Miasto - Tygodnik Koszaliński

Czytelnicy piszą. Odwołanie i powołanie w BTD

Teatr :: Fot.Marek Łagocki

Janusz Jackiewicz zainteresował się roszadami personalnymi w placówce kultury w Koszalinie.

Oto co pisze: „Prezydent Koszalina odwołał Zdzisława Derebeckiego z dniem 31 sierpnia 2012 roku ze stanowiska Dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego.Dodaje: „Rozwiązanie z dniem 31 sierpnia 2012 roku stosunku pracy zawartego dnia 1 maja 2007 roku odbyło się na mocy porozumienia stron. 1 września powołał go na tą samą posadę na trzy sezony artystyczne, do dnia 31 sierpnia 2015 roku”.

Światowy Dzień Fizjoterapii

Plakat :: Fot.Archiwum

W sobotę, 8 września, obchody I Światowego Dnia Fizjoterapii pod hasłem „Fizjoterapia lepsze życie” przebiegną w Medical Spa Sanatorium Unitral w Mielnie.

W programie „Soboty z fizjoterapią” m.in.: godz. 10 – 14 - bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutami, w zakresie: bóle kręgosłupa, wady postawy, rehabilitacja ortopedyczna i neurologiczna, krioterapia w leczeniu schorzeń reumatologicznych i odnowie biologicznej; godz. 11.00, 12.00, 13.00 - marsz Nordic Walking pod okiem instruktora; godz. 11.00, 12.00 – kriokomora (leczenie zimnem) – zasady korzystania i pokaz zabiegu; możliwość zapoznania się z ofertą najnowocześniejszego Spa w Polsce z pierwszym Basenem Solankowym.

Złodziej w cerkwi

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie zatrzymali 25-latka, który dokonał kradzieży miedzianych rynien z cerkwi w Koszalinie.  Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

St. sierż. Monika Kosiec informuje: - Do kradzieży doszło w miniony weekend na terenie cerkwi w Koszalinie. Sprawca zdemontował 11 metrów miedzianych rynien. O zdarzeniu policję powiadomił proboszcz. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 1000 złotych

Dostali drugie życie

Wizyta w szkole :: Fot.Mariusz Czajkowski

Choroba, czy poważny wypadek mogą dotknąć zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. Jak żyć z nowym sercem, bez rąk i z jedną nogą – opowiadali w szkołach i Zakładzie Karnym uczestnicy 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”.

Lidia Rybicka ma 18 lat, z tego 14 żyje z nowym sercem. Niewiele pamięta z czasu operacji. Dzisiaj żyje jak każda nastolatka, choć musi brać leki i jeździć na regularne kontrole.

Wypadek autobusów w Karnieszewicach

Wypadek :: Fot.Marek Łagocki

W środę rano na drodze w Karnieszewicach czołowo zderzyły się dwa autobusy.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniali policjanci z drogówki. Wiadome jest, że jeden z kierowców wziął zbyt duży łuk na zakręcie. Jedna osoba trafiła do koszalińskiego szpitala.

Ray Wilson w Koszalinie! Do wygrania pięć płyt

Genesis :: Fot.Archiwum

W  piątek, 7 września, o godz. 20 w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się niezwykły koncert legendarnego muzyka Raya Wilson. Muzyka wesprze The Berlin Symphony Ensemble w programie „Genesis Classic”. Koncert jest organizowany przez Telewizję Kablową Koszalin. Wstęp bezpłatny.

Szynobus pobił rekord

Szynobus :: Fot.Mariusz Czajkowski

To już koniec letnich atrakcji. Do niedzieli, 2 września do Mielna można było pojechać szynobusem. Spóźnialscy na kolejną wyprawę po szynach będą musieli poczekać do następnych wakacji.

Czy szynobus przyniósł straty? Ile miasto będzie musiało dopłacić do pociągu? Na te pytania jeszcze nie ma odpowiedzi.

Rusza II edycja „Żółtej kartki”

Żółta kartka :: Fot.ARCHIWUM

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zainaugurowano kolejną edycję projektu „Żółta kartka dla sprawcy przemocy” – kontakt i praca z osobami stosującymi przemoc.

Rozpoczęty w 2011 r. w województwie zachodniopomorskim projekt „Żółta kartka dla sprawcy przemocy” będzie kontynuowany w 2012 r. Akcja zapoczątkowana w ubiegłym roku powstała jako profesjonalne kompleksowe działanie adresowane jednocześnie do kilku grup społecznych, zmierzające do ograniczenia przemocy w rodzinie.

Trzy włócznie historii

Maciej Józef Spruta :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Maciejem Józefem Sprutą, prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina.

Jakie są okoliczności powstania tego pomnika?

- Pomnik nosi nazwę w „XX lecie wyzwolenia Koszalina”. Na dole na tablicy zamieszczono napis „Wyzwolenie Koszalina 4 marca 1965”.Kiedy odsłonięto monument mówiono, że Koszalin został wyzwolony, dzisiaj nie ma już o to sporów, bo wiadomo że Koszalin miastem polskim nigdy nie był. Pomnik postawiono na polecenie władzy – Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicze

Nie było wówczas organizacji pionierskich, władza wywodziła się jednak z tego środowiska. Rocznica była okazją, by postawić ten pomnik i jako, że był symbolem wyzwolenia, pionierzy zaczęli się z nim identyfikować.

Strona 1285 z 1369

Oglądasz teraz: Start