Miasto - Tygodnik Koszaliński

Moda na fotografiach

Bałtycka Galeria Sztuki CK105 zaprasza 1 lutego o godz.18 na otwarcie wystawy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej „The North Fashion”. Na wystawie zobaczymy fotografie mody projektowanej przez członków organizacji studenckiej The Nord Fashion działającej przy PK od 2013 roku. Celem grupy jest rozwój warsztatu projektowego oraz tworzenie wydarzeń promujących kulturę mody.

Marta Abramowicz w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Martą Abramowicz – dziennikarką, pisarką, badaczką i psycholożką, autorką książek: "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica", 1 lutego o godz. 17 w KBP, pl. Polonii 1.

Dla grafików komputerowych

Dyrektor Zespołu Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie zaprasza na IV Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej, który odbędzie się 5 kwietnia 2019 r., w godz. 10-13, a skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, którzy interesują się grafiką komputerową. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny wykonać pocztówkę elektroniczną (planszę) o wymiarach 1280x800 pikseli, pt. „100-lecie Niepodległości Polski”, zapisać ją w formacie pliku graficznego „jpg”, a następnie zgłosić się do swojego nauczyciela informatyki, który wyśle ją wraz z dodatkową wiadomością na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Bez tych języków nie ma przyszłości

Na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej odbyła się III edycja konkursu „Zaprogramuj swoją przyszłość w Koszalinie”. Wzięli w niej udział zainteresowani programowaniem uczniowie szkół średnich i studenci. Organizatorem konkursu byli: Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, firma GlobalLogic i Urząd Miejski w Koszalinie. Tym razem zadania rozwiązywało 50 osób. Wszyscy walczyli nie tylko o nagrody rzeczowe, ale także o płatny staż w firmie GlobalLogic.

Co młodzież wie o ratowaniu życia?

 Warsztaty :: Fot: Magda Pater

Na naukę pierwszej pomocy przedmedycznej nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Dlatego Firmus Group, znany mieleński deweloper, po raz trzeci zaprosił przedszkolaków i uczniów do przyswojenia wiedzy i umiejętności w tym zakresie.
Celem programu „Akademia pierwszej pomocy” jest wypracowanie właściwych odruchów w sytuacji zagrożenia oraz sposobów udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Szkolenia są adresowane głównie do szkół podstawowych, liceów oraz dzieci z najstarszych grup przedszkolnych. W styczniu przedstawiciele Firmus Group spotkali się z kl. II e w I LO.

Pamięć krucha jak szkło

W pierwszym miesiącu nowego roku było wiele pogrzebów tych, którzy odeszli w nagły i niesprawiedliwy sposób. Zdarzyło się to także w Koszalinie. Podczas tych, pełnych oczywistych emocji, pochówków powtarzano dziesiątki razy – nie zapomnimy, będziemy zawsze pamiętać, zostajecie na zawsze w naszej pamięci itp., itd. Tymczasem cicho, niemal zupełnie niepostrzeżenie, odeszli w tym samym niemal czasie ludzie, którzy lata całe pracowali dla Koszalina i tworzyli jego historię. Niektórzy czynni twórczo i zawodowo, inni znani, ba, nawet z racji zawodu popularni i lubiani, ale lata temu.

Mieszkańcy czekają na parking, ale nie na piętrowy

Brak miejsc postojowych to problem wszystkich koszalińskich osiedli. Przybywa budynków mieszkalnych, a więc mieszkańców i samochodów. Tymczasem terenów, które można by przeznaczyć na parkingi, wciąż jest za mało. Stąd pomysł budowy obiektów wielopoziomowych. Jednak to też nie jest idealne rozwiązanie według mieszkańców.
W zeszłym tygodniu minął termin zgłaszania uwag do propozycji zmian w planie zagospodarowania rejonu ul. Władysława IV, Akademickiej, Staszica, Jana Pawła II w Koszalinie. To teren obok galerii Emka.

Trudny początek

Ten rok nie zaczął się dobrze. Czy to zwiastun jeszcze większych katastrof, a może złe dobrego początki? Przyszłości nie znamy, a różnych wróżbitów traktuję raczej z przymrużeniem oka. Śmierć prezydenta Gdańska poruszyła wszystkich. No, niemal wszystkich, bo znalazły się jednostki w internecie, które ta śmierć ucieszyła. Teraz zastanowią się nad tym pod celą, bo za słowa nienawiści można tam trafić.

Planszówki i nie tylko

Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska zaprasza do Klubu Gier Planszowych. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 18-24, już w nowej siedzibie, przy ul. Jana z Kolna 38. Dostępnych jest ponad 200 gier: klasycznych, nowych, prostych dla dzieci, imprezowych i zaawansowanych dla wytrawnych graczy. Pełna aktualna lista gier na stronie: http://bit.ly/2uuqxNB. Istnieje również możliwość wypożyczenia gier do domu. Wstęp wolny.

Strona 10 z 1381

Oglądasz teraz: Start