Miasto - Tygodnik Koszaliński

Radni dyżurują

W poniedziałek, 6 listopada, w godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat, która będzie też czekać na mieszkańców tego samego dnia w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17.

Również w poniedziałek w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Jerzy Czapski i Marek Wrzecionowski.

Portret koszalinian

We wtorek, 31 października o godz. 17 w City Boksie, odbędzie się debata na temat raportu z badania „Koszalinian portret własny”.

Raport przygotował koszaliński socjolog Grzegorz Podławiak, a badanie pozwala rozpoznać potrzeby i problemy dnia codziennego mieszkańców Koszalin. Chodziło o odpowiedź na pytanie, co mieszkańcy Koszalina uważają za główne zalety i atuty miasta, a gdzie znajdują się jego główne wady. Ponadto celem badania było poznanie, w jaki sposób mieszkańcy Koszalina oceniają władzę samorządową i jakie mają wobec niej oczekiwania.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Praktykanci i stażyści „Na skarpie”

 30-te porozumienie o współpracy   :: Fot: Mariusz Czajkowski

30-te porozumienie o współpracy podpisali Zespół Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego i Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na skarpie”.

Mimo, że praktyki i staże już odbywały się w przedsiębiorstwie, to podpisana umowa 25 października ma dać obu stronom wiele korzyści. Sfinalizowanie porozumienia odbyło się również przy współpracy Urzędu Miejskiego w Koszalinie -  Biura Pełnomocnika Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia.

ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE ŚWIĘTA ZMARŁYCH

Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki.

Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „ZNICZ 2017”, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić   z odwiedzin grobów swoich bliskich.Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich bliskich. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji "Znicz 2017" funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe, w trakcie których będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy ruch będzie bardzo duży.

Olimpijczycy i paraolimpijczycy mają swoją galerię

 MAJĄ SWOJĄ GALERIĘ   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Takiego miejsca w brakowało w naszym mieście. Z Koszalina pochodzi wielu olimpijczyków oraz paraolimpijczyków, którzy podczas igrzysk odnosili sukcesy.

Teraz galerię z ich wizerunkami można podziwiać w holu koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. Inicjatorką powstania tego szczególnego zbioru fotografii jest Teresa Tałaj, prezes Klubu Olimpijczyka „Jantar”, a prywatnie żona jednego z olimpijczyków, którego portret znalazł się w galerii – Wraz z mężem jeżdżę do różnych ośrodków sportowych oraz klubów olimpijczyka.

Pro Arte dla poety

 Czesław Kuriata   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Wśród tegorocznych laureatów  nagrody Pro Arte, przyznawanej  od 2012 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego znalazł się koszaliński poeta, prozaik, publicysta, dramaturg a nawet radiowiec  – Czesław Kuriata.

Nagrody otrzymali także szczecinianki Maria Andrzejewska (Fundacja Balet), Leonia Chmielnik (rzeźbiarka i malarka) i Inga Iwasiów (pisarka, krytyk literacki). Uroczysta gala miała miejsce 13 października w Operze na Zamku w Szczecinie. Marszałek  Olgierd Geblewicz wręczał laureatom okolicznościowe statuetki oraz symboliczne czeki (mające jednak także wymiar realny).

Zgłoś filmik i wygraj...

...500 złotych! Tyle dostanie zwycięzca konkursu na spot promujący wyjątkowość oferty kulturalnej naszego miasta. Zgłoszenia do konkursu „Z kulturą mi po drodze” do końca października 2017 r. przyjmuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Szczegóły w regulaminie na stronie www.ck105.koszalin.pl. Zwycięski spot przeznaczony będzie do emisji w telewizji i w Internecie, a także podczas imprez kulturalnych oraz dużych cyklicznych wydarzeń rozrywkowych organizowanych w Koszalinie.

Jesienny optymizm

O czym najczęściej lubimy rozmawiać z nieznajomymi? O pogodzie. To temat bezpieczny, bo trudno kogoś urazić wymianą informacji o temperaturze.

No, a do tego można sobie ponarzekać do woli. Dwa przykłady z ostatniego tygodnia. Jadę taksówką. Pogoda całkiem przyjemna, choć ranek był dżdżysty. Tym bardziej się cieszę z przejaśnienia i niezbyt niskiej temperatury. Sympatyczny taksówkarz stwierdza, że aura kiepska, bo cały dzień pada. Odpowiadam, że najwyżej pół dnia, zwłaszcza że w tej chwili nawet ciemnych chmur na niebie próżno szukać, a poza tym nie wieje, więc powód do radości podwójny. Taksówkarz przyznaje mi rację i nazywa optymistką.

Strona 10 z 1257

Oglądasz teraz: Start