Miasto - Tygodnik Koszaliński

Tragiczny finał wypadku pod Rosnowem (Film)

Wypadek  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Mężczyzna, który ucierpiał w wypadku na drodze do Rosnowa w ciężkim stanie trafił do szpitala.Mimo akcji śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego meżczyzna zmarł w szpitalu.Okoliczności zderzenia motocykla z BMW ustala koszalińska policja wraz z prokuraturą. W niedzielę przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana, ponieważ zabezpiezene były ślady.

Nowa ankieta w sprawie pomnika

Nowa ankieta  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszalińska Unia Pracy od poniedziałku ( 27.08. 2012 r. ) do czwartku ( 30.08.2012 r. ) w godz. 13.00 - 17.00 na placu przed Ratuszem będzie zbierać podpisy mieszkańców Koszalina pod petycją do Prezydenta Miastaa p/h " Pozostawcie Pomnik Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy w spokoju".

Organizatorzy akcji napisali:

Wandale w parku ABC

Stadion ABC :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ledwie park ABC został otwarty, to zajęli się nim wandale. Jedna ławka zniszczona, jedna uszkodzona, część ławek poprzewracanych, rozrzucone i zniszczone wkłady do koszy na śmieci, to efekt chuligańskich weekendowych wybryków.

Ratusz na odnowę parku  ABC i stadionu wydał 2 mln 400 tys. zł. Dojdą nowe koszty, bo jedna ławka to wydatek 1200-1500 zł, a także sprzątania po zniszczeniach.

Nieletni włamywacze

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z I Komisariatu Policji zatrzymali dwóch czternastolatków, którzy próbowali włamać się do kiosku.  Funkcjonariusze udaremnili w ten sposób kradzież przedmiotów o wartości 11 tysięcy złotych.

W nocy policjanci z Komisariatu I pełnili służbę na ulicach Koszalina. Przejeżdżając przez jedno z osiedli zauważyli dwóch młodych chłopców próbujących włamać się do kiosku.Gdy podjechali na miejsce ujawnili, że płyta zabezpieczająca otwór okienny została oderwana, a szyba wybita.

Izba zaprasza na herbatkę

Zaproszenie :: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Północnej Izby Gospodarczej organizuje II Herbatkę Izbową. Impreza dla przedsiębiorców odbędzie się w przyszły piątek, 31 sierpnia, na dziedzińcu Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39. Początek o godz. 17.

PIG chce wyposażyć dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w przybory szkolne, takie jak zeszyty,długopisy, ołówki, kredki, temperówki, bloki, notesy, piórniki, farby plakatowe, tornistry lub plecaki.

Akcja „Prędkość” - podsumowanie weekendu

Akcja „Prędkość” :: Fot.Mariusz Czajkowski

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”.W ramach prowadzonych działań mundurowi sprawdzali, z jaką szybkością kierujący poruszają się po naszych drogach,czy stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków na polskich drogach.Dodatkowo w ostatni wakacyjny weekend obserwuje się zwykle wzmożony ruch pojazdów i policjanci dbali o bezpieczny powrót turystów do domu.

Przyłącz się do Szlachetnej Paczki

Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa szuka wolontariuszy, którzy wezmą udział w dwunastej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.Ma ona wesprzeć rodziny i osoby samotne, które są w bardzo trudnej sytuacji materialnej.Wolontariuszy szczególnie brakuje w naszym regionie.

 

Najszybszy dokument o Moto GP

Zawody :: Fot.Mariusz Czajkowski

Już we wtorek (28 sierpnia) o godzinie 20 w Multikinie odbędzie się jedyny w Polsce pokaz filmu „Najszybszy” („Fastest”), pełnometrażowego dokumentu Marka Neale’a, twórcy motocyklowej trylogii „The Doctor, the Tornado and the Kentucky Kid“, „Faster” i „Charge”, zgłębiający świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów MotoGP.

Klub Krytyki Politycznej: reaktywacja

Kultura, nauka, polityka, obyczajowość. Tematy ważne i kontrowersyjne, aktualne i społecznie dyskutowane.

Otwartość na różne światopoglądy i możliwość ich swobodnego wyrażania w kulturalnej atmosferze.To założenia Klubu Krytyki Politycznej, ponownie spróbuje się zadomowić w naszym mieście. Pierwsze spotkanie: 3 września. Pierwszy temat: in vitro.

Więcej w tygodniku „Miasto"

Strona 1302 z 1378

Oglądasz teraz: Start