Miasto - Tygodnik Koszaliński

Nie musimy stosować forteli

Krzysztof Sroczyński prezes Energetycznego Centrum  :: Fot.archwum.

Rozmowa z Krzysztofem Sroczyńskim, prezesem firmy Energetyczne Centrum SA, którego pracownicy od kilku tygodni odwiedzają koszalinian w domach proponując zawarcie nowej umowy na dostawę energii.

Czytelniczka, która skontaktowała się z „Miastem” skarżyła się, że akwizytorzy reprezentujący firmę Energetyczne Centrum nie mówią jasno, że nie są pracownikami Grupy ENERGA, a tym samym wprowadzają ludzi w błąd. Jak pan się odniesie do tego zarzutu? Czy nie łatwiej byłoby pozyskać klienta przedstawiając swoją ofertę, która byłaby konkurencyjna w stosunku do oferty Grupy ENERGA ?

„Czaplówka” czeka na nowych uczniów

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież, która nie dostała się do wybranej przez siebie placówki publicznej, może złożyć dokumenty do szkoły prywatnej.

Do renomowanych placówek należy Zespół Szkół Niepublicznych „Czaplówka”, który zacznie osiemnasty rok działalności. Tworzą ją dzienne Prywatne Gimnazjum i IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące. Liczba uczniów w obu placówkach nie przekracza stu. Rekrutacja do nich trwa do końca sierpnia.

Supermoto na torze Motoparku

Supermoto na torze Motoparku  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Po raz kolejny w tym sezonie Koszalin będzie gościć zawodników rywalizujących w mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w wyścigach Supermoto. Początek zawodów już w tę niedzielę, 12 sierpnia.

Treningi kwalifikacyjne o godz. 10. Wyścigi finałowe około godz. 12.15 na torze Motoparku przy ulicy Gnieźnieńskiej. Wstęp: 10 złotych.

Przetarg na zarządcę hali w trakcie

Hala widowiskowo-sportowa  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trwa czwarty przetarg na zarządzanie halą widowiskowo – sportową przy ulicy Śniadeckich. Niestety, wciąż bez rozstrzygnięcia.

Przypomnijmy, we wtorek, 31 lipca, otwarte zostały oferty. Trzy firmy zabiegają o zarządzanie nowym obiektem: Zarząd Obiektów Sportowych – 744 tys. 765 zł i 0,01 procent prowizji od kontraktów zawartych z dzierżawcami; Konsorcjum PerMedia S.A. i Park Technologiczny S.A. - 780 tys. 927 zł i 0,5 proc. prowizji; Sports Hospitality Sp. z o.o. ze stolicy – 774 tys. 900 zł i bez prowizji. Wszystkie podane ceny brutto.

Studenckim okiem. Piątki z karaoke

Studenckim okiem. Piątki z karaoke  :: Fot.archwum

Park Cafe to jeden z koszalińskich lokali, który ma u klienteli wzięcie. Znajduje się przy ulicy Adama Asnyka 11. Jest oddalony od głównej ulicy miasta, a zaprasza gości przyjemnym, stylowym wystrojem.

W lokalu można zjeść dania obiadowe i różnego rodzaju desery oraz rozsmakować się w smaku win i innych alkoholi. Warto zaznaczyć, że Park Cafe oferuje przyjazny kącik dla dzieci, udogodnienia dla niepełnosprawnych i darmowy dostęp do Internetu.

Przebudowa Rynku Staromiejskiego. List prezydenta do mieszkańców

List prezydenta do mieszkańców  :: Fot.archwum

Od czwartku, 9 sierpnia, na III piętrze Urzędu Miejskiego (przed salą konferencyjną) można obejrzeć koncepcje przebudowy Rynku Staromiejskiego, które wpłynęły wraz z ofertami w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej.

Na miejscu można wypełnić specjalną ankietę dotyczącą zagospodarowania Rynku, podzielić się opiniami na ten temat (ankieta będzie również wkrótce dostępna na stronie www.koszalin.pl, gdzie będzie ją można wypełnić i przesłać).

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, wystosował list do mieszkańców:

Studenckim okiem. W ogrodzie... Wiesławy Kurowskiej

W ogrodzie... Wiesławy Kurowskiej  :: Fot. Marek Łagocki

Letni ogród rozkwitł wczoraj w Galerii Ratusz. Stało się tak za sprawą otwarcia wystawy „W ogrodzie…” znanej koszalińskiej artystki Wiesławy Kurowskiej. To już czwarta odsłona twórczości malarki, którą możemy oglądać w Urzędzie Miejskim.

Zaprezentowanych zostało kilkanaście obrazów olejnych przedstawiających kwiaty. Jak mówi sama artystka są one jej największą pasją, dlatego tak często ich piękno przelewa na płótno.

XXIII Festiwal Szachowego im. Józefa Kochana

Festiwal Szachowy im. Józefa Kochana  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Rektor Politechniki Koszalińskiej został przewodniczącym Komitetu Honorowego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Kochana, który – z inicjatywy Akademickiego Klubu Szachowego „Hetman – Politechnika Koszalińska”, uczelni, Zachodniopomorskiego Związku Szachowego i II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie – odbędzie się w hali sportowej II LO 10-18 sierpnia br.

Bezpieczne wakacje z policją w Sportowej Dolinie

 Wakacje z policją :: Fot. Mariusz Czajkowski

Oby tylko pogoda dopisała! „Dzień z Policją” to nazwa imprezy w Sportowej Dolinie. W piątek, 10 sierpnia, w godz. 10.30 – 14.00, dzieci i młodzież mogą spotkać się z policjantami z sekcji drogowej oraz prewencji. Funkcjonariusze opowiedzą dzieciom o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz po powrocie do szkoły. Pokażą też zebranej dziatwie policyjny sprzęt. Wstęp wolny.

Strona 1315 z 1376

Oglądasz teraz: Start