Miasto - Tygodnik Koszaliński

Miał 3,6 promila i prowadził

   POLICJA   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który prowadził volvo mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. 56-latek stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego jego pojazd dachował.
Policjanci z drogówki zostali wezwani do kolizji, do której doszło w gminie Będzino. – Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi – relacjonuje podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa KMP w Koszalinie.

Lans a nie uczestnictwo

Rozbawił mnie ostatnio felieton Jana Kuriaty opublikowany w jednym z koszalińskich tygodników. Mimo że założenie tekstu było bardzo słuszne, to zawarte w nim tezy niestety nie mają wielkiego związku z rzeczywistością.

Kuriata pisze: „Sukces festiwalu to bowiem także zaangażowanie prezydenta Koszalina i miejskich rajców popierających sercem Integrację Ty i Ja. Trzeba przyznać, że na widowni można było spotkać radnych ze wszystkich klubów koszalińskiej Rady Miejskiej”.

Treningi łucznicze

Koszalińscy rycerze zapraszają przez cały wrzesień na naukę strzelania z łuku.

Cotygodniowe treningi łucznicze mają na celu zapoznanie wszystkich chętnych z Łucznictwem Klasycznym, czyli Tradycyjnym. Uczestnicy ćwiczą na nich celność, opanowanie i poznają opowieści o średniowiecznych realiach tej dyscypliny. Treningi odbywają się w Parku Robin Hooda (punkt strzelań znajduje się po przeciwnej stronie ulicy za wybiegiem dla psów).

Oznaczenia bez znaczenia

   Oznaczenia bez znaczenia   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Do startu start... – tylko jak odczytać te znaki? Na Górze Chełmskiej trwa modernizacja, ścieżki są wysypane kamykami i okolone drewnianymi krawężnikami, stanęły wiaty, a wokół położono trawę z rolek.

Nasz Czytelnik nie do końca jest przekonany, że takie „uzdatnianie” lasu ma sens, ale szczególną uwagę zwrócił na tabliczki, które pojawiły się na rozstajach dróg. – Nigdzie nie ma wyjaśnienia, o co chodzi. Są narysowane odcinki i liczby, ale co dokładnie znaczą, nikt ze spacerujących w tych miejscach nie wie – mówi.

Dni Kultury Chrześcijańskiej

Klub  Inteligencji  Katolickiej zaprasza na XXVI  Koszalińskie  Dni  Kultury  Chrześcijańskiej od 9 września do 19 października.

W programie m.in. 19 września (środa), godz. 17, sala wystawowa Civitas Christiana, ul. Bp. Czesława Domina 12/4,  wernisaż  prac Zygmunta Wujka pt. „W kręgu sacrum”. 26 września (środa), godz. 17, Delegatura Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Koszalinie, sala 190, Seminarium naukowe nt. „Refleksje biblijne i kulturowe wokół Księgi Syracha i grafik Marii Monikowskiej-Tabisz”. 28 października.

Przyzwoitość

„Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”.
Trwa w najlepsze kampania przed wyborami samorządowymi. Kandydaci prześcigają się w składaniu obietnic. Można powiedzieć: nic nowego. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że gruszki na wierzbie to pikuś w porównaniu z tym, co się obiecuje. Będziemy najszczęśliwsi na świecie, jeśli tylko zagłosujemy na kandydata, który postanowił sprawić nam raj na ziemi.

Good Vibe Festival powraca

Good Vibe Festival powraca z koncertami zapowiadającymi siódmą edycję imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku. Już w niedzielę, 16 września, dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, odbędzie koncert dwóch raperów.

Wystąpią: Kamil Pivot oraz Otsochodzi. Impreza rozpocznie się o godz. 18 na scenie plenerowej. Wstęp jest wolny. Z kolei 12 października o godz. 20 w Teatrze Variete Muza wystąpi bardzo dobrze znany koszalińskiej publiczności zespół Bitamina. Bilety kosztują 35 zł (I pula) i 40 zł (II pula).

Problemy z biletami

Firma Ruch od pewnego czasu boryka się z dużymi problemami z płynnością finansową – zalega z należnościami m.in.

wielu wydawcom prasowym. W połowie sierpnia należące do Grupy ZPR Media spółki Time i ZPR Media złożyły wnioski o upadłość i sanację Ruchu. Firma ma ponad 2 tys. kiosków i saloników prasowych, w tym ok. 1,7 tys. własnych (pozostałe wynajmuje). Dostarcza też prasę (ok. 3,7 tys. tytułów) do kilkunastu tysięcy innych punktów sprzedaży, m.in. małych sklepów i supermarketów.

Aerobik...

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na aerobik. Ćwiczenia wyszczuplające, poprawiające sylwetkę oraz sprawność fizyczną. Zajęcia rozpoczynamy od 17 września i będą się odbywać w poniedziałki i środy od godz. 18 do 19.

Bliższe informacje w Klubie „Kanion”, ul. Krzyżanowskiego 26 lub pod nr tel. 94/343 50 52 lub 94/343 80 96.

Strona 11 z 1354

Oglądasz teraz: Start