Miasto - Tygodnik Koszaliński

Powiedzieć „STOP” w tańcu

 Próby tańca :: Fot: Magda Pater

„Milczenie nie oznacza zgody. Seks bez zgody to gwałt. Tylko „tak” oznacza zgodę” – to hasło tegorocznej askcji „One Billion Rising” – „Nazywam się Miliard”. Od kilku lat kobiety, i nie tylko one, bo w przedsięwzięcie włączają się coraz chętniej panowie, na całym świecie tańczą przeciw przemocy. Nie inaczej jest w Koszalinie.
Koordynatorką akcji jest radna Dorota Chałat: – Od siedmiu lat tańcząc sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet, dziewcząt. Każdego roku mówimy o innych formach przemocy, w tym roku o gwałcie.

Sukces wychowanków poprawczaka

 Wychowankowie MOAS :: Fot: Magda Pater

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej w Koszalinie zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez komercyjną sieć kin. Zadaniem było stworzenie minutowego filmu, który przedstawi ujęcie patriotyzmu w dobie smartfonów. To nie pierwszy projekt stworzony przez wychowanków i ich opiekuna, ale wyjątkowy, bo jak się okazuje, przyniesie im rozgłos na całą Polskę.

Morsy i foczki znowu zjadą nad Bałtyk

XVI Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie rozpocznie się już 7 lutego, w czwartek. Termin zapisów na kilkudniowe wydarzenie zakończył się o północy 27 stycznia. W tym roku zarejestrowało się 4020 osób z Polski, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Organizatorami wydarzenia są Urząd Gminy i Miasta Mielno oraz Centrum Kultury w Mielnie. Kilkudniowy zlot obfituje w wiele atrakcji, z których nie wszystkie dotyczą kąpieli w zimnej wodzie. W ogromnej hali namiotowej, usytuowanej na parkingu przy Polomarkecie, odbędzie się wieczór z kabaretem Hrabi, panel dyskusyjny pn. „Ludzie morza” z udziałem kapitana jachtowego Romana Paszke i Marka Dulewicza, który specjalizuje się w fotografii podwodnej.

Dyżury

Poniedziałek, 4 lutego w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla „Morskie" przy ul. Spokojnej 47 (Klub „Bałtyk") dyżurować będzie radny Błażej Papiernik oraz przedstawiciele RO – Renata Artym i Piotr Iwat. Wtorek, 5 lutego w godz. 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie radny Marek Reinholz oraz przedstawiciele RO – Józefa Felsztigier i Urszula Żebrowska, w godz. 16.00-17.00 w siedzibie Rady Osiedla im. M. Wańkowicza przy ul. Fałata 9 dyżurować będzie radny Ryszard Tarnowski i przedstawiciel RO – Elżbieta Wilga. Czwartek, 7 lutego w godz. 17.00-18.00 w siedzibie Rady Osiedla „Śródmieście" przy ul. Andersa 24 dyżurować będą radna Anna Mętlewicz i dzielnicowy II Komisariatu Policji, a w godz. 16-18 przedstawiciel RO – Czesław Kaszubiak.

Zima szkoleń

Już 7 lutego o godz. 11 w Restauracji Park Caffe odbędzie się szkolenie dotyczące zmian w podatkach na rok 2019. W roli eksperta wystąpi Halina Kozak – Prezes Kancelarii Doradztwa Podatkowego i Audytu DEBET. W czasie szkolenia zostaną omówione m.in. zmiany w PIT oraz CIT a także zmiana w VAT- ulga na złe długi.

"PRO – KONTRA" zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne "PRO – KONTRA" im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 6 lutego (środa) o godz. 16., w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15. Tematyka spotkania: "Do jakich wyborców adresuje swój program Robert Biedroń ?".

"Blisko natury"

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Lebiody, czytelniczki Filii nr 8 pt. „Blisko natury”. Obrazy olejne artystki przedstawiają głównie naturę, kwiaty i pejzaże. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lutego o godz. 16.30 w Filii nr 8 KBP na ulicy Andersa 4-6. Wystawa będzie dostępna do 7 marca 2019 r.

Moda na fotografiach

Bałtycka Galeria Sztuki CK105 zaprasza 1 lutego o godz.18 na otwarcie wystawy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej „The North Fashion”. Na wystawie zobaczymy fotografie mody projektowanej przez członków organizacji studenckiej The Nord Fashion działającej przy PK od 2013 roku. Celem grupy jest rozwój warsztatu projektowego oraz tworzenie wydarzeń promujących kulturę mody.

Marta Abramowicz w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Martą Abramowicz – dziennikarką, pisarką, badaczką i psycholożką, autorką książek: "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica", 1 lutego o godz. 17 w KBP, pl. Polonii 1.

Strona 6 z 1378

Oglądasz teraz: Start