Miasto - Tygodnik Koszaliński

Cenny remis Bałtyku w Kołobrzegu

  W AKCJI   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Beniaminek trzecioligowych zmagań Bałtyk Koszalin jechał do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą by sprawić niespodziankę i tak też się stało. Koszalinianie zremisowali 1:1 (0:0) z faworyzowanym rywalem, doprowadzając do wyrównania w przedostatniej minucie spotkania.
Sparingi przed sezonem, w których Bałtyk wysoko przegrywał z Kotwicą wskazywały, że zdecydowanym faworytem są gospodarze meczu. Jednak liga rządzi się już innymi prawami, a zespół Bałtyku pokazał, że potrafi ambitnie walczyć do końca ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

Wolność

Najprostsza definicja mówi, że jesteśmy ludźmi wolnymi, kiedy możemy działać bez przymusu, zgodnie z własną wolą i dokonywać swobodnego wyboru z wielu możliwości.
W minionym ustroju, przetransformowanym w końcowych latach dwudziestego wieku, wolności było mało, podobnie jak możliwości swobodnego działania.
Socjalistyczne państwo założyło blokady na wiele, a może wszystkie, sfery życia swoich obywateli.

Sto par na sto lat

Zespół Tańca Ludowego Bałtyk, działający przy Centrum Kultury 105, i koszalińskie szkoły koszalińskie szkoły zapraszają na poloneza przed ratuszem.
Taniec stu par rozpocznie się w poniedziałek, 8 października, o godz. 16.00, na Rynku Staromiejskim. To wydarzenie związane z koszalińskimi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polski niepodległości.
(ejm)

Dotacja na sprzęt dla szpitala

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, podpisał umowę o dofinansowaniu zakupów sprzętu dla szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) w Koszalinie. Tutejsza lecznica dostanie  357,5 tys. zł.
Dotacja pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup respiratora, kardiomonitora, defibrylatora, pomp infuzyjnych i aparatu do badań USG.
(ejm)

Samorząd to ludzie

W rankingu czasopisma samorządowego „Wspólnota” w kategorii „miasta na prawach powiatu” Koszalin zajął piąte miejsce. To wielki sukces miasta, bo takie podsumowanie powstaje raz na 4 lata i powstaje na podstawie twardych danych, m. in. finansowych.
Ranking pokazuje, którzy samorządowcy najlepiej radzili sobie w mijającej kadencji. Autorzy opracowania twierdzą, że przy jego operowaniu opierali się na najnowszych dostępnych danych – przede wszystkim pochodzących z GUS, a także ze sprawozdań budżetowych samorządów.

Roztańczona promocja Koszalina

Studio Tańca Pasja w sobotę, 6 października, organizuje Grand Prix Polski w tańcu towarzyskim. Tego dnia w hali widowiskowo-sportowej pojawi się ok. 600 zawodników z całego kraju.

Ich popisy poprzedzi próba ustanawiania rekordu Polski w tańcu, w której udział może wziąć każdy. Do wspólnej zabawy zapraszają znani tancerze: Robert Rowiński, współwłaściciel Studia Tańca Pasja, i Rafał Maserak.

„Przylesie” z VIP-em Biznesu

 „Przylesie” z VIP-em Biznesu   ::  Fot:   Małgorzata Iwanicka

Obchodząca 60-lecie działalności Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie” została wyróżniona prestiżową nagrodą VIP Biznesu. W jej imieniu statuetkę odebrał prezes Kazimierz Okińczyc. Uroczysta gala odbyła się w warszawskim hotelu Sheraton.
Nagrody przyznaje czasopismo „VIP”. Laureaci reprezentują różne środowiska związane z biznesem, ochroną zdrowia, kultura i sztuką. - To dla nas miły dzień, a nagroda jest potwierdzeniem naszej ciężkiej, efektywnej pracy – mówi prezes Kazimierz Okińczyc.

Prezentacja i inauguracja sezonu

W sobotę, 6 października o godzinie 16 w Galerii „Emka” zaplanowano oficjalną prezentację zespołu i sztabu szkoleniowego AZS Koszalin. Jak poinformowali organizatorzy ceremonię otworzy występ artystyczny  Cheerleaders Pasja AZS Koszalin.

Po prezentacji drużyna i sztab szkoleniowy będą do dyspozycji swoich fanów. Tym samym będzie okazja do otrzymania autografu, czy wspólnych zdjęć i rozmów.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 8 października, w godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będą radni Dorota Chałat i Mariusz Krajczyński oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Andrzej Doliński.

We wtorek, 9 października, w godz. 17.30-18.30 w siedzibie Rady Osiedla „Nowobramskie” przy ul. Dworcowej 10/6 dyżurować będą przedstawiciele RO – Justyna Czeszejko i Edyta Kocieniewska.

Strona 10 z 1359

Oglądasz teraz: Start