Miasto - Tygodnik Koszaliński

Patriotycznie w szkole muzycznej

„Ja to mam szczęście” to tytuł koncertu patriotycznego, który przygotowują połączone chóry Pałacu Młodzieży i Centrum Kultury 105.
Wiązankę pieśni związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę zaśpiewają w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul.Fałata 32.
Koncert rozpocznie się w sobotę,10 listopada, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych o godz. 17.00. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
(ejm)

Dla małych pacjentów hospicjum

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin podczas kwesty na cmentarzu zebrało 42,435,27 zł i 81 euro.

Pracownicy hospicjum dziękują wszystkim wolontariuszom i darczyńcom. Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na leczenie podopiecznych koszalińskiej filii.

Straż pożarna z nową siedzibą

Na działce przy ulicy Fałata i Alei Monte Cassino rozpoczęła się budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Budynek o powierzchni ponad 2 tys. m kw. składał się będzie z dwóch części. Pierwsza to hala garażowa na 12 samochodów, warsztat, myjnia, magazyny i pracownia dla nurków.

Druga to dwupiętrowy budynek administracyjny, w którym znajdzie się miejsce także na kuchnię, serwerownię i siłownię. Obok budynku powstać mają profesjonalny plac do ćwiczeń, boisko i bieżnia. Budowa nowej siedziby koszalińskiej straży ma kosztować blisko 14 mln złotych i być gotowa do 2020 roku.

Dyżury radnych

Poniedziałek, 5 listopada
od godziny 16.00 rozpocznie się godzinny dyżur przedstawicielek Rady Kobiet, w sali 107 na I piętrze Urzędu Miejskiego (sala przy gabinetach zastępców prezydenta).
w godz. 18.00-19.00 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz" przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Jerzy Czapski i Danuta Kawka
Wtorek, 6 listopada
w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie przedstawiciel RO – Jolanta Felsztigier

Wąskotorówka będzie świętować

W sobotę 3 listopada Koszalińska Kolej Wąskotorowa obchodzić będzie jubileusz 120-lecia. Członkowie stowarzyszenia zaplanowali dzień pełen atrakcji. O godzinie 10.30 na stacji kolei wąskotorowej przy ul. Kolejowej 4 na gości czekać będzie specjalny okolicznościowy tort.

O godzinie 11 ze stacji odjedzie pociąg do Rosnowa, a na miejscu zaplanowano loterię z nagrodami dla uczestników wycieczki.

Konkurs plastyczny

Prezydent Koszalina ogłasza konkurs plastyczny na wykonanie dwóch projektów kartek świątecznych na święta Bożego Narodzenia przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością.

Konkurs przeznaczono dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z Koszalina. Jedna osoba z niepełnosprawnością może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
Technika wykonania prac: dowolna, m.in. rysunek, malarstwo, grafika; format prac A4;
Każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania i numer telefonu autora lub opiekuna; adres szkoły lub placówki, do której uczęszcza autor; imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna.

Pamiętajmy nie tylko o zmarłych

  :: Fot: Mariusz Czajkowski

Odwiedzając cmentarze tradycyjnie będzie można wesprzeć chorych i ubogich mieszkańców naszego regionu.
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to od lat czas kwest na rzecz ciężko chorych dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. M.M.Kolbego organizuje akcję „Dar serca”. Kwesty na rzecz jego podopiecznych odbędą się 1 listopada na cmentarzach w Koszalinie w godz. 8.00-17.30, w Sianowie w godz. 9.00-14.00, Mielnie w godz. 9.00-13.00, Biesiekierzu w godz. 12.00-15.00, Bobolicach w godz. 9.00 -14.00, Polanowie w godz. 9.00-15.00, Białogardzie w godz. 10.00-14.00. Dodatkowo 2 listopada na koszalińskim cmentarzu kwestować będą przedszkolaki.

Makulatura dla schroniska

Niepotrzebne gazety, ulotki, foldery reklamowe i broszury zamiast lądować w koszu na śmieci, mogą przydać się w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Pracownicy placówki apelują do mieszkańców Koszalina, żeby przynosili do nich makulaturę. Papier wykorzystywany jest tu bowiem do wyściełania kocich kuwet.

Co roku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym w schronisku potrzebne są też koce, kołdry i poduszki.

Makulaturę oraz pościel i ręczniki można przynosić do schroniska w dni powszednie od godz. 8 do 16, a w soboty i w niedzielę od godz. 10 do 14. Placówka mieści się przy ulicy Mieszka I 55.

Dla młodzieży i dorosłych

Klub „Kanion” KSM "Przylesie" zaprasza na rysunek i malarstwo. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Nauka rysunku i malarstwa na różnych poziomach - podstawy kompozycji, proporcji i rysowania z obserwacji.

Spotkania z artystą odbywają się w poniedziałki w godz. 17-18 (młodzież), środy w godz. 17.30-19 (dorośli), czwartki godz. 10-11.30 (seniorzy). Zapisy i bliższe informacje: Klub „Kanion" ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94/343 50 52: 94/343 80 96.

Strona 3 z 1359

Oglądasz teraz: Start