Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zgłosił fikcyjną kradzież

W niedzielną noc policjanci z posterunku w Mielnie pełniąc służbę na terenie gminy dali sygnał do zatrzymania kierowcy hondy. Mężczyzna wiozący dwóch pasażerów nie zamierzał poddać się kontroli i przyspieszył znikając z pola widzenia patrolu.

Gdy policjanci pojechali za nim, zauważyli zaparkowany pojazd, a w nim dwóch pasażerów.

ZUS w Koszalinie świętuje

 ZUS w Koszalinie świętuje :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obchodzi w tym roku 35- lecie istnienia. Placówkę odwiedził Zbigniew Derdziuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pracownicy spotkali się także z przedstawicielami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

Wręczyła policjantom łapówkę

Mieleńscy policjanci zatrzymali mercedesa do kontroli drogowej na jednej z ulic w Unieściu. Po okazaniu przez kierującą dokumentów pojazdu i sprawdzeniu go w systemach okazało się, że nie powinien on zostać dopuszczony do ruchu.

Mercedes, który miał zagraniczną rejestrację, został już wcześniej wyrejestrowany, a tym samym również w Polsce nie powinien jeździć.

Wakacyjne kursy Koszałka i szynobusu

 Wakacyjne kursy Koszałka i szynobusu :: Fot. Mariusz Czajkowski

Statek Koszałek i szynobus do Mielna już w czerwcu rozpoczęły sezon wakacyjny. Poniżej rozkłady obu atrakcji.

Do przystani w Jamnie można dostać się na kilka sposobów.

Bezpieczne wakacje w Pałacu

„Start w wakacje z Pałacem Młodzieży”- zapraszamy do udziału w zajęciach plastycznych, tanecznych, muzycznych, turystycznych szachowych i innych.

Naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży, które wakacje spędzają w mieście.

Ulica Smaków za nami!

 Ulica smaków za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kolejna edycja koszalińskiej "Ulicy Smaków" za nami. Motywem przewodnim tym razem był miód i wszystko co z nim związane. Wielkie gotowanie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 12:00 na placu przy koszalińskim Amfiteatrze.

Tegoroczną gwiazdą imprezy była Izabela Kapiasova znana z serialu „Przepis na życie”.

Spotkanie dla chorych psychicznie

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół „PRZYSTAŃ”zaprasza osoby chore psychicznie i rodziny, znajomych osób z takimi chorobami na spotkanie z psychologiem i pedagogiem.

Odbędzie się ono w piątek, 20 lipca, o godz. 15.30 w siedzibie Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Zwycięstwa 119, I piętro.

Strażnicy krwiodawcy

 Strażnicy krwiodawcy :: Fot. Archiwum

Co robią funkcjonariusze Straży Miejskiej, jeśli nie patrolują miasta? Po godzinach część z nich angażuje się w działalność społeczną.

Przy koszalińskiej komendzie działa koło honorowych krwiodawców.

Lato w „Bałtyku”

Spółdzielczy Klub ,,Bałtyk'' Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Na Skarpie''  przy ul. ul. Spokojnej 48 ma wciąż wolne miejsca  na tzw. półkolonie dla dzieci w wieku 8-13 lat. Dziesięciodniowy, odpłatny turnus rozpoczyna się 16 lipca i potrwa do 27 lipca br.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-15.30 dzieci będą pod fachową opieką wychowawców.

Strona 1305 z 1346

Oglądasz teraz: Start