Miasto - Tygodnik Koszaliński

Fala w Bałtyckiej

W piątek, 10 listopada, o godz. 18, w Bałtyckiej Galerii Sztuki w CK105 przy ul. Zwycięstwa 105. Odbędzie się otwarcie XII Wystawy FALA.

Malarstwo w klubie

Osiedlowy Klub „Na Skarpie, ul. Na Skarpie 17 oraz koszaliński oddział Związku Plastyków Artystów RP zaprasza 10 listopada o godz. 16 na wernisaż  wystawy malarstwa Beaty Wacheckiej.

Radni dyżurują

W poniedziałek 13 listopada dyżur radnej będzie pełniła Oliwia Skórka. Radna czeka na mieszkańców w godzinach 15.15-16.15 w biurze PIS na pl. Wolności w Koszalinie.

Również w poniedziałek 13 listopada, w godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie" przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będą radni Leopold Ostrowski i Izabela Wilke oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Krystyna Rutkowska.  We wtorek, 14 listopada, w godz. 17.30-18.30 w siedzibie Rady Osiedla „Nowobramskie" przy ul. Dworcowej 10/6 dyżurować będą przedstawiciele RO – Marian Kmieciak i Krzysztof Sikorski.

Dziecku się chce

Dziecko ma siedem lat. I bardzo chce komuś pomagać. Jego mama lub tata chce pomóc dziecku w spełnieniu tego pragnienia, a przy okazji samemu włączyć się w zmienianie świata na lepsze.
To wspaniałe, że są takie maluchy, które myślą nie tylko o zabawie, nowych gadżetach, czyli ogólnie o sobie, ale o innych. A jeszcze piękniejsze jest to, że dzięki dziecku  ktoś dorosły chce pomagać drugiemu człowiekowi. Rodzic zastanawia się, jak to zrobić, bo sytuacja materialna rodziny nie jest najlepsza, więc odpada wsparcie finansowe.

Nowe ulice już niebawem

 Nowe ulice już niebawem   :: Fot: Marcin Torbiński

Przebudowa największych koszalińskich dróg potrwa do końca bieżącego miesiąca. Uliczne korki, powstające nie tylko w centrum miasta, to efekt skumulowania się w jednym czasie kilku ważnych dla miasta inwestycji.
Mimo niesprzyjającej aury trwa przebudowa al. Armii Krajowej, przy dworcu PKP. Można się tam poruszać tylko jednym pasem. Dojazd do dworców PKP i PKS, prywatnej lecznicy chirurgicznej i poczty jest możliwy tylko dla mieszkańców, pracowników oraz pacjentów.

Nowi, skrzydlaci mieszkańcy

Niemal 70 papug zamieszkało niedawno w Koszalinie. Papugarnia mieści się przy ul. Połczyńskiej 73 i przyciąga nie tylko najmłodszych.

Można w niej podziwiać m.in. rudosterkę czerwonobrzuchą, konura słonecznego czy bardziej znaną arę. Niektóre z nich mają swoje imiona.
Papugi trafiły do Koszalina z Pobierowa, gdzie podziwiali je turyści. Po zakończeniu sezonu ich właściciele zastanawiali się, gdzie przenieść te egzotyczne ptaki i w końcu znaleźli odpowiednie miejsce. Dawny magazyn wypełnił się papuzim gwarem.

Złota Jesień 2017

26 listopada odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Folklorystycznych Złota Jesień 2017.

CK 105 zaprasza do udziału zespoły trzeciego wieku: wokalne, instrumentalne, wokalno-instrumentalne, chóry, zespoły folklorystyczne, kabaretowe, kapele ludowe i podwórkowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 listopada. Turniej odbędzie się w sali kina Kryterium przy ul. Zwycięstwa 105.

Autor „Wędrowycza” w KBP

W ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Koszalińska Biblioteka Publiczna (sala konferencyjno-kinowa KBP, plac Polonii 1) zaprasza 14 listopada o godz. 17 na spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, popularnym autorem polskiej literatury fantastycznej i publicystą.

ARESZT ZA SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO

 POLICJA   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Koszalińscy policjanci zatrzymali 23-latka, który w sobotę spowodował wypadek drogowy. Poszkodowany w tym zdarzeniu 20-letni mężczyzna  z licznymi obrażeniami przebywa w koszalińskim szpitalu.

Sąd na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Strona 6 z 1257

Oglądasz teraz: Start