Miasto - Tygodnik Koszaliński

Inwestujemy w dzieci

 Inwestujemy w dzieci :: Fot. Marek Łagocki

Rozmowa z Krystyną Estkowską, przewodniczącą Rady Osiedla „Nowobramskie”

Jak ocenia pani działania Rady Osiedla w ciągu mijającej kadencji?

Mocne uderzenie na początku przygotowań

Udanie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin.

Najpierw wygrali turniej w Sianowie poświęcony pamięci bramkarza Mirosława Wiącka, a następnie pokonali u siebie w meczu kontrolnym 2:0 drugoligową Bytovię Bytów.

Wypadek na drodze do Sianowa

 Na Gdańskiej bmw wylądowało w rowie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W niedzielę późnym wieczorem na ulicy Gdańskiej doszło do poważnego wypadku.

Kierujący samochodem osobowym na łuku drogi wpadł w poślizg, dachował i wylądował w rowie.

Bezpieczne wakacje z artystami

Na boisko Szkoły Podstawowej 22 na osiedlu Jamno –Łabusz ponownie zawitali artyści z poznańskiego Teatru Wariate. Tym razem przygotowali dla najmłodszych zabawę w Koło Fortuny i kosmiczną akcję plastyczną.

Trzy wesołe słoneczka zachęcały dzieci do kręcenia niezwykłym kołem, którym mogły wylosować słodycze, zagadkę albo nową, kolorową fryzurę.

Nieudana premiera

 Święto wody w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Z okazji Święta Wody w sobotę późnym wieczorem tłum mieszkańców Koszalina i okolic obejrzał bardzo krótki pokaz inscenizacji świetlnej na budynku ratusza.

Premierowe w naszym mieście widowisko, które rozpoczęło się z pół godzinnym opóźnieniem, o g. 22. 30, rozczarowało liczną publiczność.

Narkotyki w mieszkaniu

Policjanci z I komisariatu rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami dotarli do 28-latka z naszego miasta.

Udali się do miejsca jego przebywania i ujawnili przy mężczyźnie niewielkie ilości zakazanego przepisami suszu. Sprawdzając dalej dokonali przeszukania w jego domu.

Śladami historii ku przyszłości

 Śladami historii ku przyszłości  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina spotkali się w Park Caffe na corocznym sprawozdaniu merytoryczno-finansowym. Miłośnicy dziejów naszego miasta w zeszłym roku wiele zrobili dla upamiętnienia jego byłych mieszkańców. Mają też dużo planów na następne lata.

W ramach SPK działają: Klub Historii Miasta, Klub Pioniera Miasta Koszalina, Klub Literacki i  zespół śpiewaczy „Ballada”.

I poleje się... woda

„Święto Wody" wpisało się już na stałe w pejzaż letnich imprez kulturalnych przyciągając turystów i mieszkańców swoim niepowtarzalnym klimatem, stylem, powrotem do tego co naturalne i zdrowe.

W sobotę (14 lipca) odbędzie się kolejna edycja imprezy. W programie m.in. II Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Koszalina, zwiedzanie Muzeum Wody, a także wiele muzycznych atrakcji i zdumiewających widowisk.

Druga odsłona MFO

 Druga odsłona MFO :: Fot. Mariusz Czajkowski

W ubiegły piątek rozpoczął się 46. Międzynarodowy Festiwal Organowy (MFO). Jako pierwszy do festiwalowych organów zasiadł Marek Toporowski.

Towarzyszyły mu wokalistki: Urszula Bock i Anastasija Arbuzova, flecista, Ryszard Borowski i chór Kameralny Canzona. Skład najbliższego koncertu stanowią muzycy z Niemiec i Kanady.

Strona 1302 z 1346

Oglądasz teraz: Start