Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dostały więcej, niż rok temu

Amazonki  :: Fot.Mariusz Czajkowski

13.758 zł – tyle dostały koszalińskie Amazonki w ramach wpłat 1 procenta podatku. Swoją cząstkę należności wobec Urzędu Skarbowego kobietom walczącym z rakiem piersi przekazało 266 osób. Rok temu ta organizacja pożytku publicznego dostała 9.389 zł.

Pieniądze z tytułu 1 procenta Amazonki wykorzystają na organizację warsztatów psychoteraputycznych.

Komputery do odbioru w kinie

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów organizuje w piątek o godz. 13. w dawnym kinie Zorza w Sianowie na konferencję inaugurującą rozpoczęcie projektu „Internet oknem na świat mieszkańców Gminy i Miasta Sianów”.

Konferencja będzie połączona z przekazaniem mieszkańcom Sianowa i gminy 54 zestawów komputerowych. Komputery dostaną rodziny,w których są uczące się dzieci, a które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup tego urządzenia.Przyszli użytkownicy przejdą szkolenie.Koszt zakupu komputerów, ich instalacji, podłączenia Internetu,szkolenia i serwisowania to milion złotych.Gmina wyda ze swego budżetu 150 tys. zł. Reszta pieniędzy pochodzi z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, finansowanego z UE.

Hołd bohaterom Września 1939 roku

Hołd bohaterom  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 1 września, o godz. 15.00 w Skwerze Ofiar Katyńskich w Koszalinie odbędzie się manifestacja patriotyczna z okazji 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej. To hołd Bohaterom walczącym w Wojnie Obronnej Polski 1939 roku.

Akcję organizuje Narodowe Odrodzenie Polski – Dzielnica Zachodniopomorska.W piśmie do redakcji apeluje: W 1939 roku fatalne rządy i źle dobrani sojusznicy wystawili Polskę na  uderzenie,któremu musiała ulec. Nigdy więcej takich błędów! Chcemy Polski silnej i niezależnej”.

Sto lat pani Bronisławy!

We wtorek, 28 sierpnia. Jubileusz 100-lecia urodzin świętowała pani Bronisława Urbanowska.

Jubilatka pozostaje pod troskliwą opieką syna i synowej, u których mieszka. Doczekała się dwojga wnucząt i trójki prawnuczków.Urodziła się 28 sierpnia 1912 roku w Ostrzeszowie Wlkp., w wielodzietnej rodzinie Świtoniów.Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w rodzinnej miejscowości, gdzie w średniej szkole handlowej uzyskała maturę.Podczas okupacji niemieckiej, już w Poznaniu, poznała przyszłego męża Stefana Urbanowskiego.

Nowy krzyż na koniec remontu dachu

 :: Fot.Mariusz Czajkowski

Wierni parafii prawosławnej i greckokatolickiej świętowali we wtorek, 28 sierpnia, odpust.

Tego dnia Kościoły obrządku wschodniego obchodzą uroczystość Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy.To wezwanie noszą obie koszalińskie parafie.W cerkwi prawosławnej przy ul. Mickiewicza modlitewne czuwanie trwało w nocy z poniedziałku na wtorek.

Dotacje na innowacyjność

Dzięki środkom z Krajowej Rezerwy Wykonania, jakie województwo zachodniopomorskie pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, zwiększona została alokacja w konkursie dla przedsiębiorców, którzy inwestują w nowe technologie

Zarząd podjął uchwałę w sprawie przyznania dotacji o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych dla 9 najlepiej ocenionych projektów z tzw. listy rezerwowej konkursu.Ku zdziwieniu na liście dotowanych znalazła się koszalińska firma.

Jeter na testach i wygrany sparing AZS

AZS  :: Fot.ARCHIWUM

Mierzący 190 cm, amerykański rozgrywający Lance Jeter przebywa w Koszalinie na dwutygodniowym try-oucie w AZS Koszalin.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie koszalińskiego klubu,24-letni koszykarz ukończył uniwersytet Nebraska, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem.

W ostatnim sezonie w lidze NCAA w USA (2010/2011) zdobywał średnio 11,7 pkt. oraz zaliczał 4,5 asysty.

Ławka cieszy pasażerów

Przystanek  :: Fot.Waldemar Kosowski

W Sianowie trwa gruntowny remont ulicy Mickiewicza, połączony z odbudową starego mostu nad rzeką Polnicą.

Na ten czas przystanek autobusowy przeniesiono na ulicę Armii Polskiej. Brak tu miejsca na wiatę,ale pojawiła się wygodna ławka.- To ładnie ze strony Gminy – powiedzieli napotkani pasażerowie. – Kiedy czekamy na busa w Koszalinie, nie było na czym, choćby na chwilę, przysiąść.

Miasto patronat. Festyn ognisk TPD

Festyn  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie przygotowuje Ekologiczny Festyn Dziecięcy Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD.

Impreza odbędzie się w środę, 29 sierpnia, w godz. 10 – 15, na obiektach sportowych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 92.

Strona 1301 z 1378

Oglądasz teraz: Start