Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dariusz Szczubiał: Równowaga jest najważniejsza

  Dariusz Szczubiał   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Jeśli obrona stoi na wysokim poziomie, to łatwiej jest atakować. Oczywiście najlepiej byłoby mieć pięciu świetnych defensorów, którzy szybko łapaliby niektóre schematy – mówi Dariusz Szczubiał, trener AZS Koszalin.

Czy jest pan świadom tego, że jest pan ostatnim trenerem koszalińskiego AZS, który nie został zwolniony w trakcie rozgrywek?
– Tak, mam tego świadomość (śmiech). Czy jestem zaskoczony? Raczej tak. W kolejnych sezonach sytuacja finansowa klubu była lepsza. Mogę wnioskować po jakościowych zawodnikach, którzy podpisywali kontrakty z AZS. Być może częste roszady na stanowisku trenera były spowodowane brakiem cierpliwości i zbyt dużą presją na konkretny wynik.

Samorządowcy o S6

Wiceprezydent Koszalina Wojciech Kasprzyk, w zastępstwie prezydenta Koszalina, uczestniczył w Słupsku w zorganizowanym przez prezydenta Roberta Biedronia spotkaniu z komisarz Elżbietą Bieńkowską.

Spotkanie dotyczyło trasy ekspresowej S6 i w jego trakcie uczestnicy podpisali „Apel do Komisji Europejskiej w sprawie wsparcia działań samorządów Ziemi Słupskiej i Koszalińskiej w kierunku budowy drogi ekspresowej S6 na całym przebiegu”. Komisarz Bieńkowska obiecała, że przekaże treść wystąpienia Komisji Europejskiej.

ARESZT DLA ZŁODZIEJA DAMSKICH TOREBEK

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Koszalinie zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzieże na tzw. „wyrwę”, do jakich doszło w ciągu ostatnich trzech tygodni na ulicach naszego miasta.
Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca najpierw obserwował samotnie idące ulicą starsze kobiety, a następnie w obrębie klatce schodowej do której zmierzały podchodził do nich i wyrywał z rąk torebki. 22-latek wykorzystując ten sam schemat działania  okradł 5 osób. Jego łupem padły m.in. pieniądze, telefony komórkowe, karty bankomatowe oraz dokumenty.

Tydzień z polską pieśnią

Trwa kolejna Polonijna Akademia Chóralna, następczyni Polonijnego Lata. W jej ramach przebiega Letni Kurs Dyrygentów Polonijnych.
W tegorocznej edycji biorą udział 42 osoby z Ukrainy, Czech i Białorusi.Wykładowcami są m.in. prof. dr hab. Przemysław Pałka z Akademii Muzycznej w Poznaniu, dyrektor artystyczny Polonijnej Akademii Chóralnej i prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Nie tylko dla przyszłych gwiazd sceny i filmu

Wakacje to dobry czas na spełnianie marzeń, na przykład o zostaniu aktorką lub aktorem. Tak przynajmniej uważają uczestnicy warsztatów teatralnych, które kolejny raz zorganizował Bałtycki Teatr Dramatyczny.

Warsztaty potrwają do 28 lipca. W dwutygodniowych zajęciach bierze udział ponad 30 dzieci w wieku 10-16 lat. Nie brakuje wśród nich takich, które są stałymi widzami teatralnych spektakli, nawet tych dla starszych widzów. Niektórzy uczestnicy warsztatów mają już pewne doświadczenie w grze aktorskiej:

Piłkarze Gwardii we wrześniu zagrają na odnowionym stadionie

  STADION GWARDII KOSZALIN   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Radni zaakceptowali wniosek prezydenta o remoncie  stadionu Gwardii na nadzwyczajnej sesji.

Kapitalnego remontu stadionu Gwardii nie będzie, bo na to potrzeba ponad 50 mln zł. Jest jednak dobra informacja: prezydent Koszalina zapewnia, że we wrześniu piłkarze będą mogli zagrać na odnowionym stadionie, gdzie znajdzie się nowa murawa, ławki dla kibiców i pomieszczenia sanitarne.

Rowerowy Koszalin

Podoba mi się. Jest super. Gładka jak stół, kręta i prowadzi wzdłuż odcinka Dzierżęcinki, który, przyznam, dopiero odkryłem. Zresztą kto na co dzień zagląda w chaszcze i ma ochotę spotkać nieciekawych typów?

Teraz jest inaczej. Aż się chce jechać, mimo że po jednej stronie mijamy nieprzyciągające wzroku zaplecze maszynowe PGK. Za to po drugiej stronie, za rzeką, jest wzorcowo zagospodarowane wraz z przyległym terenem Muzeum Wody. Dobrze czasami spojrzeć na miasto od zaplecza i odkryć jego uroki z innej, nieznanej dotąd perspektywy.

Latający dywan sprzedam

Za starych, dobrych, przedinternetowych czasów krążyło powiedzenie, że papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko.

Oznaczało, że można napisać nawet informację nieprawdziwą, nieprawdopodobną, bez ryzyka poniesienia konsekwencji. Jest także inne powiedzenie: głupich nie sieją, sami się rodzą. Oba przysłowia przypomniały mi się, gdy na stronie internetowej zobaczyłam, co można licytować na portalu aukcyjnym. Można go porównać z pchlim targiem, bo są na nim rzeczy niezbędne, przydatne i zupełnie niepotrzebne.

Tną w całym mieście

  Tną w całym mieście   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Od kiedy weszła w życie ustawa, pozwalająca na wycinkę drzew bez zezwolenia, w całym kraju słychać było, i słychać nadal, dźwięk mało optymistyczny – wwiercający się w głowę odgłos pracującej piły.

Mieszkańcy, ci, którzy nie wycinają, są czasem oburzeni i do redakcji przysyłają zdjęcia z wycinki. Zapytaliśmy w ratuszu, czy Koszalin stanie się niebawem betonową pustynią.

Strona 3 z 1218

Oglądasz teraz: Start