Miasto - Tygodnik Koszaliński

Rekordowa pomoc dla najmłodszych

   WOŚP    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

361 146,54 zł zebrali do puszek wolontariusze koszalińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Podczas 26 Finału zbierali na sprzęt pomagający ratować chore noworodki.
To kolejny rekord. Rok temu była to kwota 349 945,24 zł. Prezydent Koszalina i szefowie sztabu podziękowali w ratuszu wszystkim, którzy wzięli udział w styczniowej kweście.
(ejm)

Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów szkół?

Dyrektorom kilkunastu placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Koszalin, kończy się kadencja.

Według nowych przepisów Ministerstwa Edukacji Narodowej kierowanie publiczną szkołą czy przedszkolem może objąć osoba wyłoniona na drodze konkursu.
Przez ostatnie lata miejskimi placówkami oświatowymi zarządzały osoby, którym prezydent miasta powierzył to zadanie na okres pięcioletniej kadencji. W sierpniu zakończy się kolejna z nich. Termin składania dokumentów upłynie 7 marca. Konkursy odbędą się pod koniec marca.
(ejm)

UJĘTA NIETRZEŹWA KIERUJĄCA

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 34-latki. Kierując samochodem miała poważne problemy z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Badanie wykazało u kobiety ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.Do ujęcia obywatelskiego doszło na jednej z ulic Koszalina. Z relacji świadka, który widział całe zdarzenie wynikało, że kierująca Kia podczas jazdy nie panowała nad pojazdem i wykonywała niebezpieczne manewry.

Ministerstwo wspiera seniorów

Ponad 250 tys. zł z budżetu Ministerstwa Pracy, Polityki Społecznej i Rodziny trafi do Sianowa. Gmina otrzyma dofinansowanie na prowadzenie Dziennego Domu Senior + oraz utworzenie Klubu Seniora.
Od końca ubiegłego roku w mieście działa dzienny ośrodek pobytu dla osób starszych. Placówka, która znajduje się w budynku po Szkole Podstawowej nr 1 może pomieścić trzydzieści osób. Wsparciem objęci są tam mieszkańcy nieaktywni zawodowo, którzy ukończyli 60 lat. Pracownicy domu pomagają seniorom w codziennych czynnościach, a dzięki temu poprawiają komfort ich życia. Na podopiecznych placówki czekają również zajęcia kulturalne i edukacyjne, a także rehabilitacja i inne zabiegi prozdrowotne.

Tchnąć życie w zdegradowane tereny

Poprawa życia mieszkańców pod względem ekonomicznym, społecznym, kulturalnym, a także zadbanie o zabytki i infrastrukturę.
To główne cele przedsięwzięć wpisanych w Gminny Program Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026. Na nadzwyczajnej sesji radni przegłosowali projekt uchwały sprawie jego przyjęcia. Poparło go 18 osób.
(ejm)

O problemach nauczycieli

Sławomir Broniarz, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, prowadził dwudniowe szkolenie dla przedstawicieli organizacji z Pomorza. Przekazywał im stanowisko związku wobec kolejnych propozycji zmian w systemie edukacji. Tradycyjnie pojawił się problem zarobków nauczycieli.  
W szkoleniu, które miało miejsce w Sarbinowie, wzięli udział prezesi Ognisk ZNP, członkowie Zarządu i Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.
(ejm)

Obecność

Są ludzie, dla których „bycie na świeczniku” to sens życia. Mają opinię na każdy temat, zawsze chętnie pojawią się w telewizji i w radiu, zamieszczają setki postów w internecie i z napięciem czekają na opublikowanie swoich słów w prasie.

Istnieją w przestrzeni publicznej i na tym koniec. Na drugim biegunie są ci, którzy mogliby swoją pasją, energią i chęcią działania obdzielić całe tabuny lokalnych celebrytów. Paradoksalnie jednak, oni kamer, aparatów i radiowych mikrofonów unikają jak ognia. Choć często robią rzeczy wielkie, to niechętnie o nich mówią.

Fitness twarzy

Klub „Kanion" KSM „Przylesie" zaprasza dorosłych na gimnastykę twarzy (facefitness). Ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy, a tym samym ujędrniają skórę w okolicach oczu, czoła, policzków i brody.

Facefitness poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. Zajęcia zaplanowano dwa  razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki, w godz. 11-11.45 lub we wtorki i w środy godz. 17-17.45. Zapisy i bliższe informacje w klubie „Kanion", ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94 343 50 52 lub 94 343 80 96.

Szczypiornistki Energa AZS wygrały z outsiderem

   W AKCJI    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W spotkaniu 20. kolejki rozgrywek w PGNiG Superlidze piłki ręcznej kobiet, które odbyło się w Koszalinie, niespodzianki nie było. Miejscowy Energa AZS pokonał aktualnego outsidera rywalizacji, drużynę UKS PCM Kościerzyna 37:30 (18:15).

Koszalinianki cieszyły się z trzech zdobytych punktów, jednak zdaniem wielu obserwatorów tego meczu pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, a strata trzydziestu bramek chluby im nie przynosi.Szczypiornistki z Koszalina po dobrym wejściu w to spotkanie, kiedy po dziewięciu minutach prowadziły 6:1, później jakby „zgubiły” mobilizację i popełniały sporo prostych błędów. Na szczęście dla nich nie przełożyło się to na końcowy rezultat, bo przeciwniczki w wielu przypadkach nie potrafiły tego wykorzystać.

Strona 10 z 1296

Oglądasz teraz: Start