Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wkrótce! Plenerowa scena w Sianowie

Dobiega końca rewitalizacja parku w Sianowie. Oficjalnie zostanie oddany do użytku podczas corocznego jarmarku, który odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia. Początek imprezy o godz. 18.

Zakończenie całości remontu przewidziano na 31 sierpnia. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Inżynieryjno- Budowlane Magro Andrzej Grochowina z Koszalina. Koszt rewitalizacji parku wynosi ok. 900 tys. zł, z czego ok. 600 tys. zł dała  Darłowska Lokalna Grupa Rybacka, a reszta pieniędzy z budżetu gminy.

 

Bezpłatne porady prawne

W środę, 8 sierpnia, w godz. 16 – 18, w ramach Biura Porad Społecznych, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, pokój nr 221, bezpłatnych porad prawnych będzie udzielał Piotr Sikorski.

Przerwa techniczna w obsłudze klienta

ENERGA informuje, że od 10 do 17 sierpnia nastąpi przerwa w działaniu systemu bilingowego w regionach elbląskim, olsztyński, kaliskim i koszalińskim.

Oznacza to, że przez tydzień nie będzie można m.in. rozliczać się za zużyty prąd w ramach usługi Rozliczenia Rzeczywiste (podawanie stanu licznika i płacenie za faktycznie zużytą ilość energii). Przerwa techniczna, która rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 17 i potrwa do 17 sierpnia do godz. 24 wynika z operacji przenoszenia danych na większy i bardziej wydajny serwer, dzięki czemu system będzie działał sprawniej, co przełoży się na lepszą obsługę klienta.

Warto zobaczyć! Dzieło Wyspiańskiego w Muzeum

 Warto zobaczyć! Dzieło Wyspiańskiego w Muzeum ::

Do Koszalina z Muzeum Narodowego w Warszawie przyjechał obraz Stanisława Wyspiańskiego  „Dziewczynka gasząca świecę” z 1893 r. Do 4 listopada można go oglądać w Galerii Jednego Obrazu w Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39. W wakacje placówka jest czynna 7 dni w tygodniu.

– To jeden z najznamienitszych artystów epoki polskiego modernizmu i jedna z największych indywidualności Młodej Polski  – informuje Krystyna Rypniewska, Kurator Galerii Jednego Obrazu.  – Mało jest przykładów w dziejach sztuki, by jeden człowiek potrafił dokonać tak wiele w czasie tak krótkim i w tak ciężkich warunkach, a siłą i oryginalnością swego geniuszu rozszerzyć granice polskiej sztuki. Był najwybitniejszym uczniem mistrza Jana Matejki.

Dokuczliwy brak miejsc parkingowych na osiedlu Wenedów

 Lato wszędzie! Dokuczliwy brak miejsc parkingowych na osiedlu Wenedów  ::

Na początku było ich kilka tysięcy i wciąż zostawały puste miejsca. Teraz wszystkie są zapełnione i brakuje kolejnych. Problem dotyczy miejsc parkingowych na ulicy Wenedów.

Od kilku miesięcy słychać skargi dotyczące braku miejsc postojowych dla aut na osiedlu. Pomimo kilkunastu parkingów i 30 garaży, wybudowanych sześć i trzy lata temu, mieszkańcy wciąż nie mają gdzie stawiać swoich samochodów. - Problem rozpoczął się już kilka lat temu, samochodów zaczęło przybywać, a parkingi pozostawały takie same jak na początku – mówi lokatorka zasobów Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (KTBS).

Lato wszędzie! Smoki opanowały wioskę

 Lato wszędzie! Smoki opanowały wioskę  ::

Tyle baśniowych potworów w jednym miejscu nikt w tym miejscu nie widział, gdy do Sierakowa Sławieńskiego w gminie Sianów zleciały smoki z Polski i świata. W czasie XIII Jarmarku Hobbistów doczekały się otwarcia swego muzeum, którego nie ma nigdzie indziej.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Hobbiton wraz z  Gminą Sianów,   Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Sianowie i Nadleśnictwem Karnieszewice. W tym roku jarmark odbywał się ph. „Inwazja smoków”. Uczestniczyły w nich całe rodziny. Nie zabrakło wypoczywających na Pomorzu kolonistów z Zakopanego, Katowic, Iławy czy Chełma.

Smaczny i pachnący pomysł na biznes

Ta informacja ucieszy głównie najmłodszych mieszkańców osiedla Rokosowo. Pod koniec lipca powstała tam Florcaffe, czyli kawiarnia i kwiaciarnia w jednym miejscu. Gofry, lody, ciasta, kawa, herbata w przytulnym i eleganckim wnętrzu, wypełnionym aromatem kwiatów – tego w Koszalinie jeszcze nie było.

Właścicielką kawiarni jest Violetta Januszewska, a kwiaciarni - Violetta Szlachcikowska – florystyka i dekoratorka wnętrz. Kawiarnia czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 9-18 i w niedzielę 10-19.

Dokumenty tożsamości i listy gratulacyjne

 Dokumenty tożsamości i listy gratulacyjne  ::

To nowa świecka tradycja nad Dzierżęcinką. W poniedziałkowe, 6 sierpnia, popołudnie w sali 300 Urzędu Miejskiego sekretarz miasta Tomasz Czuczak, w imieniu prezydenta  Koszalina, wręczył dowody osobiste oraz listy gratulacyjne kolejnym pełnoletnim mieszkańcom. Podczas spotkania władz z osiemnastolatkami obu płci w sali ratusza były życzenia, gratulacje i okazja do podyskutowania o tym, jak młodzież postrzega swoje miasto, jakie ma plany i zamierzenia.

Kto przygarnie kotki?

 Kto przygarnie kotki? :: Fot. Nadesłane przez Czytelniczkę

Rutka ma około 3 miesięcy,  Blumka (szylkretka) – około 1,5 miesiąca. Obie potrafią korzystać z kuwety, są zdrowe

Zwierzęta pilnie szukają dobrego i odpowiedzialnego domu – razem lub osobno.

Na razie są u mnie, w domu tymczasowym, ale nie mogę ich zatrzymać, bo mam już kilka kotów – przyznaje pani Magda (nazwisko do wiad. red.), nasza Czytelniczka, która za naszym pośrednictwem chce znaleźć dla mądrych i przyjaznych zwierząt odpowiedzialnych opiekunów. Więcej informacji udziela pani Urszula, która przekazała mi kotki, tel. 784 027 194.

(ejm)

Strona 1318 z 1376

Oglądasz teraz: Start