Miasto - Tygodnik Koszaliński

Na Maxa

Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” wraz z klubem „Na Skarpie” zaprasza mieszkańców na festyn „Na Maxa”. W programie imprezy atrakcje dla dzieci i dla rodziców oraz możliwość wspólnej zabawy.

Festyn zorganizowany zostanie na boisku przy siedzibie spółdzielni przy ul. Na Skarpie 17 w piątek, 12 maja, początek o godz. 16.

Dziwny ogród fotografii

Dyrektor Centrum Kultury 105 w Koszalinie Paweł Strojek Bałtycka Galeria Sztuki i artysta Witold Jacyków zapraszają  12 maja o godz. 18 na uroczyste otwarcie wystawy w City Boksie.

Wystawa prezentuje 17 fotografii. Duchową inspirację fotografii prezentowanych na wystawie stanowi obraz Józefa Mehoffera pt. „Dziwny ogród" z 1902 r.

Nowa rada, te same problemy

Brak skomunikowania obu części osiedla, za szybki ruch aut, niesprzątnięte liście– mieszkańcy osiedla Rokosowo mają rozmaite problemy. Niektóre z nich ciągną się od lat. Wiele z nich przekazali prezydentowi Koszalina na corocznym spotkaniu.
Piotr Jedliński i urzędnicy podległych mu spółek miejskich starali się na bieżąco odpowiadać na ich pytania. Poinformował, że w tym roku remont czeka ul.Zdobywvców Wału pomorskiego.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

   MIASTO   ::  Fot:  MARIUSZ CZAJKOWSKI

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Festiwal modelarski

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza  w dniach 13-14 maja na VI Bałtycki Festiwal Modelarski.
W sobotę w godz.10-16 i w niedzielę w godz.9-13.30 w salach gimnazjum nr 11, ul. Sportowa 19 będzie można obejrzeć wiele modeli pojazdów, samolotów i okrętów, dla najmłodszych przewidziane są warsztaty. Wstęp wolny.

A może półkolonie?

Klub KSM „Przylesie”, ul.Szenwalda 2 zaprasza do zaplanowania wakacji dla swoich dzieci. Od 26 czerwca do 28 lipca będą tam trwać półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Dzieci mogą spędzić w klubie czas od godz. 7 do 16. Organizator zapewnia śniadanie i obiad oraz liczne atrakcje. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie klubu lub pod tel. 94 345 30 68.

Kolejna umowa

W środę, 10 maja, w siedzibie Fabryki Maszyn „Bumar – Koszalin” podpisywane zostało porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Tego rodzaju umowy to w Koszalinie nie nowość, ale nowością jest to, że dotyczy ona kształcenia osób dorosłych. Dzięki współpracy możliwe będzie realizowanie wspólnych przedsięwzięć, które ułatwią absolwentom znalezienie pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia lub kontynuowanie dalszej nauki.

Dariusz Szczubiał znów poprowadzi AZS

   Dariusz Szczubiał   ::  Fot:  MARIUSZ CZAJKOWSKI

W środę, 10 maja podczas konferencji prasowej Leszek Doliński, prezes AZS Koszalin S.A. przedstawił nowy sztab szkoleniowy drużyny koszykarzy, która w sezonie 2017/2018 występować będzie w Tauron Basket Lidze.

Pierwszym trenerem został Dariusz Szczubiał. Warto przypomnieć, że ten znany polski szkoleniowiec po raz pierwszy został trenerem AZS w czerwcu 2007 roku i prowadził koszalińską drużynę w ekstraklasie w sezonie 2007/2008 i zajął z nią 7. miejsce w rozgrywkach. Z koszalińskiego klubu odszedł w listopadzie 2008, po słabym początku w następnym sezonie.

Dwurnik w Koszalinie

Bałtycka Galeria Sztuki CK105 zaprasza 19 maja o godz.19.00 na wernisaż wystawy Edwarda Dwurnika „W dowód przyjaźni i wdzięczności”.

Na wystawę złożą się 42 prace z kolekcji prywatnych oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie a powstałe w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Edward Dwurnik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej.

Strona 6 z 1199

Oglądasz teraz: Start