Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gdańska wciąż nie gotowa

Ulica Gdańska nie ma szczęścia do wykonawców. Słupska firma, która wygrała przetarg na jej remont splajtowała i zeszła z placu budowy, a kolejna, która miała dokończyć prace, musi położyć nawierzchnię po raz drugi.

Gdańska teoretycznie jest skończona, ale protokół odbioru nie został jeszcze podpisany.

Wysocki pełnoletni

 Wysocki pełnoletni :: Fot. Mariusz Czajkowski

W samo południe, w chwili wybicia hejnału na wieży ratusza w Muzeum Włodzimierza Wysockiego przy ul.Andersa11/1a Marlena Zimna i Mikołaj Kobus przecięli czerwoną wstęgę otwierając muzeum dla licznie zgromadzonych gości. Powodem tego zdarzenia jest „osiemnastka”, czyli 18. rocznica powstania tego niezwykłego miejsca.

Na poczatku zabrzmiała melodia utworu dobrze znanego „wysockologom” – „Pieśń o przyjacielu” zagrana na harmonijce ustnej przez  M. Kobusa. Goście wzięli udział w konkursie na interpretację utworu Wysockiego.

Wkrótce Euro 2012 ”Będę kibicował mojej kadrze”

 Wkrótce Euro 2012 ”Będę kibicował mojej kadrze” :: Fot. Kamil Jurkowski

Rozmowa z Sebastianem Milą, mieszkańcem Koszalina i kapitanem Śląska Wrocław, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce nożnej.

Cieszymy się, że koszalinianin zdobył tytuł mistrza Polski jako kapitan  Śląska...

Finał międzynarodowego konkursu plastycznego

Zakończyła się 12 edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt: ,,Nasi rówieśnicy, nasze miasta i regiony – Poznajmy się bliżej” dla młodzieży szkolnej z miast partnerskich Koszalina.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w ramach Dni Koszalina w czwartek 31 maja o godz.13.30 w Klubie Spółdzielczym ,,Bałtyk'' KSM ,,Na Skarpie'” przy ul. Spokojnej 48.

Kolizja przy "Emce"

 Zderzenie skutera z osobówką na Władysława IV :: Fot. Mariusz Czajkowski

We wtorkowe popołudnie na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Akademicką doszło do kolizji. Kierujący samochodem osobowym potrącił 15-latka jadącego na skuterze. Kierowca odjechał z miejsca kolizji.

Pogotowie ratunkowe przewiozło młodzieńca do szpitala w Koszalinie. Nie doznał on poważniejszych obrażeń.

Obiadek Izbowy i Dzień Dziecka

W czwartek, tj. 31.maja Oddział Północnej Izby Gospodarczej zaprasza przedsiębiorców do udziału w obiadku izbowym o godz. 15-tej do Park Caffe przy ul. Asnyka 11.

W trakcie obiadku Jakub Talewski z firmy Mikroserwis omówi nowe spojrzenie na zarządzanie zadaniami oraz dokumentami, dzięki nowoczesnej platformie Office 365.Marcin Zarębski z firmy Prometheus udzieli kilku wskazówek nt. doskonalenia komunikacji biznesowej.

Ochrona strzelała na medal

 Strzeleckie zawody branży ochrony :: Fot. Marek Łagocki

Na krytej strzelnicy przy ul. Szczecińskiej 25 a odbyły się XI Strzeleckie Mistrzostwa Polski Branży Ochrony.

W zawodach wzięło udział 39 strzelców reprezentujących firmy branży ochrony z Polski, Słowacji i Czech.

Jeszcze więcej dawców szpiku

Już jedenaście osób z Koszalina oddało szpik chorym na białaczkę. Być może wkrótce będzie ich więcej, bo baza fundacji DKMS Polska, która rejestruje potencjalnych dawców powiększyła się o ponad 450 mieszkańców naszego miasta.

Miejsce było dość nietypowe, bo chętni mogli oddać krew do badania w centrum handlowym Atrium.

Psy w pogoni za zwierzyną

 Dzikarze w Manowie :: Fot. Marek Łagocki

W weekend na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Manowie obył się  V Międzynarodowy Konkurs Psów Dzikarzy. Właściciele psów szkolonych do polowań na dziki prezentowali umiejętności swoich czworonogów.

W konkursie wzięło udział 35 psów ze Słowacji oraz Polski. Wśród nich znalazły się m.in. psy gończe słowackie,  jamniki szorstkowłose, teriery walijskie, karelskie na niedźwiedzie, niemieckie teriery...

Strona 1321 z 1338

Oglądasz teraz: Start