Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jednym głosem przeciw rządzącym

Kilkunastu przedstawicieli partii politycznych oraz organizacji miejskich podpisało  Deklarację Koszalińską.

Pomysłodawcy nie mówią wprost, że to działanie mające osłabić pozycję Prawa i Sprawiedliwości, ale jednocześnie nie wykluczają wspólnego startu w tegorocznych wyborach samorządowych.

Internet dla każdego

Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” zaprasza do nauki obsługi komputera i Internetu dla seniorów i osób młodszych - „Internet 40+” dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny (dwa miesiące) we wtorki i w czwartki w godz. 18.30 – 20.

Początek zajęć 2 listopada. Zapisy: Klub KSM „Przylesie”, ul. Szenwalda 2, tel. 94 345 30 68.

Przystankowy miszmasz

   Przystankowy miszmasz ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Prawdziwą rewolucję zafundował pasażerom komunikacji miejskiej Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) w Koszalinie.

Chodzi o nowe nazwy przystanków. W zamyśle miało być łatwiej, a wyszedł drogowy miszmasz, bo nazwy ulic przeplatają się z nazwami firm, instytucji prywatnych i publicznych oraz nazwami potocznymi.Na zmianach suchej nitki nie zostawili internauci. Użytkownicy portali społecznościowych wytknęli urzędnikom, że nowe nazwy przystanków nie są logiczne, a w dodatku wielu przyjezdnych, którzy z komunikacji miejskiej korzystają sporadycznie, może zostać wprowadzonych w błąd.

Dziecięce spotkania

Klub „Kanion" przyjmuje zapisy na zajęcia „Dziecięce spotkania z zabawą". Zajęcia będą się odbywać we wtorki, środy i czwartki od godz. 10 do 13.

Zapraszamy  dzieci w wieku od 3 do 5 lat na zabawy ogólnorozwojowe, będą m.in. uczyć się integracji w grupie, poznają różne piosenki i wierszyki. Bliższe informacje nr tel. 94 343-50-52 lub 94 343-80-96.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne 17 stycznia (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Rekonstrukcja czy dekonstrukcja rządu?".

Filateliści zapraszają

Koło filatelistów, działające w klubie „Przylesie” przy ul. Szenwalda 2 prowadzi nabór. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 17.

Filateliści zapraszają chętnych, szukających pasjonującego zajęcia. Zapisy w klubie lub pod numerem tel. 94 34 530 68.

Taboret na logo!

Nie jesteśmy już „Pełnią życia”, staliśmy się „Centrum Pomorza”. Miasto Koszalin po dziewięciu latach zmieniło slogan promocyjny i system identyfikacji wizualnej. Logo jest dla wielu niezrozumiałe.

Niektórzy twierdzą, że jest brzydkie. Nie od dziś lubimy dosłowność i prostotę. Najlepiej, gdyby przedstawiało mostek nad Dzierżęcinką lub taboret na ratuszu.
Wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń i spotkanie z biskupem. W koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyło się spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział przedstawiciele lokalnych samorządów z terenu całej diecezji.

W meczu beniaminków lepszy ten z Warszawy

   W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Henryk Rycharski dwoił się i troił w bramce Gwardii Koszalin, ale koledzy z drużyny przeważnie nie potrafili jego udanych interwencji zamieniać później w ataku na bramki.

Wielu akcjach zabrakło „zimnych głów” i koszalinianie przegrali z AZS UW Warszawa 18:25 (8:13).Oba zespoły to tegoroczni beniaminkowie rozgrywek, ale o wiele lepiej radzą sobie w pierwszoligowych rozgrywkach szczypiorniści z Warszawy. Oni też byli faworytami meczu w ramach 14. kolejki grupy A, rozegranego w Koszalinie. Sympatycy koszalińskiej Gwardii liczyli jednak na niespodziankę.

Angielski „Na Pięterku”

Centrum Rozrywki „Na Pięterku” KSM „Przylesie”, ul. Jana Pawła II 15A  prowadzi zapisy  na  indywidualne i grupowe zajęcia nauki języka angielskiego.

Kursy na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5 lat,  5-6 lat, uczniów szkół podstawowych, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Informacje i zapisy w siedzibie placówki lub telefonicznie:  94 345 42 06, 94 343 80 95.

Strona 2 z 1275

Oglądasz teraz: Start