Rosną kieszenie wybrańców

Po oświadczeniach majątkowych koszalińskich radnych miejskich, wzięliśmy pod lupę majątki radnych powiatu. Ci też do biednych nie należą, zresztą większość nie pierwszy raz zasiada w tym gremium.

Wśród samorządowców zabrakło oświadczenia Dariusza Kalinowskiego, przewodniczącego rady.  Jego dokumenty zostały wysłane do Urzędu Wojewódzkiego i dopiero po weryfikacji, mogą być opublikowane.

Pozostali radni powiatu musieli rozliczyć się ze zgromadzonych na koncie pieniędzy oraz akcji, obligacji i funduszy, a także nieruchomości, samochodów, kredytów oraz dochodów w 2011 roku.

Najwięcej na koncie ma Andrzej Kaczanowicz, zatrudniony w Powiatowym Urzędzie Pracy. Kierownik Referatu Obsługi Zamiejscowej w Bobolicach odłożył 173.681,91 zł.

Większość radnych powiatowych ma oprócz domu lub mieszkania, także grunty rolne. Marek Gil,zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych, Filia w Koszalin ma w sumie 5 działek, o łącznej wartości ponad 2,5 mln zł.

Więcej przeczytasz w obecny wydaniu Tygodnika "Miasto"