Miasto - Tygodnik Koszaliński

XV Bieg Wenedów

  BIEG WENEDÓW  :: Fot: Mariusz Czajkowski

W sobotę, 27 maja, w Koszalinie odbędzie się XV Bieg Wenedów. Start oraz meta będą się mieścić w okolicy Rynku Staromiejskiego. Start biegu głównego na dystansie 10 km zaplanowano o godz. 18.

Wcześniej (o godz. 17.30) zaplanowano start rywalizacji na 1 milę (ok. 1600 m). Imprezie towarzyszyć będą także biegi dzieci i młodzieży na dystansach: 200 m, 400 m i 800 m (od godz.15.05).

Obwodnica w budowie

  Obwodnica w budowie  :: Fot: Mariusz Czajkowski

Budowa obwodnicy Koszalin-Sianów jest na etapie zaawansowanym. Inwestycja prowadzona jest w okolicach Biesiekierza, Sianowa i Koszalina.

W ramach projektu powstanie m.in. 25 obiektów inżynieryjnych, trzy mosty i przepusty ekologiczne, wiadukt kolejowy i kilka drogowych. Długość obwodnicy to ponad 20 kilometrów.

Radni osiedli

W środę, 31 maja, w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Unii Europejskiej” przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie Adam Bochra, przedstawiciel RO.
W poniedziałek, 5 czerwca w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Roman Hordyjewski i Bożena Leśniewska.

Duńskie granie

Koszalin jest jednym z miast partnerskich duńskiego Gladsaxe. Stamtąd właśnie przyjedzie zespól  SŘBORG HARMONIO RKESTER GLADSAXE CONCERT BAND.

Koncert odbędzie się w City Boksie w sobotę 27 maja o godz. 13. wstęp wolny. Zespół zaprezentuje repertuar składający się z utworów muzyki popularnej ze wszystkich stron świata i muzyki filmowej.

Nie ma jak u mamy

26 maja o godz. 18 w Clubie 105 odbędzie się koncert,  poświęcony wszystkim Mamom z okazji ich święta. Dzieci i młodzież z Mini Studia Poezji i Piosenki z CK105 przedstawią piosenki z repertuaru mistrza Wojciecha Młynarskiego.

„Nie ma jak u Mamy" - to finałowa piosenka, którą wykona tegoroczna Laureatka Nagrody Prezydenta Martyna Ćwik, a towarzyszyć jej będzie cały zespół. Bilety wstępu w cenie 15 zł można nabyć w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO  :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Schronisko nie dla TOZ-u

  Schronisko nie dla TOZ-u  :: Fot: Mariusz Czajkowski

Powiatowy lekarz weterynarii wydał decyzję o zakazie prowadzenia schroniska dla zwierząt przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, oddział w Koszalinie.

Stwierdził, że wiele nakazów z wcześniej przeprowadzonych kontroli w placówce wciąż nie zostało zrealizowanych. Swoją decyzję opiera m.in. na złym stanie sanitarnym w schronisku, a także zwraca uwagę na nieodpowiednie przechowywanie zwłok dzikich zwierząt. Jeśli powiatowy lekarz weterynarii nie zmieni zdania, to miasto będzie zmuszone rozwiązać umowę i ogłosić konkurs na nowego zarządcę.

Nabór uzupełniający do SPI 21

Szkoła Podstawowa Integracyjna 21 informuje, że od 1 do 23 czerwca trwać będzie nabór uzupełniający do klasy I. Dzieci zgłaszać można za pośrednictwem internetowego serwisu naboru pod adresem: http://nabory.eduportal.koszalin.pl/.

Przypomnijmy, że w tej szkole nie obowiązuje przynależność do obwodu, mogą tu uczęszczać dzieci z całego miasta. Szkoła od 1 września będzie pracować w nowej siedzibie, przy ul.Podgórnej 55.

A może półkolonie?

Klub KSM „Przylesie”, ul. Szenwalda 2 zaprasza do zaplanowania wakacji dla swoich dzieci. Od 26 czerwca do 28 lipca będą tam trwać półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Dzieci mogą spędzić w klubie czas od godz. 7 do 16. Organizator zapewnia śniadanie i obiad oraz liczne atrakcje. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie klubu lub pod tel. 94 345 30 68.

Strona 2 z 1199

Oglądasz teraz: Start