Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wzrost cen za akademiki

 Ceny za akademiki idą w górę :: Fot. Archiwum

Od nowego roku akademickiego wzrosną ceny za wynajem pokoi w koszalińskich akademikach.

Podwyżka spowodowana jest wzrostem cen towarów i usług.

Kornas Development wybuduje akwapark

Na posiedzeniu niejawnym, w poniedziałek, 11 czerwca, Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA od wyboru w przetargu na budowę aquaparku w Koszalinie konkurencyjnej oferty firmy Kornas Development.

Złożone 31 maja odwołanie spółki Wrobis miało być rozpatrywane przez KIO we wtorek, 12 czerwca. Na ten dzień Izba wyznaczyła termin posiedzenia w sprawie kolejnej decyzji, dotyczącej wyboru wykonawcy koszalińskiego aquaparku.

Wpadli pijani kierowcy

 Sprawdzali trzeźwość  :: Fot. KMP Koszalin

We wtorek dd wczesnych godzin porannych policjanci kontrolowali koszalińskich kierowców.

Patrole z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z mundurowymi z Żandarmerii Wojskowej w Koszalinie poddawali badaniu na trzeźwość kierujących poruszających się ulicą Monte Cassino.

"Artyści dla Hospicjum"

W związku z odwołaniem majowego koncertu Antoniny Krzysztoń (z powodu choroby artystki) organizatorzy informują, że koncert odbędzie się w czwartek 14 czerwca o godz. 18 w sali Kina Kryterium w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Koncert "Artyści dla Hospicjum" to okazja do podziękowań mieszkańcom Koszalina i regionu za całoroczną pomoc naszej instytucji.

Wszystko dla piękna

  :: Fot. Archiwum

Medycyna kosmetyczna to rozwijająca się prężnie gałąź przemysłu. Wszystko po to, by pomóc nam jak najdłużej utrzymać młody wygląd czy poradzić sobie z problemami skóry. Gabinety kosmetyczne przerodziły się w ośrodki niemal medyczne. Przedstawiamy Centrum Estetyki Ciała „Pro Beauty”, które w Parnowie od grudnia 2011 roku prowadzi jego właścicielka – Anita Zielony–Sokalska.

W tej dziedzinie liczy się doświadczenie czy nowoczesność?
– I jedno i drugie. Doświadczenie pozwala mi dobrać odpowiedni zabieg do potrzeb i właściwości skóry klientki a bez nowoczesnych technik niewiele bym pomogła.

150 000 zł dotacji dla WOPR

Podpisano umowę na 150 tysięcy złotych  dotacji dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dotacja Samorządu Województwa zostanie wykorzystana m.in. na oznakowanie brzegu morskiego słupkami hektometrycznymi od Świnoujścia do Jarosławca...

Szczęśliwa trzynastka

 Zygmunt i Urszula Karniccy z wychowankami (od lewej): Dawidem, Kacprem, Dominikiem, Gracjanem, Oliwierem, Dominiką i Pamelką (na kolanach). Brakuje najstarszego, 17-letniego, Michała.  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Państwo Karniccy, choć mają trójkę własnych pociech, postanowili stworzyć dom wielu innym. W ciągu 9 lat opiekowali się przez krótszy lub dłuższy czas grupą 50 dzieci, od niemowląt do nastolatków. Obecnie mają 8 wychowanków!

Urszula i Zygmunt Karniccy mają 35-letni staż małżeński, dorosłych synów i wnuczka. Miłością obdarzają tych, którzy nie mogą na nią liczyć w swych domach.

Lokalizacje hoteli budzą kontrowersje

Czytelnika „Miasta” zaniepokoiła oferta inwestycyjna opublikowana na stronie internetowej ratusza (www.koszalin.pl). Z treści wynika, że władze snują propozycje zagospodarowania pewnych rejonów Koszalina nowymi... hotelami.

Sprawdziliśmy. „Miasto przeznacza pod zabudowę obiektami hotelowymi pięć atrakcyjnych terenów inwestycyjnych położonych w granicach administracyjnych Miasta Koszalin.

24 oldmobile nie tylko na pokaz

 24 oldmobile nie tylko na pokaz. Rozmowa z właścicielem muzeum  :: Fot. Marek Łagocki

Ze Zbyszko Rybakiem, właścicielem Muzeum Zabytkowych Aut w hotelu Verde, rozmawia Kamil Hońko

Jakie samochody ma pan w kolekcji?

Strona 1351 z 1376

Oglądasz teraz: Start