Miasto - Tygodnik Koszaliński

Rzeźbiarskie retrospekcje

Galeria Na Piętrze, ul. Dworcowa 8 zaprasza 9 marca o godz. 18 na wernisaż rzeźby Romualda Wiśniewskiego z Kołobrzegu.

Wystawa nosi tytuł „Retrospekcje”.

Tchnąć życie w zdegradowane tereny

   Tchnąć życie w zdegradowane tereny  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Poprawa życia mieszkańców pod względem ekonomicznym, społecznym, kulturalnym, a także zadbanie o zabytki i infrastrukturę.

To główne cele przedsięwzięć wpisanych w Gminny Program Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026 (GPR). Na nadzwyczajnej sesji radni przegłosowali projekt uchwały sprawie jego przyjęcia. Poparło go 18 osób.Wcześniej radni zapoznali się z opracowaniem poznańskiej firmy Lider Projekt Sp. z o.o., która szczegółowo opisała, na czym będzie polegać rewitalizacja i które części Koszalina obejmie.

„16” z nowym rozkładem

W związku z wprowadzeniem ustawy ograniczającej handel w niedziele Miejski Zakład Komunikacji zmienił rozkład jazdy autobusów linii nr 16. W rozkładzie pojawił się podział na: dni powszednie, soboty, niedziele oraz niedziele i święta niehandlowe.

Dwie ostatnie pozycje znacznie się różnią częstotliwością kursów – w niedziele handlowe z pętli na osiedlu Bukowym w kierunku Galerii Emka i Centrum Handlowego Atrium i dalej do cmentarza zaplanowane są łącznie 52 kursy, a w wolne niedziele jest ich tylko 33.
Nowy rozkład znajduje się na przystankach oraz na stronie www.mzk.koszalin.pl.

W tę niedzielę nie pohandlują

Przypominamy, że niedziela, 11 marca, będzie pierwszą niedzielę, w którą obowiązuje zakaz handlu. Zakupów więc (teoretycznie) nie zrobimy w supermarketach i galeriach handlowych.

Czynne będą na pewno stacje benzynowe (część z nich powiększyła swój asortyment i teraz przypominają bardziej supermarket niż punkt sprzedaży paliw), restauracje, kina i sklepy, w których sprzedają sami właściciele.

Złamał prawo dla dobra uczniów

Styczniowa kontrola w II LO wykazała, że dyrektor szkoły, Wiktor Kamieniarz, złamał prawo. Organ nadzorujący placówkę, czyli Gmina Miasto Koszalin, skierował sprawę do Prokuratury Rejonowej i powiadomił Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Dyrektor szkoły przyznaje, że popełnił błąd, ale zrobił to z powodu wyższej konieczności.Kontrola wykazała, że Wiktor Kamieniarz pobrał wynagrodzenie za godziny, których nie przepracował w ramach zastępstwa doraźnego. Na jego konto trafiło 1033,37 zł z pochodnymi.

Dla miłośników sześciu strun

Po raz kolejny w Koszalinie zabrzmią przeboje muzyki rozrywkowej, jazzowej, żydowskiej i cygańskiej, ale w nietypowych aranżacjach. W piątek rozpoczyna się VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy Hity na Gitarze. Organizują go Pałac Młodzieży i Centrum Kultury 105.
Przesłuchania konkursowe zaczną się w Pałacu Młodzieży przy ul.Bogusława II 2 w piątek, 9 marca, o godz. 11.00. Odbędą się także w sobotę, od godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 16.00 w Pałacu Młodzieży zacznie się koncert laureatów, po którym nastąpi ogłoszenie wyników.

Wystawa prac Wala Jarosza

   Wal Jarosz  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Portugalska wyspa Madera, włoska Sycylia i największe miasto Turcji-Stambuł to miejsca, które większość turystów utrwala aparatem fotograficznym. Wal Jarosz, koszaliński artysta i nauczyciel plastyki, piękno zabytków i krajobrazów przenosi na papier.
W Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę jego prac, które powstały podczas egzotycznych podróży. Wystawę można oglądać do 29 marca.
(ejm)

Minister rolnictwa na Pomorzu Środkowym

Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości polska ziemia wraca w ręce polskich rolników.

To opinia pracowników Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Otwartą pół roku temu placówkę odwiedzi w piątek Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Pojedzie także do dawnego Stada Ogierów w Białym Borze i zespołu szkół w Boninie.

Fitness twarzy

Klub „Kanion" KSM „Przylesie" zaprasza dorosłych na gimnastykę twarzy (facefitness). Ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy, a tym samym ujędrniają skórę w okolicach oczu, czoła, policzków i brody.

Facefitness poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona i odżywiona. Zajęcia zaplanowano dwa  razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki, w godz. 11-11.45 lub we wtorki i w środy godz. 17-17.45. Zapisy i bliższe informacje w klubie „Kanion", ul. Krzyżanowskiego 26, tel. 94 343 50 52 lub 94 343 80 96.

Strona 6 z 1296

Oglądasz teraz: Start