Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kiedyś chluba, dziś ruina

  Kiedyś chluba, dziś ruina    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Czasem nawet najpiękniejsza historia źle się kończy.

Tak chyba jest w przypadku budynku, który jeszcze rok temu mieścił wielce zasłużoną dla koszalińskiej kultury placówkę zwaną potocznie „Empikiem”, ale od dawna nie był ozdobą tej części miasta, raczej smutnym wyrzutem i świadectwem przemijania.Od paru lat obiekt wyraźnie podupadał. Murszejącą, brudną fasadę zasłaniały bannery reklamowe.

Civitas Christiana zaprasza

Z okazji 50. rocznicy śmierci Zofii Kossak odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone tej pisarce. Gośćmi będą: dr Joanna Jurgała-Jureczka - biografka Zofii Kossak i red. Ewa Marczak.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 18 czerwca o godzinie 17, a poprowadzi je dr Leszek Laskowski. Spotkanie w siedzibie stowarzyszenia, ul. bp. Domina 12/4.

Ósmy sezon rejsów

  Ósmy sezon rejsów    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Statek „Koszałek”, będący jedną z atrakcji turystycznych, w sobotę, 16 bm., zaczyna kolejny sezon rejsu.
W dni powszednie statek będzie odpływał z przystani w Jamnie cztery razy dziennie (g.10.10, 12.50, 15.20 i 17.50). Dopłynąć można do jednej lub obu przystani na mieleńskim osiedlu Unieście. W weekendy Koszałkiem będzie można dopłynąć do przystani w Mielnie pięć razy (g.10.30, 12.30, 14.30,16.30 i 18.30).

 

Baśń o imbryku

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym 19 czerwca o godz. 12.30 w  rozpocznie się spektakl pt. „Baśń o grającym imbryku” w oparciu o scenariusz autorstwa Marty Guśniowskiej w reżyserii Emilii Majchrzak i Agnieszki Jęczkowskiej.

Przedstawienie stanowi podsumowanie zajęć artystycznych – aktorskich z udziałem młodzieży z koła teatralnego SP 18 w Koszalinie. Spektakl powiązany będzie z akcją charytatywną pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom Magia, pod której opieką znajduje się dwoje uczniów SP 18.

Minigolf z konkursami

Prezydent Piotr Jedliński  zapraszaa w najbliższą sobotę, 16 czerwca, o godz. 14 na otwarcie Minigolfa Koszalin – kolejnego projektu zrealizowanego w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Oficjalnie rozegrane zostaną pierwsze rozgrywki w minigolfa. Mistrzyni Polski 2017 w kategorii kobiet Agnieszka Szymańska oraz Mistrz Polski w kategorii Open 2017 Łukasz Kusiakiewicz zaprezentują profesjonalną partię tej gry. Razem z zaproszonymi gośćmi z KS Kołobrzeg Mini Golf będzie można uczestniczyć również w profesjonalnym pokazie gry zespołowej. Dla mieszkańców przewidziane są także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


Trzeci kandydat na prezydenta

  Trzeci kandydat na prezydenta    :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Piotr Jedliński, rządzący drugą kadencję włodarz miasta, jest kolejnym kandydatem, który będzie ubiegał się o to stanowisko.

Wcześniej walkę o fotel prezydenta Koszalina zapowiedzieli Jerzy Zaroda z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, i Wiktor Kamieniarz, popierany przez koalicję Pakt dla Koszalina.Swoją bezpartyjność Piotr Jedliński ogłosił na tle baneru z nazwami popierających go ugrupowań, które tworzą Koalicję Obywatelską.

Pieniądze na kulturę, sztukę i integrację

Trwa druga edycja Społecznika. Program pozwala starać się o dofinansowanie swoich pomysłów organizacjom pozarządowym i współpracującym z nimi grupom nieformalnym.

W pierwszym rozstrzygnięciu dofinansowanie do 10 tys. zł otrzymało 30 inicjatyw o regionalnych i 25 powiatowych. Wśród nich są wydarzenia, które odbędą się w Koszalinie.

Nowelizacja kodeksu wykroczeń

   Nowelizacja kodeksu wykroczeń   :: Fot:  Mariusz Czajkowski

W połowie maja Rada Ministrów przyjęła przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację kodeksu wykroczeń, która wprowadza zmiany korzystne dla uczciwych obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości.

Osoby ukarane mandatem np. za złe parkowanie będą miały więcej czasu na jego zapłacenie. Inne zmiany pozwolą walczyć z plagą „drobnych” kradzieży. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie złodziei.

Dziki są, autobusu brak

Mieszkańcy osiedla Rokosowo jak co roku spotkali się z władzami Koszalina. Spotkanie w Klubie Osiedlowym Zacisze zorganizowała Rada Osiedla Rokosowo.
Problemy osiedla to głównie: krzywe, dziurawe chodniki, brak dróg. No i z roku na rok coraz więcej dzików.Mieszkańcy tradycyjnie narzekali na brak połączenia autobusowego między starą i nową częścią Rokosowa (ul. Paderewskiego, Hallera).

Strona 8 z 1330

Oglądasz teraz: Start