Miasto - Tygodnik Koszaliński

Patrole na jednośladach

  Patrole na jednośladach     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Strażnicy miejscy patrolują ulice Koszalina na rowerach. Wraz z nadejściem wiosny i skokiem temperatur, funkcjonariusze przesiedli się na jednoślady. Dzięki nim szybciej interweniują, bo nie tracą czasu w korkach lub szukając miejsca do parkowania.

Patrole rowerowe w straży miejskiej funkcjonują od sześciu lat. – Statystyki wskazują, że funkcjonariusze na rowerach skuteczniej podejmują interwencje związane z zakłóceniem ładu i porządku publicznego – wyjaśnia Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie.

Festyn „Na Maksa”

Klub „Na Skarpie” KSM „Na Skarpie” zaprasza 18 maja od godz. 16 na Festyn „Na Maksa”. W programie m.in. występy i konkursy, kiermasze w rękodziełem, słodki poczęstunek.

Atrakcją wieczoru będzie premierowy koncert, promujący album „Międzywojenna nuta” Przemysława 4P Majewskiego, wydany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.


Noc muzeów na rowerze

Stowarzyszenie Rowerowe „Roweria” zaprasza, również  19 maja w ramach Nocy Muzeów, na wspólny przejazd i zwiedzanie podczas Nocy Muzeów.

Spotkanie rowerzystów na dziedzińcu Muzeum w Koszalinie. Następnie przejazd do kilku placówek muzealnych i oglądanie ekspozycji. Uczestnicy wyjazdu zobowiązani są do posiadania rowerów wyposażonych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz posiadać oświetlenie, ponieważ część przejazdów będzie o zmroku.

BaRockowa noc

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum w Koszalinie, jest barok jako epoka historyczna i rock jako gatunek muzyczny. 19 maja muzeum zaprasza do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji, ale będą też inne atrakcje.

Zwiedzającym, jak co roku, towarzyszyć będą autorzy i opiekunowie wystaw, gotowi do odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. W czynnym do północy sklepiku będą dostępne muzealne wydawnictwa w atrakcyjnych cenach.

Sołtys w bibliotece

17 maja 2018 o godz. 17, w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (pl. Polonii 1) będzie Paweł Sołtys – muzyk, autor piosenek, opowiadań ukazujących się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”.

Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jest także autorem opowiadań. Jego prozatorski debiut „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki 2017.

Trójka znaczy cierpienie

Kilka lat temu udało się przełamać „tradycję” i skończyła się grudniowa golgota karpi, które koniecznie trzeba było kupować żywe. Teraz nie trzeba, do domu niesiemy ryby martwe albo już sprawione, pocięte na dzwonka.

Zniknęły baseny z brudną, pozbawioną tlenu wodą i transport  karpia w plastikowej torbie. Ryby głosu nie mają, więc siedział w tej torbie cicho. A powinien krzyczeć.

Szczypiornistki Energa AZS wygrały w Lubinie

  W AKCJI     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki Energa AZS Koszalin w kolejnym meczu w grupie mistrzowskiej w rozgrywkach PGNiG Superligi. Po zaciętej i wyrównanej walce pokonały na wyjeździe wicelidera tabeli Metraco Zagłębie Lubin 20:19 (10:10).
Koszalinianki źle weszły w to spotkanie, ale w sumie pokazały charakter i walkę do samego końca. Kiedy w 10 minucie szczypiornistki z Lubina prowadziły już 7:2, trudno było sądzić, że drużyna Energa AZS może osiągnąć sukces, a jednak. Koszalińskie szczypiornistki w kolejnych minutach zagrały znacznie lepiej i kiedy zespoły schodziły na przerwę na tablicy widniał rezultat remisowy. W drugiej połowie „Miedziowe” uzyskały w 40 minucie przewagę trzech bramek (16:13), ale i tym razem drużyna prowadzona przez trenerkę Anitę Unijat potrafiła odrobić straty i to z nawiązką.

Szczypiorniści Gwardii znowu zawiedli

Po raz drugi w tym sezonie I ligi szczypiorniści Gwardii zdecydowanie przegrali z drużyną SMS ZPRP Gdańsk, tym razem na wyjeździe 20:28. Koszalinianie jechali wprawdzie na to spotkanie zapowiadając rewanż za porażkę (21:29) u siebie, ale zawiedli oczekiwania.
Tylko do przerwy gwardziści prowadzili wyrównaną walkę z zespołem złożonym z juniorów i juniorów młodszych, którzy grają w reprezentacjach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Później młodzież z Gdańska pokazała walkę, a koszalińscy szczypiorniści mnóstwo prostych błędów.

Zła seria piłkarzy Gwardii trwa

Po raz kolejny piłkarze drugoligowej Gwardii Koszalin przekonali się, że nie wystarczy ładnie grać i stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Trzeba je też wykorzystywać, bo inaczej nie da się wygrać meczu.

Tym razem przegrali u siebie z GKS Bełchatów 1:3 i zła seria się nie skończyła.Koszalinianie, którzy jeszcze bronią się przed spadkiem, a punkty potrzebne im są jak tlen od początku osiągnęli optyczną przewagę i w sumie dość łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich. Jednak mimo kilku prób napastników Gwardii piłka nie chciała zatrzepotać w siatce.

Strona 6 z 1315

Oglądasz teraz: Start