Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pomoc na walkę z rakiem

28.000 złotych udało się zebrać podczas Charytatywnego Wieczoru Hiszpańskiego „Para Siempre”.
Pieniądze z imprezy, zorganizowanej w Teatrze Variete Muza, zostaną przeznaczone na leczenie Tomasza Grygowskiego. Mężczyzna walczy z nowotworem rdzeniastym tarczycy. Ma szansę na terapię protonową w Niemczech, ale kosztuje ona kilkadziesiąt tysięcy euro.

Wakacje w mieście bez nudy

  ULICA SMAKÓW   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Pierwszy lipcowy weekend upłynie pod znakiem wydarzeń sportowych, kulinarnych i artystycznych. Przez dwa dni zapanuje Festiwal Pełnia Życia.
Organizują go Centrum Kultury 105, Park Linowy, Motopark, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Wake Park Koszalin i Koszalińskie Stowarzyszenie Rowerowe „ Roweria”.

Liścik z ZUS

Każdy, kto ma choćby jeden grosz albo tylko jedną składkę odłożoną akonto przyszłej emerytury – do końca sierpnia powinien otrzymać list z ZUS, a w nim informacje o stanie wysokości swoich składek .

Będzie to suma wszystkich zwaloryzowanych składek, kapitału początkowego z rozliczeniem, ile mamy w ZUS, a ile ewentualnie w OFE, jeśli tam składaliśmy jakieś środki. Mało tego, jeśli adresat skończył co najmniej 35 lat – dowie się o wysokości (wciąż hipotetycznej) emerytury w dwóch wariantach: gdyby już do emerytury nie pracował oraz gdyby nadal pracował i nadal odprowadzał składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat.

Muzyczna podróż dookoła świata

Ruszają Kamerynki. Pierwsze letnie spotkanie z muzyką klasyczną już 2 lipca o godz. 17. Na Rynku Staromiejskim zabrzmi „La Donna e Mobile”.

Dla tych, którzy marzą o eskapadach po całym globie, ale nie mają za dużo czasu, ten program będzie w sam raz. Na koncert nawet można zabrać aparat fotograficzny, a zrobione podczas niego zdjęcia będzie można później pokazywać znajomym. Pojawią się na nich m.in. płaczące wierzby rodem z Mazowsza, piaski egipskiej pustyni, placek po węgiersku, wirujące kwiaty z Petersburga, para kochanków spleciona w argentyńskim tangu i wiele, wiele innych obrazów, namalowanych muzycznym pędzlem.

Zaśpiewa „Mazowsze”

W koszalińskim amfiteatrze wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Koncert 2 lipca o godz. 19. Bilety w cenie 20 zł.

Przeciw betonowej pustyni

  Rokosowo   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nieformalna grupa Obywatele Rokosowa chce osiedlowy lasek zmienić w park. Pod petycją w sprawie do prezydenta Koszalina i radnych podpisało się ponad 1250 osób.

Mieszkańcy złożyli ją na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Boją się, że jeśli nie zawalczą o ten zielony teren, to południowa część Rokosowa stanie się betonową pustynią.  Na terenie osiedla znajdują się boiska i teren rekreacyjny Misiowa Dolina, ale mieszkańcom brakuje miejsc wypoczynku.

Muzyczny jubileusz

Rozpoczęły się obchody XX-lecia Studia Artystycznego im. Haliny i Krzysztofa Ziembińskich z Centrum Kultury 105.
Z tej okazji w dniach 27-29 czerwca odbędą się koncerty: premierowy i koncert gwiazd. We wtorek, 27 czerwca, o godz. 19.00 w Clubie 105, zacznie się najnowszy spektakl Studia Artystycznego im. Ziembińskich. Scenariusz i reżyseria: Ewa Czapik-Kowalewska, kierownictwo muzyczne i aranżacja: Rafał Kowalewski. Wstęp wolny.
(ejm)

Zabawa w najkrótszą noc w roku

Mieszkańcy Karlina spotkali się 24 czerwca na przystani kajakowej Wodnik, żeby, zgodnie z wieloletnią tradycją, świętować Noc Świętojańską. Jak co roku bawili się z partnerami z zaprzyjaźnionych gmin z Niemiec.
Organizatorami wydarzenia byli Gmina Karlino, Karliński Ośrodek Kultury oraz Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych w Karlinie.

Będzie rozbudowa hospicjum

Rozbudowa Hospicjum im. św. M. Kolbego staje się faktem.  Władze instytucji podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens z Koszalina.

Rozbudowa będzie kosztować blisko 3,8 mln zł. Dwie pozostałe oferty, jakie wpłynęły do przetargu, przekraczały 4 mln zł. Rozbudowa placówki przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80 ma się zakończyć 1 stycznia 2019 roku.

Strona 10 z 1218

Oglądasz teraz: Start