Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wakacje na Orlikach

- Boiska typu Orlik, administrowane przez Zarząd Obiektów Sportowych, spełniają swe zadanie, bo latem bywają oblegane nie tylko przez małych sportowców – twierdzi Jakub Pyżanowski, prezes spółki miejskiej. - Na każdym z czterech obiektów dzieci mogą wesoło i bezpiecznie spędzać wakacyjny czas.

ZOS ma pod opieką boiska Orlik przy ul. Wenedów, ul. Głowackiego oraz na osiedlach Jamno i Raduszka. W czasie wakacji Orliki otwarte są od rana do wieczora, dzieci mogą spędzać czas pod okiem doświadczonych animatorów, na każdym organizowane są zajęcia sportowe.

Porady społeczne w siedzibie SLD

W czwartek, 2 sierpnia, w ramach Biura Porad Społecznych, w godz. 16 -18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, pokój nr 221, bezpłatnych porad będzie udzielał specjalista od spraw przemocy w rodzinie Ryszard Pałczyński.

Czwarty przetarg. Trzech chętnych na zarządzanie halą

 Czwarty przetarg. Trzech chętnych na zarządzanie halą :: Fot. Archiwum

To już czwarty przetarg na zarządzanie halą widowiskowo – sportową przy ulicy Śniadeckich. We wtorek, 31 lipca, otwarte zostały oferty. Zgłosiły się trzy firmy, w tym jedna ze stolicy.

O zarządzanie zabiegają: Zarząd Obiektów Sportowych – 744 tys. 765 zł i 0,01 procent prowizji od kontraktów zawartych z dzierżawcami; Konsorcjum PerMedia S.A. i Park Technologiczny S.A. - 780 tys. 927 zł i 0,5 proc. prowizji; Sports Hospitality Sp. z o.o.  ze stolicy – 774 tys. 900 zł i bez prowizji. Wszystkie podane ceny brutto.

 

Syreny zawyją w rocznicę Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2012 roku (w środę) o godzinie 17.00 na terenie powiatu koszalińskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Ciągły dźwięk przez około jedną minutę będzie emitowany w ramach uczczenia 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla podniesienia wagi tego wydarzenia na obiektach użyteczności publicznej wywieszone zostaną tego dnia również flagi narodowe.

Można odzyskać skradzione przedmioty

 Można odzyskać skradzione przedmioty :: Fot. Archiwum

Policjanci z posterunku w Mielnie w trakcie wykonywania czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty w postaci metalowych kształtek, dwóch rowerów, sprzętu RTV (w tym odtwarzacza DVD i wieży stereo), elektrycznej wyrzynarki, turystycznych butli gazowych, namiotu i srebrnej biżuterii. Z ustaleń policjantów wynika prawdopodobieństwo, że wymienione rzeczy mogą pochodzić z kradzieży.

 

Uważaj od kogo kupujesz energię

W Koszalinie pojawili się przedstawiciele Centrum Energetycznego z Radomia. Akwizytorzy odwiedzają mieszkańców i zachęcają do podpisania umów.

Szkopuł w tym, że wiele osób bierze ich za pracowników Energi.

Myszołów uratowany

 Myszołów uratowany :: Fot. Archiwum

Myszołów zaplątał się we wnyki, zastawione przez kłusowników. Rannego ptaka znalazła trójka dzieci z gminy Sianów. Opatrzony ptak już wyleciał na wolność.

Znaleziony myszołów miał około dwóch lat. Gatunek ten w Polsce jest objęty całkowitą ochroną.

Wychowanie fizyczne coraz modniejsze

Pielęgniarstwo, pedagogika i wychowanie fizyczne – te kierunki można  studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Leśnej 1. Ta uczelnia także prowadzi drugi nabór na pierwszy rok studiów.

Wszystkie kierunki można studiować w systemie stacjonarnym, natomiast pedagogikę również w systemie niestacjonarnym.

Kabareton za nami

 Kabareton za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim Amfiteatrze spotkali się najwięksi artyści kabaretu.

Tegoroczny XVIII już Festiwal Kabaretu Koszalin 2012 cieszył się dużym zainteresowaniem.

Strona 1328 z 1380

Oglądasz teraz: Start