Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pośpiewaj gospel

1 i 2 września w Centrum Kultury 105 odbędą się warsztaty gospel. Poprowadzą je: David Daniel, brytyjski instruktor i wokalista gospel, pastor oraz Agnieszka Tomaszewska-Górska, dyrygentka poznańskiego chóru Gospel Joy, który prowadzi od 1997 roku.

Uczestnicy poznają nowe utwory, które następnie wykonają na koncercie finałowym. Zajęcia planowane są dla grupy 105 osób. Wiek powyżej 14. roku życia. Rejestrować można się przez internet: http://gospelkoszalin.pl/rejestracja/. Opłata rejestracyjna - 25 zł/os.

Pierwsza konferencja czwartego kandydata

Łączy nas Koszalin – z takim  hasłem idzie do wyborów samorządowych Andrzej Jakubowski. Kandydat na prezydenta z ramienia PiS i zwołał pierwszą konferencję po ogłoszeniu przez Premiera Mateusza Morawieckiego terminu wyborów samorządowych.
Zadeklarował na niej, że zwiększy kwotę  Budżetu Obywatelskiego z 3 mln zł do10 mln zł. Zapowiedział też przywrócenie godności mieszkańcom Koszalina, bo według niego obecne władze Koszalina nie dbają jednakowo o wszystkich. Andrzej Jakubowski podkreśla, że jest kandydatem bezpartyjnym, jedynie popieranym przez PiS i Zjednoczoną Prawicę.
(ejm)

Wyprawka z dofinansowaniem

   Wyprawka z dofinansowaniem  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Kompletowanie szkolnej wyprawki to dla wielu rodziców spory wydatek.

Nic zatem dziwnego, że do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koszalinie lawinowo wpływają wnioski o wypłatę świadczenia w wysokości 300 złotych, w ramach rządowego programu „Dobry start”.

– Te pieniądze i tak nie wystarczą na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy, ale przynajmniej trochę odciążą domowy budżet – komentują rodzice.

Kamerynki 2018

Centrum Kultury 105 i Filharmonia Koszalińska zapraszają mieszkańców na muzyczne spotkania pod chmurką. W sobotnie i niedzielne popołudnia, w centrum miasta – w City Boksie - organizowane są koncerty.

Sobotnie propozycje artystyczne prezentuje CK 105, niedziele należą do wykonawców, których przedstawia Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki. 18 sierpnia, o godz. 16, zaplanowano występ zespołu Kubryk.

Zapisz się na Ściemę

   NOCNA ŚCIEMA  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W nocy z 27 na 28 października, już po raz kolejny miłośnicy biegania będą ustanawiać życiowe rekordy. Wszystko za sprawą wyjątkowego biegu, czyli Nocnej Ściemy.

Bieg odbywa się w nocy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty.

Dyżury radnych

w poniedziałek, 27 sierpnia, w godz. 18-1 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz" przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Maciej Mielczarek i Cezary Kopyłowski.

We wtorek, 28 sierpnia, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla „Morskie" przy ul. Spokojnej 48 dyżurować będzie radna Dorota Chałat oraz przedstawiciele RO – Kazimierz Prus i Wiesław Rybicki, w środę, 29 sierpnia, w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będą radni Izabela Wilke i Artur Wiśniewski oraz Jakub Pusz, przedstawiciel RO.

Wolność dziecka jest najważniejsza

Nauka nie poszła w las – mówi stare porzekadło. Tymczasem nauka w lesie to dość nowy pomysł na edukację najmłodszych. Leśne przedszkola działają już na świecie i w Polsce. Podobna placówka powstaje w Koszalinie.
Pierwsze leśne przedszkola powstały w Danii i rozprzestrzeniły się na inne kraje skandynawskie. Ich twórcy i rodzice dzieci, które uczęszczały do takich placówek, zwracają uwagę na wzrost kreatywności i odporności swoich pociech. Maluchy pół dnia spędzają na dworze, bez względu na pogodę i porę roku. Dlatego rodzice i osoby opiekujące się dziećmi powinni zainwestować w ciepłe kombinezony.

Dla miłośników strzelania z łuku

Park Robin Hooda przy ul.Racławickiej (koło wybiegu dla psów) zostanie oficjalnie otwarty w sobotę, 18 sierpnia. W tym dniu odbędzie się  Festiwal Robin Hooda, czyli turniej łuczniczy. Zapisy na turniej przez profil wydarzenia na Facebooku.

Początek imprezy o godz. 11.00. Na otwarcie Parku Robin Hooda Koszalińska Kompania Rycerska przygotowała wiele atrakcji dla każdego, m. Ion pokazy artylerii, średniowieczne gry i zabawy oraz pokazy walk rycerskich.
(ejm)

Muzyczna pomoc dla nauczycielki

Fundacja Pokoloruj świat zaprasza na koncerty charytatywne na rzecz Izy Karpy. Odbędą się on 17.08 i 19.08 o godz. 19.00 w Filharmonii Koszalińskiej. Nauczycielka Szkoły Katolickiej zmaga się od lat z guzem mózgu. 14 sierpnia przeszła kolejną operację w niemieckim Hanoverze.

Potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie. Cegiełki na koncerty można kupić w kasie filharmonii przy ul.Piastowskiej 2 i w sklepie muzycznym Gram przy ul.Kopernika 25.
(ejm)

Strona 8 z 1344

Oglądasz teraz: Start