Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kolejka z gotówką

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki dostało kolejną dotację na swoją działalność. Za 20 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie pasjonaci zabytkowej kolejki wyremontują część trasy na odcinku Manowo-Rosnowo.

Członkowie TMKW złożyli do urzędu wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach na terenie województwa zachodniopomorskiego, wpisanych do rejestru zabytków. Urząd Marszałkowski przekazał ze swego budżetu 699 934 złotych na ratowanie 22 zabytków w naszym regionie. Wśród nich znalazł się tylko jeden koszaliński obiekt- wąskotorówka.

Potrzebna pomoc dla Michałka

 Michał potrzebuje Naszej pomocy :: Fot. Archiwum

Rodzice chorego na niezidentyfikowaną chorobę Michałka potrzebują pieniędzy na nowy wózek. Cierpiącemu chłopcu można pomóc zbierając nakrętki po produktach PET. Brakuje jeszcze 13 ton.

Już w pierwszych miesiącach życia okazało się, że Michał Hajdun jest poważnie chory. Kiedy miał dwa miesiące wykryto u niego zapalenie płuc.

Zagraniczne staże

Narodowa Agencja Programu „Leonardo da Vinci” zakończyła ocenę formalną i jakościową złożonych wniosków w ramach konkursu projektów mobilności Programu  „Leonardo da Vinci” w roku 2012.

Złożony przez Stowarzyszenie „Niepełnosprawni w Domu i Środowisku” z siedzibą w Cetuniu projekt  pn. SENIOR PLUS. „Aktywizacja i integracja społeczna mieszkańców domów pomocy społecznej – najlepsze praktyki i doświadczenia” uzyskał 68,5 pkt. i został zatwierdzony do realizacji w latach 2012 – 2013.

Gody Państwa Hewelt

 50-lat razem :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 21 lipca odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Stanisławy i Franciszka Hewelt.

Tym razem para spotkała się wyjątkowo poza lokalem Urzędu Stanu Cywilnego w Koszalinie, w restauracji „Jedyna” (ul. Chopina, Koszalin ) o godzinie 16.45.

Polonia w ratuszu

Uczestnicy 42.Lata Polonijnego spotkali się w ratuszu z włodarzami Koszalina, i radnymi Rady Miejskiej.

Polonusi z kilkunastu krajów dziękowali za możliwość kolejnego pobytu w Polsce, nad morzem, i wspaniałe przyjęcie przez mieszkańców naszego miasta.

(ejm)

Potrącenie na Szczecińskiej

 Potrącenie na ulicy Szczecińskiej :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek przed południem na ulicy Szczecińskiej w Koszalinie doszło do wypadku. Kierujący volkswagenem potrącił przechodzącego przez przejście człowieka.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniała koszalińska drogówka.

Czerwona Torebka w Białogardzie

Pierwszy w naszym regionie pasaż handlowy Czerwona Torebka będzie otwarty 28 lipca o godz. 12.

Na ten dzień otwarcia dla gości przygotowano szereg atrakcji.

Wypadek na rondzie Kościuszki

 Dwa auta zderzyły się na rondzie przy Kościuszki :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek krótko po godzinie siódmej na rondzie przy ul. Kościuszki w Koszalinie doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Skutki zderzenia usuwali koszalińscy strażacy.

Wypadek na "jedenastce"

W niedzielę przed południem na drodze krajowej nr 11 między Manowem a Mostowem doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Zderzyły się cztery samochody. Kobieta i dziecko zostały ranne.

Strona 1328 z 1376

Oglądasz teraz: Start