Miasto - Tygodnik Koszaliński

Rekreacyjna Góra Chełmska

Ruszyły prace związane z zagospodarowaniem Góry Chełmskiej.

Przebudowa deptaka i budowa nowych ścieżek rowerowych to pierwszy etap inwestycji. W kolejnych powstaną place rekreacyjne i ścieżki edukacyjne.

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny

Osoby, które w dniu 16 października 2017 roku około godz. 14.15 w miejscowości Kędzierzyn były świadkami śmiertelnego potrącenia przez pociąg mężczyzny o nieustalonej dotychczas tożsamości

– prosi się o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, telefonicznie pod numerami: 94 34 29 246 lub 94 34 29 470 (w godz. 7:30-15:30)  lub całodobowo pod numerem 997.

Wsparli małych pacjentów

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin po raz kolejny zorganizowało kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie.

Tym razem 300 wolontariuszy organizacji, pomagającej ciężko chorym dzieciom, zebrali ok. 34000.00 tys. zł. Pracownicy hospicjum dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za udział w zbiórce.  
(ejm)

Pomoc doraźna ostatnie dni w szpitalu

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do Polikliniki przy ul.Szpitalnej 2 od poniedziałku, 6 listopada, o godz. 18.00.

Do tego czasu osoby, którym stan zdrowia znacznie się pogorszył w godzinach wolnych od pracy przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, mogą szukać pomocy w Szpitalu Wojewódzkim przy ul.Chałubińskiego 7.

Ja też

Tytułowe słowa wielu internautkom mogą skojarzyć się z nową akcją na portalu społecznościowym. Ich wpisanie na swoim profilu to potwierdzenie bycia molestowaną seksualnie.

A to karygodne postępowanie ma niejedną twarz. Głupiego żartu, otarcia, dotknięcia, aż po formy najgorsze. Niechcianego kontaktu seksualnego, z gwałtem włącznie. Są mężczyźni, którzy nie widzą w kobiecie człowieka, wymagającego szacunku i troski. Kary za gwałt w Polsce są nieadekwatne do wymiaru krzywdy, jaką sprawca wyrządził kobiecie.

Z okazji 500-lecia Reformacji

Kościół Zielonoświątkowy w Koszalinie, przy ul. Jutrzenki 5, zaprasza wszystkich na uroczyste nabożeństwo ekumeniczne z okazji 500. rocznicy rozpoczęcia Reformacji.

Odbędzie się ono w niedzielę, 5 listopada, o godz. 16.00. Nabożeństwo poprowadzą duchowni z kilku kościołów protestanckich Koszalina. W programie nabożeństwa m.in. kazanie biblijne, występ chóru i wspólna modlitwa. Po nabożeństwie przewidziany jest poczęstunek i projekcja filmu fabularnego pt. „Luter”.
(ejm)

Kulturalna jesień

Najbardziej lubię kulturalną jesień. Lato też jest oczywiście miłe w Koszalinie, nie można złego słowa powiedzieć. Jednak pora, gdy szybciej zapada zmrok, z drzew lecą liście i częściej pada, a ulicami przemykają okutani szalikami przechodnie, tworzy wyjątkowy nastrój.

Wiele dobrego dzieje się w kulturze. Jesteśmy otoczeni hanzowymi  jazzowymi frazami, których w ostatnich dniach nie brakowało. Za sprawą 13. Hanza Jazz Festiwalu do Koszalina zjechało wielu utalentowanych jazzmanów. Niektórzy mają na koncie niemałe zasługi dla świata muzyki synkopowanej, wydają płyty i koncertują także poza granicami kraju. Dobrą tradycją jest, że Centrum Kultury 105 zaprasza na koncerty i spotkania swoich, a oni chętnie grają w rodzinnym mieście. Krzysztof Dys, Kamil Piotrowicz czy Izabela Polit pierwsze muzyczne szlify zdobywali właśnie w Koszalinie.

Telefon czy portfel?

A wydawać by się mogło, że jak nie nosimy portfeli z gotówką, tylko płacimy kartą lub coraz częściej mobilnie – już nikt nas nie okradnie! Akurat!

Jeszcze niedawno nowością było płacenie kartą na PIN wklepywany w klawiatury sklepowych terminali. Cudzoziemcy znali ten system jako „pinizielony”. Teraz normą jest „czuły dotyk”, „przytulanie” – czyli karta zbliżeniowa. Dzięki temu nie wypuszczamy naszego zaklętego w plastik pieniądza z rąk. Ale powoli i to staje się przeżytkiem. Dumni jeszcze wczoraj posiadacze kart dotykowych – dziś patrzą zazdrośnie lub z obawą na osoby płacące... jednie machnięciem smartfona.

Zrób paczkę potrzebującym

Rusza 16 edycja ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez krakowskie stowarzyszenie WIOSNA. W Koszalinie po raz ósmy można przygotować bożonarodzeniowy prezent dla rodziny lub osoby samotnej.

Trwają poszukiwania kolejnych potrzebujących, a także wolontariuszy i darczyńców. W sobotę, 18 listopada, w Internecie na stronie akcji www.szlachetnapaczka.pl znajdzie się lista zgłoszonych rodzin i osób. Każdy zainteresowany będzie mógł wybrać tę, której chce pomóc. Finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki przypadnie na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, 9-10 grudnia. Do tego czasu paczki można dostarczać do magazynu, mieszczącego się w Zespole Szkół nr 11 przy ul.Jabłoniowej 23.
(ejm)

Strona 8 z 1257

Oglądasz teraz: Start