Miasto - Tygodnik Koszaliński

Fiatem w drzewo.

Wypadek :: Fot.Mariusz Czajkowski

Na ulicy Gnieźnieńskiej, doszło do zdarzenia drogowego.79-letni kierowca Fiata 125p uderzył w drzewo.

Kierujący pojazdem   został przewieziony do szpitala wojewódzkiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie kierowcy.

Wystawa plakatu w Pałacu Młodzieży

Plakat :: Fot.Archiwum

W czwartek, 27 września, o godz. 17.00 w Pałacu Młodzieży przy ul. Bogusława II 2, w Galerii 113, rozpocznie się wernisaż wystawy plakatu pt. „Dzieci też są ludźmi”.

To kolejny efekt pracy grupy studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej inspirowany ludzką krzywdą.

- W przypadku tej ekspozycji prezentowane objawy nieposzanowania ludzkiej godności są tym boleśniejsze, że dotyczą najsłabszych i najbardziej niewinnych istot, jakimi są dzieci – informuje Beata Wąsowicz z Pałacu Młodzieży.

Dary dla rodzin w Koleśnikach

Dary dla rodzin :: Fot.Ewa Marczak

Ubrania, książki, przybory szkolne, sprzęt sportowy, słodycze uradowały 154 uczniów polskiej Szkoły Średniej im. Ludwika Narbutta w Koleśnikach w rejonie Soleczniki.

Transport darów zawiozła delegacja Stowarzyszenia Pomocy Polakom ze Wschodu. Pomoc trafi do wszystkich rodzin, nie tylko polskich.

Delegacja, na czele z Zygmuntem Czaplą, prezesem stowarzyszenia i Mirosławą Zielony, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zwiedziła szkołę, mieszczącą się w budynkach z 1945 r. i 1956 r.Goście obejrzeli też program artystyczny, na który złożyły się polskie wiersze i piosenki.

 

„Męska sprawa” w poliklinice

W środę, 25 września, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Męska Sprawa”, o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Polikliniki MSWiA w Koszalinie przy ul. Szpitalnej 2 (wejście A, stary budynek), odbędzie się spotkanie edukacyjne z udziałem lekarza specjalisty urologa Krzysztofa Krupińskiego.

 

W Słupsku koszalinianie walczyli o Srebrne Rękawice

Boks :: Fot.Mariusz Czajkowski

W Słupsku przed ratuszem na wolnym powietrzu odbył się turniej bokserski o Srebrne Rękawice. Organizatorem był klub bokserski Czarni Słupsk.

Nie zabrakło akcentu koszalińskiego, bo do turnieju zgłoszonych zostało czterech pięściarzy Fight Clubu, podopiecznych Józefa Warchoła. Występ był udany.Bardzo dobrze zaprezentowała się  młoda, utalentowana młodziczka z Koszalina Agata Kawecka. W kategorii wagowej do 51 kg dominowała w tej walce pod każdym względem,dobre przygotowanie techniczne  i motoryczne dało podwójny efekt.

Z myślą o przyszłości

Targi :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trzydzieści cztery szkoły policealne i wyższe miały swoje stoiska na IV Targach Edukacyjnych zorganizowanych we wtorek, 25 września przez Wojewódzki Urząd Pracy.

W wydarzeniu wzięły udział nie tylko szkoły z Koszalina, ale także ze Szczecina, Poznania i Gdańska.

Życie osiedlowe. „Na Skarpie” kopali!

Turniej :: Fot.Archiwum

W sobotę, 22 września, odbył się turniej piłki nożnej chłopców do lat 14. Imprezę zorganizowali: Komisja Osiedlowa i klub „Na Skarpie” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny. I miejsce zajęła drużyna „Podwórkowiczów”. Nie tylko zwycięzcy, bo też pozostali uczestnicy, za serce do gry otrzymali nagrody i upominki.

Dar serca! Żonkile posadzone przy Hospicjum

Dar serca :: Fot.Mariusz Czajkowski

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, już po raz siódmy wzięło udział w Ogólnopolskiej Kampanii ”Pola Nadziei”, której organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.

Hospicjum zaprosiło do współpracy młodzież z Centrum Wolontariatu - opiekun p. Zofia Hafke, zaprzyjaźnioną młodzież z Gimnazjum nr 11.

Bez niespodzianki! Dyrektor ZBM-u wybrany

Monika Tkaczyk :: Fot.Mariusz Czajkowski

Janusz Jackiewicz pisze: - Na stanowisko dyrektora Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie, została wybrana Monika Tkaczyk,zamieszkała w Starych Bielicach.

Mało tego, wyjątkowo dociekliwy internauta przysłał nam uzasadnienie komisji konkursowej, podpisane przez przewodniczącego i zarazem prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. W uzasadnieniu czytamy;

Pani Monika Tkaczyk spełniła wymagania kwalifikacyjne określone w ogłoszeniu o naborze i została zakwalifikowana do II etapu. W wyniku przeprowadzonego testu kompetencyjnego uzyskała wynik pozytywny

 

Strona 1285 z 1386

Oglądasz teraz: Start