Miasto - Tygodnik Koszaliński

Amfiteatr przepełniony!

W sobotę nasza reprezentacja walczył o wszystko. Tłumy koszalinian zdecydowało się kibicować w Amfiteatrze.

Tam powstała koszalińska strefa kibica. Niestety już przed rozpoczęciem rozgrywek Amfiteatr był przepełniony.

Biblioterapia

 Biblioteka w Szpitalu Wojewódzkim :: Fot. Cezary Sołowij, rzecznik

Fundacja Kredyt Banku przekazała na oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego 167 książek i 43 audiobooki.  Odpowiednia lektura ma znaczenie w procesie leczenia, wpływając na psychiczne samopoczucie chorego.

W latach 80. książki małym pacjentom przynosiła emerytowana bibliotekarka.

Rady przed sesją

Już niedługo sesja egzaminacyjna. Podajemy kilka cennych rad, z których warto skorzystać przed i w czasie egzaminów, szczególnie tych ustnych.

Edyta Herbuś w Koszalinie

 Edyta Herbuś w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek Koszalin odwiedziła słynna tancerka oraz aktorka Edyta Herbuś. Celebrytka opowiadała o tym jak stała się ambasadorem jeden z firm kosmetycznych.

Na spotkaniu z gwiazdą mieszkańcy Koszalina robili sobie zdjęcia oraz brali autografy.

Brawa dla studenta dziennikarstwa!

Wiktor Cyrny, współpracownik TV MAX, zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim Konkursie Dla Młodych Dziennikarzy, zorganizowanym przez tygodnik „Wprost” i Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

Uczestnicy mieli napisać esej o wpływie mediów społecznościowych na politykę w Polsce i USA.

Miasto patronat: Nie wystarczy nacisnąć migawkę

W Pałacu Młodzieży do 8 sierpnia można podziwiać wystawę zdjęć nadesłanych na konkurs XI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” Koszalin 2012.

Z całej Polski 349 młodych osób przysłało 1743 zdjęcia, z czego jury zakwalifikowało na ekspozycję 288 fotografii 159 osób. Każde niezwykłe, niepowtarzalne.

Dyżury koszalińskich radnych

Poniedziałek, 18 czerwca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Zbigniew Stasiak

Teraz DEGA!

 Teraz DEGA! :: Fot. Fot. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

Zakład Pracy Chronionej DEGA został laureatem XXII edycji konkursu „Teraz Polska”, który odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Do oceny komisji konkursowej firma wystawiła paprykarz szczeciński i Rybę (śledzia) po grecku. Oba produkty uzyskały prawo do używania na etykiecie znaku „Laureat Konkursu Teraz Polska”.

Wypadek na Raduszce

W piątek przed południem na ulicy Paproci 13 doszło do wypadku. Kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego. Ten doznał poważnego urazu nogi.

Pogotowie ratunkowe przewiozło pieszego do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Strona 1358 z 1386

Oglądasz teraz: Start