Miasto - Tygodnik Koszaliński

Segregacja

W przedwyborczym ferworze, natłoku obietnic i przyrzeczeń, oskarżeń, sprostowań i „mijania się z prawdą” nie przedarła się do mojej – ograniczonej - świadomości obietnica rozwiązania problemów związanych z, jak to się pięknie nazywa, gospodarką odpadami.
Słyszałem, co prawda, że premiowani będą ci wyborcy, którzy segregują śmieci, a ścigani wyższymi cenami tego nieczyniący. Naiwnie myślałem, że kwestie te zostały już dawno skodyfikowane i każdy wie jak należy postępować z tym, co wyrzucamy do pojemników.

Robią dobro

  Nagródy im. kard. nom. Ignacego Jeża    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Po raz dziewiąty odbyła się Gala Nagród im. kard. nom. Ignacego Jeża. Tym razem uroczystość miała miejsce w Sali Koncertowej im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin.
Statuetki kard.nom. Ignacego Jeża trafiły do Danuty i Bogumiła Krasnopolskich ze Szczecinka, Teresy Jóźwik z Kołobrzegu i do znanego koszalińskiego rzeźbiarza Zygmunta Wujka.
(ejm)

Koszaliński chór nagrodzony

Chór Politechniki Koszalińskiej Canzona zdobył kolejne laury.
W VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ars Liturgica” w Gnieźnie zdobył Złoty Dyplom. Otrzymał także Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego.
(ejm)

Wyjazdowy sukces piłkarzy Gwardii

Trzecioligowa Gwardia Koszalin występująca w grupie 2 tych rozgrywek zanotowała sukces w meczu 12. kolejki. Walczyła na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz i wygrała 2:1 (1:0).
Chociaż bydgoszczanie wywalczyli dotychczas w rundzie jesiennej tylko sześć punktów był to trudny mecz dla koszalinian. Zagrali jednak w swoim stylu, skupiając się przede wszystkim na grze defensywnej i szybkich kontratakach.

Gwardia wysoko przegrała z liderem

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w kolejnym swoim meczu w rozgrywkach I ligi w grupie A zmierzyli się na wyjeździe z liderem tabeli drużyną SMS ZPRP Gdańsk i przegrali wyraźnie, bo 22:35 (9:19).
Po raz kolejny potwierdziło się, że zespół z Gdańska złożony z reprezentantów Polski w kategoriach juniorów nie jest wygodnym rywalem dla Gwardzistów. Koszalinianie nie jechali na to spotkanie w roli faworytów, ale kibice liczyli na bardziej wyrównaną walkę.

Bałtyk sprawił miłą niespodziankę

Bardzo miłą niespodziankę w 12. kolejce trzecioligowych spotkań w grupie 2 sprawili piłkarze Bałtyku Koszalin. Beniaminek rozgrywek pokonał na wyjeździe znacznie wyżej notowanego swojego imiennika z Gdyni 2:1.
Po ostatniej wysokiej porażce u siebie z Radunią Stężyca kibice Bałtyku z niepokojem oczekiwali wieści z Gdyni. Koszalinianie rozegrali jednak bardzo dobry mecz. Prowadzenie dla nich w 17. minucie uzyskał Krystian Krauze w 17 minucie.

Ważne przed wyborami

  WYBORY    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W niedzielę 21 października lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do 21, a głosy oddawać będziemy w 49 obwodach stałych oraz w 5 obwodach odrębnych.
Adresy komisji wyborczych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz na słupach ogłoszeniowych. W porównaniu do ostatnich wyborów zmieniona została jedna siedziba komisji wyborczej. Obwód nr 33 mieści się obecnie w Przedszkolu nr 21 przy ul. Połczyńskiej 55, a nie jak w ubiegłych latach w Polskiej Spółce Gazownictwa w Koszalinie.

Wszystko, co kocham

Teatr Propozycji Dialog, ul. Grodzka 3, zaprasza 25 października o godz. 19 na koncert „Wszystko, co kocham…”  w wykonaniu koszalinianki Elżbiety Okupskiej, aktorki Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Usłyszymy m.in. piosenki Jaromira Nohavicy, Edith Piaf i Nicka Cave’a. Bilety do nabycia w siedzibie TP Dialog. (dj)

O tematyce miejskiej

Pracownia Pozarządowa, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Stowarzyszenie Na Przykład zaprasza na cykl filmów poruszających tematykę miejską, aktywizmu i działalności społecznej.

Wyświetlone będą dokumenty z światowych festiwali, które przyglądają się kondycji współczesnego miasta i ich mieszkańców. Pierwsza projekcja pt. „Obywatelka Jane. Walka o miasto” odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Miejskiej im. Joachima Lelewela 25 października o godzinie 16.45.

Strona 11 z 1365

Oglądasz teraz: Start