Będą tylko bieżące naprawy

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w mijającym roku zgłosili do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego wymianę chodnika wzdłuż bloku przy ul. Bałtyckiej 9-33. Inwestycja ma kosztować 119 tys. zł.

Obecnie chodnik stwarza zagrożenie dla mieszkańców, jest nierówny i popękany. W tym bloku mieszka wiele starszych osób, które często mają problemy z poruszaniem się. Dlatego mieszkańcy chcą, żeby nawierzchnia chodnika przed budynkiem była równa i wytrzymała długie lata. W ramach pomysłu, który zostanie wcielony w życie w 2022 roku, przy placach zabaw, które znajdują się przy tym bloku, zostaną wymienione ławki. Ponadto półpodziemne pojemniki na odpady zostaną obsadzone krzewami, aby wiatr nie rozwiewał śmieci po całym osiedlu.
Jednak ta planowana inwestycja nie zaspokaja wszystkich potrzeb mieszkańców. Czekają oni na załatanie dziur w nawierzchni.

Odcinek, wzdłuż bloku przy Bałtyckiej 28-34, prowadzącego na tyły Przedszkola nr 8, jest pełen dziur. Nawierzchnia była już wielokrotnie łatana, ale z powodu natężonego ruchu pojazdów asfalt odsłonił stare, betonowe płyty. Dodatkowym problemem dla mieszkańców jest parkowanie samochodów rodziców, którzy przywożą dzieci do przedszkola. – Mały, czteromiejscowy parking, jest zastawiony autami, mimo że wejście do przedszkola jest z drugiej strony budynku – zauważa pani Magdalena, mieszkanka ul. Bałtyckiej.
– Pisaliśmy do Zarządu Dróg i Transportu w sprawie budowy parkingu – przypomina Grażyna Kietrys, przewodnicząca Rady Osiedla Tysiąclecia. – Na razie nic się nie dzieje. A dziur jest faktycznie na tym odcinku ulicy Bałtyckiej pełno, zresztą nie tylko tam. My, jako rada osiedla, co roku monitujemy do Urzędu Miejskiego o dofinansowanie remontu chodników i jezdni. Mamy ograniczony budżet na takie inwestycje.

Niestety, dla mieszkańców ulicy Bałtyckiej nie mamy dobrych wiadomości. – W przyszłym, 2022 roku, miasto nie planuje jej przebudowy, ani gruntownego remontu -informuje Andrzej Fulbiszewski z Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. -Droga będzie utrzymywana w ramach utrzymania bieżącego, a ubytki w jej nawierzchni będą usuwane na bieżąco.

(ejm)