Miasto - Tygodnik Koszaliński

Nieuczciwe kobiety

Policja   :: Fot.Mariusz Czakowski

Policjanci z II Komisariatu w Koszalinie zatrzymali dwie młode kobiety,    które w jednym ze sklepów zamieniły ceny z droższych sukienek na tańsze. Chciały w ten sposób zapłacić mniej. Teraz grozi im do do 2 lat pozbawienia wolności.

Starszy sierżant Monika Kosiec z KMP relacjonuje: - 20-latka i jej o rok młodsza koleżanka wybrały się na zakupy do jednego z centrów handlowych. Przymierzyły trzy sukienki, które kosztowały łącznie prawie trzysta złotych.

ZOS zajmie się zarządzaniem halą widowiskowo – sportową

Hala widowiskowo-sportowa   :: Fot.Mariusz Czakowski

W poniedziałek, 13 sierpnia, rozstrzygnięty został czwarty przetarg na zarządzanie halą widowiskowo – sportową przy ulicy J. J. Śniadeckich w Koszalinie. Komisja przetargowa uznała, że obowiązki zarządcy przejmie spółka Zarząd Obiektów Sportowych.

Przypomnijmy, że do przetargu głosiły się trzy firmy: Zarząd Obiektów Sportowych - 744 tys. 765 zł i 0,01 procent prowizji od kontraktów zawartych z dzierżawcami; Konsorcjum PerMedia S.A. i Park Technologiczny S.A. - 780 tys. 927 zł i 0,5 proc. prowizji; Sports Hospitality Sp. z o.o.  ze stolicy – 774 tys. 900 zł i bez prowizji. Niewykluczone są odwołania.

Senat poprawił prezydencki projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach

 

Komisja Ustawodawcza Senatu, której przewodniczy koszaliński senator Piotr Zientarski, wprowadziła kilkanaście poprawek do prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy z 1990 r. o zgromadzeniach publicznych. W pracach tych brał udział prof. Marek Chmaj, prawnik, ekspert senacki, który we wrześniu otworzy w Koszalinie oddział swej kancelarii.

Jubileusz AIESEC-u

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka działająca w ponad stu krajach. Na Politechnice Koszalińskiej działa od 12 lat. 17 sierpnia o godz. 17 w ratuszu odbędzie się spotkanie podsumowujące jej akcje.

Najbardziej znanym działaniem tej organizacji są międzynarodowe praktyki. Studenci politechniki jeżdżą za granicę, a studenci z innych krajów przybywają do naszego miasta. – Choć nie jest to okrągły jubileusz, będziemy świętować, bo mamy się czym pochwalić – informuje Marta Teter, przewodnicząca tej organizacji na Politechnice Koszalińskiej. – Do tej pory wymianą międzynarodową objęliśmy sto osób.

Smaczny i pachnący biznes

Florcaffe   :: Fot.Mariusz Czakowski

Ta informacja ucieszy głównie najmłodszych mieszkańców starej części osiedla Rokosowo. Pod koniec lipca przy ul. Zwycięstwa 269 powstała tam Florcaffe, czyli kawiarnia i kwiaciarnia w jednym miejscu.

Gofry, lody, rurki z bitą śmietaną, ciasta, kawa, herbata w przytulnym i eleganckim wnętrzu, wypełnionym aromatem kwiatów – tego w Koszalinie jeszcze nie było.

Wakacje w muzeum

Wakacje w muzeum   :: Fot.Mariusz Czakowski

Nauka rysunku, rzeźby i ceramiki – to wakacyjna oferta Muzeum dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia w dziesięcioosobowych grupach odbywają się w plenerze, pracowni edukacyjnej, a także w salach wystawowych Muzeum. Miłośnicy historii i sztuki mogą posłuchać gawęd muzealników oparte o wybrane elementy ornamentyki, historii sztuki, etnografii i archeologii.

Szesnasta pielgrzymka rodzin do sanktuarium

Sanktuarium   :: Fot.Mariusz Czakowski

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, w środę, odbędzie się pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 10, a godzinę później - koncert ewangelizacyjny. W samo południe rozpocznie się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Z kolei o godz. 14. festyn rodzinny: pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Straży Granicznej, konkursy, zabawy, biesiada. Losowanie nagród w konkursach o godz. 15.30

Ogłoszenie widmo? Najemcy kombinują

Najemcy kombinują   :: Fot.Marek Łagocki

Na jednym ze szczecińskich portali internetowych pojawiło się ogłoszenie, w nim informacja, że jeden z lokatorów, któremu przyznano lokal w Koszalińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego (KTBS), proponuje odstąpienie mieszkania. To bezprawne działanie.

O sprawie poinformował naszą redakcję Czytelnik. Chodzi o 55-metrowe, nowe mieszkanie na osiedlu Unii Europejskiej. Tymczasem najemca nie ma prawa sprzedawać, ani odstępować mieszkań należących do zasobów KTBS

 

Fizyki nauczą się z gier i filmów

 Fizyki nauczą się z gier i filmów  :: Fot.Archiwum

Weryfikujące dotychczasowy poziom realizacji projektu XVII Posiedzenie Krajowej Sieci Tematycznej (KST), w obszarze edukacja i szkolnictwo wyższe, unijnego  programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, odbyło się 6 sierpnia br. Projekt PolitechnikiKoszalińskiej „Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”,realizowany przez UczelnianeCentrum Kształcenia na Odległość StudiaNET, został poddany gruntownej ocenie.

 

Strona 1321 z 1386

Oglądasz teraz: Start