Ogłaszamy konkurs "Wspomnienie z mieleńskim jeleniem"

Parafrazując słynny cytat klasyka: "Jeleń, jaki jest, każdy widzi” - szczególnie mieleński, którego swobodnie zaliczyć możemy do tych z rodziny szlachetnych. Świadczyć o tym może nie tylko niespotykane dotychczas w naturze srebrne umaszczenie okazu, ale i społeczna pozycja, na którą przez lata mieleński jeleń ciężko pracował, promując sobą gminę Mielno. Ten z natury płochliwy gatunek, w Mielnie serdecznie witał tłumy turystów, może nie na rogatkach miasta, ale pod Urzędem Gminy. Był świadkiem momentów przełomowych, gdy wieś Mielno stawała się miastem, zaprzyjaźnił się z niejednym morsem (takie rzeczy tylko w Mielnie), ale i towarzyszył mieszkańcom oraz turystom w ich codzienności. Nieraz pozował do rodzinnych zdjęć z wakacji, przy tym wywołując uśmiech najmłodszych, a u tych nieco starszych podziw i uznanie.

Swoisty “Patronus” gminy Mielno przeszedł ostatnio na zasłużoną emeryturę, bo jak to w naturze, zdarzało mu się kilka razy zrzucić poroże z pomocą niespokojnych turystów, przechadzających się akurat po Mielnie nocą. W tym czasie także zmieniał swoje umaszczenie, musiał też w swojej karierze udać się kilkakrotnie na zwolnienie lekarskie. Teraz przeszedł na emeryturę i oddał ważne obowiązki młodszemu zastępcy. A, że jeleń wędrowną ma naturę, na emeryturę postanowił wybrać się w spokojniejsze miejsce. Teraz wita odwiedzających Archiwum Państwowe w Koszalinie i tutaj podbija serca nie tylko pracowników, ale i mieszkańców miasta. Wielu z nas ma z nim związane wspomnienia, a w domowych albumach zachowane zdjęcia z dumnym jeleniem. Dlatego postanowiliśmy odświeżyć Państwa domowe archiwa i zaprosić do wspólnej zabawy. Nasza redakcja razem z Archiwum Państwowym w Koszalinie oraz Centrum Kultury w Mielnie zapraszają do udziału w wyjątkowym konkursie. Zasady są proste: wystarczy przesłać do nas zdjęcie, na którym to mieleński, emerytowany już jeleń odgrywa główną rolę. Na zdjęcia czekamy do 22 lutego 2024 r. włącznie. Można je wysyłać na adres mailowy naszej redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 1 marca 2024 roku na naszym koncie facebookowym, a także na łamach naszego tygodnika. Zapraszamy do zabawy! (red)

Regulamin konkursu Prenumerata