Miasto - Tygodnik Koszaliński

Drużyna Energa AZS pokonała wicelidera na jego parkiecie!

Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki Energa AZS Koszalin w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Zwyciężyły one na wyjeździe aktualnego wicelidera tych rozgrywek drużynę Metraco Zagłębie Lubin 24:21 (12:11).
Tym samym koszalinianki udanie zrewanżowały się temu zespołowi za porażkę u siebie w pierwszej rundzie rozgrywek 24:26.Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk – Dominika Grobelska 2, Kseniia Protsenko 3, Monika Michałów 4, Paula Mazurek 2, Tamara Smbatian, Paulina Tracz 5, Romana Roszak 4, Kamila Kaczanowska, Gabriela Urbaniak 2, Hanna Rycharska 2, Adrianna Nowicka.

WOŚP-KOSZALIN

   WOŚP  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Ponad 100 tys. zł –tyle do niedzielnego wieczora podliczyli wolontariusze koszalińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie noworodków.
Na zakończenie 26.finału przed koszalińskim ratuszem zagrał zespół Kombi, a wcześniej rozbłysnęły nad nim fajerwerki.
(ejm)

Pieniądze na utrzymanie dróg

Gminy Będzino, Mielno, Bobolice, Polanów i Sianów dostały łącznie ponad 300 tys. zł dotacji z budżetu powiatu na utrzymanie dróg.

Na pierwszej w tym roku nadzwyczajnej sesji radni powiatowi przegłosowali przekazanie gminie Polanów ul. Zamkowej.  Gminy dostały pieniądze na utrzymanie czystości, pielęgnacji zieleni i likwidacji śliskości.
(ejm)

Srebrny uśmiech

Już chyba nie ma nikogo w Polsce, kto nosiłby srebrną (albo nawet złotą) koronkę na zębie. A jeszcze jakieś 30 lat temu wiele osób świeciło metalicznym blaskiem.

Na czarno-białych zdjęciach wyglądali zaś, jak szczerbaty w pokrzywach lub rzucając błysk, niczym lampa. Zresztą, złote koronki trafiały się już przed II wojną światową. Wtedy ta technika ratowania uzębienia była bardzo droga, więc początkowo dostępna dla zamożnych. Przybyszy zza wschodniej granicy poznawało się natychmiast po złotym uśmiechu.

Węglarze z Bieszczad

Galeria Antresola w Muzeum Koszalińskim, ul. Młyńska 37 zaprasza 16 stycznia o godz. 17 na wernisaż fotografii Tomasza Juszkiewicza pod tytułem „Między dymem... a rzeczywistością”.

Projekt był realizowany w latach 2013-17, a bohaterami są węglarze z Wetliny, wypalający węgiel drzewny.

Zdrowie z WOŚP

14 stycznia, w niedzielę, kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego grania zaprasza koszalinian nowe laboratorium VITALABO.

W placówce przy  ul. Chopina 24, w godz. 8-12, można będzie wykonać niedrogo badania. Dochód zasili orkiestrowe konto. Medycy zaznaczają - najlepiej być na czczo.

Zagrajmy jak najgłośniej!

   WOŚP  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

14 stycznia zabrzmi 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Koszalinie początek o godz. 14 na Rynku Staromiejskim, ale wolontariusze będą chodzić z puszkami już od rana do godz. 20.

Także wcześniej będzie można wziąć udział imprezach towarzyszących na terenie miasta.Przypomnijmy, że w tym roku orkiestra zagra, aby pozyskać środki potrzebne dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Na scenie najpierw wystąpią zespoły artystyczne z Pałacu Młodzieży oraz z CK105.

WOŚP z wąskotorówką

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na wyjątkowy kurs do Rosnowa. 14 stycznia zamiast biletu obowiązuje datek-wrzutka do puszki wolontariuszy WOŚP.

Wyjazd z Koszalina (dworzec kolei wąskotorowej ul. Kolejowa 4) o godz. 1. Powrót do Koszalina 14.10. Więcej informacji: tel. 601 154937.

Łacina nie jest trudna

Pałac Młodzieży zaprasza 13 stycznia od godz.10 na pierwsze z comiesięcznych warsztatów z „żywej łaciny”, czyli Rozkminianie Otwarte Mowy Antycznej.

Efektem będzie poznanie łaciny w mowie i piśmie. Zapisy prowadzi Kamil Barański, tel. 698 900 903.

Strona 3 z 1275

Oglądasz teraz: Start