Miasto - Tygodnik Koszaliński

Chce zadbać o zdrowie mieszkańców

Andrzej Jakubowski, kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zapowiedział utworzenie miejskiej poradni rehabilitacyjnej przy al. Monte Cassino 13.
Z darmowych zabiegów mogłoby skorzystać około dziesięciu tysięcy osób rocznie.  Koszt działalności poradni szacuje się na 500 tys. zł. Pieniądze pochodziłyby z budżetu państwa w ramach programu Dostępność Plus i Narodowego Funduszu Zdrowia.
(ejm)

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, zainicjowanej przez ks. Jacka Stryczka. W Koszalinie trwa poszukiwanie wolontariuszy.
Szlachetna Paczka polega na przekazaniu potrzebującej osobie lub rodzinie najbardziej niezbędnych rzeczy, takich jak ubrania, środki czystości, leki, sprzęt rehabilitacyjny.  Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową Szlachetnej Paczki, profil na Facebooku i Instagramie. Termin rekrutacji minie z końcem września, ale pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się pod koniec sierpnia w Koszalinie lub Szczecinie.
(ejm)

Jednak chce rządzić Koszalinem

Wiktor Kamieniarz, nauczyciel historii, pedagog i dyrektor II LO, znowu startuje na prezydenta miasta. Tym razem samodzielnie, po odejściu od koalicji z Lepszym Koszalinem. Piąty kandydat na najważniejszy urząd zarejestrował swój komitet wyborczy.
Dyrektor II LO stawia w swoim programie na rozwój edukacji, wprowadzanie do szkół średnich nowoczesnych profili kształcenia, takich jak programowanie. Chce, aby Koszalin stał się miastem nowoczesnych technologii. Zamierza też wspierać w większym stopniu kulturę fizyczną dzieci i młodzieży.
(ejm)

Skuterem przez miasto

  Skuterem przez miasto  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Pojawiły się w tym tygodniu, zupełnie niespodziewanie. Bez reklamy, bez uprzedzenia. Po prostu, stanęły w kilku miejscach. A mieszkańcy od razu się zainteresowali.

I choć nie są tanie (wypożyczenie na cały dzień kosztuje 69 złotych), cieszą się powodzeniem. Przynajmniej w innych miastach. Jak będzie u nas? To się okaże.

Prezydent: - To nie jest budżet wyborczy

Dokładnie miesiąc przed wyborami samorządowymi, czyli 20 września, odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. Najważniejszy z projektów uchwał będzie dotyczył przyszłorocznego budżetu. Wyniesie on ponad 624,5 mln zł.

Prezydent Koszalina zaprzecza, że projekt budżetu to część jego kampanii wyborczej.W przyszłym roku dochody miasta wyniosą 588.804.500 zł, a wydatki 599.133.000 zł.

Piłkarze Gwardii przegrali zasłużenie

  W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Gwardia Koszalin przegrała u siebie z Mieszkiem Gniezno 2:4 w meczu 4. kolejki rozgrywek w grupie drugiej III ligi. Gwardia dwa razy obejmowała prowadzenie w tym spotkaniu, ale niestety nie potrafiła go utrzymać.

Rywale byli lepsi popełniali zdecydowanie mniej błędów i zasłużenie wygrali. Początek meczu był udany dla koszalinian. Już w 2 minucie po pierwszej swojej akcji ofensywnej zdobyli bramkę po strzale Michała Szuberta.

Drzwi do domu

Kiedy chodzę między domami zamieszkanymi przez ludzi, czy są to bloki na osiedlu czy domki jednorodzinne – lubię patrzeć na okna, a w nich na firanki. Nie ma dwóch jednakowych okien. A jakie są?

Najczęściej zawieszone od góry do dołu ażurową firaną, ale są one różne - skromne, proste i koronkowe, z gipiurowymi przeszyciami. Są też okna pracowicie udekorowane draperiami, ale i takie, gdzie jedyną ozdobą jest figurka gąski ze sklejki. Co mi mówią?

Nie tak prędko!

  Nie tak prędko!  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Remont ulicy Połczyńskiej może, przynajmniej niektórym, nie wyjść na dobre. Okazuje się, że kiedy zamiast podziurawionej jak ser nawierzchni kierowcy znajdują pod kołami aut asfalt gładziutki jak (bez obrazy) pupa niemowlaka, robi się niebezpiecznie.

Bo gładko równa się prędko, niestety. Były dziury, a więc trzeba było uważać, potem trwał remont, a kiedy się skończył, okazuje się, że znów nie jest na Połczyńskiej dobrze. Wszystko przez wiecznie spieszących się kierowców.

Kartofel, jaki jest, każdy widzi?

Instytut Ziemniaka powstał w Boninie w 1966 roku jako jedyna w Polsce placówka naukowo-badawcza, zajmująca się wyłącznie tym warzywem.

Obecnie jednostka jest Oddziałem Naukowym, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Radzikowie koło Warszawy. W najbliższym weekend zaprasza na 25. Krajowe Dni Ziemniaka.

Strona 6 z 1344

Oglądasz teraz: Start