Miasto - Tygodnik Koszaliński

Inwestycje miasta w 2019 roku

Niektóre z inwestycji, które zaczną się w przyszłym roku, potrwają kilka lat. Należą do nich: przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Połczyńskiej, remont ul. Wojska Polskiego i ul. Władysława IV.

Najtrudniejsza z nich będzie poprawa warunków pracy kupcom z ul. Połczyńskiej i ul. Płowce. Zadaszenie targowiska, doprowadzenie prądu, budowa parkingu podziemnego potrwa cztery lata. Pierwszy etap rozpocznie się jeszcze jesienią tego roku. Inwestycja, która ma kosztować 24 mln zł, jest zaplanowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić pracę kupcom.

Są pieniądze na osiedlową drogę

Jeszcze w tym roku zacznie się pierwszy etap remontu bocznej odnogi ul. Fałata. Będzie on kosztował 600 tys. zł. Jest to możliwe dzięki zmianom w tegorocznym budżecie miasta, które przyjęli radni na nadzwyczajnej sesji.

O konieczności remontu wewnętrznej drogi, prowadzącej od supermarketu do skrzyżowania ul. Fałata z ul. Jana Pawła II, od dawna mówili radni osiedla im. Wańkowicza. Okoliczni mieszkańcy zebrali nawet 360 podpisów pod apelem do prezydenta miasta o przekładnie terminu inwestycji. W tym rejonie mieszka bardzo wiele osób, które przez lata musiały poruszać się po dziurawej jezdni i nierównych chodnikach z wysokimi krawężnikami.

Ruch Pawła Kukiza wystawia kandydata na prezydenta miasta

Stefan Romecki, poseł Kukiz'15 i znany koszaliński społecznik, to szósty kandydat na prezydenta Koszalina. O swoim programie dla samorządu opowiadał razem ze Stanisławem Tyszką, wicemarszałkiem Sejmu.

Obaj stwierdzili, że ich ugrupowanie jest rzeczywistą alternatywą dla dwóch największych partii: Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.
(ejm)

SIŁA PRZED ROZUMEM

„Zamknij się głupia babo”- wykrzyczała jedna pani i spoliczkowała drugą, która jej się nie podobała, a raczej nie podobało się to co wykrzykiwała.

A krzyczała słowo przez jednych od niedawna znienawidzone, a przez innych wykrzykiwane , wypisywane na koszulkach i transparentach, odmieniane przez przypadki. To słowo to „Konstytucja”.Każdego roku, 3. maja, szczycimy się i świętujemy rocznice uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Politycy z każdej strony sceny politycznej podkreślają wtedy, że byliśmy drudzy po Ameryce, że zawsze ważne dla nas były prawa człowieka, że świat powinien brać z nas przykład.

Koszalin przyjazny rowerzystom

13 września oficjalnie Koszalin stanie się (po raz drugi zresztą) Gminą Przyjazną Rowerzystom. Tytuł już jest, pozostaje tylko go odebrać. Będzie ku temu okazja właśnie 13. na kieleckich targach Bike Expo.
To ogólnopolski konkurs współorganizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną, Związek Powiatów Polskich, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe, producenta rowerów elektrycznych i producenta samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

Zapisują maluchy na przyszły rok

Miejsc w żłobkach i przedszkolach wystarczy dla wszystkich dzieci, które się kwalifikują do przyjęcia do tych placówek – zapewniają władze miasta.

Podkreślają, że chodzi łącznie o podmioty publiczne i prywatne. Tymczasem rodzice zapisują swoje pociechy do żłobków nawet na rok do przodu.

Darmowe dojazdy nie tylko do szkół

Czy pan prezydent wie, ile kosztuje bilet normalny? Dlaczego czcionka rozkładów jazdy jest taka mała?

Takie i inne pytania zadawali dziennikarze władzom miasta i Miejskiego Zakładu Komunikacji podczas konferencji zwołanej w autobusie. Jej głównym tematem był pilotażowy program bezpłatnych przejazdów dla uczniów mieszkających w Koszalinie.

To był jubileuszowy sezon rejsów

   KOSZAŁEK   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Pływający po Jamnie statek Koszałek zakończył swój dziesiąty sezon. W te wakacje z Koszalina do Mielna i z powrotem przeprawiło się 15 tysięcy pasażerów. Z rejsów skorzystały osoby we wszystkich grupach wiekowych.
– Przez dwa wakacyjne miesiące z rejsów po jeziorze skorzystało więcej osób, niż w poprzednim sezonie, ale mniej, niż w latach ubiegłych – informuje Anna Wolny z Działu Organizacji Przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Spółka jest operatorem statku, który poza sezonem znajduje się na terenie zajezdni autobusowej.

Zatroszczą się o seniorów i turystykę

Koszalińskie Porozumienie Lewicy przedstawiło swój program wyborczy. Opiera się on na pięciu filarach, m.in. opiece dla seniorów i osób niepełnosprawnych, rozwoju turystyki i poprawa polityki mieszkaniowej.
Koalicja ugrupowań lewicowych idzie do jesiennych wyborów ph. „Koszalin dla wszystkich”. Jerzy Zaroda, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Koszalina.

Strona 3 z 1344

Oglądasz teraz: Start