Miasto - Tygodnik Koszaliński

Z żaka żołnierz

Najpierw wykłady, a potem ćwiczenia…w koszarach. Taką drogę wybrało dla siebie 92 studentów Politechniki i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tyle osób na razie zgłosiło się do Legii Akademickiej. Nabór trwa do połowy stycznia 2018 r.
Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

KSM „Przylesie” z Orłem tygodnika „Wprost”

   KSM „Przylesie” z Orłem tygodnika „Wprost”  ::  Fot:   KSM PRZYLESIE

W środę, 6 grudnia, W Świnoujściu odbyła się gala wręczenia orłów – nagród przyznawanych przez tygodnik „Wprost”. Wśród nagrodzonych znalazła się Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”.

Wyróżnienia trafiły do najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego. Zestawienie nagrodzonych zostało opracowane wspólnie przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz firmę Bisnode. Orły to nagrody dla firm, samorządowców, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych.

Bezpłatna nauka, wynagrodzenie za praktyki zawodowe

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie podpisało porozumienie o współpracy z firmą Senior Vital Care Polska.

Misją firmy jest pozyskanie wykwalifikowanych i kompetentnych opiekunów do pracy w Niemczech w opiece nad seniorami oraz dostarczanie dobrze płatnej pracy.

Więcej swobody dla obywateli z inicjatywą

Członkowie Stowarzyszenia Lepszy Koszalin zarzucają prezydentowi miasta, że chce ograniczyć prawo obywateli do zgłaszania inicjatywy uchwałodawczej. Ma na to wskazywać projekt zmian w tej sprawie.

Poddany konsultacjom społecznym zyskał on jedynie negatywne opinie. Radni Lepszego Koszalina już w październiku sprzeciwili się tym zmianom. Przygotowali swój projekt procedury wykonywania inicjatywy uchwałodawczej przez mieszkańców Koszalina, który przekazali prezydentowi pod koniec listopada.

Pusta choinka emeryta

Do napisania tego felietonu namówiła mnie znajoma emerytka.

Ma propozycje dla licznych organizacji pomocowych, które teraz, w okresie przedświątecznym, organizują a to szlachetne paczki, a to wypełniają puste bombki na choince, a to czarują magią i spełniają dziecięce marzenia. Tylko dziecięce. Pal licho, jak dziecko marzy o komputerze albo wycieczce do Disneylandu.

„Żałuję, że jestem”

Niska samoocena, krytyka ze strony rodziców, nauczycieli, rówieśników. Brak wsparcia z ich strony. Depresja lub inna choroba – psychiczna albo fizyczna. Niepowodzenia miłosne, złe oceny. Brak sensu życia.

Nastolatki popełniają samobójstwa lub próbują go dokonać z wielu powodów. Czy można przewidzieć, że syn, córka, siostra, wnuczka, koleżanka planują targnąć się na własne życie? Czy można temu zapobiec?

Można poczuć klimat świąt

   Można poczuć klimat świąt  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Adwentowe wieńce, choinki z szyszek, kawę z kardamonem, pierniki i wiele potencjalnych prezentów można znaleźć na Rynku Staromiejskim.

Do poniedziałku, 18 grudnia, w godz. 11.-21. można odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwa w sercu miasta od środy. Jego organizatorami są Urząd Miejski i Centrum Kultury 105.

Będziemy piknikować u stóp Góry Chełmskiej

Na końcu promenady Kopernika, tuż przy wejściu do lasu, powstaje Piknik Park, czyli miejsce zabawy i odpoczynku dla całych rodzin.

Stanęły na nim też: plac zabaw i ławki, a w przyszłości pojawi się też boisko do gry w bule. Uwagę przykuwają wielkie ławki, tworzące nazwę naszego miasta. Piknik Park, ławka i boisko do gry w kule to pomysły Forum Rozwoju Koszalina, zgłoszone w ramach poprzednich edycji budżetu obywatelskiego.

Scrapbooking w „Kanionie”

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na zajęcia scrapbooking, cardmaking – kreatywne spędzanie czasu z rękodziełem. Zajęcia dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych.

Tworzenie i ozdabianie m.in. różnego rodzaju kartek okolicznościowych, notesów, albumów, zawieszek. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 16.30. Bliższe informacje pod numerami: 94 343 50 52 lub 94 343 80 96 oraz w siedzibie klubu przy ul. Krzyżanowskiego 26.

Strona 11 z 1276

Oglądasz teraz: Start