Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ważne przed wyborami

  WYBORY    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W niedzielę 21 października lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do 21, a głosy oddawać będziemy w 49 obwodach stałych oraz w 5 obwodach odrębnych.
Adresy komisji wyborczych znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz na słupach ogłoszeniowych. W porównaniu do ostatnich wyborów zmieniona została jedna siedziba komisji wyborczej. Obwód nr 33 mieści się obecnie w Przedszkolu nr 21 przy ul. Połczyńskiej 55, a nie jak w ubiegłych latach w Polskiej Spółce Gazownictwa w Koszalinie.

Wszystko, co kocham

Teatr Propozycji Dialog, ul. Grodzka 3, zaprasza 25 października o godz. 19 na koncert „Wszystko, co kocham…”  w wykonaniu koszalinianki Elżbiety Okupskiej, aktorki Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Usłyszymy m.in. piosenki Jaromira Nohavicy, Edith Piaf i Nicka Cave’a. Bilety do nabycia w siedzibie TP Dialog. (dj)

O tematyce miejskiej

Pracownia Pozarządowa, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Stowarzyszenie Na Przykład zaprasza na cykl filmów poruszających tematykę miejską, aktywizmu i działalności społecznej.

Wyświetlone będą dokumenty z światowych festiwali, które przyglądają się kondycji współczesnego miasta i ich mieszkańców. Pierwsza projekcja pt. „Obywatelka Jane. Walka o miasto” odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Miejskiej im. Joachima Lelewela 25 października o godzinie 16.45.

Jest takie miejsce...

Krajowe Bractwo Literackie SPK w Koszalinie i Wydawnictwo KryWaj zapraszają na promocję antologii „Koszalin... jest takie miejsce" wydanej z okazji 20-lecia działalności KBL SPK w Koszalinie.

 

Patronat Honorowy Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja. Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - Wydział Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego w Szczecinie.

Pieniądze na bibliotekę

Politechnika Koszalińska dostała prawie 27 mln zł dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rozpoczęcie budowy nowej siedziby biblioteki głównej uczelni.
Budowę nowej siedziby biblioteki w kampusie przy ul.Śniadeckich uczelnia planuje od dawna. Świadczy o tym makieta obiektów, mających powstać na jego terenie. Szacunkowy koszt inwestycji to 50 mln zł.Budowa zacznie się najwcześniej w 2020 r.
(ejm)

Za bilety zapłacimy przez smartfon

Koszalin to drugie w naszym województwie po Szczecinie miasto, które wprowadza Mobilną Kartę Miejską. To elektroniczny system, umożliwiający płacenie za określone usługi i towary, a także dostęp do informacji o ważnych wydarzeniach.
Zainstalowana w smartfonie aplikacja umożliwia m.in. kupno przez internet biletów komunikacji miejskiej, biletów parkingowych, do akwaparku. Pokazuje też informacje, dotyczące miejskich wydarzeń kulturalnych i sportowych i innych.

WIĘCEJ W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO

Kryształowy ratusz i czerwone botki

  Piotr Godliński    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Koszalinianin Piotr Godliński fotografuje od trzech lat. Na swojej pierwszej wystawie pokazał zbiór fotografii różnych. Galerię zaaranżował, jak atelier fotograficzne z blendami i reflektorami.
- Pokazałem wszystko, co robię – mówił podczas wernisażu, który miał miejsce 9 września w galerii Ratusz. - Jestem wszechstronny, nie mam ulubionych tematów.

Lekarze charytatywnie

Naczelna Izba Lekarska, Okręgowa Izba Lekarska w Koszalinie oraz Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy zapraszają na Koncert Charytatywny Polskiej Orkiestry Lekarzy.

Odbędzie się on 21 października o godz. 17 w Filharmonii Koszalińskiej i będzie połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz koszalińskiej filii Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. W programie utwory G. Gimneza, J. Rodrigo oraz G. Bizeta. Orkiestra zagra pod batutą Rubena Silvy. Jako solista wystąpi gitarzysta Jakub Kościuszko.

Karaoke dla seniorów

Seniorzy, którzy polubili japoński pomysł na publiczne śpiewanie będą mieli możliwość zaprezentowania się w Clubie 105, w Centrum Kultury 105 18 października o godz. 17.30.
Utwory takie jak „Zakochani są wśród nas", „Gdy mi ciebie zabraknie", „Chłopiec z gitarą", "Trzynastego", "O mnie się nie martw", "Puste koperty", "Jedziemy autostopem", „Dwudziestolatki", „Parasolki", „Wala-twist" pozwolą przenieść się w czasie i wrócić do lat młodości. Zainteresowane osoby będą mogły zaśpiewać wraz z zespołem muzycznym.

Strona 6 z 1359

Oglądasz teraz: Start