Miasto - Tygodnik Koszaliński

Trocie i łososie

Okręgowy Kapitanat Sportowy zaprasza 7 stycznia na I Otwarte Trociowe Mistrzostwa Okręgu o tytuł „Trociowego Króla 2018”. Impreza odbędzie się na rzece Grabowej.

Dla koszalińskich wędkarzy zawody zaliczane są do Spinningowego Grand Prix Okręgu. Zbiórka do godz.8.00 w Stanicy Wędkarskiej Koła „Łosoś” w Darłowie. Zapisy obligatoryjne do 5 stycznia w sklepie wędkarskim „Darko” w Koszalinie, na pocztę elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub SMS – 600 237 621. (dj)

Zaśpiewa dla samotnych matek

Znany muzyk i wokalista, Maciej Miecznikowski, wystąpi na koncercie charytatywnym na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.  Zaśpiewa m.in. polskie kolędy i pastorałki. Wstęp bezpłatny.
Koncert odbędzie się  niedzielę, 07 stycznia, w kościele św. Kazimierza przy ul. ks. Popiełuszki 2. W czasie koncertu będzie można nabyć audiobooki z bajkami dla dzieci. Początek  o g.19.30.
(ejm)

Wspólnie pójdą do wyborów

Członkowie Stowarzyszenia Lepszy Koszalin, Stowarzyszenia Inicjatywa Polska i Bezpartyjnych Koszalin w wyborach samorządowych wystartują jako Komitet Wyborczy Lepszy Koszalin.
Sygnatariusze Porozumienia Samorządowego zaznaczają, że mieszkańcy nie muszą wybierać między jedną partią a drugą. O lokalnych sprawach najwięcej wiedzą oni sami, dlatego działacze różnych środowisk zachęcają koszalinian do aktywności społecznej. Autorzy porozumienia zachęcają wszystkie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do współpracy.
(ejm)

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

   MIASTO  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Druga taka poradnia w Koszalinie

Od tego miesiąca pracę zaczyna poradnia medycyny paliatywnej przy koszalińskim hospicjum przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80.

Mogą z niej skorzystać osoby, których stan ogólny jest stabilny, mogą przybyć do poradni medycyny paliatywnej osobiście, albo są zapisane do kolejki osób oczekujących na objęcie opieką hospicyjną domową oraz stacjonarną. Poradnia jest czynna we wtorki i środy w godz. 15.30 - 18.00 , a w piątki w godz.11.00 -14.30. Druga tego typu placówka znajduje się przy szpitalu wojewódzkim przy ul.Chałubińskiego 7.
(ejm)

Nagrody dla najlepszych małych ekologów

Koszaliński Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody podsumował pracę kół LOP w placówkach oświatowo-wychowawczych regionu w roku szkolnym 2016/2017.
I. miejsce ex aequo zajęły: Przedszkole nr 12 w Koszalinie – koło LOP „Niezapominajka”, Przedszkole nr 23 w Koszalinie; Przedszkole w Bobolicach „Biedroneczki” i„Stokrotki”.II. miejsce ex aequo zajęły: Przedszkole nr 9 „Bursztynek” w Koszalinie, Przedszkole nr 14 w Koszalinie – koło LOP „Bocian Biały” i Przedszkole nr 15 w Koszalinie. III. miejsce ex aequo zajęły:Przedszkole nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie i Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie.

Lucy & Tom zapraszają

„Niedziela w Paryżu..” to wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Edith Piaf i jej przyjaciół, związany z premierą płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” duetu Lucy & Tom. Podczas „Niedzieli w Paryżu..”

w koszalińskim Clubie 105 usłyszymy bukiet pięknych piosenek sprzed lat w języku francuskim a po koncercie, w holu kina Kryterium, zobaczymy wystawę fotografii Paryża autorstwa Lucy. Artyści gorąco namawiają do przybycia w stroju nawiązującym do Paryża lat 40. i 50. XX w. i obiecują, że za ten wyjątkowy styl się odwdzięczą.

Woytek Mrozek – Tańce Świata

W poniedziałek, 1 stycznia, Centrum Kultury 105 zaprasza na koncert noworoczny „Woytek Mrozek – Tańce Świata”. Na scenie wystąpią: Woytek Mrozek (klarnet), Ihor Lomaha (Ukraina, cymbały), Orkiestra Symfonczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Dyrygują: Woytek Mrozek i Tadeusz Wicherek. Program ten nie tylko potwierdza w pełni wysoki kunszt wszystkich współpracujących artystów, ale jest też dowodem ich niezwykłej plastyczności.

Sylwester z Mrozem

   Sylwester z Mrozem  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Mrozu na termometrach organizatorzy z Centrum Kultury 105 nie zapewniają, ale zapewniają za to koncert Mroza. Sylwestrowa zabawa na Rynku Staromiejskim w Koszalinie przebiegać będzie pod znakiem muzyki pop i R&B.

W 2009 Mrozu nagrał debiutancką płytę „Miliony Monet”, której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Artysta właśnie zakończył pracę nad nowym albumem. Nowa płyta „ZEW” pokazuje, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczy entuzjastów klasycznego, „brudnego” brzmienia, charakterystycznego dla lat 70. czy 90. poprzedniego stulecia.

Strona 6 z 1275

Oglądasz teraz: Start