Miasto - Tygodnik Koszaliński

PRO-KONTRA zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 7 marca (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat: „Kaczyński postawił na Morawieckiego. Czy już żałuje?".

Szczypiorniści Gwardii byli blisko wygranej

   W AKCJI ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Dawno szczypiorniści Gwardii Koszalin nie byli tak blisko zwycięstwa jak w ostatnim meczu pierwszoligowym, w którym podejmowali Grunwald Poznań.

Przegrali jednak z faworyzowanym rywalem 26:28, bo nie wykorzystali kilku tak zwanych „czystych” sytuacji strzeleckich.Mecz przez cały czas był zacięty i wyrównany. Wprawdzie rywale „uciekali” Gwardii kilka razy na dwie, trzy bramki, ale koszalinianie później ich doganiali. Do przerwy było 14:14. Decydujący o zwycięstwie poznaniaków był fragment gry od 40 do 49 minuty. Wtedy uzyskali oni przewagę sześciu bramek (18:24).

Cenne zwycięstwo AZS Koszalin nad Polpharmą

Po dwutygodniowej przerwie wrócili do walki o punkty koszykarze z Energa Basket Ligi.

AZS Koszalin na swój kolejny mecz, tym razem do Starogardu Gdańskiego nie jechał w roli faworyta, ale postarał się o kolejną miłą niespodziankę i pokonał tamtejszą Polpharmę 76:68.Tym razem w szeregach AZS zabrakło centra Aleksandara Marelji, ale bardzo dobrze pod koszami radzili sobie Nikola Malesević i Kacper Młynarski. Pierwszy z wymienionych zdobył 15 punktów i zaliczył siedem zbiórek, a drugi uzyskał 7 punktów i zanotował 6 zbiórek.

Pierwsza połowa zdecydowała o porażce Energa AZS

   W AKCJI ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nie udało się szczypiornistkom Energa AZS Koszalin zrewanżować u siebie zespołowi KRAM Start Elbląg za porażkę w pierwszej rundzie po rzutach karnych.

Mało tego, bo koszalinianki przegrały zdecydowanie 19:26, a na taki wynik bardzo duży wpływ miała słaba postawa w pierwszej połowie.Koszalińskie szczypiornistki zdobyły w niej tylko pięć bramek, bo wiele razy marnowały wręcz  „dwustuprocentowe” szanse na pokonanie Sołomiji Szywierskiej, bramkarki elbląskiej drużyny.

Sprawdzam, bo ufam

Kontrola najwyższą formą zaufania – tak mówił klasyk czasów, które miały odejść w zapomnienie. Ale ta i kilka innych maksym są wciąż przydatne. I jakby wcielane w czyn.

Jednym z nich jest kontrola nad rozrodczością kobiet (Radość z seksu? Jaka radość?). Mężczyźni mogą zażywać cudowne tabletki, by być zawsze w gotowości, choćby mieli już gromadkę dzieci albo biologicznie przeszli w stan „poprodukcyjny”. Nie tak dawno zmroziła internautów wieść, że sieć to samo zło i chociaż nie da się jej zamknąć, to przecież można... kontrolować.

Ma być wizytówką, jest antyreklamą

   Ma być wizytówką, jest antyreklamą::   Fot:   Mariusz Czajkowski

Czy dworzec kolejowy w Koszalinie może stać się atrakcyjnym miejscem spędzania czasu, podobnie jak inne dworce w Polsce?

Władze miasta od lat zabiegają o modernizację obiektu, jednak jego właściciel, spółka Polskie Koleje Państwowe, nie może podać ani daty, ani zakresu prac. Pojawił się pomysł, aby to zmienić.

– Zamiast czekać na modernizację dworca PKP przez jego obecnego właściciela, lepiej przejąć obiekt i samemu go wyremontować – uważają działacze Stowarzyszenia Lepszy Koszalin. Ich zdaniem obiekt, który powinien być wizytówką Koszalina, jest jego antyreklama. Dlatego chcą, żeby dworzec PKP należał do miasta. W tym celu przygotowali projekt uchwały.

MEC ze nagrodą od prezydenta

„Pracodawca przyjazny pracownikom” - taką statuetkę i certyfikat otrzymała w Pałacu Prezydenckim spółka Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie. Podczas 10. edycji konkursu wyróżniono jedynie 27 firm i instytucji.
Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta RP przez NSZZ „Solidarność”. Wyróżnione firmy powinny gwarantować stałe i pewne zatrudnienie, poszanowanie głosu załogi i związków zawodowych, przestrzeganie wszelkich zasad BHP a także dawać coś ponadstandardowego.

Pięciu chętnych

Wracamy do tematu konkursu na stanowisko dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Koszalina w tej sprawie, 26 lutego minął okres składania ofert.Według informacji ratusza oferty takie złożyło 5 osób. – W tej chwili czekamy na informację, kto w komisji konkursowej będzie reprezentował Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówi Robert Grabowski, rzecznik UM. – Wówczas powołamy pełen skład komisji, która niezwłocznie przystąpi do pracy.

Skwierzynka z własną linią

Miejski Zakład Komunikacji uruchomił 1 marca połączenie z Koszalina do Skwierzynki. Autobus nr 33 jeździ z pętli przy ulicy Władysława IV do Skwierzynki i z powrotem.
Nowa linia kursuje w dni powszednie. Autobus wykonuje dziesięć kursów do i ze Skwierzynki,  i co ważne dla pasażerów na trasie obowiązuje taryfa miejska. Oznacza to, że bilety są w tych  samych cenach, co w pozostałych koszalińskich liniach (2,90 zł bilet normalny i 1,45 zł bilet ulgowy). Autobus zatrzymuje się na siedmiu przystankach – trzech na terenie Skwierzynki oraz czterech na terenie Koszalina. Każdy z kursów linii nr 33 skoordynowany jest z wybranymi autobusami odjeżdżającymi z pętli Władysława IV, a są to linie numer 3, 4 i 6.

Strona 8 z 1296

Oglądasz teraz: Start