Dawcy na wakacjach, a krew potrzebna

Dawcy na wakacjach, a krew potrzebna ::

Wakacje to zawsze trudny okres w stacjach krwiodawstwa. We wtorek, 7 sierpnia do Koszalińskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiły się 24 osób, ale po badaniach okazało się, że tylko 19 może oddać krew.

Sezonowy spadek liczby koszalinian oddających krew to już, niestety, norma. - W okresie letnim przychodzi do nas maksymalnie dwadzieścia osób dziennie, a poza nim ponad trzydzieści – mówi doktor Waldemar Ślęzak, kierownik oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koszalinie.

Krew można oddawać od godz. 7.45 do 11.00, od poniedziałku do piątku w Koszalińskim Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Chałubińskiego 7 (budynek Poradni Specjalistycznych) . Przypomnijmy, dawcy przysługuje dzień wolny od pracy. Każda osoba, które odda krew dostaje czekoladę. Zasłużeni dawcy mają również bezpłatną komunikację miejską.