Miasto - Tygodnik Koszaliński

Boska literatura

Okazuje się, że są jeszcze nastolatki, które czytają książki. I dzielą się wrażeniami lektury ze swymi rówieśnikami. Przypadkowo stałam się świadkiem takiej dyskusji.

Nie tylko o literaturze. „Ta książka nie każdemu się spodoba, bo jest o Bogu” – zaczęła pierwsza z dziewcząt. „Eee, to jakaś pisowska” – stwierdziła druga nastolatka. „Nie, przecież to książka zagraniczna, a PiS jest w Polsce” – odparła logicznie jej koleżanka. Ciekawe wnioski o danej książce wysnuwa młodzież, pomyślałam, na podstawie jej motywu.

Kebab z mrożonym dorszem

Podobno atmosfera miasta przechodzi na relacje międzyludzkie. Zastanawiałem się nad tym spacerując w Wodnej Dolinie. Szukałem potwierdzenia w twarzach mijanych osób.

Szczególnie w kontekście rozpoczynającego się festiwalu „Pełnia Życia”. Filip Springer słusznie wystawił pod osąd sensowność tworzenia sloganów promujących miasta. Nasz jest chwytliwy, ale nieadekwatny. Księżyc pokazuje się w całości też tylko raz w miesiącu. Żyjmy po swojemu, ale korzystajmy w pełni, z tego, co mamy na wyciągnięcie ręki lub roweru z piwnicy.

Ścieżka specjalnej uwagi

  Ścieżka specjalnej uwagi   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Wiadomo, rowerzyści mają dużo mniej szans wyjścia cało ze zderzenia z samochodem niż siedzący w nim kierowca. Wiadomo też, że należy przestrzegać przepisów.

Według nich ta ścieżka uprawnia cyklistów do przejazdu przez ruchliwą ulicę. Przejazdu – tuż za zakrętem, zza którego wjeżdżają auta od strony Wodnej Doliny.

 

Schronisko już nie dla TOZ-u

Ratusz dmucha na zimne, podejmując decyzję o rozwiązaniu (za porozumieniem stron) umowy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, dotyczącej zarządzania schroniskiem dla zwierząt.

Tak zakończyła się, trwająca od kilku miesięcy, wymiana listów, informacji w mediach społecznościowych i służbowych pism między instytucjami, pracownikami i wolontariuszami.

Pamiątka z wakacji

Lubimy pamiątki z wakacji. A im dalej się wyprawiamy, tym bardziej. Są to nie tylko tzw. durnostojki czy kurzołapki – różne figurki z muszli, dekoracyjne deseczki, drewniane dzwonki, a wszystko koniecznie z nazwą miejsca pobytu i datą.

Mniej więcej to samo można przywieźć z najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi. Można przywieźć przykłady lokalnej sztuki, można też przytargać suchy liść palmy daktylowej, kamienie, muszle i wielkie maski z hebanu (powiedzmy...).

Rusza nabór projektów do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Od najbliższego poniedziałku tj. 3 lipca rozpoczyna się w Koszalinie nabór projektów  do 5.edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Nabór potrwa do 21 lipca. Wnioski można składać zarówno w formie papierowej (Kancelaria Urzędu Miejskiego oraz Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji pokój 214),  jak i elektronicznie poprzez nową  stronę internetową www.budzetobywatelski.koszalin.pl. Projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy, grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.


Spotkanie konsultacyjne w sprawie nazw ulic

Przedstawiciele ratusza zapraszają mieszkańców ulicy Oskara Langego i Lucjana Szenwalda, na spotkanie konsultacyjne dotyczące zmiany nazw tych ulic.
Spotkanie rozpocznie się w czwartek,  6 lipca o godzinie 17.00 na Politechnice Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2.Konieczność zmiany nazw ulic wynika z obowiązku nałożonego na samorząd przez Ustawę z 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. 2016 poz 744).  

Po wąskim torze

  Kolej Wąskotorowa   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Koszalińska Kolej Wąskotorowa rozpoczęła wakacyjne kursy do Rosnowa. Pociągi kursują w okresie wakacji w każdą sobotę i niedzielę, do 3 września.

Wyjazdy z Koszalina o godz. 11.00 i 15.00, z Rosnowa o godz. 13.30 i 17.30. Bilety do nabycia w pociągu. Ceny, przejazd tam i z powrotem Koszalin-Rosnowo: 25zł (normalny), 20zł (ulgowy), rodzinny 2+2 – 65zł, 2+1 – 55zł. Przewóz rowerów za darmo!

DYŻURY RADNYCH

W poniedziałek, 3 lipca w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Cezary Kopyłowski i Maciej Mielczarek

Również w poniedziałek, 3 lipca, w godz. 16-17 w pokoju radnych Urzędu Miejskiego (II piętro, p. 215) dyżurować będzie radna Dorota Chałat, a w godz. 17-18 będzie czekać na mieszkańców w klubie „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17.

Strona 8 z 1218

Oglądasz teraz: Start