Miasto - Tygodnik Koszaliński

Po Akant Good Vibe Festival

Festiwalowe emocje można przeżyć jeszcze raz, oglądając wystawę fotografii. Wystawa Akant Good Vibe Festival i projekcja filmu zorganizowana zostanie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Wernisaż 3 lipca o godz. 18 do Galerii Region (pl. Polonii 1). Wstęp wolny.

Piknik z jogą

Stowarzyszenie Yoga Life Club zaprasza 30 czerwca w godz. 12-21 na plac podożynkowy, na  piknik z jogą. Każdy znajdzie coś dla siebie, będą: ćwiczenia, różnorodne wykłady, wiele atrakcji dla dzieci, zajęcia art terapii, chillout SPA z relaksacją.

Będzie też można zjeść pyszne zdrowe ciasta w o!mniam cafe. Całości będzie towarzyszyć strefa wystawców, uczestnicy będą mogli kupić produkty związane z jogą, książki i ekowyroby. Odbędzie się również kwesta na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Młodzieży w Koszalinie oraz licytacje na powyższy cel. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Piotra Jedlińskiego. Wstęp wolny.

Wędkarska Noc Kupały

W weekend (23-24 czerwca) w Rosnowie odbędzie się „Wędkarska Noc Kupały – Puchar Leszcza”.

Zbiórka w centrum Rosnowa. W programie: sobota godz. 17,  do niedzieli godz. 12  maraton gruntowy, Kanał energetyczny – zawody gruntowe (lasek) i spławikowe (tama) zaliczane do Grand Prix okręgu na 2018/2019 rok, a także zawody spinningowe z brzegu zalewu– GPO 2018. Zapisy – sklep wędkarski „Darko” lub sms – 600 237 621 – do 22 czerwca.

Dyżury radnych

We wtorek, 26 czerwca, w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Rokosowo” przy ul. Ruszczyca 14 dyżurować będzie radny Sergiusz Karżanowski oraz przedstawiciele RO,

w poniedziałek, 2 lipcaw godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat, ta sama radna czeka na mieszkańców w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17. W godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Izabela Stec i Edward Woch.

Prąd i ciepło czerpane ze słońca

Park Wodny Koszalin i Wyższe Seminarium Duchowne zyskają w przyszłym roku instalacje fotowoltaiczne. Finansowe wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na te inwestycje wyniesie łącznie 1.840 tys. zł.
Park Wodny Koszalin otrzyma 1,2 mln zł dotacji, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,3 mln zł brutto. Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie jest jedną z czterech instytucji kościelnych, z niemal 100 w województwie, które dostały dofinansowanie z RPO na tego typu inwestycje. Uczelnia otrzyma ponad 623 tys. zł, a całkowita wartość inwestycji to 733 tys. zł. Na dachach obiektów WSD powstaną instalacja fotowoltaiczna i dwie pompy ciepła.
(ejm)

Nauka programowania, festyn i gospel

W ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, który organizują supermarkety Tesco wraz z Fundacją Tesco, do naszego województwa trafi 36 tys. zł. Zasilą one przygotowanie 12 wydarzeń edukacyjnych, rekreacyjnych i kulturalnych w całym regionie.
W każdym z regionów przyznane zostały dotacje po 5 tys. zł, 3 tys. zł i tysiąc zł. O tym, ile pieniędzy dostanie dana inicjatywa,decydowali klienci supermarketów Tesco, którzy mogli głosować na zgłoszone pomysły specjalnymi żetonami.

Monodram po raz szósty

Szósty festiwal debiutów w monodramie odbędzie się w dniach 5-7 października 2018 roku.

O przyznawaną przez publiczność Nagrodę Główną oraz, przyznawaną przez radę artystyczną festiwalu, statuetkę „Strzała Północy”, ubiegać się mogą zarówno debiutujący aktorzy, jak i debiutujący w tej trudnej sztuce teatru reżyserzy, dramaturdzy, radiowi realizatorzy dźwięku oraz tancerze i twórcy choreografii.

To będzie ewolucja

  Dariusz Pawlikowski    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

1 czerwca Dariusz Pawlikowski po 28 latach pracy dziennikarskiej w Radio Koszalin rozpoczął nowy etap w swoim życiu zawodowym. Wygrał konkurs i został nominowany na stanowisko dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Rozmawiamy z niezwykle zapracowanym szefem po dwóch tygodniach pracy wśród bibliotekarzy i książek.
Czy twoje życie zmieniło się od 1 czerwca 2018 roku?
Na pewno będzie bardziej regularne, dopasowane do godzin funkcjonowania instytucji, mimo, że dyrektor ma nienormowany czas pracy. Nie spodziewałem się jednak, że będę taki zapracowany od pierwszego dnia.

Przyszłość komunikacji miejskiej w Koszalinie

  Przyszłość komunikacji miejskiej w Koszalinie    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

O bolączkach i potrzebach komunikacji zbiorowej w Koszalinie rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Obywatele Dla Regionu.

Spotkanie poprzedzone zostało internetową ankietą. Według badanych usługi koszalińskiego przewoźnika można ocenić na szkolną czwórkę. Nie znaczy to jednak, że nie ma nic do poprawy. Mieszkańcy się skarżą. Głównie chodzi o skomunikowanie poszczególnych osiedli. Koszalinianie nie chcą się przesiadać. Chcą dojeżdżać do celu jednym połączeniem.

Strona 6 z 1330

Oglądasz teraz: Start