Miasto - Tygodnik Koszaliński

Niebezpieczny wyciek gazu

 Co robić gdy w aucie wycieka gaz? :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co robić, gdy w samochodzie wyposażonym w instalację gazową doszło do wycieku? Niezwłocznie zaalarmować straż pożarną, ponieważ skutki mogą kończyć się tragicznie.

W czwartek, 10 maja, koszalińscy strażacy zostali poinformowani o wycieku gazu z busa. Ten zaparkowany był na parkingu przy ul. Leopolda Okulickiego przed sklepem Intermarche.

 

Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili duży wyciek z instalacji gazowej. Reakcja była szybka. Jeden z wozów strażackich musiał odholować auto w miejsce, w którym to wybuch nie spowodowałby większych szkód. Był to plac naprzeciwko stadionu Gwardii. Po kilkunastu minutach bus byłą już na terenach podożynkowych. Zabezpiczeono teren w promieniu 500 metrów.

Potem strażacy przystąpili do spuszczania gazu z butli zamontowanej w pojeździe. Trwało to kilka godzin. Do akcji użyto również wiatrak, aby rozdmuchiwał wyciekający gaz i stężenie nie było groźne. Po trzech godzinach akcja została zakończona. Strażacy stwierdzili nieszczelność przewodu dostarczającego gaz do silnika. - Nie wiedziałem, że wyciek gazu może być tak poważnie odebrany. Myślę, że akcja była zbyt spektakularna. przegląd instalacji był wykonywany systematycznie. Powodem wycieku było wyeksploatowanie jednej z części - tłumaczył właściciel busa.

W działaniach uczestniczyli strażacy i policja. Zabrakło jednak pogotowia. W przypadku, kiedy doszłoby do wybuchu, pomoc mogłaby przyjść zbyt późno.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Niebezpieczny wyciek gazu