Miasto - Tygodnik Koszaliński

Oznaczenia bez znaczenia

   Oznaczenia bez znaczenia   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Do startu start... – tylko jak odczytać te znaki? Na Górze Chełmskiej trwa modernizacja, ścieżki są wysypane kamykami i okolone drewnianymi krawężnikami, stanęły wiaty, a wokół położono trawę z rolek.

Nasz Czytelnik nie do końca jest przekonany, że takie „uzdatnianie” lasu ma sens, ale szczególną uwagę zwrócił na tabliczki, które pojawiły się na rozstajach dróg. – Nigdzie nie ma wyjaśnienia, o co chodzi. Są narysowane odcinki i liczby, ale co dokładnie znaczą, nikt ze spacerujących w tych miejscach nie wie – mówi.

Dni Kultury Chrześcijańskiej

Klub  Inteligencji  Katolickiej zaprasza na XXVI  Koszalińskie  Dni  Kultury  Chrześcijańskiej od 9 września do 19 października.

W programie m.in. 19 września (środa), godz. 17, sala wystawowa Civitas Christiana, ul. Bp. Czesława Domina 12/4,  wernisaż  prac Zygmunta Wujka pt. „W kręgu sacrum”. 26 września (środa), godz. 17, Delegatura Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Koszalinie, sala 190, Seminarium naukowe nt. „Refleksje biblijne i kulturowe wokół Księgi Syracha i grafik Marii Monikowskiej-Tabisz”. 28 października.

Przyzwoitość

„Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”.
Trwa w najlepsze kampania przed wyborami samorządowymi. Kandydaci prześcigają się w składaniu obietnic. Można powiedzieć: nic nowego. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że gruszki na wierzbie to pikuś w porównaniu z tym, co się obiecuje. Będziemy najszczęśliwsi na świecie, jeśli tylko zagłosujemy na kandydata, który postanowił sprawić nam raj na ziemi.

Good Vibe Festival powraca

Good Vibe Festival powraca z koncertami zapowiadającymi siódmą edycję imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku. Już w niedzielę, 16 września, dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, odbędzie koncert dwóch raperów.

Wystąpią: Kamil Pivot oraz Otsochodzi. Impreza rozpocznie się o godz. 18 na scenie plenerowej. Wstęp jest wolny. Z kolei 12 października o godz. 20 w Teatrze Variete Muza wystąpi bardzo dobrze znany koszalińskiej publiczności zespół Bitamina. Bilety kosztują 35 zł (I pula) i 40 zł (II pula).

Problemy z biletami

Firma Ruch od pewnego czasu boryka się z dużymi problemami z płynnością finansową – zalega z należnościami m.in.

wielu wydawcom prasowym. W połowie sierpnia należące do Grupy ZPR Media spółki Time i ZPR Media złożyły wnioski o upadłość i sanację Ruchu. Firma ma ponad 2 tys. kiosków i saloników prasowych, w tym ok. 1,7 tys. własnych (pozostałe wynajmuje). Dostarcza też prasę (ok. 3,7 tys. tytułów) do kilkunastu tysięcy innych punktów sprzedaży, m.in. małych sklepów i supermarketów.

Aerobik...

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na aerobik. Ćwiczenia wyszczuplające, poprawiające sylwetkę oraz sprawność fizyczną. Zajęcia rozpoczynamy od 17 września i będą się odbywać w poniedziałki i środy od godz. 18 do 19.

Bliższe informacje w Klubie „Kanion”, ul. Krzyżanowskiego 26 lub pod nr tel. 94/343 50 52 lub 94/343 80 96.

Ratowali sezonowo

   Ratowali sezonowo   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Na początku czerwca letni sezon rozpoczęli ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim. Niestety, mimo potrzeb, baza jest ciągle tylko sezonowa, a to oznacza, że działalność ratunkową śmigłowiec kończy właśnie teraz.

Załoga ratowniczego śmigłowca to trzy osoby – pilot, ratownik medyczny i lekarz. Wzywani do startu są, kiedy istnieje zagrożenie życia lub zdrowia, czyli pojawiają się głównie przy wypadkach drogowych, ale przewożą również pacjentów z jednego szpitala do drugiego, kiedy konieczna jest zmiana placówki medycznej.

O budżecie obywatelskim

Spotkania w ramach budżetu obywatelskiego zorganizowane zostanę na osiedlach:

17 września: osiedle Lubiatowo– PRO-WAM Sp. z o.o., stołówka, ul. Zwycięstwa 278; godz. 17. 18 września: osiedle Morskie – Klub Osiedlowy Bałtyk KSM „Na Skarpie", ul. Spokojna 48; godz. 17. 19 września: osiedle Rokosowo – Klub Zacisze, ul. Ruszczyca 14; godz. 17.

Spotkania Kultur

Zarząd Oddziału oraz Koła Związku Ukraińców w Koszalinie zaprasza 15 września od godz.16 na XIII Spotkanie Kultur - Koszalin 2018. Impreza odbędzie się na Rynku Staromiejskim.

To prezentacja dorobku artystycznego i muzycznego mniejszości narodowych oraz etnicznych zamieszkujących Pomorze Środkowe reprezentujących kulturę ukraińską, niemiecką, romską, łemkowską, żydowską, kaszubską i polską.

Strona 2 z 1345

Oglądasz teraz: Start