Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bezpieczne wakacje! Nowe place zabaw i boiska

Kolorowe, bezpieczne place zabaw, boiska wielofunkcyjne w gminie Sianów – tak wygląda realizacja programu „Rekreacyjno – turystyczne centra wsi”. Z nowych miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu cieszą się mali mieszkańcy 6 miejscowości,  w tym Maszkowa (patrz zdjęcie).

Budowa placów zabaw i boisk kosztowała 370 tys., zł, z tego ponad 200 tys. zł pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę dołożyła gmina.

Świetne wyniki szachistów z Pałacu Młodzieży

W dniach 3 do 5 sierpnia br. w Warszawie wychowankowie Pałacu Młodzieży z powodzeniem uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Szybkich oraz  Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych.

- Mamy piękne wyniki indywidualne i drużynowe! - cieszy się Dariusz Długopolski, instruktor sekcji szachowej w Pałacu Młodzieży. - Gracjan Grzesik został wicemistrzem Polski do lat 8 w turnieju szachów błyskawicznych, w którym startowało 60 zawodników, oraz brązowym medalistą w turnieju szachów szybkich do lat 8 z udziałem 82 zawodników). Niedawno Gracjan został wicemistrzem Polski przedszkolaków na zawodach w Szczyrku, więc w sumie w tym roku zdobył już trzy medale na tak poważnych imprezach szachowych.

Jarmark pełen niezwykłości

 Jarmark pełen niezwykłości ::

Przedostatni w tym roku Jarmark Jamneński, który zorganizował Dział Etnografii Muzeum, pełen był zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Choć impreza odbywa się od kilku lat, stale pojawiają się na niej nowi artyści nieprofesjonalni.

Na jarmarku zaprezentowało się ponad 60 uczestników. Do kupienia były obrazy, rzeźby, biżuteria z filcu, koronki, srebrna i posrebrzana, małe witraże, książki koszalińskich poetek, ozdobne świece, świeczniki, portrety. Nie zabrakło stoisk ze zdrową żywnością, ciastami i miodami, zbiorami kolekcjonerów.

Dawcy na wakacjach, a krew potrzebna

 Dawcy na wakacjach, a krew potrzebna ::

Wakacje to zawsze trudny okres w stacjach krwiodawstwa. We wtorek, 7 sierpnia do Koszalińskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiły się 24 osób, ale po badaniach okazało się, że tylko 19 może oddać krew.

Sezonowy spadek liczby koszalinian oddających krew to już, niestety, norma. - W okresie letnim przychodzi do nas maksymalnie dwadzieścia osób dziennie, a poza nim ponad trzydzieści – mówi doktor Waldemar Ślęzak, kierownik oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koszalinie.

 

Życie bez wysokoprocentowych napojów

 Życie bez wysokoprocentowych napojów ::

Trzeźwi alkoholicy, ci, którzy mają alkoholików w rodzinie i tacy, którzy są wolni od tego problemu, ale chcą modlić się o trzeźwość dla narodu – wszyscy spotkali się na diecezjalnej pielgrzymce w sanktuarium na Górze Chełmskiej. Uczestniczyło w niej kilkaset osób w różnym wieku.

W sierpniu Kościół rzymskokatolicki zachęca wiernych do podjęcia dobrowolnej całkowitej abstynencji od alkoholu. To forma pokuty za grzechy popełniane przez osoby uzależnione. To także sposób wsparcia tych, którym nie wolno pić alkoholu. W Polsce nie brakuje osób, należących do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podpisują one deklarację całkowitej abstynencji na określony przez siebie czas, bywa, że do końca życia.

Polska – Rosja! Olimpiada w amfiteatrze

Wielkie emocje na wielkim ekranie! Już w środę 8 sierpnia w koszalińskim Amfiteatrze przeprowadzona zostanie transmisja z ćwierćfinału olimpijskiego w siatkówce mężczyzn, Polska – Rosja. Początek transmisji o godzinie 20.30.

Obie drużyny przed turniejem uważane były za faworytów olimpijskich. Los sprawił, że zespoły spotykają się już w ćwierćfinale. Polacy w fazie grupowej przegrali dwa spotkania: z Bułgarią i dość niespodziewanie z Australią. Nasi rywale przegrali natomiast zaledwie jedno spotkanie, a lepsi okazali się od nich wówczas Brazylijczycy.

Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy do Amfiteatru i apelujemy o zabranie ze sobą flag narodowych i szalików. Razem kibicujmy naszym!

Wkrótce! Plenerowa scena w Sianowie

Dobiega końca rewitalizacja parku w Sianowie. Oficjalnie zostanie oddany do użytku podczas corocznego jarmarku, który odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia. Początek imprezy o godz. 18.

Zakończenie całości remontu przewidziano na 31 sierpnia. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Inżynieryjno- Budowlane Magro Andrzej Grochowina z Koszalina. Koszt rewitalizacji parku wynosi ok. 900 tys. zł, z czego ok. 600 tys. zł dała  Darłowska Lokalna Grupa Rybacka, a reszta pieniędzy z budżetu gminy.

 

Bezpłatne porady prawne

W środę, 8 sierpnia, w godz. 16 – 18, w ramach Biura Porad Społecznych, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, pokój nr 221, bezpłatnych porad prawnych będzie udzielał Piotr Sikorski.

Przerwa techniczna w obsłudze klienta

ENERGA informuje, że od 10 do 17 sierpnia nastąpi przerwa w działaniu systemu bilingowego w regionach elbląskim, olsztyński, kaliskim i koszalińskim.

Oznacza to, że przez tydzień nie będzie można m.in. rozliczać się za zużyty prąd w ramach usługi Rozliczenia Rzeczywiste (podawanie stanu licznika i płacenie za faktycznie zużytą ilość energii). Przerwa techniczna, która rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 17 i potrwa do 17 sierpnia do godz. 24 wynika z operacji przenoszenia danych na większy i bardziej wydajny serwer, dzięki czemu system będzie działał sprawniej, co przełoży się na lepszą obsługę klienta.

Strona 1305 z 1364

Oglądasz teraz: Start