Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ho::Pla czyli muzyka i design

Plastelina :: Fot.Archiwum

Ho::Pla to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych kończącego się lata.

W sobotę (25 sierpnia) z klubie Plastelina zagrają jedni z najlepszych polskich dj'ów:Wojtek Sobura i Good Paul, a swoje wyroby pokaże pięć koszalińskich designerek. Imprezę współorganizują HO::LO, Plastelina i Mateusz Prus.Wstęp: do godz.22.30 – 10 zł, po godz.22.30 – 15 zł. Plastelina mieści się przy ul.Mickiewicza 8/7a (w podwórzu dawnej Bogusławki).

Więcej w tygodniku „Miasto"

Pogorzelcy proszą o pomoc

Rodzina Kamińskich :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rodzina Państwa Kamińskich od kilku miesięcy mieszka w kontenerze socjalnym.Wszystko za sprawą pożaru, który strawił cały dobytek czteroosobowej rodziny.

Dzięki pomocy mieszkańców udało się już odbudować zrujnowany dom. Brakuje jednak ogrzewania. Do kalendarzowej zimy zostało tylko 4 miesiące.

Wypadek na przejściu dla pieszych

Wypadek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek około godziny 22:00 na przejściu dla pieszych skrzyżowania ulicy Zwyciestwa i Traugutta doszło do zderzenia motocyklisty z pieszą. W wyniku zdarzenia piesza 82 -letnia kobieta doznała urazu nogi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta przechodziła po pasach na czerwonym świetle.

Wystąpią, by ratować oddział dziecięcy

Teatr zaprasza :: Fot.Mariusz Czajkowski

„Bajki Samograjki” to tytuł kolejnego w tym roku spektaklu charytatywnego, który będzie można obejrzeć na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Wystąpią w nim VIP-y nie tylko z Koszalina. Dochód ze spektakli będzie przekazany na remont Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

PRZYSTAŃ zaprasza w piątek

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół PRZYSTAŃ zaprasza na spotkanie z pedagogiem - psychologiem. Jego tematem spotkania będzie „Rola rodziców, opiekunów w zdrowieniu osób chorujących psychicznie".

Odbędzie się ono w piątek, 24 sierpnia, w pomieszczeniu Stowarzyszenia o godzinie 15.30 przy ul. Zwycięstwa 119.Spotkania są organizowane dla chętnych, w ramach programu „Dźwigasz problem - czekamy – przyjdź”.

Zebrali prawie 1000 zł

Kwesta PCK :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trwają kwesty uliczne na szkolne wyprawki. Dzieci i młodzież zbierają pieniądze na szkolne wyprawki, które przygotuje Polski Czerwony Krzyż. W pierwszym tygodniu akcji dzieci zebrały do puszek ok. 1000 zł.

Wolontariusze mają puszki z naklejkami PCK i identyfikatory.  – Zbiórka potrwa niemal do końca miesiąca – informuje Dorota Gruszeczka z Biura Oddziału Rejonowego PCK.

 

 

Wbicie łopaty z fanfarami

Wbicie łopaty z fanfarami :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartkowe, 23 sierpnia, południe na Rynku Staromiejskim ekipa archeologów z koszalińskiego Muzeum rozpoczęła prace archeologiczne związane z planowana przebudową Rynku Staromiejskiego.

Roboty na ogrodzonym terenie potrwają do końca listopada br. Prace archeologiczne, niezbędne ze względu na przepisy konserwatorskie, kosztować będą 65 tys. zł.

Stary z młodym kradli i niszczyli

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarzutami i policyjnym dozorem zakończyła się chęć szybkiego zarobienia pieniędzy dla mężczyzny, który wspólnie z nieletnim z terenu budowy dokonał kradzieży i zniszczenia przewodów elektrycznych o wartości 17 tysięcy złotych.

Sprawców zatrzymali policjanci z Komisariatu I w Koszalinie.

- 20-latek wraz ze swoim o trzy lata młodszym kolegą chcąc szybko zarobić, postanowił ukraść przewody elektryczne z terenu budowy w Koszalinie – informuje st. sierż. Monika Kosiec z KMP.Przez weekend kilkakrotnie odwiedzali nowo powstający budynek, w którym niszczyli i wyrywali kable.

Po sadzonki i zdrową żywność na giełdę

Giełda :: Fot.Mariusz Czajkowski

Biuro Targów BAŁTYK zaprasza 25-26 sierpnia na XXI Giełdę Ogrodniczo-Rolniczą przed halą Gwardii przy ul. Fałata 34 (dojazd od ul. Sportowej).

Można ją zwiedzać w sobotę  w godz. sob. 10-18, a w niedzielę w godz. 10 -16.  Nie zabraknie sadzonek rośli, drzewek owocowych, a także stoisk ze zdrową żywnością.

Strona 1305 z 1378

Oglądasz teraz: Start