• Odsłony: 1910

Co powinno powstać na osiedlu?

Mieszkańcy osiedli im. Wańkowicza oraz Lubiatowa i Dzierżęcina mogą do 4 czerwca br. wyrazić swoją opinię o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego tych terenów.

Konsultacje zaczęły się 22 kwietnia. Mieszkańcy mogą wypowiedzieć swoje zdanie wobec różnych kwestii na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wypełnienie do 12 maja geoankiety dla terenu Dzierżęcin-Lubiatowo. Można tam zawrzeć odpowiedzi przy wykorzystaniu map, czyli nanieść na niej to, czego mieszkańcom brakuje na osiedlu. Geoankieta jest dostępna na stronie internetowej www.koszalin.pl/konsultacje. Z tej internetowej formy konsultacji, również do 12 maja, mogą skorzystać także mieszkańcy osiedla im. Melchiora Wańkowicza.

Kolejnym sposobem jest wizyta w punkcie konsultacyjnym w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek Staromiejski 6-7. Mieszkańcy mogą tam uzyskać szczegółowe informacje o planach oraz zgłosić swoje uwagi lub wnioski. Do ich dyspozycji są Anna Józefowicz w pok. 312 , tel. 94 348 87 85 (dla mieszkańców osiedla im. M. Wańkowicza) i Łukasz Adamczyk w pok. 313, tel. 94 348 87 86 (dla mieszkańców terenu Dzierżęcin-Lubiatowo). Poza tym w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki, w pok. 131, przyjmuje w tych sprawach Anna Łaska-Łebedyńska (tel. 94 348 87 90). Punkt konsultacyjny działać będzie do 4 czerwca 2021 r.

Inną formą wyrażenia swojej opinii o planach urbanistów, dotyczący obu osiedli, jest wypełnienie formularza konsultacyjnego, który dostępny będzie do 4 czerwca 2021 r. na stronie internetowej: www.koszalin.pl/konsultacje. Należy go przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Urząd Miejski zamierza zorganizować spotkania konsultacyjne, w czasie których będzie można porozmawiać z architektem oraz zgłosić swoje uwagi. Ze względu na stan epidemiczny w kraju, spotkanie online odbędzie się o godzinie 17 na platformie Zoom. W czwartek, 6 maja, dotyczyć ono będzie terenu Dzierżęcin-Lubiatowo, a we wtorek, 11 maja – osiedla im. M. Wańkowicza. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zgłosić się mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W odpowiedzi przesłany zostanie link do udziału w spotkaniu oraz instrukcja, jak zainstalować aplikację. Spotkania będą także transmitowane na portalu Facebook na profilu miasta, poświęconemu konsultacjom społecznym: facebook.com/KoszalinskieKonsultacje.

Urząd Miejski planuje ponadto bezpośrednie spotkania konsultacyjne: we wtorek, 25 maja, dla osiedla im. Wańkowicza oraz w poniedziałek, 31 maja, dla terenu Dzierżęcin-Lubiatowo. Jednak ze względu na stan epidemiczny, szczegóły uczestnictwa w spotkaniach podane zostaną na stronie www.koszalin.pl/konsultacje. Tam też można szukać dodatkowych informacji.

(ejm)