Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koszalińscy kolejarze wsparli strajk w Gdańsku

 Uczcili protest kolejarzy   :: Fot: Mariusz Czajkowski

37 lat temu powstał Niezależny Samorządny Związek „Solidarność”, którego członkowie rozpoczęli strajki w obronie praw robotników.

Dwóch koszalińskich kolejarzy, Jan Grobelny i Piotr Mazur, 20 sierpnia 1980 roku stanęło na peronie z polskimi flagami. Był to odważny gest poparcia dla strajkujących robotników stoczni w Gdańsku.

Pomogą ofiarom nawałnicy

Radni zajęli się  uchwałą o udzielenie pomocy finansowej gminie Dziemiany w województwie pomorskim.

Jej mieszkańcy bardzo ucierpieli podczas sierpniowych nawałnic, podobnie jak wiele innych gmin, ale o nich nie informowały ogólnopolskie media. Koszaliński samorząd przekaże 50 tys. zł dotacji na naprawę gminnej infrastruktury.

Finał czwartej zbiórki wyprawek

 „Podaruj zeszyt”   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Szkolne plecaki, zeszyty, kredki, długopisy, farby, plastelina, bloki rysunkowe to przybory niezbędne uczniom. Po raz czwarty ich zbiórkę przeprowadziło Koszalińskie koło Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Koszalinianie nie zawiedli.
Mimo licznych form wsparcia dla niezamożnych rodzin wiele z nich wciąż ma problem z wyprawieniem dzieci do szkoły. Dlatego wciąż potrzebne są takie akcje jak „Podaruj zeszyt”.

„Leśna Piątka 2017”

W czwartek, 7 września, odbędzie się ostatni bieg na dystansie 5 km z cyklu „Leśna Piątka 2017”.

Start o godz. 18.30 tradycyjnie w pobliżu parkingu rozpoczynającym leśną ścieżkę edukacyjną Nadleśnictwa Karnieszewice przy ul. Słupskiej w Koszalinie.

Utrudnienia na Żytniej

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie informuje, że od poniedziałku, 4 września, uruchomione zostanie nowe połączenie autobusowe o numerze 9D.

Umożliwi ono pasażerom zamieszkałym przy ulicy Żytniej przesiadkę na autobusy linii nr 9 w dni powszednie. Dodatkowo, w soboty i w niedziele linia nr 9 kursować będzie po wydłużonej trasie – do przystanku Żytnia Osiedle.

Gość KOD-u

 Stefan Niesiołowski    :: Fot: Mariusz Czajkowski

-W Polsce mamy dyktaturę jednej partii, na czele której stoi Napoleonek z Żoliborza – uważa poseł Stefan Niesiołowski.

Członek parlamentarnego koła Europejskich Demokratów przyjechał do Koszalina na zaproszenieKomitetu Obrony Demokracji.  Polityk przekonywał osoby zebrane na sali, z których większość stanowili sympatycy i członkowie KOD-u, że rządy Prawa i Sprawiedliwości nie są demokratyczne.Spotkanie w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji miało miejsce w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
(ejm)

Przerwa technologiczna w Parku Wodnym Koszalin

 PARK WODNY    :: Fot: Mariusz Czajkowski

Wszystkich klientów Parku Wodnego Koszalin uprzejmie informujemy, że w dniach od 4 do 17 września 2017 roku w Parku Wodnym trwać będą prace konserwacyjne (przerwa technologiczna).

W  tych dniach obiekt będzie nieczynny dla korzystających z basenu sportowego, strefy rekreacji, strefy saun i małego spa. Ważność wykupionych na wrzesień karnetów, zostanie automatycznie przedłużona o dwa tygodnie, tak aby każdy z klientów  mógł w pełni z nich skorzystać.

Al. Armii Krajowej zamknięta!

Od 30 sierpnia półkilometrowy odcinek al. Armii Krajowej zostanie zamknięty dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Na terenie Koszalina staną tablice, które będą informować o objazdach.

Dobra informacja dla tych, którzy będą się poruszać komunikacją miejską – w tym miejscu będzie to możliwe. Natomiast kierowcy muszą się spodziewać utrudnień do końca października.

PODSUMOWANIE „BEZPIECZNEGO WEEKENDU”

Policjanci z koszalińskiej komendy w trakcie ostatniego sierpniowego weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu,   w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny Weekend”.

Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" trwających od piątku do niedzieli tj. od 25 do 27 sierpnia br. oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze sprawdzali również stan techniczny pojazdów.

Strona 8 z 1236

Oglądasz teraz: Start