Koszalin. Wstęp bezpłatny.

Szynobus pobił rekord

Szynobus :: Fot.Mariusz Czajkowski

To już koniec letnich atrakcji. Do niedzieli, 2 września do Mielna można było pojechać szynobusem. Spóźnialscy na kolejną wyprawę po szynach będą musieli poczekać do następnych wakacji.

Czy szynobus przyniósł straty? Ile miasto będzie musiało dopłacić do pociągu? Na te pytania jeszcze nie ma odpowiedzi.

Rusza II edycja „Żółtej kartki”

Żółta kartka :: Fot.ARCHIWUM

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zainaugurowano kolejną edycję projektu „Żółta kartka dla sprawcy przemocy” – kontakt i praca z osobami stosującymi przemoc.

Rozpoczęty w 2011 r. w województwie zachodniopomorskim projekt „Żółta kartka dla sprawcy przemocy” będzie kontynuowany w 2012 r. Akcja zapoczątkowana w ubiegłym roku powstała jako profesjonalne kompleksowe działanie adresowane jednocześnie do kilku grup społecznych, zmierzające do ograniczenia przemocy w rodzinie.

Trzy włócznie historii

Maciej Józef Spruta :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Maciejem Józefem Sprutą, prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina.

Jakie są okoliczności powstania tego pomnika?

- Pomnik nosi nazwę w „XX lecie wyzwolenia Koszalina”. Na dole na tablicy zamieszczono napis „Wyzwolenie Koszalina 4 marca 1965”.Kiedy odsłonięto monument mówiono, że Koszalin został wyzwolony, dzisiaj nie ma już o to sporów, bo wiadomo że Koszalin miastem polskim nigdy nie był. Pomnik postawiono na polecenie władzy – Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicze

Nie było wówczas organizacji pionierskich, władza wywodziła się jednak z tego środowiska. Rocznica była okazją, by postawić ten pomnik i jako, że był symbolem wyzwolenia, pionierzy zaczęli się z nim identyfikować.

Festiwal Integracja na start

Integracja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dziś rusza 9. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Miasteczko festiwalowe już stanęło przed Koszalińską Biblioteką Publiczną.

Jego otwarcie oraz wernisaże wystaw towarzyszących Integracji będzie miało miejsce o godz. 17, a godzinę później w sali konferencyjnej nastąpi inauguracja festiwalu, który potrwa do soboty. Hasło przewodnie brzmi: „Jestem z XXI wieku. Żyję przyszłością.”

 

POLICJANCI PRZED PIERWSZYM SZKOLNYM DZWONKIEM

Bezpieczna droga  :: Fot.Policja

„Bezpieczna droga do szkoły” to hasło tegorocznej kampanii  profilaktycznej skierowanej do pierwszoklasistów ze szkół podstawowych.  W jej ramach policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie witali dziś o poranku uczniów Szkoły Podstawowej w Konikowie.

Dziś o poranku policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie pojawili się w pobliżu Szkoły Podstawowej w Konikowie.

 

PREFERNECYJNE POŻYCZKI DLA ABSOLWENTÓW CHCĄCYCH ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ FIRMĘ.

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w rozmowie z Tygodnikiem Koszalińskim MIASTO zachęca absolwentów do sięgnięcia po preferencyjną pożyczkę na cele związane z założeniem własnej firmy.

Jak każdego roku koniec wakacji oznacza, że absolwenci wyższych uczelni i szkół średnich zasilają szeregi bezrobotnych, bo najczęściej nie mogą znaleźć pracy. Jaką mają alternatywę w trudnych dzisiejszych czasach?

Kręgle podwójnie

Kręgle  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR   Grupa Młodzieżowa INTEGRACJA organizują w sobotę, 8 września, dwie imprezy.

W MK Bowling, przy ul. Okrzei 3 (Galeria Kosmos) odbędą się V Jubileuszowy Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich SŁUPSK – KOSZALIN – KOŁOBRZEG i VI Integracyjny Turniej Gry w Kręgle. Początek o godz. 10.00..

Strona 1262 z 1346

Oglądasz teraz: Start