Przy przebitym murze

Przy przebitym murze ::

Ręka w górę, kto spojrzał na archiwalne zdjęcie i od razu wiedział, w której części miasta jesteśmy, i z jakiej perspektywy obrazek wykonano? Wydaje mi się, że wielu osobom odpowiedź na to pytanie zajęła sporo czasu. Widzimy Dzierżęcinkę, a kształt mostków kojarzy się z centrum miasta, prawda? Czy widok pawilonu obok mostu znawcom dawnych pocztówek już coś mówi? „Ale gdzie? Z której strony?” – mogliby pytać inni koszalinianie. Dobrze. Koniec zgadywanek!

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.