Miasto - Tygodnik Koszaliński

Aktywność ogrodzona

  Aktywność ogrodzona   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Jestem emerytem, mieszkam nieopodal Góry Chełmskiej, często chodzę do lasu rano z psem. Przy okazji spaceru korzystałem z siłowni pod chmurką, która stoli przy parku linowym.

Niestety, kilka dni temu cały teren – to znaczy park i siłownię – ogrodzono płotem. Sprawdziliśmy, faktycznie, urządzenia do ćwiczeń otoczone są solidnym ogrodzeniem.

O prawie wodnym i szpitalu

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli poprawkę do projektu nowelizacji ustawy Prawo wodne. Chcą, aby w Koszalinie powstał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.
Stanisław Gawłowski odniósł się także do złej sytuacji szpitala w Białogardzie. W lecznicy, którą starostwo białogardzkie wydzierżawiło spółce Centrum Dializa, zamykane są kolejne oddziały. Mieszkańcy powiatu trafiają do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, który nie otrzymuje za to pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia.
(ejm)

Kokofy rozdane

Zakończył się 4 Folk Film Festiwal w Sianowie. Jednym z jego elementów był konkurs na krótki film o wsi KOKOFY.
Nagrodę główna - 3000 zł - otrzymała Agnieszka Janik z Lublina za film „Czwarty”. Adam Żądło z Pcimia dostał 1000 zł za film „W kontakcie”. Trzecie miejsce i 500 zł przypadło Grzegorzowie Piotrowskiemu  Wojaszówki za film „Babcia”. Nagrody ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Sianów.

Projektujemy swoje miasto

Do wydania jest półtora miliona złotych. A wydawać będą mieszkańcy miasta, konkretnie ci, którzy ukończyli 16 lat. Do końca lipca jest czas, żeby pokazać, czego w mieście potrzeba i złożyć swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego.
To już kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. Ale najpierw o tym, jak było. Kiedy ruszyła pierwsza akcja wydawania miejskich pieniędzy przez mieszkańców w 2014 roku, zaangażowanie było spore. Chętnie zgłaszaliśmy projekty i równie chętnie głosowaliśmy. Potem entuzjazm był mniejszy. Były też zarzuty, że akcja nie jest do końca przeprowadzona tak, jak powinna.

Wnuczek pracuje w policji

  Dana Jurszewicz   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Znów wygrałam wspaniały (choć kolega twierdzi, że to tylko ręczna „kaśka”) odkurzacz! Nie grałam w tę grę, ale to bez znaczenia dla jej organizatorów.

By otrzymać nagrodę, a także kilka innych drobiazgów muszę pójść na pokaz artykułów (żywności, odzieży) zdrowotnych wielce, wysłuchać dwugodzinnego wykładu, z którego zwykle wynika, że niestosowanie ww. produktów jest przyczyną mojego niezadowalającego stanu zdrowia, kto wie – również niezbyt zadowalającego wieku.

Drożej za parking przy aquaparku

3 lipca, wzrosła opłata za postój na parkingu przy Parku Wodnym Koszalin. Teraz wynosi ona złotówkę, a nie jak dotąd 50 gr.

Jak tłumaczyła nam prezes Zarządu Obiektów Sportowych Monika Tkaczyk, dochód z wyższych opłat zostanie przeznaczony na zamontowanie na parkingu monitoringu oraz na wyższe pensje dla pracowników (wynika to z podniesienia przez rząd płacy minimalnej).

Bezpieczne dane abonentów

Abonament telewizyjny płaci tylko niewielki procent społeczeństwa. Od początku kadencji partia rządząca przymierzała się do zmian w prawie, które uszczelniłyby ściągalność abonamentu RTV.

Celem było doprowadzenie do sytuacji, aby z jednego miliona płacących dojść do trzech milionów.Plany uszczelnienia ściągania abonamentu wydawały się bardzo proste. Według rządowej propozycji każdy, kto ma telewizję kablową, byłby zobowiązany do zapłaty 20 zł abonamentu. Ten plan nie przypadł do gustu ani dostawcom usług telewizyjnych, ani Rzecznikowi Praw Obywatelskich, ani większości Polaków.

Drożej za parking przy aquaparku

Wzrosła opłata za postój na parkingu przy Parku Wodnym Koszalin. Teraz wynosi ona złotówkę, a nie jak dotąd 50 gr.

Jak tłumaczyła nam prezes Zarządu Obiektów Sportowych Monika Tkaczyk, dochód z wyższych opłat zostanie przeznaczony na zamontowanie na parkingu monitoringu oraz na wyższe pensje dla pracowników (wynika to z podniesienia przez rząd płacy minimalnej).

O nazwach ulic

Do 13 lipca będzie można składać propozycje nowych nazw ulic. Chodzi o ul. Oskara Langego i Lucjana Szenwalda.

Tradycyjne (papierowe) ankiety konsultacyjne znajdują się w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7; Salon 2000 Plus – pralnia, ul. Szenwalda 2a; Sano, ul. Śniadeckich 31. Tam też składać można wypełnione ankiety. Ankiety można także wypełniać elektronicznie na stronie obywatelski.koszalin.pl Konsultacje skierowane są przede wszystkim do mieszkańców wskazanych ulic.

Strona 6 z 1218

Oglądasz teraz: Start