Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wicepremier o polityce i nauce

  Jarosław Gowin :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, ponownie odwiedził Koszalin. W jednej z kawiarni spotkał się z przedstawicielami partii Porozumienie, której jest prezesem.

Ugrupowanie, wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy, chce wystawić swojego kandydata na prezydenta Koszalina. Na Politechnice Koszalińskiej Jarosław Gowin rozmawiał z przedsiębiorcami o konieczności współpracy nauki z gospodarką.  
(ejm)

Frajda

Było jak na szkoleniu „zielonych beretów”. „Nauka urządzania zasadzek, przetrwania w lesie w obliczu wroga, mało snu, bo dochodzą nocne warty. Leżenie w zasadzce w zimnym błocie od godziny 22 do 4 rano. Kto zaśnie, wylatuje z kursu.

I ludzie wylatywali albo sami rezygnowali. Do tego jeszcze fizyczne i psychiczne wykańczanie przez amerykańskich instruktorów: Masz już dosyć? Poddaj się, to nie ma sensu”.

Nie chcemy reklam!

Znane są już wyniki ankiety, przeprowadzonej przez Urząd Miejski w Koszalinie, dotyczącej rozmieszczenia reklam w mieście. To element przygotowań do podjęcia tzw. uchwały krajobrazowej.
Rada Miejska wkrótce będzie obradować nad uchwałą wprowadzającą zasady rozmieszczania w przestrzeni publicznej reklam – plakatów, billboardów i bannerów. Badanie było prowadzone poprzez stronę internetową ratusza od 13 do 28 lutego. Jej twórcy zapowiadają, że zebrane dane posłużą do przygotowania projektu tzw. uchwały krajobrazowej, która uporządkuje przestrzeń publiczną, pozwoli zachować ład przestrzenny, zwiększy estetykę ulic i placów.

Łatanie transportowej dziury

  Łatanie transportowej dziury :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Niepełnosprawne dzieci z Koszalina od marca dowożone są na zajęcia transportem zastępczym. Firma, która przez ostatnie lata przywoziła i odwoziła starsze i młodsze dzieci, nie przystąpiła do ogłoszonego przez ratusz przetargu.

Miasto szykuje już kolejny i zapewnia, że nie zostawi mieszkańców bez pomocy. - Zapewniono nas, że to tymczasowe rozwiązanie, więc się zgodziliśmy – tak mówi Dariusz Sokalski, przewodniczący zarządu koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, o zastępczym transporcie.

Kolejne mecze odwołane

Zimowa aura w tym roku nie jest sprzymierzeńcem piłkarskich rozgrywek drugoligowych. Najpierw odwołana została cała 20. kolejka spotkań, a tydzień później nie można było rozegrać kolejnych pięciu meczów w 21. kolejce.

Między innymi nie grali piłkarze Gwardii Koszalin, którzy mieli zmierzyć się w Poznaniu z tamtejszą Wartą. Nie zainaugurują wiosennych rozgrywek także 17 marca, bo mecz, w którym mieli podejmować Wisłę Puławy również został odwołany.

Dyżury radnych

W czwartek, 22 marca, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla „Wspólny Dom” przy ul. Zwycięstwa 148 dyżurować będzie radny Artur Wezgraj oraz przedstawiciele RO – Bożena Kaczmarek i Józef Skiba.

Amazonki zapraszają

Zarząd Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka zaprasza na spotkanie wielkanocne, które odbędzie się 20 marca o godz. 17. W programie konkurs stroików i potraw wielkanocnych z nagrodami.
Amazonki informują też, że – podobnie jak w poprzednich latach – zarząd stowarzyszenia pomaga w wypełnianiu zeznań PIT za 2017 r.
Psychoterapeutka Barbara Cebulak zaprasza na rozmowy indywidualne lub grupowe do siedziby klubu po uprzednim kontakcie telefonicznym: 606 404 726.

Wiosna z Januszem Korwinem-Mikke

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, przyjedzie do Koszalina w ramach cyklu spotkań Wiosna z Wolnością.
Odbędzie się ono w Hotelu Gromada przy ul. Zwycięstwa 20-24 w sobotę, 17 marca, o godzinie 15.00. W spotkaniu weźmie też udział lider Okręgu 40 Pan Artur Jabłoński oraz pozostali członkowie zarządu Okręgu 40 Partii Wolność.

Do szpitala bez manicure

  Do szpitala bez manicure :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Każda kobieta, która choć raz szła do szpitala na zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub nawet miejscowym, w warunkach przyjęcia miała zastrzeżenia: brak makijażu i paznokcie bez lakieru.

Bez makijażu to wiadomo – czasem trzeba nakładać maski tlenowe, aparaty wspomagające oddychanie itp. Ale czyste paznokcie? Lekarze rodzinni nie zawsze mówią o tym pacjentom, bo też nie oni przyjmują ich na oddział i nie oni wykonują zabiegi. A sytuacja jest o tyle skomplikowana, że dziś wiele pań ma na paznokciach nie zwykły lakier, który można w minutę usunąć prostym zmywaczem z acetonem.

Strona 3 z 1296

Oglądasz teraz: Start