Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zima szkoleń

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla przedstawicieli firm odbędzie się 21 lutego o godz. 10 w Biurze Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie. Natomiast 26 lutego o godz. 10 w siedzibie PIG Koszalin będzie miało miejsce szkolenie „Od projektu budowlanego do spółki GmbH w Niemczech". W czasie spotkania przedsiębiorcy uzyskają odpowiedzi na pytanie takie jak: Czym jest VOB/B? Dlaczego polskie firmy często tracą wynagrodzenie godzinowe lub wynagrodzenie za prace dodatkowe? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez polskie firmy przy projektach w Niemczech. Jaki jest najtańszy sposób prowadzenia firmy w Niemczech. Dodatkowo w godzinach 10-12.30 odbędzie się dyżur ekspertów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące działalności gospodarczej w Niemczech. Udział w szkoleniach jest bezpłatny wyłącznie po uprzednim potwierdzeniu uczestnictwa. Należy je wysłać prosimy wysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numer 733-837-300. Szczegółowe informacje o szkoleniach znajdują się na stronie www.pig.koszalin.pl

Dyżury

Czwartek, 21 lutego, w godz. 16-18 w siedzibie Rady Osiedla „Lechitów" przy ul. Łużyckiej 30 dyżurować będzie radna Anna Mętlewicz oraz przedstawiciele RO – Katarzyna Grzybowska i Agnieszka Jagodzińska.

Warsztaty

Era Kobiet zaprasza na spotkanie pt. Skuteczna pomoc osobom uwikłanym w przemoc, które odbędą się 20 lutego (środa) w Koszalińskim Centrum Praw Kobiet, o godz. 16.30. Warsztaty prowadzić będzie: Grzegorz Hamera - starszy inspektor MOPR w Koszalinie - certyfikowany specjalista pomocy ofiarom przemocy. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 18.02.2019r. Drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

"PRO – KONTRA" zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne " PRO – KONTRA " im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 16 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15. Tematyka spotkania : "Razem czy osobno w wyborach do parlamentu europejskiego".

Spotkanie u Amazonek

Zarząd Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Rady Seniorów, 19 lutego o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9. Tematem spotkania będzie Rada Seniorów dla Seniorów.

Tydzień pomocy

Od 18 do 22 lutego 2019r. aplikanci Koszalińskiej Izby Adwokackiej uczestniczyć będą w organizacji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje o uprawnieniach jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Dyżury: 18 lutego 2019r., godz. 12-14 – apl. adw. Joanna Jaremczykowska, 19 lutego 2019r. godz. 12-14 – apl. adw. Oliwia Kasperska, 20 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Marta Grzybowska, 21 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Dagmara Popowicz, 22 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Paulina Ordak. Spotkania odbędą się w Okręgowej Radzie Adwokackiej przy ul. Piłsudskiego 56 w Koszalinie.

STOP SMOG!

Klub Bałtyk KSM Na Skarpie zaprasza na spotkanie o nazwie "Czyste powietrze w Twoich rękach", 18 lutego o godz. 16.30, ul. Spokojna 48.

Moda jest dla nas

 Wystawa The Nord Fashion :: Fot: Magda Pater

Jak powiedziała podczas wernisażu Iza Madajczyk, szefowa Bałtyckiej Galerii Sztuki, rok 2019 rozpoczęto w tej galerii prezentacją dokonań lokalnych. 1 lutego otwarto tam wystawę koła naukowego The Nord Fashion działającego na Politechnice Koszalińskiej od 2013 roku, a zatytułowaną „Slow fashion”.

Kreacje, jakie zobaczyliśmy na wystawie zaprezentowano pierwszy raz w trakcie pokazu mody podczas jubileuszu 50-lecia Politechniki Koszalińskiej i 20-lecia Instytutu Wzornictwa w czerwcu 2018 r. Teraz poznaliśmy tajniki powstawania projektu sukni czy spodni od momentu zainspirowania się projektantki po efekt końcowy. I to w dwójnasób, bo niektóre modele na manekinie można było dotknąć, obejrzeć dokładniej niż podczas pokazu, a inne prezentowały autorki na... sobie.

Petsitter, czyli niania na smyczy

 Spacer z psem :: Fot: Magda Pater

Coraz więcej jest hoteli, ośrodków wypoczynkowych, gdzie można pojechać z psem. Psiaki nabrały naszych nawyków i jeśli nawet tego nie lubią, to bez większych problemów podróżują z nami autem, a nawet samolotem. Ale z kotami jest już trudniej, bo one nie lubią wyjazdów. Wyprawa do dalekich, egzotycznych, często gorących krajów lub w górskie rejony nie jest dobrą propozycją dla pupila. A samotna osoba musi się niekiedy poddać leczeniu szpitalnemu. I co wtedy?
Wtedy uruchamiamy rodzinę, przyjaciół, sąsiadów. Pewnym rozwiązaniem jest hotel dla zwierząt, choć one wybrałyby to rozwiązanie jako ostatnie. Od niedawna w Koszalinie jest jeszcze jedna możliwość zapewnienia opieki zwierzakom na czas nieobecności właściciela.

Strona 11 z 1386

Oglądasz teraz: Start