Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej

Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej ::

W Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich zakończył się Tydzień Kultury Fizycznej. W pierwszym dniu zmagań odbył się miedzygimnazjalny turniej trójek siatkarskich. Zespoły były podzielone na 2 grupy,rywalizując systemem „każdy z każdym”.do finału przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Po zaciętych meczach na I miejscu stanęły zawodniczki Gimnazjum nr 11 na II oraz III zawodniczki z Gimnazjum nr 9.

Następnego dnia odbył się VII szkolny turniej skoku wzwyż dziewcząt i chłopców. Wyniki klasyfikacji: dziewczęta – 1. Anita Sokołowska, 2. Paula Kowalczyk, 3. Kinga Górska; chłopcy – 1. Łukasz Konka, 2. Kamil Nieśpiał, 3. Jonatan Sobczak.

 

W trzecim dniu zmagań odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Do rywalizacji stanęli reprezentanci klas I, II, III oraz zespół nauczycieli z kapitanem na czele Dyrektorem Markiem Niesłuchowskim. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.Czas gry wynosił 7 min. Po bardzo trudnej walce i dogrywce w strzałach karnych zwyciężyła klasa I..Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klas II. Najniższe podium zajęła reprezentacja klas III. Warto dodać ,ze reprezentacja nauczycieli wygrała wszystkie swoje mecze ale grała poza konkursem.

W ostatnim dniu zmagań odbył się piaty Turniej z Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane ze sportem ale także takie ,które dotyczyły zdrowego stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjście na logogryf dla całej klasy.

Katarzyna Jagiełło

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Start