Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jarmark bożonarodzeniowy

Miasto Koszalin, Centrum Kultury 105 oraz Święty Mikołaj zapraszają na Koszaliński Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się od 14 do 21 grudnia na Rynku Staromiejskim. W programie znajdą się m.in.: Spotkanie ze Świętym Mikołajem, zagroda reniferów, świąteczna karuzela wiedeńska, rękodzieło artystyczne, dekoracje świąteczne, regionalne przysmaki, stroje góralskie, grzańce i wiele innych.

Czekają na światło

Choć mieszkają w nowych domach już od dłuższego czasu, ciągle skazani są na egipskie ciemności. Na osiedlu T. Kotarbińskiego lampy są, ale – niestety – wyłączone. Problemy mieszkańców ulicy Niemena mają się jednak niedługo skończyć. Władze miasta po raz kolejny zapowiadają, że lampy w końcu zaczną działać.
Ciemności nadal panujące w tej części osiedla Kotarbińskiego to efekt problemów z własnością terenu, na którym znajdują się bloki oraz lampy z podziemną instalacją.
Za przesył prądu i utrzymanie podziemnych instalacji oświetleniowych odpowiada spółka miejska, a lampy stoją na terenie Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”, która wybudowała bloki przy nowej ulicy.

Ciąg dalszy kłopotów z budową drogi S6

Członkowie Stowarzyszenia Samorządowego S6 kolejny raz spotkali się w naszym mieście. Rozmawiali o możliwych sposobach budowy dalszych odcinków tej drogi ekspresowej. Inwestycja napotyka na ogromne trudności.
Obwodnice Koszalina i Sianowa, będące częścią 6 ze Szczecina do Gdańska, miały być gotowe w tym roku i kosztować ok. 200 mln zł. Okazuje się, że ich powstanie będzie ponad dwa razy droższe, a kierowcy pojadą nimi najwcześniej za dwa lata. Opóźnienia są także w budowie niektórych innych odcinków drogi na terenie naszego województwa.

Rusinek o Szymborskiej

Teatr Propozycji Dialog zaprasza 13 grudnia o godz.19 do Domku Kata na spotkanie z Michałem Rusinkiem zatytułowane „Rozmowa o Wisławie Szymborskiej oraz o książkach dla małych i dużych”.
Bilety w cenie 27 zł do nabycia w biurze Teatru Dialog, ul. Grodzka 3, w godz. 11.00-15.00 oraz w Biurze Usług Turystycznych AVA-TOUR, Pasaż Milenium, w godz. 9.00 – 17.00.(dj)

Zaproszenie na Ursynów

Galeria Antresola Muzeum w Koszalinie, ul. Młyńska 37, zaprasza na otwarcie wystawy fotografii dokumentalnej Mirosława Kiljańczyka „Órsynuf – portret nieznany”. To efekt realizacji projektu pokazującego międzypokoleniowy obraz Ursynowa, wciąż prowadzonego z psycholożką Ewą Wojciechowską. Wernisaż – 14 grudnia, godz.17. (dj)

Sylwester w klubie

Klub „Przylesie" KSM „Przylesie”zaprasza na Bal Sylwestrowy przy muzyce na żywo.
Szczegóły pod nr tel. 94 345 30 68 lub w placówce Koszalin, ul. Makuszyńskiego 2.

Obrazy i poezja

Księgarnia „Między Kartkami” zaprasza na spotkanie pn. Obrazy poezją malowane.
Spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godz. 18 w księgarni (ul. Zwycięstwa 90-92).
W otoczeniu książek emocje przedstawione na obrazach Elżbiety Elly dopełnione będą wierszami Ewy Pietrzak z tomiku pt. „Zgubiłam pęk kluczy".

Mikołaje na ryczących maszynach

Już po raz dziewiąty motocykliści z Koszalina, Sianowa i Białogardu przygotowują mikołajkową akcję pomocy dzieciom. Bohaterem tegorocznej edycji jest 8-letni Antoś Szufliński. Chłopiec od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

- Ćwiczę więcej, niż sportowcy – przyznaje Antek. - Mam fajnego rehabilitanta, Piasta, którego serdecznie pozdrawiam. Na co dzień chodzę do szkoły integracyjnej. Interesuję się sprzętami elektronicznymi, grami komputerowymi. Moje ulubione przedmioty w szkole to informatyka i plastyka. Lubię też śpiewać i słuchać rock metalu.

O remontach i oczekiwaniach

Utrzymanie prawie stu sześćdziesięciu budynków mieszkalnych i tworzenie kolejnych to trudne zadanie. Trzeba zadbać nie tylko o estetykę bloków i ich otoczenia, ale przed wszystkim o bezpieczeństwo ich lokatorów. Władze Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” spotykali się w tym tygodniu z mieszkańcami, aby opowiedzieć im o trwających i planowanych inwestycjach.
W 157 budynkach mieszka 18 tysięcy osób. Ich liczba stale rośnie, bo niemal co roku spółdzielnia oddaje do użytku nowe bloki. Powstają właśnie trzy następne, w których znajdzie się łącznie ponad 120 mieszkań: przy ul. Staszica, przy ul. Sierpińskiego i przy nowej ul. Niemena, przy której w 2020 r. stanie pomnik jej patrona. Oba zostaną oddane do użytku w 2019 r. W budynku przy ul. Niemena wszystkie mieszkania są już od roku sprzedane, w tym drugim obiekcie – większość. Niesprzedane lokalne spółdzielnia wynajmuje. Na pustym terenie od strony ul. Wyki jest miejsce na kolejny blok, którego budowa ma się zacząć pod koniec 2019 r. albo na początku 2020 r.

Strona 6 z 1369

Oglądasz teraz: Start