Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ratujmy kobiety!

W każdą sobotę na Rynku Staromiejskim, przy City Boksie, w godz. 12-14, pełnią dyżury przedstawicielki Kongresu Kobiet.

Zbierają podpisy pod petycją nt. Ustawy o świadomym rodzicielstwie, przyjmują również podpisane przez zwolenników zmiany przepisów listy.

Zakończenie Kamerynek

W sobotę, 26 sierpnia, na Rynku Staromiejskim ostatni koncert w ramach letnich Kamerynek.

W godz. 17-19 wystawione zostanie przedstawienie dla dzieci pt. „W miejskiej dżungli”. Będzie to spektakl edukacyjno-profilaktyczny, podkreślający kwestie bezpieczeństwa dzieci. Maluchy poznają numer alarmowy 112, zobaczą akcje strażaka, a Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego nauczą jak przechodzić przez jezdnię. Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy Gienia dzieci zobaczą, do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę.

Sianowska 5

W sobotę, 26 sierpnia, o godz. 10 w Kłosie k. Sianowa (droga do Szkółki Leśnej) odbędzie się bieg na dystansie 5 km. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8.30.

Głównym organizatorem imprezy jest Gmina i Miasto Sianów. Szczegółowe informacje - tel. 607 498 662.
(matb)

Al. Armii Krajowej zamknięta!

Od 30 sierpnia półkilometrowy odcinek al. Armii Krajowej zostanie zamknięty dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Na terenie Koszalina staną tablice, które będą informować o objazdach.

Dobra informacja dla tych, którzy będą się poruszać komunikacją miejską – w tym miejscu będzie to możliwe. Natomiast kierowcy muszą się spodziewać utrudnień do końca października.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Bądź wrażliwy – adoptuj!

 Bądź wrażliwy – adoptuj!    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Koszalińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt rozpoczęło akcję adopcyjną. Pracownicy i wolontariusze wyszukują dla podopiecznych placówki dobrych, odpowiedzialnych właścicieli. – Bo schronisko dla zwierzaka to ostateczność – mówi Dariusz Papka.

Każde zwierzę zasługuje na dom, a te ze schroniska szczególnie. Choć na co dzień mają ciepły kąt i zapewnioną karmę, choć przychodzą do nich wolontariusze, żeby wyprowadzać je poza obiekt, pewne jest jedno – taka opieka nie zastąpi miłości człowieka. Te psy czekają na dobre serca, a ludzie robią wszystko, żeby pomóc te dobre serca znaleźć.

Mama na rowerze

Do 4 września trwają zgłoszenia do rajdu rodzinnego „Mama na rowerze”. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, z uwzględnieniem posiadaczy Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Rajd zaplanowano na 9 września, na godz. 11. Zbiórka przy aquaparku.

Spotkanie z Niesiołowskim

Do Koszalina przyjedzie prof. Stefan Niesiołowski. Popularny polityk spotka się z koszalinianami w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji.

Spotkanie odbędzie się w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej we wtorek, 29 sierpnia. Początek o godzinie 18.

Żegnaj lato...

Rada Osiedla Śródmieście zaprasza mieszkańców na festyn pn. „Żegnaj lato – witaj jesień”.

Impreza artystyczno-widowiskowa odbędzie się 3 września o godz. 11 na Rynku Staromiejskim. W programie m.in. występy artystyczne i konkursy.

Strona 10 z 1236

Oglądasz teraz: Start