Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kino zaprasza

Kino Kryterium zaprasza dzieci z Koszalina na seanse za złotówkę. Od 24 do 27 lipca o godz. 10.30 wyświetlany będzie film „Był sobie pies”.

Wstęp dla dorosłych i dzieci spoza Koszalina: 7 zł.

Kino na leżakach

Centrum Kultury 105 organizuje seans filmowy w ramach „Kina na leżakach”. W niedzielę, 23 lipca, o godz. 22 w Wodnej Dolinie wyświetlona zostanie komedia „Rozumiemy się bez słów”.

Wstęp wolny.

AKCJI „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH MIASTA I POWIATU KOSZALIŃSKIEGO

Policjanci z koszalińskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną  z  głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ KIERUJĄC NA ZAKAZIE I PO ALKOHOLU

W miniony weekend oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informacjo o tym, że kierujący samochodem marki volkswagen wykonując manewry na parkingu przy ul. Lechickiej w Koszalinie uderzył w elewacje budynku.

Następnie mimo usilnych starań kierowcy i pasażera pojazd nie chciał ruszyć. Ostatecznie nieudane starania obu Panów zakończyli policjanci, którzy przybyli na miejsce. Funkcjonariusze z drogówki poddali 47-latka badaniu na trzeźwość.

Koszałek znów pływa!

   KOSZAŁEK      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Kilkanaście dni temu nasz flagowy statek, czyli Koszałek uległ awarii. Przyczyną było zaczepienie o sieci rybackie. Przepaloną wskutek tego część trzeba było zamówić u producenta, czyli aż we Francji, bo nie dało się jej naprawić na miejscu.

Trochę to potrwało, ale od 16 lipca Koszałek znów dumnie pokonuje fale Jamna zgodnie z rozkładem i ku radości miłośników tych rejsów, co prawda krótkich, za to przebiegających w bardzo pięknych okolicznościach przyrody. (dj)

Koncert kameralny

W niedzielę, 23 lipca, o godz. 17 Filharmonia Koszalińska zaprasza na kolejny koncert kameralny na Rynku Staromiejskim. Tym razem wystąpi zespół Koszalińska Dechovka z repertuarem „Bawarska biesiada”.

Usłyszymy akordeon, waltornię, tubę i trąbkę. Nie trzeba wyjeżdżać do Niemiec, aby poczuć się jak na prawdziwym bawarskim Octoberfest. Zespół wprawi wszystkich w dobry nastrój bawarskiej biesiady.

Kamerynki

W sobotę, 22 lipca, w godz. 18-20 na Rynku Staromiejskim wystąpi kwartet Jorgi. Zespół istnieje i występuje od 1982 r.

Jako jedna z pierwszych grup folkowych w Polsce nie reprezentowali żadnego określonego nurtu – oni dopiero go tworzyli.Wstęp wolny.

Urodziny Tedego

Raper Tede zaprasza na swoje 41. urodziny. Koncert odbędzie się w koszalińskim amfiteatrze w sobotę, 22 lipca, o godz. 18.

Bilety: od 45 zł.

Kino pod chmurką

Centrum Kultury 105 zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego.

W piątek, 21 lipca, o godz. 22  w koszalińskim amfiteatrze wyświetlona zostanie komedia romantyczna „Facet na miarę”.Wstęp wolny.

Strona 2 z 1218

Oglądasz teraz: Start