Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wystawa nie tylko dla miłośników zwierząt

Wystawa   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Koszalinie organizuje wystawę fotograficzną zawierająca zdjęcia mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi Koszalinian  na los niechcianych i porzucanych zwierząt.

Galeria powstanie na Rynku Staromiejskim, tuż przy przystanku autobusowym, w czwartek, 30 sierpnia. Na wystawie znajdą się zdjęcia z wizerunkami zwierząt z koszalińskiego schroniska a także zdjęcia, przedstawiające niektóre interwencje podjęte przez inspektorów TOnZ Koszalin.

Z powodu remontu msze w drugim kościele

Katedra  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rozpoczęły się prace renowacyjne w prezbiterium katedry. Z tego powodu msza św. będzie sprawowana do piątku, 31 sierpnia, włącznie w kościele pomocniczym pw. św. Józefa Oblubieńca przy ul. ks. bp. Domina.Godziny rozpoczęcia liturgii pozostają bez zmian.

Na stronie internetowej parafii pojawiła się informacja, że podczas prac odkryto na sklepieniu po stronie południowej pierwotne gotyckie wzory ścienne modne w czasach powstawiania katedry, czyli na początku XIV wieku.Od kilku miesięcy pierwotny blask odzyskują figury z głównego ołtarza. Staną one w prawdziwym tryptyku.

Edukacja na wesoło

Festyn  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dużo konkurencji sportowych, festiwal piosenki ekologicznej i nauka zdrowego stylu życia. Tak wyglądał II Ekologiczny Festyn Dziecięcy Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Ok. 700  dzieci m. in. z Koszalina, Sianowa, Świdwina, Manowa, Dygowa, Ustronia Morskiego, bawiło się na gościnnych terenach Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej.

Tankował, nie zapłacił i został zatrzymany

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z II koszalińskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który na  stacjach paliw tankował benzynę i odjeżdżał nie uiszczając opłaty.  50-latek zastał zatrzymany i dziś, 29 sierpnia, usłyszy zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

St. sierż. Monika Kosiec z KMP informuje: - Policjanci z II komisariatu zostali powiadomieni o tym, że na dwóch różnych koszalińskich stacjach benzynowych mężczyzna tankował samochód i odjeżdżał nie płacąc.

Fontanna dodaje parkowi uroku

Fontanna  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W Parku Książąt Pomorskich działa  pływająca fontanna. Jest  umieszczona na stawie i – według koszalinian – dodaje parkowi uroku.

Efekt wizualny obrazu wodnego tworzony jest  poprzez dyszę bijącą wodą na kształt wulkanu na wysokość 4,7m i średnicę 10,4 m.Obraz wodny podświetlony jest 3 reflektorami z białym, halogenowym światłem.Zasilanie agregatu oraz reflektorów odbywa się  z szafy zasilającej oświetlenie parku.

Dostały więcej, niż rok temu

Amazonki  :: Fot.Mariusz Czajkowski

13.758 zł – tyle dostały koszalińskie Amazonki w ramach wpłat 1 procenta podatku. Swoją cząstkę należności wobec Urzędu Skarbowego kobietom walczącym z rakiem piersi przekazało 266 osób. Rok temu ta organizacja pożytku publicznego dostała 9.389 zł.

Pieniądze z tytułu 1 procenta Amazonki wykorzystają na organizację warsztatów psychoteraputycznych.

Komputery do odbioru w kinie

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów organizuje w piątek o godz. 13. w dawnym kinie Zorza w Sianowie na konferencję inaugurującą rozpoczęcie projektu „Internet oknem na świat mieszkańców Gminy i Miasta Sianów”.

Konferencja będzie połączona z przekazaniem mieszkańcom Sianowa i gminy 54 zestawów komputerowych. Komputery dostaną rodziny,w których są uczące się dzieci, a które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup tego urządzenia.Przyszli użytkownicy przejdą szkolenie.Koszt zakupu komputerów, ich instalacji, podłączenia Internetu,szkolenia i serwisowania to milion złotych.Gmina wyda ze swego budżetu 150 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodzi z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, finansowanego z UE.

Hołd bohaterom Września 1939 roku

Hołd bohaterom  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 1 września, o godz. 15.00 w Skwerze Ofiar Katyńskich w Koszalinie odbędzie się manifestacja patriotyczna z okazji 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej. To hołd Bohaterom walczącym w Wojnie Obronnej Polski 1939 roku.

Akcję organizuje Narodowe Odrodzenie Polski – Dzielnica Zachodniopomorska.W piśmie do redakcji apeluje: W 1939 roku fatalne rządy i źle dobrani sojusznicy wystawili Polskę na  uderzenie,któremu musiała ulec. Nigdy więcej takich błędów! Chcemy Polski silnej i niezależnej”.

Sto lat pani Bronisławy!

We wtorek, 28 sierpnia. Jubileusz 100-lecia urodzin świętowała pani Bronisława Urbanowska.

Jubilatka pozostaje pod troskliwą opieką syna i synowej, u których mieszka. Doczekała się dwojga wnucząt i trójki prawnuczków.Urodziła się 28 sierpnia 1912 roku w Ostrzeszowie Wlkp., w wielodzietnej rodzinie Świtoniów.Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w rodzinnej miejscowości, gdzie w średniej szkole handlowej uzyskała maturę.Podczas okupacji niemieckiej, już w Poznaniu, poznała przyszłego męża Stefana Urbanowskiego.

Strona 1287 z 1365

Oglądasz teraz: Start